Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszégyenített gyerekek és szülők. Mi a véleményetek? fórum

Megszégyenített gyerekek és szülők. Mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
11. 32050f4944 (válaszként erre: 10. - Bettibaba)
2006. szept. 13. 10:39
Pontosan értelek, az én apukám sem fizette azt a bizonyos p...tagdíjat:)) Azt hittem, ezek az idők már elmúltak...
10. Bettibaba (válaszként erre: 7. - 32050f4944)
2006. szept. 13. 10:36
Ismerős.Az én apukám meg nem volt hajlandó tag lenni ott,ahol akkoriban muszáj volt,főleg a hivatásos katonáknak-de szépen körülírtam-nekem sem volt könnyű az iskolába járás.
2006. szept. 13. 10:35
Én is borzasztónak találom,főleg hogy a gyermek sínyli meg ha felkerül a neve.Viszont középiskolás éveim alatt volt egy osztálytársnőm,aki évekig nem volt hajlandó pénzt adni a "közösbe".Annyi volt a büntetés?,hogy kirándulni nem jöhetett velünk,de a tablón úgyanúgy rajta volt,gyakorlatilag nem maradt ki semmiből,hiszen ha ajándékot vásároltunk például egy tanárnak ő is ott volt az átadáskor.Miért fáj nekem ez ennyire?Mert neki gyönyörű,márkás ruhái voltak,senki az osztályból nem járt ilyen drága holmiban.A másik dolog ami még bosszant.Egy kisfalu iskolájában évek óta azzal szembesülnek a szülők,hogy az osztályokban a 17gyermekből 7 fizet,a többiek valamiért nem.És nem az anyagi helyzetük miatt nem.Így nem lehet egy kirándulást,egy ballagást se szervezni.És megint a "rendesebbje"szorul.Vagy kénytelenek beutazni a városba.Szóval milyen módon érjük el,hogy aki tudná tényleg fizessen?
8. Bettibaba (válaszként erre: 6. - Nefis)
2006. szept. 13. 10:31
Csak sajnos,azok a szülők,akik nem tudnak fizetni,inkább a közelébe sem mennek a sulinak,gondolván így kisebb a szégyen,nemhogy perrel fenyegetőznének.A gyerekek meg talán el sem merik otthon mondani,nehogy ezzel is tetézzék a bajt.De így olvasva a válaszaitokat,megerősödött bennem az elhatározás,hogy tenni fogok az ügyben,remélvén hogy a srácaim nem isszák meg a levét.Ebben az iskolában nem szeretik,ha valakinek véleménye van,és el is mondja azt.
7. 32050f4944 (válaszként erre: 1. - Bettibaba)
2006. szept. 13. 10:28
Erről az az idő jut eszembe( 85-89 között), amikor az én fizikai dolgozó szüleim miatt a fősuli faliújságján a nevem mellett egy F betű volt. Ha jól emlékszem, hárman voltunk F-esek...állati ciki volt.
6. nefis (válaszként erre: 5. - Bettibaba)
2006. szept. 13. 10:22

Akkor valami nagyon nem tiszta az igazgatónő fejében, mert ezért seperc alatt beperelhetik...

És nagyon meg is érdemelné!!!

5. Bettibaba (válaszként erre: 3. - Be52089f0e)
2006. szept. 13. 10:20
Nos az az igazság,hogy ezt az ő utasítására függessztették ki.A szomszédasszonyom mondta,ő a suli titkárságán dolgozik.
2006. szept. 13. 10:16

Gusztustalan, és etikátlan!

Ráadásul törvénytelen ilyen listát kifüggeszteni, mert ezzel a gyerekek személyiségi jogait sértik!-, pont azt érik el, hogy a szegényebb családok gyermekeit kiközösítik a társaik!

Egy gyerek nem tehet arról, hogy milyen anyagi körülmények közzé születik...és arról sem, hogy a szüleinek mennyi pénze van, vagy be tudják-e időben fizetni a menzát, vagy nem!

2006. szept. 13. 10:16

Én beszélnék az igazgatónővel, hogy hogy engedheti ezt meg.

Nagyon undorító, mocskos dolognak tartom.

Szegény gyerekek.

2006. szept. 13. 10:10
Ez undorító!
2006. szept. 13. 10:00
Gyermekeim iskolájában járva,a faliújság köré csoportosuló gyerekekre lettem figyelmes,akik hol ujjal mutogattak egymásra,hol gúnyos megjegyzéseket tettek a másiknak,miszerint:-Mi van,anyádnak nincs pénze?Aztán becsengettek,eltűnt a csoportosulás.Gondoltam,megnézem mi okozta a jelenséget.Egy listát találtam,az étkezési díjjat nem,vagy későn fizető gyermekek nevével,és osztálymegjelölésével.Kérdezem én,ezeknek a gyerekeknek meg kell szégyenülni azért,mert a szüleik nem tudnak pontosan fizetni?És milyen lépéseket tudnék tenni,hogy ez ne maradjon így?Szerencsére még nem voltunk ilyen listán,de ki tudja,mit hoz a jövő?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook