Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2709. ili56 (válaszként erre: 2695. - A0aecda338)
2010. máj. 27. 20:38
Nekem kb 10 éve kezdődött amikor meghalt a lányom. Először azt hittem, hogy a nagy idegi megterheléstől vannak a szívdobogásom, de rá kellett jönnöm, hogy ez a változókor érkezett el. Biztos, hogy a nagy leki fájdalom is hozzájárult, hogy akkor jöttek az első jelei. Fokozatosan egyre jobban elhatalmasodott rajtam.
2708. kosarozalia (válaszként erre: 2707. - 289fab1d6b)
2010. máj. 27. 20:17
Örülök,hogy a kiflid eltűnőben van így 6 hét után,nekem már ez is jó hír.Mit akarok 2 hét után??Lehet azért gondolkodom így,mert felfogni sem volt időm,amikor kiderült a betegségem,attól számítva 2 héten belül már a műtét is megvolt.Azt hiszem a fejemben kell rendet rakni,lelkileg jobban megviselt mint testileg,52 kg-ról most 47 vagyok.Ahogy olvaslak benneteket,kezdem felfogni,hogy nem tragédia történt velem.De a sebet nem merem megnézni mégsem.
2010. máj. 27. 20:04

Sziasztok, alig győztem visszaolvasni benneteket. Az újaknak kitartást, vegyetek példát rólunk, régiekről. Mi is voltunk friss műtöttek, és mi is el voltunk keskenyedve, de meglátjátok, hamarosan jobb lesz.

Timi, kádfürdő nem volt, írtam, hogy én inkább zuhanyzós vagyok, meg hét közben nem is nagyon van idő pancsikálni, mindenki le akar időben zuhizni.


Ildikó, annak az ismerősömnek, akiről írtam, egyik hónapról a másikra állt le a hormontermelődése, járt orvostól orvosig, de nem tudták megmondani, mi okból.


Lányok a kiflim már eltűnőben van, doki bácsi mondta ne aggódjak, teljesen el fog múlni, úgyhogy

ne aggódjatok.


Rozália, én nem tudom elképzelni, hogy ne nézzem meg a sebem, hiszen most már életem végéig hozzám tartozik.


Juicy, nehogy már azért kockáztasd az egészséged, mert a kolléganődnek nem tetszik, hogy beteg vagy. Ő is kerülhet hasonló helyzetbe. Egyébként mi a munkád? Mint már írtam, nekem az orvosom mondta, hogy még 2 hetet maradjak, ad szakvéleményt, pedig én kedden voltam 6 hetes, de majd csak június 14 én megyek dolgozni


Na ez most jó hosszúra sikeredett.:)

2706. a0aecda338 (válaszként erre: 2703. - Ildikó 67)
2010. máj. 27. 20:00

Szia, Ildikó!

Petefészkek is mentek,de egyenlőre még jól vagyok.A hőhullámok elviselhetőek,ha minden így marad,akkor nem kell hormon.

Örülök,hogy nálad visszakapcsolt az a bizonyos funkció,én még csak reménykedni tudok.Egyenlőre még a bizsergés apró jele sem mutatkozok.Két hét alatt még megtörténhet a csoda.

Szerintem 7 hónap alatt már jelentkeztek volna a klimax tünetei,lehet,hogy te a szerencsések közé tartozol,akik könnyen átesnek rajta.Én is abban bízom,hogy ennyivel megúszom.

2705. a0aecda338 (válaszként erre: 2701. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 27. 19:51

Köszi,Jucika!

Holnap 10-kor kezdődik,hogy mikor kerül be azt nem tudni.Most még úton van Pest felé.A mai pótvizsga kriminalisztikából elmaradt,tudod mondtam,hogy az egész osztályt meghúzták.Szerdán bement a tanulmányi felelősük a tanszékvezető helyetteshez,hogy egyeztessenek a pontos időpontról,beszélgettek és ez a JÓ EMBER mindenkinek átjavította,hogy megfelelt.Valami jó is történt a héten.

Gyermekeid meggyógyultak?

2704. Ildikó 67 (válaszként erre: 2689. - Ili56)
2010. máj. 27. 19:47
Szia Ilike!Nekem egyenlőre csak hőhullámaim vannak,változó gyakorisággal.Én eddig megúsztam az éjszakai izzadást és szívdobogást.Szeinted erre is sor kerül?.7hónapja műtöttek.
2703. Ildikó 67 (válaszként erre: 2696. - A0aecda338)
2010. máj. 27. 19:41
Császár után nekem sem volt hurka.A mozgás is jobban ment,igaz akkor még fiatalka voltam.
2702. Ildikó 67 (válaszként erre: 2688. - 289fab1d6b)
2010. máj. 27. 19:37
Én úgy hallottam akiknél mindent kivettek azoknál bekövetkezik a mesterséges klimax.Azért az más ha szépen lassan fogynak a hormonok nem úgy,mint pl.az én esetedben.Ezt majd megtudakolom a dokibácsimtól biztosra.
2701. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2700. - A0aecda338)
2010. máj. 27. 19:37

Timi, írd meg, hogy hány órakor fog vizsgázni kisfiad. Nekem kell a pontos időpont, én csak úgy tudom az energiákat összegyűjteni, és összpontosítani. Tudod, az én fiam közgé vizsgájánál is így történt, és működött. Megteszem én a te fiadért is.

Ez jó, hogy be fog feküdni a kórházba, persze úgy emlékszem, hogy eddig is a vizsgái miatt nem tette. Minden rendben lesz. Később is, meg holnap is!!!

2010. máj. 27. 19:13

Szilvike!

Volt kádban lubickolás,ha igen,azt nagyon irigylem.

Másfél hét alatt fogytam majdnem kettő kilót,de a mostani körülmények miatt ennek sem tudok örülni.Azért a több réteg hurka még ott van a pocakomon.

Holnap szurkoljatok nagyfiamnak,vizsgázik,sajnos az ideg rengeteget emel a cukrán,bármennyire figyelünk a diétára.Barátnővel is mosolyszünet van,a hangulata nem túl rózsás.Babusgathatom,de én akkor is "csak" az anyja vagyok.

A szegedi orvos hozzáállása reménykeltő volt,de csak kórházi kivizsgálás után fogjuk megtudni,hogy a hasnyálmirigy milyen állapotban van.Vizsgák után fog befeküdni,Szegedre.

2699. Ekka74 (válaszként erre: 2690. - Kosarozalia)
2010. máj. 27. 19:12

Szia:)

Én a hét elején voltam 2 hetes, és nekem sem jutott eszembe még az úszás.

Megértem miért nevetett a dokid:)

2698. Ekka74 (válaszként erre: 2696. - A0aecda338)
2010. máj. 27. 19:11

Sziasztok!

Látom a hurka a téma:)

Nekem is van a seb felett, de szerintem sokat segített a haskötő. Szépen visszament, csak a hurkám maradt. Mondjuk nekem írtó duzzadt volt miután megműtöttek, akkora volt a hasam hogy teljesen meglepődtem.

Izémizé...khm, nos a házasélettől én nagyon félek. Mondjuk nekem ez az egész váratlan volt, nem tudom elképzelni, hogy "minden marad a régiben"- a dokik szerint.

2010. máj. 27. 19:03
Aranyosak vagytok,én már tegnap azt kérdeztem az orvosomtól,hogy mikor úszhatok.Hát,úgy nevetett,mintha viccet meséltem volna,azt mondta az ő betegei ilyenkor még panaszkodni szoktak,úszni senki sem akart,de nekem megtiltja.Majd beszélünk róla.Abban bízom,attól el fog múlni a hurka,de gondolom a belső varrat miatt is van ez,hogy össze húzza a hasunkat.
2696. a0aecda338 (válaszként erre: 2694. - Juicy69)
2010. máj. 27. 18:55
Szia,kedden voltam négy hetes,de a hurkám még mindig ott van.Szerintem császár után nem volt ilyen duzzanat a hasam alatt,de az is lehet,hogy már elfelejtettem.Ha nem múlik el,hát akkor marad,de szerintem majd tornával korrigálható lesz a dolog.
2695. a0aecda338 (válaszként erre: 2689. - Ili56)
2010. máj. 27. 18:51

Szia Ilike!

Mikor kezdődtek az elviselhetetlen hőhullámok,egyből műtét után vagy csak később.

Képzeld,bejelöltem iwiwen egy tolnai hölgyet,akiről azt hittem,hogy te vagy,de tévedtem,nem te voltál.

2694. Juicy69 (válaszként erre: 2690. - Kosarozalia)
2010. máj. 27. 18:32
Látom, más is a "hurkája" miatt aggódik. Én is nehezen viselem, mert a seb olyan szép vékony, de a hasam nekem is bedagad, olyan, mintha kis kötény lógna a vágás felett. Visszaolvastam egész régi beírásokat is, s azt mondták, pár hónap alatt elmúlik. Ezért megnyugodtam.
2693. Juicy69 (válaszként erre: 2682. - 289fab1d6b)
2010. máj. 27. 18:26

Hát én nem sietnék annyira, de mikor az a kolléganő érdeklődik az egészségi állapotom felől, aki mellesleg az elmúlt másfél évben nem mutatott különösebb érdeklődést irántam, az gyanús. És persze tudom, hogy mihamarabb szabira szeretne menni.

Meg aztán a táppénz is nevetségesen kevés. Azért félek, hogy hogyan fogom bírni a tempót...

Mert itthon azért az ember lepihen napközben is, ha úgy érzi, de a munkahelyen topon kell lenni.

2692. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2690. - Kosarozalia)
2010. máj. 27. 18:22

Üdvözöllek a csapatban. Még nagyon friss műtött vagy, lehet fáj még sokáig ott ülni a gép előtt, de én invitálni szeretnélek egy kis női csevejre. Mesélj majd magadról, kérdezz sokat, bármit, még amit úgy gondolsz, hogy picike ügy, azt is kérdezd meg. Látod sokan vagyunk, sokan tudunk neked segíteni. Az a hurka nekem is ott van, pedig olyan büszke voltam a hasamra, hogy még terhességi csíkom sincs. Van helyette egy gyönyörű hurka, mi a lányokkal kiflinek neveztük el. De volt,amikor a hurka fölött egy dinnye is volt, amikor többet mozogtam bedagadt az egész.Üsse kő, ha megmarad, hát megmarad, a párunk mindennap hurkát vacsorázhat:):)

Pihenj nagyon sokat, még egy fél kiló emelgetése se jusson eszedbe. Az majd később. És mindennap jobb lesz, most még tudom nagyon vacak érzés.

2691. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2686. - Ildikó 67)
2010. máj. 27. 18:14

Köszönöm kérdésed, a közérzetem nagyon jó, majd ki csattanok, egy energiabomba vagyok, tán még az eget is be tudnám meszelni, annyira jó.

A pocakom is egyre több mindent enged, hogy csináljak, ma már egyedül főztem, no segítség. Jó, azon kívül semmit nem csináltam, nagyon vigyázok magamra. Nem erőltetem, sétálgatok az udvaron, netezek,olvasok, ma csak egy fél órát voltam ágyban.

És érzem, ahogy zubog az ereimben a vér, annyira rég elfelejtett érzés ez . Gondolom azért van, mert nincsenek már azok a nagy vérveszteségeim 18-20 naponta, amik nagyon kikészítették a szervezetem. Most töltődök fel újra energiával.

2010. máj. 27. 18:00
Sziasztok!Engem tegnap múlt 2 hete,hogy műtöttek.A sebem még nem néztem meg,nagyon irtózom tőle,de azt látom,hogy a seb fölött van egy hurka.Az majd el fog múlni?Előtte sima lapos hasam volt,semmi háj.
2689. ili56 (válaszként erre: 2658. - A0aecda338)
2010. máj. 27. 17:42

Sziasztok!

Timuti nálam nem az volt a kérdés, hogy hamarabb öregszem-e vagy sem ,hanem az, hogy a hőhullámok annyira kikészítettek, hogy már sokszor felfokozott idegállapotba kerültem. A természetes dolgok nem segítettek. Az orvos ajánlotta a livalt. Sokat olvastam róla. elolvastam statisztikákat, hogy milyen betegségek milyen arányban alakulhatnak ki szedők és nem szedők arányában. Két hétig meditáltam rajta, hogy szedjem ,vagy ne szedjem. Az éjszakai izzadások szívdobogások úgy éreztem sokszor meghalok. Úgy döntöttem hogy így nem lehet bírni és elkezdtem a szedését. Egy hónapja szedem és sokkal jobb a közérzetem és a hőhullámok sem gyötörnek. Itt ott néha de nem olyan nagymértékben vannak, de talán ha több idő eltelik akkor ez sem lesz.

2688. 289fab1d6b (válaszként erre: 2684. - Ildikó 67)
2010. máj. 27. 17:33
Szerintem ez nem biztos, hogy a hormontermelődés leállásával van kapcsolatban. Ahogy az én orvosom mondja, minden a fejben dől el. Ha őt lelkileg megviselte, és nem tudja feldolgozni, lehetnek ilyen tünetei. Nekem van olyan ismerősöm, aki 35 évesen átesett a klimaxon, most 55 éves és boldog házaséletet él.
2687. 289fab1d6b (válaszként erre: 2684. - Ildikó 67)
2010. máj. 27. 17:27
Szia Ildikó! Nekem a méhemet vették ki, és az egyik petefészket. Méhcsonkot nem hagytak.
2010. máj. 27. 17:04
Jucika,Marcsi,Szofi,Emma,Juicy!Veletek mi újság?
2685. Ildikó 67 (válaszként erre: 2657. - A0aecda338)
2010. máj. 27. 16:57
Szia Timi!Hasonló a helyzet nálam is.Mármint ami az étvágyat illeti.Ne haragudj neked sincsenek petefészkek ugye?Nekem sikerült a visszakapcsolás.
2684. Ildikó 67 (válaszként erre: 2656. - 289fab1d6b)
2010. máj. 27. 16:53
Szia Szilvi!Neked maradtak a petefészkek,most bocs nem keresek vissza,de milyen műtéted volt?Nekem is hagytak csonkot a szex miatt.Akiknek maradt petefészkük azoknál nincs ilyen gond.Egy kolléganőmet teljesen kipakolták,35 éves korában és nem is kivánja nem is élvezi a szexet.Már 13 éve.Azt mondta bevetettek segédezközöket is és nem jött össze.
2683. 289fab1d6b (válaszként erre: 2678. - A0aecda338)
2010. máj. 27. 16:25
Timi, ne csináld, a frászt hozod ránk!!!!
2682. 289fab1d6b (válaszként erre: 2680. - Juicy69)
2010. máj. 27. 16:24
Akkor a te műtéted sem volt egy fáklyás menet. Mi ez a sietség vissza a munkába????
2681. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2680. - Juicy69)
2010. máj. 27. 16:15

Szia Juicy!

Én is szeretettel üdvözöllek a csapatban.

Látom, nem volt egyszerű eset a műtéted. Gyere és mesélj magadról. Sokat

Üdv: Jucika

2680. Juicy69
2010. máj. 27. 15:39

Sziasztok újra!

Mindenkinek nagyon köszönöm a reagálást!

Gyorsan írok pár sort, mert félben vagyok a mosogatással, aztán később majd úgyis bővebben "kibeszélhetjük" a dolgokat.

Szóval holnap leszek 4 hetes, mióma miatt vették ki a méhemet, hason keresztül. Nem volt sima ügy ,mert műtét közben komplikáció lépett fel, dőlt belőlem a vér, műtét után mindenhonnan csövek lógtak, 4 zacskó vért kaptam, hogy lábra tudjak állni, úgyhogy míg mások 4-5 nap után hazamentek, én 9 napig élveztem a kórházi "wellnest".

De most már jól vagyok, 1 hét múlva mennem kell vissza dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook