Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megsértődött a szomszéd... fórum

Megsértődött a szomszéd... (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Rabankari)
2021. dec. 4. 09:07
hát egyszer jöttünk haza,a öreg szomszédasszony cipelte a nagy cekkereket,persze,hogy segítettünk.a végén ránk tukmált egy narancsot,mondtam hogy nem kell,de tudom,hogy rosszul esett volna neki,ha nem fogadnánk el.
66. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 22:45

Én nem örülnék annak, ha valaki, vagy valakik ételt akasztgatnának a kerítésemre. Én sem vinnék másnak. Ennek semmi értelme. Egye mindenki azt amit maga főzött a maga konyhájában, a maga módján, amit szeret, ahogyan szereti.


A szomszédnak nyilván egész egyszerűen elege lett abból, hogy hordod hozzá az ételt, amit valami miatt nem szeret megenni.


Ne erőltesd !

65. rabankari (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 16:37

Én is azok közé tartozom,akik nagyon-nagyon örülnének,ha a szomszéd vagy bárki jószándékúan felakasztana ételt!!Értékelném,hogy gondolt rám. Akkor is, ha éppen sok étel van otthon.

Az amúgy lehet, hogy a mennyiség sok,és tényleg sokszor a kutya eszi meg,mert ők ennyi idősen nyilván nagyon kicsi adagokat esznek.

Remélem minél előbb tisztázzátok és maradj mindig ilyen jószívű, segítőkész!

64. Amaunet (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 15:53

Nem kell közömbösnek lenni, de segíteni sem úgy kell, hogy a nyakába mászunk a kiszemelt segítségre szorulónak.


Mondták, kérték, hogy segíts? Lehet, hogy nem veszed észre magad, hogy zavarsz?

63. tumbo2 (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 15:19
a sokgyerekeseknek lekvárt akasztottam föl,a gyerekkori barátomnak bébicéklát,retket,sütőtököt,de azt csak letettem a kapu elé.ja a szomszédomnak túrós.ribizlis sütit,én lettem volna a legutolsó,aki eszükbe jut.
62. 5236d12e25 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 11:22

Nincs olyan,hogy SZOKÁS.

GESZTUS van.

61. csemár (válaszként erre: 58. - Semleges)
2021. dec. 3. 11:03

Ezért is írtam, hogy nem vagyunk egyformák.

A mi kultúránkban, úgy tapasztalom, elfogadottabb, hogy valaki adakozzon, mint az, hogy elfogadja a szívességet, az önzetlen segítséget, és ne érezze magát rosszul tőle.

60. semleges (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 11:01

Neked is:)

Nekem egyébként tökszimpi vagy:)

2021. dec. 3. 11:00

Köszi a sok hozzászólást, megbeszélem a nénivel majd mi a gondja, de nem hiszem h az, hogy vittem bármikor is ételt mert mindig kedvesen fogadta. Vagy amikor ő hozott át párszor egy tálca sütit akkor nekem is meg kellett volna szerintetek sértődnöm, mert étel és én nem kértem, hogy hozzon?

Áh mindegy is. Kellemes szép napot mindenkinek!

58. semleges (válaszként erre: 55. - Csemár)
2021. dec. 3. 10:57
Engem nem tudnának megbántani kajával, ha látom, hogy friss, tiszta és szívesen adják, de nem vagyunk egyformák. Én is szívesen adok amit adok bárkinek.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Semleges)
2021. dec. 3. 10:57
Köszi 🙂
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Tumbo2)
2021. dec. 3. 10:56
Mi Adunk főtt kaját, eddig nem volt gond belőle. Szerintem egy rákos betegnek jobban is esik a normális kaja mint az amit itt a menzan ételnek lehet nevezni.
55. csemár (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 10:55

Szerintem itt nem közömbösségről van szó.

Írták mások is, hogy étellel "kedveskedni" az ajándékozó részéről lehet jótékonykodás, de a megajándékozott számára megalázó (is lehet - embere válogatja).

2021. dec. 3. 10:55

Én nem tudom, kifejezetten örülnék ha valaki felakasztana a kerítésemre egy kis rakott káposztát:) Főleg így covid idején jó ez a kerítéses lehetőség. Nem kell találkozni.


Kedves FI!


Többet ne vigyél, én ennyit szűrnék le és nem foglalkoznék vele többet egy percig sem.

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2021. dec. 3. 10:54
Pont ezért is szoktwm beakasztani nekik, a vírus miatt. Régebben a kezébe adtam a neninek.
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - 5236d12e25)
2021. dec. 3. 10:53
De, ebben a faluban szokás.
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Sirga)
2021. dec. 3. 10:52
Látod, mindenki szid, mert egy nyolcvan plusszos, rákos beteg embert és a feleseget néha néha megsegitem egy kis normális főtt kajával. Hát igen, ilyen közömbösek lettünk mi emberek egymás felé.
50. 37e1ff8723 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 10:51
Túlzásba viszed.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2021. dec. 3. 10:50
Nem a maradékot hordom, frissen melegen viszem, ha látom h ez sok lesz nekünk. 🤦‍♀️ Az ember már ha jószándékú is baj. Értem.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2021. dec. 3. 10:48
Mi? 3 éve adjuk egymásnak oda vissza ami éppen van. Kedvességbol. És itt az a szokás, hogy nem zavarjuk a másikat becsengetgetesekkwl, hanem felalkasztjuk a kerítésre amit hoztunk és cső. A másik fél úgyis észreveszi.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Napsugár8)
2021. dec. 3. 10:44

Az ő kerítésükre szoktam akasztani, mert nehezen mozognak már, amikor gondolják kimennek érte. Szerinted a menza kaja hordó fickó a küszöbükig viszi?

Nem minden nap viszek amúgy mondtam, cssk ha sokat főzök valamiből vagy sütit csinálok.

46. 37e1ff8723 (válaszként erre: 33. - Napsugár8)
2021. dec. 3. 10:08
👍
45. 37e1ff8723 (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2021. dec. 3. 10:06
Egyetértek.
44. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 09:28
talán előbb tisztázni kellett volna velük,kérik-e,vagy nagyon kellemetlen nekik.
2021. dec. 3. 09:19
Ami történt, megtörtént.
42. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2021. dec. 3. 09:02
mi is adunk kukoricát,ha sok van,paradicsomot,barackot,tavasszal a szomszédnak epret vittem át,már nem tudom milyen szívességért.ők adnak almát,meggyet.de senki sem számolgatja,hogy te ennyit adtál,adtál tartozom még ennyivel.ja,a fűnyírásért.az öreg szomszédasszonynak sütit vittünk,restelkedett,hogy nem tud almát adni,mert olyan aprók,kukacosak.én is rosszul érzem magam,ha valakinek a szívességét nem tudom viszonozni.például a harmadik szomszéd megigazította a cserepeket,léceket szögelt össze,cserébe sütöttem neki egy sütőtököt,mert pocsék volt a sütője,de kész kaját vinni,főleg,ha nem kéri,kicsit necces.a szerelőnknek van jó dolga ,a szomszédai a másnapos halászlét,meg mást sem esznek meg.hozzátok nyugodtan,én megeszem,
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 08:58

Biztos tudod a telefonszámát és tisztázd vele. Neked sem jó, hogy 1000 gondolat megfordul a fejedben.


Szép dolog a gondoskodás, figyelem egy idegen felé, de akár terhes is lehet, főleg a vírus idején.

40. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 08:43

Szerintem ez sehol sem szokás.

Megint más a gesztus, de úgy gondolom ilyet max olyannal teszek akivel tényleg nagyon jóban vagyok.


Nézd reálisan. 2 idős ember akik a menzáról hozatják - fizetik az ételt, ami biztosan az ő korukban bőven elég is.

Elhiszem, hogy a jó szándék vezérel, de lehet nekem is terhes lenne egy idő után, (pláne ha van családom amúgy) ha a szomszéd minden kérés ellenére folyamatosan hordaná ide a maradékot.

Főzz annyit ami nektek 2 személyre elég. Hatalmas esztelen, pocsékolás amit csinálsz. Saját magatoknak is letudnád fagyasztani..


Ahelyett, hogy önkényesen akarsz segíteni, miért nem kérdezed meg ténylegesen van e szükségük valamire, tudsz e bármiben segíteni?

39. Sirga (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 08:31

Nekem is az jutott az eszembe, hogy valami más lehetett az ok. Nem Rád reagált így, csak Rajtad csapódott le. (Rossz hírt kapott, vagy bármi történhetett. Ideges volt - ennyi.)

Szerintem ne vigyél nekik kaját - nagyon szép, hogy segítettél nekik! -, és várd ki azt az időt, amikor találkoztok! Ha úgy jön ki, kérdezz rá, hogy megbántottad-e őt, de a viselkedéséből úgyis minden kiderül. :)

38. Amaunet (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 08:27

És kérték tőled, hogy főtt ételt hordjál át, mert a te főztöd sokkal finomabb, mint a rendelt kaja?

Vidéken a szomszédok cserélgetnek dolgokat, de főtt kaját nem. Max. disznótorost.

Pl. Anyám is jóban van a szomszéddal, kisegítik egymást ezzel-azzal, tojással, káposztával, megvarnak egymásnak dolgokat, eltakarítják az utcát, de készételt soha nem hordanak át.

Nem vagytok és a néni nem is akar közös háztartást veled. Nem akarja, hogy a maradékot, a felesleget áthordjad. Azt vidéken a kutya kapja. Sértőnek is gondolhatja.

Ha sokat főzöl egyétek másnap is vagy fagyasztd le.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook