Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2981. Rezeda63 (válaszként erre: 2960. - Kosztianda)
2010. jún. 3. 08:44

Szia!

Attól függ mit csinál az orvos. Egy sima manuális vizsgálatnál 5 ezer, de mivel téged műtöttek is valószínű ultrahangot is fog csinálni (jobb helyeken hüvelyi ultrahangot csinálnak) akkor 7-8 ezerre lehet számítani. Ez az orvos szerénységétől függ.

2980. szofi99 (válaszként erre: 2975. - 08a132e724)
2010. jún. 3. 07:40

Holnap megyek a dokihoz, kiváncsi leszek nekem mit ajánl majd Érdekes, én egyáltalán nem véreztem, de még csak egy picit sem, és cső sem volt bennem.


Elgondolkodtam én is a mütéten. Egy konyhai balestenél hogy fáj, vagy beis gyullad egy aprónak tünő vágás , vagy egy kis égés. Itt meg szinte semmi, mikor a sok szövetet átvágják. Nekem egy ponton eszémletlenül huzódott,- és még most is érzem - felkelésnél egy belső varratom,

vagy ragasztásom. Nem tudom miért.


Szép esőmentes, napsütéses napot kivánok mindenkinek !!!!!!!!!!!!!!!!

2979. szofi99 (válaszként erre: 2977. - A0aecda338)
2010. jún. 3. 07:33

Szia Timi!


Holnap du. megyek a doki magánrendelésére, oda hivott !:)A kórházba szinte lehetetlen utolérni, még az SZTK-ba mehettem volna hozzá, az meg kész idegbaj mire bejut az ember. A mütét előtt voltam nála itt, mert ugye beutalót laborba, stb. csak itt tudott adni. Mondtam az ablaknál hogy meg van beszélve a főorvos urral, hát ne tudjátok meg egy órát vártam kb. nem hivtak be. Már-már éppen mondani akartam a nőnek, hogy beszól a dokinak hogy itt vagyok, vagy én telefonáljak be , mire a doki kijött. Gondolom eszébe jutott, hogy akkorra beszéltük meg, hogy megyek. Ezek a nők, mármint az asszisztensek ugy néztek rám, hogy csak na! Magamban megvolt a véleményem, hogy azért a sarkára állhatna ennyi nő között a főorvos ur !

Te meg már ma dolgozol, biztos el kell telni egy kis időnek mire visszaszoksz! Azért vigyázz magadra !!


Kicsit parázok a holnapi vizsgálat miatt, na nem azért mert gondom lenne, kivéve ez a mellfeszülés- de elegem volt már ebből az örökös vizsgálódásból. Legszivesebben azt mondanám hogy ne nyuljon hozzám !!:) Remélem ezekután már csak nagyon-nagyon ritkán kell meglátogatnom.

2010. jún. 2. 21:32
Mindenkinek jó éjszakát!
2977. a0aecda338 (válaszként erre: 2973. - Szofi99)
2010. jún. 2. 21:13

Szia Szofi!

Voltál már a hathetes vizsgálaton?

Nekem csak katéterem volt,más semmi,és a hasam is elég dagadt.Itt az oldalon írta valaki,hogy néhány hónap kell amíg lelapul.Reggel lapos de napközben megduzzad,szerintem amíg nem fáj addig talán nincs gond.Várom már a hétfő estét,azért kíváncsi vagyok a doki véleményére.

Jó éjszakát!

2976. a0aecda338 (válaszként erre: 2971. - 08a132e724)
2010. jún. 2. 21:03

Szia Ágica!

Víz van bőven,az árkok az aknák tele vannak.Jártunk egy nagyot a környező utcákban,néhol a kertekben térdig ér a víz.A mi műhelyünk még száraz,szigeteléskor jócskán megemeltük az aljzatbetont.

Nem irigyellek a beázás miatt.Van biztosításotok?

Vigyázz magadra.

Puszi.

2975. 08a132e724 (válaszként erre: 2973. - Szofi99)
2010. jún. 2. 20:55

Szia, semmilyen vizsgálat nem kellett hozzá, állítólag ez a doki mindenkinek ezt írja fel, de nekem bevált.

A műtét utáni vérzésről meg annyit, hogy ha jól tudom, nekem is csak mobilis hüvelykcsonkot hagytak meg, de én több hétig egyfolytában véreztem, amire senki nem készített fel. Én kis naív, azt hittem, hogy a műtét után már nem lesz vele gondom. Viszont azóta hallottam, hogy volt akinek csövet helyeztek be a hasi sebébe, és azon keresztül tisztult ki. Sőt, azt sem tudtam, hogy a sebet már nem varják, és nem kapcsolják, hanem ragasztják. Szóval jó lett volna hamarabb felfedezni ezt az oldalt:)

2974. szofi99 (válaszként erre: 2972. - Bodilaszlo)
2010. jún. 2. 20:38

Szia !


Köszönjük a helyzetjelentést ! Nekem is sokáig hányingerem volt, és a Renni tabletta sokat segitett rajtam. Puszi neki, és ne siessen haza, "jó" helyen van, vigyáznak rá.

2973. szofi99
2010. jún. 2. 20:33

Sziasztok !


Köszönöm Kürtiboszi - jó neved van! - a krém leirását, nem kellett hozzá semmi külön laborvizsgálat?


Engem is a magánrendelésére hivott a doki, pedig volt boriték ! Na, de egye fene már ugy sem kell olyan sokat menni hozzá.


Szegény Cris.én még 6. hét után is irtózom a vizsgálattól.Nem tudom,én sem meg a többiek sem véreztek, igaz nekünk csonkot sem hagytak, csak tudja az orvos hogy ez igy normális. Nekem drem csövem sem volt, és arra gondoltam hogy nem azért ilyen dagadt a hasam? Nektek volt?


Andi : örülök hogy itt vagy, legeslegelső az egészségünk, és a gyógyulásunk. Csak addig beszélnek a kolléganők is amig ők nem kerülnek hasonló szituba. Reméljük ennyivel meguszod és nem kell további kezelés.


Jucika: Vigyázz magadra, én ne foglalkozz a gonoszkodásokkal. Aki gonosz, és ártani, bosszantani akar, az előbb utóbb ugyis visszakapja!


Ma otthon voltam a szüleimnél,és az uton hol szakadt az eső, hogy csöpögött, és néha a nap is sütött, szivárvány is volt eszméletlen ez az időjárás, de szerintem mindenhol igy van. Hatalmas belvizek, az ut mentén egybefüggő vizet látni, és az elvetett kukorica, napraforgó már sárgul a viztőlnincs hová szivattyuzni már a vizet. Nem tudom hogy a Zagyva gátja kibirja-e még ezt a rengeteg vizet. Most már nagyon elég lenne ebből !


Mindenkinek jó éjszakát, és szép álmokat !

2010. jún. 2. 20:29

Sziasztok!

Emma helyzetjelentése: Már az osztályon vagyok a normál kórteremben. Pisiléssel nem volt gond. Hányingerrel küszködök, nem tudom miért. Mozognom kell most már a javulás érdekében. Étvágyam nincs. Az orvosok nem erőltetik, hogy a hétvégén már elhaggyam a kórházat.

Puszi mindenkinek!

2010. jún. 2. 20:20
Timi holnap szorítok Neked, és tényleg vigyázz magadra. Nagyon sok a víz felétek? a város másik végében már állítólag a WC-ből jön vissza szennyvíz. Mi csak négy helyiségben áztunk el a lakásban, mivel a legfelső emeleten lakunk.Gondolom örültek nekem nagyon, mikor telefonáltam hétfőn, hogy kicsit ázunk, tegnap meg már folyt a víz a plafonról. Jól kifogtunk ezt az időt, már jó lenne, ha vége lenne. Üdv mindenkinek!
2970. 08a132e724 (válaszként erre: 2960. - Kosztianda)
2010. jún. 2. 20:15
pedig mekkora meglepi lenne a dokinak, ha valaki egyszercsak áfás számlát kérne tőle!:) azt az arcot azért megnézném. Az árakról annyit tudok, hogy az én dokimnál - Kalocsán - a magánrendelés 3 ezer forint, ha ultrahangos vizsgálatot is végez, akkor az már 5000 forint. A barátnőm Szekszárdon volt orvosnál, ott a magánrendelésen 6 ezer forintot fizetett, de neki hüvelyi ultrahangot végeztek.
2969. a0aecda338 (válaszként erre: 2962. - ChrisMum)
2010. jún. 2. 19:14

Szia,Chris!

Nem ártana,ha elmennél egy másik nőgyógyász magánrendelésére is.Én biztosan megkérdeznék egy kívülálló orvost is.

2010. jún. 2. 19:10

Köszi Jucika!

Vigyázni fogok,csak tudod időnként elfelejtkezem magamról,csak amikor már emelek vagy nyújtózkodom és a hasam keményszik akkor kapcsolok.

Úgy látom,ez a kihagyás mindannyiunknál előfordul néha.

Decemberben lesz húsz éve,hogy bent vagyok.Néha tényleg fárasztóak tudnak lenni,főleg az "értelmesebbek",de egyébként jól elvagyok velük.

Megint esik,séta elmarad.

2967. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2966. - A0aecda338)
2010. jún. 2. 19:00

Timi, nagyon vigyázz magadra holnap!!!!

Nem tudom, hogyan lehet kivitelezni, hogy ne emelj nagyot egy boltban. Ha valaki olyat kér, hogy nehéz, és emelned kell, mondd meg neki, hogy nincs, hiánycikk, és kész. Jöjjön két hét múlva. Vagy ha kell neki, jöjjön a pult mögé, és vegye el.De ha két év múlva jön, akkor is jó lesz, hisz még akkor is találkozhattok. Nem vagyok velük elnéző, én nem is tudnám azt csinálni amit Te, mindig fortyogna bennem, hogy ezek az én zsíromon élnek, az én adózott forintjaimból tartják őket igencsak jól, én meg tisztességes létemre műtött hassal dolgozzak értük. Tudom ez a munkahelyed, ezt kell szeretni, én csak kívülállóként mondom ezt, de NAGYON FÉLTELEK!!!!!!! És tényleg vigyázz magadra, puszika.

2010. jún. 2. 18:37

Sziasztok!

Nem vesztem el,csak manikűrösnél voltam,kéz-láb,ráment a délutánom,de ismét szépek a körmeim.

Fiókám szervezete egyenlőre vasárnap óta nem kéri az inzulint.Még nem lehet tudni,hogy ez csak egy kis pihenő,vagy amiben reménykedünk,hogy visszaállt a hasnyálmirigy működése.Ma voltunk a diabetológián,egyenlőre senki nem tud semmit,csak bizakodni tudunk.

Az áradás és a rengeteg eső miatt Kalocsán is siralmas a helyzet,a vízelvezető árkok megteltem,vannak utcák ahol már a házak is veszélyben vannak.Mindenki szivattyúzza a vizet,de már nincs hova folynia.

Szilvike,nem fájdult meg a hasad a létrán állástól?

Jucika,az én hasam is rendszerint megdagad,remélem ebből nem lesz semmi probléma.

Holnap megyek dolgozni,csak este tudok jönni.

Mindenki vigyázzon magára,séta után még benézek.

Puszi!

2010. jún. 2. 18:23
Timi, hol vagy máááár?
2964. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2962. - ChrisMum)
2010. jún. 2. 18:16
Szia, kedves, nem vagyok a helyedben, de ha én lennék Te, akkor biztosan elmennék egy másik orvoshoz is konzultációra, még ha a maszekba is kéne menni. Nekem a bizonytalanság sokkal rosszabb, csak őrlöm magam. Látom, te is rágod a körmeid. Figyelj, holnap keress fel egy másik orvost is, több szem többet lát. Amikor nekem felmerült ez a műtét, én jártam a saját orvosomhoz, jártam onkológushoz, meg a háziorvosomhoz. Amikor láttam, hogy mindenkinek egy a véleménye, akkor áment mondtam. Sőt, még a professzor is megvizsgált, tehát négy ember egybehangzó véleménye volt az "ítéletem". Tégy te is így, ne bízz egy orvosban, ő is ember, tévedhet, akár slendrián is lehet, vagy valamit el akar hallgatni. Tudod, mindenkinek a saját érdeke az első.... Neked meg feltétlenül, hisz a Te egészségedről van szó. Puszi.
2963. ChrisMum
2010. jún. 2. 18:01

Most olvastam vissza mit írtam: Bocsi. Sylvice, a dokim csak annyit mondott, hogy lassan be fog forrni..


Bocsi

2962. ChrisMum
2010. jún. 2. 18:00

Sziasztok,



Sylvice annyit mondott, hogy lassan be fog forrni, műtétről nem beszélt. Tényleg nem tudom, hogy kivel kellene emiatt beszélni. A háziorvosom ajánlotta a dokit, uh vele nem akarom ezt megvitatni. Próbáltam utána nézni de ilyesmit sehol nem olvastam. A hangulatom emiatt rettenetesen hullámzik. Reggel úgy gondoltam, hogy minden rendben, és tényleg, aztán jön a mi van ha..pedig tényleg átnézett. Rágom magam és valahol próbálok nagyon bízni benne, hogy ez valóban így van. Kétségeim abból vannak, hogy senki nem írta, hogy nála is így volt ez.


Magánrendelés. eddig csak egy dokitól kaptam számlát, egyébként azoknak a dokiknak a magánrendelése akiket ismerek, a kórházi rendelőjükben van.


Jucika42 a MagneB6 (és persze sok pihi) ilyenkor nem segít?


További szép napot mindenkinek.

2961. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2959. - Kosztianda)
2010. jún. 2. 16:44

Nagyon örülök, Andi, hogy a titokban megszerzett infók jót sejtetnek!!!

A munkahelyre én is azt mondanám, hogy sz..d le, de közben én sem tudom ezt tenni. Folyton a fejemben jár, hogy nem-e utálnak már, hogy helyettem kell dolgozni.

Volt egy eü. küretem február közepén. Nálunk akkor van a munka dandárja, leltár is volt, ami tényleg húzós, szombat vasárnap éjjel 11-ig is dolgozni kell olyankor, én meg itthon voltam táppénzen,annyit tudtak,hogy nőgyógyászati műtétem van, semmi részletet. A leadott táppénzes papíromból kisütötték, hogy csak egy napig voltam kórházban, utána meg két hétig itthon. Tudod mit találtak ki, főleg az egyik? Terhes vagyok, hiszen az egynapos az csak terhességmegszakítás lehet. Meg itthon meresztgetem a se...-m.Telefonáltam, hogy mennék dolgozni.Tudod mit műveltek velem? A főnöknél elintézték, hogy küldjön el még plusz egy hét szabadságra,jelszóval, hogy szegény Judit pihengethessen még............

Közben meg visszahalottam a kárörvendést, hogy haha, jól alátettünk a Juditnak. A váratlan szabadság jól jött ugyan, jó idő volt, elmentünk a lányommal ruhákat vásárolni, és a szövettanom is akkorra jött meg, negatív. Tehát én jól éreztem magam. Tanultam az esetből, most elmondtam a műtét okát, de a tüske bennem marad. Ha a kolleganő olvasná ezt, csak annyit üzennék átvitt értelemben, hogy SORBAN VAN A HÁZUNK!!!!!

2960. kosztianda (válaszként erre: 2952. - 08a132e724)
2010. jún. 2. 16:23
dehogy adóznak a magánrendelés után. még senkitől sem hallottam volna, h számlával jött ki a rendelőből. bár már egészségkártyával is lehet fizetni bizonyos helyeken. milyen ciki lenne ha kérnék ÁFÁs számlát. tudjátok kb mennyi a maszek rendelésen egy vizsgálat? én kb 5ezerre számítok, de azt mondta valaki, h inkább már 6-7 ezer.
2959. kosztianda (válaszként erre: 2956. - 289fab1d6b)
2010. jún. 2. 16:15
igen határozott, de a választ majd a magánrendelésen megtudom. mert telefonon semmilyen infót nem ad ki. ne de tudok valamit, mert info ide vagy oda én majréztam és kihasználtam az ismeretséget és megkérdeztem titokban. állítólag nem terjedt tovább és nincs áttét, de ezt csak akkor hiszem ha papíron leírva is látom. addig nem vagyok nyugodt. mert ugye méhnyak csonkolás után is azt mondták, h időben és korán észrevették, csak azt nem mondták, h adenocarcinoma. ami szóródik és azonnal műteni kell. na remélem tényleg nem szóródott és nem kell kemora járnom. mindenki azt mondja, h hagyjam a melóhelyet a csudába. lehet ez lesz. csak nem fognak kirugni, mert életemben először tp-en vagyok. igaz most bepótoltam a nem dolgozást. őszinte legyek nincs is kedvem visszamenni. most hívtam a kollnőmet és áll a bál bent. egyeseknek mindent szabad a másik pedig szakadjon meg. na nekem ez most valahogy nem hiányzik. és szomorú, h ez van, mert mi egy nagyon jó csapat voltunk, csak most dobálnak minket hol ide hol oda. és ez feszültséget szül.
2958. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2955. - 289fab1d6b)
2010. jún. 2. 16:05

Nem vagyok jól, fáj az egész has, hüvely, húzó érzés van, be van keményedve és akkora lett, mint egy dinnye. Kb. olyan, mint három hetesen voltam. A fene egye meg,de már semmi se fájt, ezért feledkeztem meg magamról. Remélem holnapra jobb lesz!

Látom, dolgozni voltál Bécsben, én meg gondoltam is rád, hogy milyen jókat vásárolgathatsz:):)

2010. jún. 2. 15:59

Timi!!!!

Hogy vagytok? Kicsi fiad??

2010. jún. 2. 15:59

Andi, tudsz már valami konkrét dolgot, határozott már az onkológiai team?

Azzal meg ne törődj, ki mit mond, ha úgy érzed, még szükséged van a pihenésre, akkor tedd azt. Ezen az úton neked egyedül kell végigmenni, aki nem esett át egy ilyen műtéten, az nem értheti.

2010. jún. 2. 15:56

Sziasztok lányok!

Megjöttünk. Ma én voltam Apa segédje, semmi megterhelő, csak szerszámokat kellett neki adogatnom egy létrán állva.


Jucika, már jól vagy? Nem fogadtál szót, mondtam, hogy maradj egy helyben.:)


Emma már biztos jobban van, és Klári is túl van a dolgon, sokat gondolok rájuk, meg rátok is.


Érdekes, amit írtok a dokikról. Szomorú, hogy ennyire a pénzre hajtanak.


ChrisMum, én még mindig nem tudom elképzelni, hogy a vérzés az normális. És mikor fogják zárni a hüvelycsonkot? Ha nyitva marad, akkor a hasüreged felé lesz egy rés? Ott minden fertőzést elkaphatsz. Vagy majd magától beforr? Nekünk miért nem hagytak ilyen rést? Nem értem!

2954. Rezeda63 (válaszként erre: 2952. - 08a132e724)
2010. jún. 2. 15:47

Szia!

Naív vagy:) azt hiszed ez után adózik????? Adott számlát? Csak többet kért. Így is úgy is a zsebébe megy nagyrészt nettó. Valamennyit biztosan be vall, már ha van magánrendelője, de szerintem nevetőgörcsöt kapnánk ha meglátnánk, hogy mennyit.

Üdv: Rezeda

2953. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2950. - Kosztianda)
2010. jún. 2. 14:23

Köszönöm, hogy gondoltál még erre is.

Már nagyon jó úton haladok, Pestre, a rehabilitációs központba is telefonáltam, közgyógy igazolványt kell szerezni a szomszédasszonynak, és ingyen fogja megkapni. Az igazolvány megszerzése kis idő,de minden rendben lesz, azt ígérték. Köszi.

2952. 08a132e724 (válaszként erre: 2947. - Kosztianda)
2010. jún. 2. 14:15
Szia! Sorstársnak érzem magam, ugyanis ugyanígy jártam mint Te! Nem tudom most se, miért volt jobb a dokinak, hogy hivatalosan fizettem ki a rendelési díjat, mikor addig a zsebébe ment "tisztán" a pénz, de igaz, az nem volt akkora összeg, viszont adóznia sem kellett utánna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook