Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megsértődött a szomszéd... fórum

Megsértődött a szomszéd... (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. andi6020 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 08:09
Majdnem félve kérdezek már, de te hogy értelmezted Semleges fórumtárs hozzá(m)szólását?
36. Bichi (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 07:15

Én nem értem az egészet, miért nem kérdezted meg alapból, hogy mi a baja. Én biztos nem magamban gondolkoznék, hogy vajon mi lehet, hanem kerek-perec megkérdezném.

Mondjuk bizonyos kor felett simán lehet valami baj van a néni fejével, és már nem is emlékszik, hogy ezt mondta, és azt sem tudja miért...

35. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Napsugár8)
2021. dec. 3. 06:35

Bocsi, rosszul fogalmaztam. Nem neked mondtam, csak a te gondolataidat folytattam.

A FI-nek szántam, őneki kellett volna személyesen átvinnie a kaját, és nem a kerítésre akasztani stb. stb.

Elég rosszul fogalmaztam. Bocsánat!

34. Napsugár8 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 06:17

Igen, szokás.

Valójában az új szomszéd szokott (réges-régi szokás) a közvetlen szomszédokhoz becsöngetni egy-egy tányér sütivel, vagy pár szem gyümölccsel: bemutatkozás okán!!!

Ez és ez vagyok, most költöztünk ide, kérem fogadja el, és fogyasszák egészséggel!

Beinvitálnak, néhány kik vagytok, honnét jöttetek, kik az ősök, stb. kíváncsiskodó kérdés, csak hogy legyen miről pletykálni a többi szomszéddal!!!

És olyankor szokták mondani az új szomszédék, hogy szívesen látod őket, ha van idejük nézzenek be hozzátok! És akkor meg tudják nézni a bútorokat, kicsit többet megtudnak arról, kik és milyenek vagytok.

Ez a bemutatkozás oda-vissza, és azok után majd kialakul, hogy milyen viszonyba is kerültök egyikkel-másikkal. Mindenesetre felénk így szokás.

Te ezt nem tetted meg, hát vitték ők neked! De a lényeg, hogy vitték, és nem a kerítésedre akasztották!


Talán ha személyesen átmégy, és bocsánatot kérsz tőlük, mert nem akartad megbántani őket, és tolakodó sem akartál lenni azzal, hogy állandóan traktálok őket kajával. Csak segíteni akartál. Még mondhatsz annyit, ha bármilyen segítségre van szükségük, szívesen segítel... a többit bízd rájuk. Vagy megbocsátanak, vagy többször soha nem fognak felétek sem nézni.

33. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2021. dec. 3. 06:06
Én is erre gondolok. Néhány alkalommal kedveskedés, aranyos figyelmesség, de rendszeresen, az már esetleg bántja az önérzetüket, a rászorultság érzését erősíti bennük. És főleg, hogy nem veszed a fáradságot, hogy átvidd !!! csak úgy kiakasztod a kerítésre, szó szerint, mintha csak egy odavetett kutya-kaja lenne. Hadd lássa ország-világ a kerítésre akasztott ételhordóról, hogy te milyen gondoskodó, kedves és aranyos vagy! Megalázó számukra, amit csinálsz, és ahogy csinálod. Ne csodálkozz, hogy ezt váltotta ki belőlük.
32. Ildi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 02:10
Talán csak rossz napja volt..nem tudni. Szerintem beszéld meg vele,magad ne okold,nagyon rendes Tőled h segítesz nekik amikor tudsz.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2021. dec. 3. 01:52
Szerintem vsgyok annyira értelmes és 36 évesen van annyi eszem, hogy ha megkernek valamire azt fel tudom fogni. Ha mondta volna, hogy köszöni, de nekik nem kell ilyesfajta segítség, akkor nem viszek. De mivel ők kezdték a zöldség, gyümölcs, süti áthordast mikor ideköltöztünk és mivel más is csinálja ezt a szomszédjàval, gondoltam, akkor ezt így illik itt. Múlt héten pl kb 2 kiló lilahagymat adott a néni, szóval tényleg nem értem. Az ember szóból ért, nekem mindig ez volt az elvem.
2021. dec. 3. 01:38

Szerintem ezzel a nagy önzetlenségeddel, szívélyeskedéssel már átléptél egy határt.

A néni úgy érezheti, hogy akarata ellenére elköteleződik feléd. Nem kért tőled semmilyen szívességet, nem kért, hogy törődj velük.

Szokás lehet ez a törődés azok között, akik egy életen át élnek szomszédságban. Te, ahogy írod, 3 éve vagy szomszédjuk és bizalmaskodás vélheti azt a határtalan jóindulatot, gondoskodást ami belőled árad.

Vannak, akik nem tudnak ezzel mit kezdeni.

Ők gondoskodnak magukról, rendelik az ételt.

Sok idősben meg van az, hogy szeret magáról gondoskodni, nem akar senkire rászorulni.

A néni azt választotta, hogy "leállítson", hogy megbánt. Gondolom, ha szép szóval megkér, hogy ne hordozz nekik kaját, mert nincs szükségük rá azt kimagyarázod és tovább folytatod.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Semleges)
2021. dec. 3. 01:06

Igen, az 😄.

Amúgy tudod azért is főzök olykor olykor úgy hogy nekik is, hogy ne azt a moslekot egye szegény bácsi, ha már ilyen beteg.

2021. dec. 3. 01:03
A rakott káposzta finom is. Akkor ma ették a menzáskaját és kész:)
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Semleges)
2021. dec. 3. 01:01
Hát nem esett jól, főképp mert azt is tudom, hogy ez az egyik kedvenc ételük és a néni külön dicséri mjndig, hogy milyen finoman csinálom. De hát ettől nem fogok rájuk örökké haragudni, idősek, betegek. Most sem haragszom, csak hát lelkis vagyok, aztán picit rosszul esett.
26. semleges (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 00:58
Erre gondolok én is.
25. semleges (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 00:57
Akkor lehet, hogy csak a sok gondtól elszállt az agya és hirtelen szarul reagált. Van ilyen, de ez akkor is sok.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Semleges)
2021. dec. 3. 00:57
😊Ez jó volt!
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Bnedora)
2021. dec. 3. 00:56
Én sem tudom elkepzelni. Nehéz amúgy a bácsival ahogy épül le, egyre házsártosabb, semmi nem jó neki úgy ahogy épp van. Lehet épp kiakasztotta a nénit és ezért vlt velem ilyen.
22. semleges (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2021. dec. 3. 00:56
Engem ma lebunkóztak, nem baj, mert tudok tahó lenni, de te sem mész érte a szomszédba az biztos.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2021. dec. 3. 00:54
Mire? Kire lenne az?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Semleges)
2021. dec. 3. 00:54
Persze, mindenkepp beszélek majd a nénivel csak neki sem könnyű a beteg férjét nézni, ahogy épül le, így nem akarom most ezzel még pluszban traktálni.
19. bnedora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 00:52
Arra gondoltam, hogy történt náluk valami, pl. rosszul lett a bácsi, vagy összevesztek, vagy akármi. Nem tudni, miért reagált így a néni.
18. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 00:50

Beszélgessünk arról, hogy vajon miért sértődött meg a néni?


Esetleg féltékeny?

2021. dec. 3. 00:49
Szerintem is valami félreértés vagy pletyka lehet. Ha tudod majd tisztázd velük mert rossz ilyen szomszédságban élni. Egyébként érthetetlen.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2021. dec. 3. 00:41
Amug nem ítélek, isten ments és nem döntök semmiről.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2021. dec. 3. 00:40
Hát egész nap a házban vannak én csak beakasztom nekik, nem tudom ebben mi lehet a "rossz idő". Nem fogok a nyakukra járni, hogy mi a gond, eddig sem tettem. Majd alakul. Ha nem, akkor ennyi volt a jó szomszédi viszony.
14. c9155193c4 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 00:31
Jó ötlet.
2021. dec. 3. 00:29
Mielőtt bármi rosszra gondolsz, előbb várd meg míg tisztázódik az eset. Lehet, hogy éppen rossz időben vitted az ételt, annyi minden történhetet. Ne ítélj, ne dönts elhamarkodva.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - C9155193c4)
2021. dec. 3. 00:28

Szerencsére otthon van a bácsi.

Hát esetleg az ő szomszédjukat meg tudom kérdezni, mert velük is jóban vagyok.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2021. dec. 3. 00:27
Kiirtam egy beszélgetős és nem tudásbázis fórumot...
10. c9155193c4 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 00:24

Bocs, benéztem. Hogy rákos, egyből arra gondoltam kórházban van, De nem így van, mert otthon van, így nem lehet az az ok, amit írtam.

Szerintem kérdezősködj kicsit a környéken, mert lehet valamilyen rossz pletyka miatt haragudott meg az a néni.

9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 00:20
Kiírtál egy fórumot, mert problémád van. Tudunk segíteni valamiben?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2021. dec. 3. 00:17
Aha, értem. Vagyis nem, de nem is baj. Beszélgetős fórum. Ha zavar ez a téma és irónia ami kiérződik abból az 5 szóból, akkor ne olvasgasd. Ha nem az, akkor nem mondtam semmit!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook