Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mekkora ablaka lehet a szomszédnak az én kertemre néző oldalon? fórum

Mekkora ablaka lehet a szomszédnak az én kertemre néző oldalon? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Icus (válaszként erre: 9. - Poccak)
2008. júl. 30. 09:38

Menj be a Tanácsra az Építési osztályhoz, ott kérdezz rá. Kiváncsi vagyok mire juttok. Én úgy tudom nem lehet feléd néző ablakja, csak ha engedélyezed és akkor is 2 méter magasn és tejüveggel.

Az egyik ismerősünk , azt csinálta hogy kosárlabda palánkot tett az ablak elé:)

12. medike01 (válaszként erre: 4. - Poccak)
2008. júl. 30. 09:12

Szia!

Jogtalan az ekkora ablak, a megadott méterek mellett.

A mi szomszádunknak 4 ablaka néz felénk, de mindegyik 2,5 méter fölött kezdődik és nem láthat át hozzánk, csak ha létrára áll :-)

Neki az építési hatóság így engedélyezte csak, hogy ablakot "nyisson felénk".

2008. júl. 30. 08:56
Ha te nem egyezel bele semekkorát! Azért tudom mert pont most estünk át egy ilyen procedúrán!
2008. júl. 30. 06:47
Menj be az épitési osztályra,és kérdezd meg!
2008. júl. 29. 22:17

eredetileg ugy tudom, engedély nélkül épitették, magtárolónak,csak az előző tulaj eladta.Tehát én semmihez nem járultam hozzá,különösen ahhoz nem,hogy a hátsó felem nézze,hogy izzad,amikor kertészkedem,vagy napoznék nap végén,de semmit nem lehet csinálni.

Tényleg azt hiszem,csa a hullámpala marad megoldásként,aztán bámulja azt6. a tulnyuló ágakat meg levágom(mármint azokat,amik hozzáérnének a házhoz.

8. d@nu
2008. júl. 29. 21:53

Szerintem ablakot akkorát csinál, amekkorát akar, ha azt az építésügyiek engedélyezik neki (elvileg engedélyezték, ha most ott van). Annak kellene utána nézned, hogy a diófádat milyen távol kell ültetned a kerítéstől? Szerintem a 2 méter elég és ha ez így van, akkor max. abba köthet bele a kedves szomszéd, ha a korona lombja átér és "átszemetel" hozzá (ezt egy metszőolló és egy lombfűrész segítségével meg tudod oldani). A fád egyébként nem árnyékol egész nap nála, csak amikor a Nap éppen felőletek süt. A nap többi részében a saját háza árnyékolja le a nappaliját. Rossz tervezés, ez nem a te bajod. :PPP


Kerítés: van szabvány, hogy meddig mehetsz felfelé, sztem úgy cca. 2 méterig, de ha megnézed valamelyik nagyáruházban az előre gyártott kerítéselemeket, azok méretéből sztem tudsz következtetni. Csak utcafronton szól bele az Önkormányzat, hogy mekkora és milyen kerítést húzhatsz fel - persze ezt sem mindenhol szabják meg. Olcsó megoldásként benádazhatod a drótkerítésedet (ha az van), vagy a pala is nagyon jó és tartós tud lenni a szomszéd ellen. Nálunk tuja van - sövénynek ültetve. Még 1-2 év és összeér. :DDDD

2008. júl. 29. 21:20
Szia:-) Bármekkora,még üveg fal is lehet ha keritéstől van neki 3m. Sajnos ezt onnan tudom hogy az elöttünk lévő szomszéd épitkezik és nem tehetünk semmit ellene:-( (azt mondták a tanácsházán ,ez az új rendelet) De akár 5m-es betonkeritést is csinálhatunk ,hogy ne lásson át!
2008. júl. 29. 21:18
180 centiméter felett lehet csak ablakot nyitni, de ha ez alatt akarod akkor csak tejüveggel lehet megoldani. Az önkormányzaton az építésügyi osztályon pontos tájékoztatást adnak róla.Nem elég a szomszéddal megbeszélni, mert bár ő lehet beleeggyezik, de ha eladja vagy megöröklik tőle az új tulajdonos befalaztathatja.
2008. júl. 29. 21:17
1 méterre van a ház, a diófám 2 méterre a keritéstől.
2008. júl. 29. 21:17

Konkrétan,van a szomszédomnak egy háromszárnyu ablaka,ami a kertünkre néz és most azt követeli,vágjam ki a 15 éves diófámat,mert beárnyékolja a nappaliját.Jogos a követelése,vagy jogtalan az ekkora ablak?Állandóan azt lesi,mikor megyünk,mit csinálunk?

Vagy épitsek magas keritést? Milyen magas lehet egy hullámpala kerités?

2008. júl. 29. 21:16
Jah,de csak akkor érvényes az alábbi,ha a házfal közvetlenül a telekhatáron van.(tehát egyben kerítés is)
2008. júl. 29. 21:15
Elméletileg semekkora,ha veled nem beszélte meg.
2008. júl. 29. 21:14
Mekkora ablaka lehet a szomszédnak az én kertemre néző oldalon?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook