Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megnyilvánulások a terhesekkel szemben fórum

Megnyilvánulások a terhesekkel szemben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megnyilvánulások a terhesekkel szemben

1 2 3 4 5 6 7
101. 6496c360f6 (válaszként erre: 99. - Kszb)
2016. máj. 22. 14:11
De ez is kevés ahhoz, hogy felfogja. Amúgy lehet itt embereket tiltani úgy, hogy nem látom a hozzászólásait? Akkor nem kapna el az inger, hogy válaszoljak :D
2016. máj. 22. 14:09
xD Én szóltam :D
99. kszb (válaszként erre: 91. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 14:06
a fele fórumot már így is törölték miatta :)
98. Channa* (válaszként erre: 96. - Babyapocakban)
2016. máj. 22. 12:22

Szerintem sincs!

És épp ezért, ha valaki hozzászólása esetleg zavaró lehet, mert nem ért egyet, akkor lehet egyszerűbb az ilyen témákban klubbot nyitni, mert oda csak azok mennek, akik ugyan úgy gondolják.


A véleményem egyébként változatlan.


Szerintem az emberek nagy többsége a terhes nőkkel előzékeny és figyelmes, és nem az a céljuk, hogy a nő idegeire menjenek. Ezt az érzésüket úgy tudják kifejezni, hogy érdeklődnek a nő és a baba hogyléte felől, elmesélik saját tapasztalataikat, esetleg úgy gondolják, hogy a tanácsaik hasznosak. Általában nem a tolakodás a céljuk.


És még mindig sajnálatosnak tartom, hogy ezt sokan tolakodásnak élik meg, illetve röhejesnek.

97. lapbarna (válaszként erre: 96. - Babyapocakban)
2016. máj. 22. 11:44
Igazad van!
96. babyapocakban (válaszként erre: 94. - Lapbarna)
2016. máj. 22. 11:34

Hagyjuk szerintem, nincs értelme szétcseszni a témát ezzel az egésszel.


Inkább írjatok, ki milyen vicces szituációkba keveredett terhesen! :) Azt szívesebben olvasom, mint egymás ócsárolását.

95. babyapocakban (válaszként erre: 93. - Channa*)
2016. máj. 22. 11:33
Hagyjuk inkább. Elbeszélünk egymás mellett. Azt kívánom neked, legyél boldog minden nap.
94. lapbarna (válaszként erre: 93. - Channa*)
2016. máj. 22. 11:29

Gondolom, észrevetted, hogy kompletten eltűnt az egyik hozzászólásod, valamint az erre adott válaszok is.

Konkrétan az, amelyikben kifejted, hogy te mennyire más szinten vagy, mint Nancy, és hogy mennyire lenézed őt.

Ezt törölték is, az én válaszommal, valamint kszb reakciójával együtt.

Merem remélni, hogy a te szinted csúcsán elhelyezett trónusodról szétnézve kezded látni, milyen óriási szerencséd, hogy csak két ember látta, es kommentelte, milyen ügyes is vagy te.

Részemről továbbra is kíváncsi vagyok, milyen a te szinted?! Bár annyi biztos, hogy a hmorérzéked eléggé sajátos. Vagy inkább hiányos...

93. Channa* (válaszként erre: 92. - Babyapocakban)
2016. máj. 22. 11:15

Nancy sincs annyira képben, de ez teljesen lényegtelen számára:D


Eszembe sem jutott itt bárkivel vitázni, azóta sem értem, hogy miért érzik személyes sértésnek a hozzászólásomat, illetve azt miért nem vették észre, hogy másnak is hasonló a véleménye, csak ők nem írták le, csak helyeseltek.


Na, ez lényegtelen is. Én mint írtam nem találtam viccesnek a cikket, mert az egész arról szólt, hogy az összes ember, aki érdeklődik, aki tanácsot ad, ne adj isten meg érinti egy terhes nő hasát, az egy bunkó. Most már érzem, hogy nem bunkónak gondoljátok őket, hanem röhejesnek. De ez sem jobb.

Egyébként azt sem értem, ha annyira terhes nektek mások érdeklődése és tanácsa, akkor miért tesztek itt fel kérdéseket, azért, hogy jókat röhögjetek utána?


Érdekes a "humorotok". Bár én ezt nem humornak nevezném, ezért tettem ilyenek "" közé.


Egyébként nem kívántam senkinek rosszat, hiszen nektek teher mások érdeklődése és tanácsa, így nektek az általam kívánt esemény jó kívánságként hatna, ráadásul nem kellene kiröhögnötök másokat. Persze ezzel megfosztanám az ilyeneket a jó kedvtől....

92. babyapocakban (válaszként erre: 91. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 10:53
Ja jó :) Annyira nem vagyok képben.
91. 6496c360f6 (válaszként erre: 89. - Babyapocakban)
2016. máj. 22. 10:46
Ne állj le vele, mert úgy sem érti :D Csak offolja a fórumot.
90. 6496c360f6 (válaszként erre: 88. - Babyapocakban)
2016. máj. 22. 10:44
Már alig várom :D
89. babyapocakban (válaszként erre: 28. - Channa*)
2016. máj. 22. 10:39

Anyósom egy tündér, nagyon szeretjük egymást. Anyám helyett anyám és le nem cserélném másikra soha! Felnevelte azt az embert, aki az én másik felem, kedvesem, szerelmem, párom, és én is bármikor fordulhatok hozzá bármivel, meghallgat és segít. Én is segítem, amiben csak tudom.


Én nagyon bízom benne, hogy nem fog senkin a rossz kívánságod, mert az ilyen mindig rád száll vissza végül és neked lesz nagyon szar, meglátod.

2016. máj. 22. 10:33

Sziasztok!


Nem a nyavalygás, inkább a mosoly(ogtatás) volt a cél, elnézést, ha nem jött ez le belőle mindenkinek. ;)

Mi ezeken nevetni szoktunk, néha nyerítve röhögni is, nem fogjuk fel tragikusan az emberi hülyeséget, mert akkor eret is vághatnánk magunkon rögtön... :P

Hogy ki milyen emberekkel találkozik, nem mindig tudja megválogatni. Nem tanyán élünk, hanem nagyvárosban. Nem csak a rokonainkkal, barátainkkal találkozunk, a legtöbben multi cégnél dolgozunk, naponta 40-50 emberrel minimum összefutunk. Sokfélék. Mi is azok vagyunk. Nem baj az. Nem gondolom, hogy az minősítene engem, hogy milyen emberekbe botlok bele az életemben. Akkor aki a 6-os villamoson utazik, az...?


Nem én találkoztam az összes típussal, csak egybegyűjtöttük őket egy kávé mellett, ki mit élt meg már életében, ismerősétől miről hallott, stb. A lényege az, hogy nevetgéljünk egy sort és közben esetleg egy görbe tükör legyen annak, aki valamelyikben magára ismer, ha már kicsit elgondolkodik, hogy ami önkéntelenül kiszakad belőle, ha belebotlik egy terhes nőbe, az nem feltétlenül kedvesség a másiknak, még akkor sem, ha kínjában (vagy mert jó modorra tanították) mosolyog...


Olvastam, hogy mire számíthatok még szülés után, ooooooooo :DDDD, hát felkötöm a gatyám és majd arról is írok egy cikket, micsoda okosságokat és kedvességeket hallok majd a varrást, szakadást, szoptatást illetően! :D

87. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Csillus78.06.27)
2016. máj. 22. 09:01

Ügyes vagy az "óvodáddal"!:)))


De gondolom, nem dolgozol, mert az összes ismerősöm, akik Svájcba járnak át dolgozni (innen nincs messze a határ) azt mondták, hogy ott csak 5 hónapig tartják a munkahelyet, vagyis ennyi idő után szülést követően mindenki spurizott vissza dolgozni. Ehhez képest az olaszoknál 1 évig tartják, ha közben a szülési szabira a pénzt csak 3 hónapig adják, és utána 3 hónap csökkentett, utána semmi, végülis önköltségen 1 évig otthon lehet maradni. Persze a legtöbben úgy csinálják, hogy ha olyan a munka típusa, a 7. hónap végéig dolgoznak (nem a 6. végéig) így nem 3, hanem 4 hónappal a szülés után kapják az utsó fizut és 4. hónap után mennek vissza.


De kifejezetten emlékszem, hogy Svájcban szigorúbban veszik. Persze ha svájci állampolgár vagy, vagy a férjed dolgozik, gondolom, más szabályok vonatkoznak rátok.

2016. máj. 22. 00:57
Jót mosolyogtam az íráson. Nos, én megtaláltam a kategóriámat, de azért megrtőb vagyok, a császárosokkl, és a nem szoptatókkal szemben is, de akad sok helyzet mikor elítélem ezeket. Nekem 5 gyrekem van. 12,majdnem 11,5,4,2. Nap mint nap vigyázok a barátnőm 4 évesére és 10 hónaposára, és a szomszédom 2 évesére és 5 évesére. Plusz a másik szomszáédom, egyedül álló apuka 3 fiára is figyelek, és leresik állandóan a ársaságunkat. Sóval egy kise ovodám van. Svájcban élek, és it más a ndszer. 6 év alatt, szinte egésznap itthon vannak a gyereke. Úgyhogy én tényleg született ősanyának érzem magam.:d Ja, és hordozni is szoktam egyszerre 2-őt. elől, hátul, tandemben.:)
85. fehérke111 (válaszként erre: 72. - Channa*)
2016. máj. 21. 11:29

Jajj!

Azért köszi a választ - tovább is olvastam, látom, hogy kikezelték.

84. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 72. - Channa*)
2016. máj. 20. 23:45
Jézusom...:( :(
83. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 82. - Spinneli)
2016. máj. 20. 23:33
Én se tapasztaltam soha bunkóságot. Az se zavart, ha megsimogatták a pocakomat. Lehet, hogy én vagyok defektes :) de igyekszem a jóindulatot látni az emberekben.
2016. máj. 20. 22:57

Az én hasamon is ájuldoztak sokan, hogy biztosan két gyerek van benne, nem egy, de ez engem egyáltalán nem zavart, inkább szórakoztatott.

Sok kismama panaszkodott nekem, hogy milyen bunkók velük, én semmi ilyesmit nem tapasztaltam, inkább előzékenységet, figyelemsséget...ha volt is vmi rossz dolog, gyorsan töröltem és inkább arra koncentráltam, ami jó.

81. Channa* (válaszként erre: 80. - Panna.33)
2016. máj. 20. 22:43

Én ugye sok-sok évvel az eset után hallottam ezt. A nagymamám mesélte, mert engem is érdekelt, hogy miért kérdezget ilyenek.

Igen, elég félelmetes...

80. Panna.33 (válaszként erre: 79. - Channa*)
2016. máj. 20. 22:40
Félelmetes.
79. Channa* (válaszként erre: 77. - Panna.33)
2016. máj. 20. 22:39
Az egyik baba meghalt és idő előtt kellett megszületnie a másiknak. Anyukát kikezelték. Nem akarok hülyeséget írni...az anyuka hullamérgezést kapott, ha jól emlékszem.
78. kszb
2016. máj. 20. 22:38
:D
77. Panna.33 (válaszként erre: 72. - Channa*)
2016. máj. 20. 22:23

Jesszus:(

Végül mi lett velük?

2016. máj. 20. 19:54

Én is kapok most a terhességem alatt hideget/meleget mindenhonnan időnként, pedig még nincs is nagy pocakom nagyon. Mi lesz később...

De nagyon nem is érdekel, mi tudjuk mi miért van s a külvilág véleményezései nem igazán érdekelnek.

Buszon rossz nagyon sokszor mikor állni kell s lökdösik az embert ide oda, mert ugye még a 2.trimeszter közepe fele még nem annyira látványos a változás.

2016. máj. 20. 19:39
Az atrocitás szót csak èn használtam, de idézőjelbe is tettem. Nem azért mert nem tartom bunkóságnak egyik másik felsorolt dolgot, hanem szerintem el van túlozva, nem tudom elhinni, hogy mindez megtörtént velük 4-ükkel kismamákkal, ilyen sok vagy ilyen sűrűn, nem ilyenek az emberek a terhesekkel. Nem így tapasztaltam pedig többször voltam terhes. Most vagy ők csak ilyenekkel vannak körülvéve vagy eltúlozta.
2016. máj. 20. 19:24
Igen!:D
2016. máj. 20. 19:22
:DD
72. Channa* (válaszként erre: 49. - Fehérke111)
2016. máj. 20. 19:09
Volt egy szomszédja, aki ikreket várt és meghalt az egyik baba, de ugye mozogni mozgott így abból nem vette észre, csak abból, hogy amikor lehajolt büdöset érzett. Amikor rájött, hogy belőle jön a szag, már más jele is volt...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook