Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszüntethetik a munkaviszonyomat GYED miatti fizetés nélküli szabi alatt? fórum

Megszüntethetik a munkaviszonyomat GYED miatti fizetés nélküli szabi alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 16. 14:33
Köszi mindent, most muszáj mennem, Marci bekattant és itt kiabál. Remélem folytatjuk majd! Sziasztok!
23. csapoari (válaszként erre: 22. - Quenn)
2009. ápr. 16. 14:32
Köszi, kicsit megnyugtattál, azt hiszem, ki kell keresnem a jogszabályt. Akkor jól tudom, hogy végkielégítésnél számít?
22. quenn (válaszként erre: 20. - Danama)
2009. ápr. 16. 14:27
A GYED idejére is fizetés nélküli szabadságot kell kérned a munkáltatótól. Naponta iratok ilyet alá a főnökömmel, most szült kismamák ügyeit intézve.
21. quenn (válaszként erre: 18. - Csapoari)
2009. ápr. 16. 14:25
Ilyen nincs, fontos, hogy nem hagyd magad rábeszélni a közös megegyezéses felmondásra, mert ezen kívül csak rendkívüli felmondással tud elküldeni, arra meg ugye nincs jogalapja.
20. danama (válaszként erre: 17. - Csapoari)
2009. ápr. 16. 14:21

abszolút nem jó hír szerintem, mert gyed alatt nem lehetsz fizetés nélkülin csak gyes alatt, mert gyes mellett lehet dolgozni, gyed mellett NEM!

magyarul át lettél verve szerintem, mert gyesre tettek, és ha kirúgnak az a 2 havi bér nem olyan sok mint ha még 1,5 évig kaptad volna a gyedet.

láttam 6 hónapos a babád.

Tanácsom vedd fel a kapcsolatot egy könyvelővel, aki nem a cégnél dolgozik, és menj egy jogsegély szolgálathoz,

19. Hisztikirálynő (válaszként erre: 16. - Quenn)
2009. ápr. 16. 14:19
ez a tiszta beszéd:))
18. csapoari (válaszként erre: 16. - Quenn)
2009. ápr. 16. 14:16
Minden szabályos, szerződés, bejelentett bér is oké, csak egyszerűen nem kellek.
2009. ápr. 16. 14:15

Azért nem szűnt meg a munkaviszonyom, és maradtam állományban, mert kellettem az MVH felé statisztikai létszámot növelni, illetve amikor újra munkába akarok majd állni, nem kell ismételten munkaviszonyt létesítenem, hanem folytatólagos marad, azaz a fizu nélküli ideje is beleszámít pl. végkielégítés számításánál.

Ez a jó hír, mert már a nagyobbik fiammal is így voltam itthon, így most ha mégis kirakhat, jár nekem két havi végkielégítés.

16. quenn
2009. ápr. 16. 14:15

Szia,


Ne hagyd magad, ugye a GYED idejére a munkahelyeden fizetés nélküli szabadságot kell kérni, amit a munkáltató köteles megadni. Ez idő alatt nem mondhat fel, és a GYED lejárta után a GYES idejére is köteles kiadni a fizetés nélküli szabit, ha kéred. Ha nem kéred és visszamennél dolgozni, köteles visszavenni és legalább fél évig foglalkoztatni. Kivétel ez alól, ahogy pmjudit is mondta, ha a munkáltató jogutód nélkül megszűnik.

Persze mindez csak akkor érvényesíthető, ha szabályos munkaszerződéssel, bejelentett munkaviszonnyal rendelkezel.

2009. ápr. 16. 14:14
gyed alatt miért kell fizu nélküli szabi??? ezt nem értem. Én is kaptam gyed-et, és nem kellett kérnem a fizu nélküli szabit rá. Miaz, hogy állományban maradtál? Számítanak rá, hogy visszamész dolgozni? Akkor pedig minek a gyed? nemértem...
2009. ápr. 16. 14:13
A MEP szerint és a könyvelő szerint fizu nélkülire vettek, szóval ebben csak lehet valami, de tény, hogy GYED-en vagyok...:( Most mi a fenét csináljak?
2009. ápr. 16. 14:12
A cég virágzik!
12. Hisztikirálynő (válaszként erre: 7. - Csapoari)
2009. ápr. 16. 14:12
ezt én nemértem... mármint a végét
11. d@nu (válaszként erre: 7. - Csapoari)
2009. ápr. 16. 14:11

? Mi értelme kirúgnia? :O

GYED alatt nem mondhat fel, csak ha megszűnik a cég.

10. Hisztikirálynő (válaszként erre: 9. - Hisztikirálynő)
2009. ápr. 16. 14:11

jav: ha nem tudsz visszamenni dolgozni...

afene, tipikus gyeses agyam van mán, nem bírok fogalmazni:D

2009. ápr. 16. 14:10

ha gyed-en vagy,akkor nem vagy fizu nélküli szabin. A gyes idejére szoktak fizu nélküli szabit kivenni, ha a gyereket nem tudsz visszamenni dolgozni (mertmondjuk a gyereket nem tudod kire bízni, nincs bölcsi).

Én is úgy tudom, hogy véd a törvény, nem rúghatnak ki. Szerintem nézz utána, mert ilyet nem csinálhat veled a főnököd.

8. csapoari (válaszként erre: 6. - Danama)
2009. ápr. 16. 14:10
És ha nem akar visszavenni? Munkaügyi bíróság?
7. csapoari (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 16. 14:08
Kb. két hete fizetés nélküli szabit engedélyezett, addig szülési szabadságon voltam, mert a szülés még a betegszabi ideje alatt történt. A szülési szabi alatt TGYÁS-t kaptam, amikor az lejárt, GYED-et igényeltem, illetve hozzá fizetés nélküli szabit, mert állományban maradtam.
6. danama (válaszként erre: 3. - Csapoari)
2009. ápr. 16. 14:07
nem , a kismamákat védi a törvény és amikor letelt a gyedes köteles vissza venni legalább fél évre
2009. ápr. 16. 14:07
Kivéve, ha a munkahelyed jogutód nélkül megszűnik.
4. danama (válaszként erre: 2. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 16. 14:06
én sem értem, fizetés nélküli szabin nem lehet ha gyeden van, max arra gondolt, hogy most telt le a gyás
2009. ápr. 16. 14:06

Sziasztok!

Tegnap előtt közölte a főnököm, hogy ki vagyok rúgva, persze csak finoman, azaz elég, ha csak a kicsikkel foglalkozom, majd ha megint ráérek és visszanyerem a személyes szabadságomat, beszélhetünk arról, visszavesz-e? Egy szóval kirúgott. Persze nincs lepapírozva, azt majd "megbeszéljük". Megteheti ezt velem?

2009. ápr. 16. 14:05

helló, mi az a gyed miatti fizetés nélkli szabi???

GYEDen vagy? akkor nem!!!

2009. ápr. 16. 14:04
Megszüntethetik a munkaviszonyomat GYED miatti fizetés nélküli szabi alatt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook