Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2931. szofi99
2010. jún. 2. 07:45

Sziasztok! Ma vagyok 6 hetes, és jól érzem magam!! Sőt nagyon jól, egyre jobban !!!


Kürtiboszi: Légyszives irjál a hormonpótlásról bővebben, mi ez a krém amit használsz, mióta használod, kell -e előtte valamilyen kivizsgálás, stb. Nekem sincs petefészkem, és az orvosom javasolta nekem is krém használatát, de eddig még senkit nem találtam aki ilyet használ. Ez gyógszertári készitmény amit te használsz? Én találtam két természetes készitményt, és minden információ érdekel ezügyben.


Emmának és Klárikának a legjobbakat kivánom, pár nap és már minden jobb lesz. Visszagondolva, hogy hat héttel ezelőtt, de sz... voltnekem is !


Itt már megint lóg az eső lába, lesz még az idén nyár ?

2930. bodilaszlo (válaszként erre: 2929. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 2. 06:09
Jó majd meglátjuk hogy lesz. Azért majd időnként benézek. Meg hát nem tudom ti játszátok e itt a dominó játékot. Már csak azért is be kell lépni dőnként.
2929. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2928. - A0aecda338)
2010. jún. 1. 21:50

Nekem annyira cuki ez a László, hogy pasi létére itt van velünk a méheltávolítás fórumom, imádom.


László! Ha hazajött Emma, akkor is gyere hozzánk beszélgetni, ne hagyj bennünket cserben. Majd beszélgetünk veled olyan témáról, ami téged is érdekel, mit tudom én: foci, autók, sör, meg ilyenek:):) Emmának puszikát küldök!

2010. jún. 1. 21:39
Jó éjszakát,Lányok és egy szem Fiúnk!
2927. a0aecda338 (válaszként erre: 2926. - 289fab1d6b)
2010. jún. 1. 21:38

Vigyázzatok az úton!

Puszi:Timi

2010. jún. 1. 21:25

Mindenkinek jó éjszakát!

Holnap reggel apával megyek Bécsbe, majd ha megjöttem jelentkezem.

Puszi.

2925. a0aecda338 (válaszként erre: 2922. - Bodilaszlo)
2010. jún. 1. 20:33
KITARTÁS EMMA,HOLNAP MÁR KÖNNYEBB LESZ!!!!!!!!!!
2924. a0aecda338 (válaszként erre: 2920. - 08a132e724)
2010. jún. 1. 20:07

A munkahelyem közel van a tiédhez,a börtönben van boltom.Nem minden nap dolgozom,de akkor 10-12 órát.Két hete farmerben szaladgálok,jó,hogy tartja a hasamat.Laza ruhában hamarabb megfájdul.

Az természetes,hogy olyan,mint ha a varrás fölött el lenne egy kicsit zsibbadva a hasam?Nem fáj semmi,csak annyit érzek,hogy bent valami finoman szurkál.

Nem szeretnék hormonpótlást,remélem nem lesz rá szükségem.Még egy hétig tart a tilalom,tartok tőle,hogy nálam a szex nem fog menni.Hiányérzet 0.

Nem volt e téren problémád?

2923. bodilaszlo (válaszként erre: 2916. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 1. 20:02
Ö nagyon köszönöm hogy gondoltok rám! Oké nyitom az ablakot. :)
2010. jún. 1. 20:01

Sziasztok!

Emma üzeni: múlt éjjel nagy fájdalmaim voltak de egy másik gyógyszer javított a helyzeten, Még mindig az intenzíven vagyok. Holnap kerülök át a másik őrzőbe. Semmire nem emlékszem a műtétből. Sokat alszok. Ma már kicsit kiszálltam az ágyból. Köszönöm a jókívánságokat!

2010. jún. 1. 19:54

Klárika!

Aludj jól,holnap túl leszel mindenen.Szurkolunk neked és várunk vissza.

Sok-sok puszi:Timi

2920. 08a132e724 (válaszként erre: 2918. - A0aecda338)
2010. jún. 1. 19:53
Szia Timi! Én is a 203-as szobában feküdtem, végig császárosokkal voltam együtt. szerdán mentem, következő héten szerdán jöttem haza. Én is öt hétig voltam itthon táppénzen. Vigyázz azért még magadra, és mivel gondolom nyolc órás munkaidőd van, csak egy tanács: nagyon kényelmes nacit vegyél fel, és felejtsd el a farmert, meg a szűk nadrágot. Viszonylag én is gyorsan gyógyulok, de még a köldököm alatt érzékeny belül valami, és bizony estére már fáj, ha kicsit rövidebb a nadrágom dereka. Megkérdezhetem, hogy hol dolgozol? Vigyázz magadra, nekem furcsa volt az első egy-két nap a meló helyen, kicsit fáradtan jöttem haza, és alig volt erőm. Üdv: Ágica
2010. jún. 1. 19:52

Jucika,Szilvike!


Voltunk sétálni,vastag dzsekit húztam,de nem volt melegem.Hét végére már jobb időt ígérnek az időjósok,remélem igazuk lesz.Vasárnap már szabad leszek,jó lenne egy kicsit napozni.Idén akkor volt szép idő,amikor kórházban voltam,azóta alig-alig sütött a nap.Nagyon várom az igazi nyarat. Szerintetek lehet strandolnunk?

2918. a0aecda338 (válaszként erre: 2917. - 08a132e724)
2010. jún. 1. 19:44

Igen,jól tudod.Múlt héten voltam Gabinál,akkor tudtam meg,hogy ő is átesett a műtéten.

Tőlem is sokan kérdezték,hogy miért nem megyek Szegedre vagy Pestre,azt mondtam,hogy számomra fél gyógyulás,hogy az műt akit ismerek és baráti viszonyban vagyok vele.Molnár volt az orvosom,Réfy pedig az asszisztencia.Nem hiszem,hogy bárhol jobban figyeltek volna rám,mint itt.Nagyon kényelmes helyem volt a 203-as szobában,kettő napig voltak szobatársaim,azután a császárosokat átköltöztették a szülészetre és egyedül maradtam.

11 napig voltam bent,mert belázasodtam,de erre számítottunk is,nálam eddig még semmi nem ment simán.Volt időm pihenni,talán ezért is gyógyultam viszonylag gyorsan,tegnap voltam öt hetes,csütörtökön már megyek dolgozni.

Vigyázz magadra,puszi:Timi

2917. 08a132e724 (válaszként erre: 2915. - A0aecda338)
2010. jún. 1. 19:28
Szia Timi! Igen, elképzelhető, hogy ismerjük egymást, ha jól tudom, Tujner Gabi szomszédasszonya vagy! Jól tudom? Ő ajánlotta ezt az oldalt is, így "kerültem" ide, csak azt sajnálom, hogy nem tudtam róla hamarabb. Engem a Malbi műtött, bár sokan féltettek tőle, de nem bántam meg a döntésemet. Most itt nagy divat, hogy mindenki megy Szekszárdra, én viszont már közel 20 éve hozzájárok, és bíztam benne. A hormonpótlásra szerintem szükségem van, mert egy nap véletlenül nem jól kentem fel a gélt, és nagyon rosszul éreztem magam. Bár féltem/félek, hogy hízni fogok, most figyelem nagyon a súlyomat, amit sose kellett eddig tennem, de nem szeretnék pórul járni. Még tavaly is futottam, meg tornáztam, és bizony jó volt olvasni, hogy itt van aki már ennek is utána nézett, így most már tudom, hogy kb. még egy hónap, és lassan elkezdhetek tornázni. Tényleg nagyon jó, hogy van ez az oldal! Sok információt tartalmaznak a leveleket, és látom, mennyire segítetek egymásnak, és ez szerintem egy nagyon jó dolog a mai világban. Üdv: Ágica
2010. jún. 1. 19:21

László!

Nagyon várom már a jelentkezésedet, helyzetjelentést kérünk!!!!

Írjál sokat, írjál le minden apróságot, ami Emmával történt ma.

Van vacsorára meleg kajád? Ha nincs, nyisd ki az ablakot, és repítem a sok finomságot, jut neked is, ne csak a lelkedről gondoskodjunk:):):)

2915. a0aecda338 (válaszként erre: 2911. - 08a132e724)
2010. jún. 1. 19:19

Szia Ági!

Örülök,hogy megtaláltál bennünket,jó kis csapat vagyunk.

Néztem az adatlapodat.Lehet,hogy személyesen is ismerjük egymást?

Szükséged van a hormonpótlásra?Ki műtött?

Puszi:Timi

2914. a0aecda338 (válaszként erre: 2913. - Rezeda63)
2010. jún. 1. 19:14

Szia Rezeda!

Én nem éltem meg katasztrófaként a műtétet,egyáltalán nem bánkódtam amiatt,hogy kivesznek belőlem valamit,ami beteg.Viszont valami megváltozott,nagyon kemény voltam mindig,nagyon nagy bajnak kellett ahhoz történni,hogy sírjak.Most bezzeg apróságok miatt kipotyognak a könnyeim.Szerinted okozhatja a hormonok hiánya azt,hogy ilyen érzékeny lettem?Nem tudom mit álmodtam az éjszaka,de arra ébredtem,hogy hangosan sírok.

2913. Rezeda63 (válaszként erre: 2893. - Kisibi)
2010. jún. 1. 18:25

Szia!

Az epidurál melett adnak adnak nyugtató, kábító infúziót. És a műtét előtt az ugynevezett "bátorító" szurit. Teljesen észnél voltam amikor az epidurált szúrták. Utána gyorsan le kelett feküdnöm. Emlékszem, hogy érzékelem a külvilágot, de tőlem akármit is csinálhattak volna akkor abban a pillanatban. Azt, hogy nem altatnak ne úgy képzeld el hogy a Te érzékszerveid ugyanúgy működnek mint máskor. Furcsa állapot az, nehéz leírni. A tudat és öntudatlanság határa. Én például volt úgy hogy öntudatomnál voltam, de nem érdekelt, hogy mit csinálnak velem. Az a tudat, hogy benned "dolgoznak" csak tiszta tudattal rémísztő. Akkor abban a pillanatban oly mindegy mit csinálnak. Egy ilyen érzést képzelj el. Úgy sem tudod, majd csak utána fogod tudni miről beszéltem. Lényeg hogy ne félj. Úgy veszem észre neked is inkább a műtét lelki oldalával lesz gondod. Nálam nem az volt a baj, hogy elveszítettem a méhem meg ilyenek. Valójában nem ért traumatikusan. Hanem az egyéb apróságokon turbóztam túl magam, oly annyira hogy szinte pánik rohamom volt. Annyira komoly lett hogy pszichiáternél kötöttem ki. De azóta jó.

Nyugodj meg borítékolom, hogy önként és dalolva fogsz a műtőasztalra feküdni:):):)

Üdv: REzeda

2912. Rezeda63 (válaszként erre: 2892. - A0aecda338)
2010. jún. 1. 18:12

Szia!

Ne butáskodj már, azért van ez a fórum, hogy mindenki elmondja a tapasztalatát. Nem kötelező egyetértenünk. Tudod "kinek a pap..kinek a papné" tartja a mondás.

Vigyázz magadra!

Üdv: Rezeda

2911. 08a132e724 (válaszként erre: 2898. - Kisibi)
2010. jún. 1. 18:03
Szia Ibi! Látom most regisztráltál, én tegnap, még nem írtam senkinek! Neked most azt szeretném írni, hogy nagyon jól döntöttél, mikor jelentkeztél a műtétre. Nekem 11-én lesz három hónapja, hogy műtöttek, kipakoltak fullra mindent, volt egy mióma a méhemben, meg egy ciszta a petefészkemben, és azt mondta a doki, hogy kivesz mindent, így már nincs kockázat. Szurkolok Neked. Nem tudom ki és hogyan van vele, én két gyereket szültem, már régen, de azon kívül még nem éreztem fájdalmat, most ez is csak egy napig tartott, utána egy célom volt: felépülni. Még néha fáj, de tény és való, most már akár fehérnadrágot is vehetek fel! Nem önt el a vér teljesen váratlanul! Az meg hogy nem leszel nő utána, felejtsd el! Én kapok hormonpótló kezelést, és mióta újra együtt lehetünk újra a párommal, nem tétlenkedünk:) Márcsak annyit, hogy örülök, hogy megtaláltad ezt az oldalt, én sajnos csak most tudtam meg, hogy létezik. Ahogy itt olvasgattam a leveleket, sokat fognak Neked szurkolni, és ez már nagyon jó dolog lesz, a nehéz pillanatokban. Üdv: Ágica
2910. 289fab1d6b (válaszként erre: 2908. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 1. 18:03
Próbálj meg egy helyben maradni és nem mozogni:) Már csak 6 óra van hátra a napból....
2909. 289fab1d6b (válaszként erre: 2901. - Mgunyho)
2010. jún. 1. 18:01

Szia! Én is olvastam anno az embolizációról, meg is beszéltem az orvosommal, jó eljárás, de meg van a kiújulás veszélye. Nekem ez a vérzés mizéria egyszer is elég volt. Lehet, hogy ez egy rossz felfogás

de szerintem, ami nincs, az nem tud elrákosodni. Az epehólyagomat 20 éve kivették, nem érzem hiányát:)

2908. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2907. - 289fab1d6b)
2010. jún. 1. 17:58
Hú Szilvi, az nagyon fájhatott, ugye? Timi meg az ujját csukta az autóhoz. Mi van ma? Remélem nem leszek harmadik...
2010. jún. 1. 17:52

Sziasztok!

A tornára nem kérdeztem rá, de itt a neten keresgélve azt találtam, hogy a belső szövetek teljes gyógyulása 120nap. Addig túl nehezet emelni sem szabad, és szerintem ez vonatkozik a futásra is, hiszen olyankor rázkódnak a belső szervek.


Ma csináltam egy hülyeséget. A konyhaszekrény felső polcát csak kis létráról érem el, vagy ha feltérdelek a munkalapra. Ma az utóbbit választottam, és mivel néha már teljesen elfeledkezem arról, mi történt velem 7 hete, szépen leugrottam, na rögtön minden eszembe jutott:(

2906. a0aecda338 (válaszként erre: 2904. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 1. 17:43

Azt elfelejtettem mondani,hogy ne mérgelődj mert árt a szépségednek.

Nem akarunk a fájdalomra emlékezni,volt-nincs.Tudod,csak pozitívan!!!!!!!!!!!!!!!

2905. a0aecda338 (válaszként erre: 2904. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 1. 17:40

Ez a megoldás nálam sem kizárt,pedig nagyon jó volt,amikor hetente három alkalommal gyalogoltunk.Szomszédasszonyommal nagyon lelkesek voltunk,közel húsz km-t lenyomtunk minden alkalommal,mentünk,amilyen gyorsan tudtunk.Sajnos azóta messzire költözött,új sporttársat kell keresnem.

Megyek főzök virslit a családom férfi tagjainak,az ebédtől nem voltak elvarázsolva./karfiolleves,rakott karfiol/Nem volt rossz,de azt mondták túl sűrűn nem kérnek belőle.Vacsi után indulunk sétálni,majd még jövök.

2904. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2903. - A0aecda338)
2010. jún. 1. 17:30
Persze, tudom, hogy még nem lehet, de őszig meg lehet el fog múlni a mérgem, és újra azt az "intelligens" variációt fogom gondolni....magyarul, lehet lusta leszek.
2903. a0aecda338 (válaszként erre: 2900. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 1. 17:10

Szia,Jucika!

Úgy látom,már nagyon jól vagy,de azért egyenlőre még érd be a sétával,futkározni ráérsz még.Szerintem őszig nyugodtan elhalaszthatod a futást.Én a gyors-gyaloglást jobban szeretem,nem annyira megterhelő,viszont nagyon hatásos,de szeptember előtt nem fogom újrakezdeni.Kell még néhány hónap,mire 100%-on pöröghetünk.

Puszi.

2902. a0aecda338 (válaszként erre: 2898. - Kisibi)
2010. jún. 1. 17:02

Szia,Ibi!

Műtét előtt én is voltam szépítkezni,fodrász,kozmetikus,manikűr,pedikűr. Műkörmöt azonban most ne csináltass,vagy ha van akkor szedesd le.Altatás közben a körmön látják a keringést.Érzéstelenítésnél nem tudom mi a helyzet,ezt kérdezd meg az orvosodtól.

Holnap megyek manikűröshöz,a lábkörmömön tölti a zselét.A kezemen az építés sajnos elmarad,ma odacsuktam az autó ajtóhoz az egyik kezemet,lett szép lila manikűröm,nagy az esélye,hogy le fog pottyanni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook