Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megnyilvánulások a terhesekkel szemben fórum

Megnyilvánulások a terhesekkel szemben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megnyilvánulások a terhesekkel szemben

1 2 3 4 5 6 7
131. M0ncsa (válaszként erre: 120. - Kszb)
2016. máj. 23. 08:12
Hat ez az. Az enyem (a masodiknal vettem hordozokendot) 4 honapos kora utan a kendoben orditott. Mert nem latott ki. Kifele forditva meg elviselte egy kis ideig, de az meg nekem volt kenyelmetlen. A babakocsiban meg boldogan nezelodott. Akkormost...?
130. Cucicsillag (válaszként erre: 124. - Kszb)
2016. máj. 22. 23:30

Kszb. En szopi parti vok, de nem mindenaron. Akikkel egyutt szuletett az elso gyerkocunk, ott is voltak anyukak, akik,ha fejen alltak sem volt tej. Epp ezt irtam, hgy sem a csaszihoz, sem az etetesehez sincs igazan koze az utca nepehez... ez amolyan intim szfera. Erdeklodhet felolem, de neki nem tok mindegy, hgy szopizik vagy sem?!

Minap tolem azt kerdeztek ill. A babatol, tud-e mar ulni? ...

Peeeersze, tudna, csak meg nem szabad - de az a korosztaly nem is erti.

129. Cucicsillag (válaszként erre: 126. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 23:23

Nekem pl. A szopi az elso idokben olyan volt, aszittem, lekaparom a falat 😱😬😳

Vkinek meg sem kottyan... Ezt is egyene valogatja.

Tolem aztan mindenki ugy eteti a babuckat,ahogy neki,meg a babanak kenyelmes, es ennyi :)

128. Cucicsillag (válaszként erre: 98. - Channa*)
2016. máj. 22. 23:20

Volt (tobb) tema, amiben egyezett /kozelitett a velemenyunk, de itt egyaltalan nem. Sajnos, engem mindket terhessegem alatt rengeteg "paraszt" megtalalt -keretlenul.

Es most szandekosan nem fogom ecsetelni a reszleteket az olvaso kismamak miatt, mert pont eleg volt, hgy muszaj volt meghallgatnom a remsztrorikat. Nem hinnem,hgy ez epito jellegu is lenne, barmilyen szinten is.

127. kszb (válaszként erre: 126. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 21:44
teljesen mindegy, h miért, ez akkor is egy olyan dolog, ami nem a "falura" tartozik. Ha nem megy, hát nem megy! :) Ahhoz képest, h a tápisokat mondják betegesnek.... az én gyerekem még nem volt beteg! :) Pedig az apja taknyos volt, és itthonról dolgozik! adtam neki Cebiont és se én, se a manó nem kaptuk el.... kutya baja! :) Most őszinte leszek, at-s babáknál meg látom, h elkapták a szülőktől.... már nem azért, de sztem ez nem at VS tápi versenye, hanem egyéneké.... Egyik erre érzékeny, másik meg arra... ennyi.
126. 6496c360f6 (válaszként erre: 124. - Kszb)
2016. máj. 22. 21:05
Ha nem fog menni a szopi azt hiszem az első beszólás után ugyan ezt fogom tenni, jó ötlet. Egyébként én úgy gondolom, hogy ha valaki azert adja fel, mert fáj vagy nem szeret szoptatni, akkor sincs senkinek semmi köze hozzá. Biztos fusztrálja, nem kell neki még beszólni is. A tápos babák is egészségesek. Nem tudom, hogy ezt miért olyan nehéz annyi embernek felfogni -.-
125. kszb (válaszként erre: 124. - Kszb)
2016. máj. 22. 20:12
ja, amit nagyon akartam írni, de kimaradt :) Qva jól jönnek ezek a csopik, amikor azt látod, h nem csak a te gyereked csinálja azt, amit, vagy x problémával nem vagy egyedül, vagy.... És van kivel beszélned felnőttel is és nem csak a gyerekről tőmondatokban :) Életmentő lehet... :)
124. kszb (válaszként erre: 119. - Gribedli***)
2016. máj. 22. 20:10

ezek szerint, nem Mo-n élsz :)

lehet szerencsésnek mondhatod magad. Én már kezdem katasztrófának érezni ezt az egészet. Ha vki bizonytalan, vagy beszippantja az egyik tábor, de teljesen, és utána egy uolyan támadó nagykövet lesz, vagy még jobban elbizonytalanodik.

Oltások: én is. Kutyának nem hiányoznak azok a kórok, amik ellen ezek védenek (még ha csak részlegesen is). Az immunrendszere nem ezeken múlik és a mi anyagi jólétünk se.

Fürdés: nekem rettenet érzékeny a bőröm, sajna csóri gyerek ezt örökölte. Eleinte még ugyan nem tudhattam, h mit örökölt, de azt tudtam, h az én bőrömnek se tesz jót a klóros víz, ezért bizony én ne minden nap fürdettem meg. Hát, volt akinek minden voltam, csak jó nem :)

A lányom csak tápis 2 hós kora óta :) Emiatt nem ért atrocitás. El is küldtem volna a francba azt, aki bekóstol. Császárral szültem, 13 óra vajúdás után. Utólag kiderült (műtét alatt), h nagy gondok lettek volna a jövőt nézve, ha az orvosom belehajszol a normál szülésbe. Ennek megfelelően, később is indult be a tejem. 3. napon már kaptam az ívet, h ha eddig nem, itt már nem lesz tej.... :/ Boldog voltam :( 4. napra belövellt... no comment. 10. héten már menstruáltam, el is ment a tejem :( De a szoptatás se úgy alakult, ahogy én szerettem volna. Ennyi okoskodó, de valójában tényleg csak okoskodó embert.... Anyósom konkrétan, még terhes voltam mikor kijelentette, h csak az nem tud szoptatni, aki nem akar :o Már akkor úgy döntöttünk, h neki bmi is lesz, úgy kell tudnia, h szoptatok. Miután meg megelégeltem a tolakodó kéréseket és a használhatatlan, de okoskodó utasítgatásokat, eldöntöttem, h hazudok mindenkinek és mindenkinek azt mondtam, h persze, szopizik, úgy, mint soha senki :) Másképpen nem ment, mert mindenki okosabb volt, csak sajna a hiba nem az én készülékemben volt, hanem a babának volt egy rendellenes tartása (torticollis), amit én itthon tornáztattam ugyan (orvosi utasításra), de 2,5 hónapos volt, mire kitornáztuk. Akkorra tejem sehol + menses, ami úgy tűnik, amúgy is elapasztotta volna nálam.

Én nem tudom, h hova haladnak az anyák, de nem jó irányba, az tuti! Nekem ez nagyon durva, h ennyire egymásnak tudnak esni, ennyire bírálni tudják a másikat, holott felsoroltam a tényeket, amik befolyásolják a dolgokat (előző hsz). És még biztosan van kismillió! Hova tűnik az empátia? Az elfogadás? Tényleg csak a szélsőségeké a világ????

A netes csopikról annyit, h tudnak azok segíteni, nem is kicsit! :) Csak meg kell válogatni, h melyikhez csatlakozik az ember. Kell az én idő... És kell a felnőtt emberi szó is, még ha online is, akkor is. Nálam volt olan csopi, amiből akkor éptem ki, amikor szülés utáni depisnek azt mondta egy okos, h tépje össze a receptet, amit a doki adott neki :o Kiakadtam. 1., ha vki odáig jut, h orvoshoz fordul, akkor komoly baj van. 2., orvost nem bírálunk felül a neten.... 3., megkérdeztem azért tőle, h vállalja-e a felelősséget, ha kárt tesz magában, vagy a gyerekében. Ő volt felháborodva... Csak egy baba- mama csopinak vagyok már tagja. A Milumilesnek. Ott egy hivatásos védőnő az admin, akit a Milumil fizet, ők csinálják az egészet, és ha segítség kell, lehet tőle kérdezni, a többiek is segítenek, illetve, a lányommal kb egy korosztály van (a Milumil évekre, évszakokra lebontva csinálja a csopijait, h azonos fejlődési szintűek legyenek ott kb). Náha ott is van baj, mert okos mindig akad, de a csorda szellem nem feltétlenül érvényesül. Én szeretem :)

123. Panna.33 (válaszként erre: 120. - Kszb)
2016. máj. 22. 19:58

Enyém is szeretett kendőben utazni.:)

Ez a "szoktatni kell" valahogy nem vált be nálunk. Vagy hamar feladtam;)

122. Panna.33 (válaszként erre: 121. - Gribedli***)
2016. máj. 22. 19:56

:DDD

Az almáról jut eszembe, amikor az enyém hófehérkéset játszott olyan 8 hónaposan, csak babakeksszel. Aztán anyukám fejre fordította, megütögette a hátát, s rendbe jött.:D

121. gribedli*** (válaszként erre: 118. - Panna.33)
2016. máj. 22. 19:42
Én adtam nekik almát annyi idősen, de csak mert kinézték a számból, hisztiztek érte. De a zöldséglevest is, vagy volt, hogy grilleztünk és még 1 éves sem volt a legkisebb, üvöltött mint állat, jó sokáig tartott, mire leesett, hogy azt akarta mondani a maga módján, hogy "kend a hajadra a bèbirizottót, sült oldalast akarok":D
120. kszb (válaszként erre: 118. - Panna.33)
2016. máj. 22. 19:35

én azért kikaptam jó párat :) Pld. ma is jutott pár beszólás, mert sétához hurcizom a gyerekem :/ Most erre mit mondjak???? Én elhiszem, h neki 2 van, na de nem az enyém!!!! Ha az én gyerekem üvölt a babakocsiban, a kendőben meg kacag és jól elvan, akkor miért erőltessem bele a kocsiba???? De jött a szöveg, h szoktatni kell, és majd megszokja, meg mit csinálok, ha.... Basszus! 1., legyen az én gondom, h mit csinálok. 2., Ha nekünk ez így kényelmes, akkor az másnak miért fáj? 3., én nem fogom körökön át hallgatni, h üvölt a gyerek! 5,5 hónapos... ha eddig nem, akkor hova erőltessem????

De okosabbak mindig lesznek :(

119. gribedli*** (válaszként erre: 111. - Kszb)
2016. máj. 22. 19:32

Hát nem tudom, de én azért az első hónapokban soha nem érintkeztem annyit sem a neten sem a való életben, hogy ilyenekbe belefussak. Az első időkben a gyerekorvos (nálunk nincs védőnő) a piciket mindig ambuláns óráin kívül fogadja, tehát nincs konfront, meg egyáltalán, nem ismerek ilyen nagyon belepofázós embereket de komolyan, az ősanya szóval is csak magyar fórumokon találkoztam és ennek nincs nemhogy szóbeli megfelelője itt, de nem is léteznek annyira ilyen anyukák. Egyet-kettőt ismerek, akik egy kicsit szélsőségesebbek, de az oltás téma olyan, hogy ha nincsenek beoltva a gyerekek, nem mehetnek oviba, isibe. Én minden atyauristent beadattam nekik. Tudod, nem szeretnék álmatlan éjszakákat tüdőgyulladás miatt sem, de agyhártyagyulladás miatti kómát végképp nem. Influenzaoltáson kívül minden pipa.


Fürdés: mindegyik gyerekemnek volt dermatitisze és több dokinál is voltunk emiatt és igen, itt is az a tendencia, hogy ilyenkor nem szabad fürdetni minden nap, hanem darabokban mosni csak (popsi, arc, kéz, láb), és a fürdetés csak heti pár alkalommal, sőt, az enyémek már 3 éves koruk óta csak zuhanyoznak mert ez jött be, gyors, nincs pacsálás, nincs kihűlt víz, és nem szárítja ki annyira a bőrüket, higiénikusnak is tartom.


Viszont nem is beszélek annyit ezekről a témákról az anyukákkal soha, hogy eljusson valami kritizálásig vagy összehasonlítgatásig. Tudom, hogy mások kádban fürdetik az övéket, nem szólok bele, mi meg tusolunk, ők nem szólnak bele. Nekem nem az a fontos, hogy mások mit gondolnak a mi szokásainkról (oltás igen-nem, fürdés kontra zuhany, mikor mit eszik a gyerek, szoptat vagy tápszer, tök mindenkinek a magánügye), hanem az, hogy a gyerekeimnek minél kevesebb kellemetlensége legyen, ne legyenek betegek meg ne legyen dermatitiszük. De ugyanígy én sem szólok bele az ő dolgaikba. Tiszteletben tartjuk egymást, ennyi:)


Ja, szoptattam is, mégsem gondolom, hogy a tápszer gagyibb, én is tápszeres baba voltam, itt vagyok, egészséges vagyok. Sőt, akkor még nagyon béna kis tápszerek voltak, én spec feles tejet kaptam. Semmi vitaminpótolt, laktózmentes, tejsavbacis tápszercsodát. Ma jók is vannak. Igaz, a picúrnak ez is kimaradt, ő gyakorlatilag nem ivott soha tejet vagy tápszert mert egyik sem volt jó neki, nem is erőltettük, tejem kevés volt, ezért 4-5 hónaposan elkezdett enni és még egy rövid ideig szoptatás volt este-reggel, nem sokat számított az már a napi tápanyagbevitelben.

118. Panna.33 (válaszként erre: 111. - Kszb)
2016. máj. 22. 19:21

Teljesen igazad van.

Egész szerencsés voltam, alapvetően békén hagytak ezekkel az ökörségekkel.

Még a védőnőnél sem támadtak meg a midentjobbantudokmindenkinél típusú népek. Na jó, egyszer a férjem munkahelyén az egyik - számomra - vadidegen asszonyság nekem állt, hogy adjak meggyet a négy hónapos csipetkének. Nyilván a jó szándék vezérelte, de azért maradtam az anyatejnél.:) Mondjuk szerencsés voltam abból a szempontból, hogy volt elég tejem, így e miatt sem bacogatott senki.

117. 6496c360f6 (válaszként erre: 116. - Aredhel)
2016. máj. 22. 19:11
Képzeld én is :s Tök gáz volt. 21-22 éves volt a pár és külföldön melóztunk. Tudtam, hogy a csaj nem fog "gyed"et kapni a srác meg minimált kapott és lakást béreltek meg kocsit tartottak fent. Szóval furcsáltam és kicsúszott. Égett is a pofám :D
116. Aredhel
2016. máj. 22. 17:50

Hmm...egyszer én is megkérdeztem az egyik ismerősömet, hogy tervezték-e a gyereket vagy csak becsúszott? Egyébként taplóságnak tartom, nem is akartam, csak elég régóta ismertem a lányt, még lakótársam volt korábban, szóval nagyon jól tudtam, hogy se végzettsége, se pénze, se normális munkahelye nem volt még (akkor sem), se családi háttere, a pasikkal sem állt jól, akkoriban sokat bulizott és egyáltalán nem akart gyereket, sőt, a kisbaba nem túl jól kereső apjával is csak pár hónapja volt együtt, szóval mikor összefutottunk és megláttam a gömbölyödő pocakját, hát hirtelen mindez az eszembe tódult és kicsúszott a számon ;)


Persze, kicsit zavarba jött, aztán rávágta nagy mosolyogva, hogy tervezték, de szerintem egyértelmű, hogy hazudott, csak nem akarta bevallani, hogy becsúszott a baba. Na, kicsit szégyelltem is magam utána, de tényleg nem direkt volt, azóta ügyelek, nehogy valami sértőt mondjak hirtelenjében ;)

115. kszb (válaszként erre: 114. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 17:13
igen :) Meg neked is ;) Én szerettem terhes lenni :) Most olyan ó visszanézni dolgokat :)
114. 6496c360f6 (válaszként erre: 113. - Kszb)
2016. máj. 22. 16:46
Hát akkor még azt sem láthatta. Na mind1. Én is csinálok mindig :D Meg videó blogot vezetek neki :D Milyen jó lesz visszanézni :)
113. kszb (válaszként erre: 110. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 16:05
ja, én le is fotóztam a hasam nem is egyszer, amikor ilyen torz volt :D
112. kszb (válaszként erre: 110. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 16:04

Nem biztos :) Majd meglátod :) Nem tudom, mitől függ, h érzi az ember, vagy sem :)

Anyósod tudod mit látott? :) Hogy tágult a medencéd! :D És ez természetes velejárója a terhességnek :) Még fog is :)

111. kszb (válaszként erre: 104. - Gribedli***)
2016. máj. 22. 16:02

Itt nem csak a szülés körülményeiről van szó utána már :) 5,5 hónapos a lányom, nem is gondoltam volna, hogy ennyi és ennyire megosztó téma van. Szabályos táborok vannak és bizony nem minden tábortag tudja, h meddig mehet el dolgokban. Semmiképpen nem nevezném jóindulatúnak azt a megnyilvánulást, amikor a védőnői váróban egyik anyuka érdeklődik a másik babája táplálkozása iránt, h szopik-e? A válasz, h nem, tápszeres. Majd az érdeklődő anyuka beközli, h szegééééény..... Miért lenne szegény????

Vagy, amikor anyuka hurciban sétáltatja a babáját, odamegy egy vad idegen megnézni a babát (amivel nincs semmi gond, még a beszélgetéssel sem), de az idegen, egyik pillanatról a másikra, kérdés nélkül benyúl a hurci alá.... Hát, nem a babát sikerült megsimiznie, sokkal inkább anyukát megcsöcsörésznie. És ezek csak szösszenetek a ma kisgyerekes létből :)

Aztán ott vannak az emlegetett táborok. Ha beadatod a nem kötelező oltásokat, akkor azért vagy rossz. A másik tábornak meg azért, mert nem :D Ha hurcizod a babát, akkor az antihurcisták azért fognak neked menni, mert "matrica" gyereket gyártasz, a hurci fanatikusok meg azért, mert nem lesz olyan a kötődés :D Ha vele alszik a ygerek, azért vagy xar, ha külön szobában altatod, szintén csak xar lehetsz, és szintén nem fog "úgy" szeretni a ygereked :D Most felkapott lett az a tézis is, miszerint az újszülötteket nem szükséges minden nap fürdetni, elég hetente 2-3 alkalommal. Bizonyos országokban pld, amíg a magzatmáz fel nem szívódik a bőrében, addig egyáltalán nem fürdetik a babát (akár 6 hétig sem). Na, ha te ezt az irányzatot képviseled, akkor is rossz vagy, mert a nap végén kell a fürdés, lemosni a koszt (hogy mitől lenne koszos egy újszülött, az nekem mai napig kérdés amúgy :D Eszik, alszik :) Kaka után én mai napig popsit mosok, de ezt az újszülött kori koszosságot nem értem :) ) Aki meg eszerint csinálja, az meg azért megy neki a másiknak, mert mennyire rosszat tesz a baba bőrének :D Aztán eljön a hozzátáplálás :) Na, az még vicces nagyon :) Vannak a mai ajánlások, h mikor kezdjük, meg van a múlt :) + a folytonos okoskodás :) Ha még nem kezdted el, milyen anya vagy! Ha meg már elkezdted, szintén :D pfff.... :D annyit lehetne sorolni :) ja, a kell-e víz a babának, szintén ilyen téma :)

Vicces jelenség ma egy újszülött anyukájának lenni :) Nincs olyan dolog, amiért ne tudnának elküldeni melegebb éghajlatra, és bizony bele lehet futni erőszakos személyekbe a témákban :)

Múltkor pld az egyik Fb csoportban a koszmó volt a téma :) Az én gyerekemnek nem a fején jött elő, hanem a füle mögött. Mikor észleltem, bekentem neki próbaszerűen Bepanthen Sensidermmel, amit még hetekkel azelőtt ajánlott nekünk a gyerekorvos a kiütéseire. Nekünk bevált a koszmóra is, tök szépen levált a plakk, minden dörzsölés nélkül és gyógyulásnak is indult. Megosztottam ezt a tapasztalatom az ominózus csopiban, ahol egy anyuka erőszakosan rám szállt, h a fürdetőkrémmel kenjem, az olcsó is, hatásos is és nem véletlenül írják fel :o Hiába mondtam neki szépen, h köszi, csak azt használjuk fürdéshez és a koszmóra ez nekünk bevált, csak nem állt le. Nem tudom meddig írogatott nekem :D Na és akkor itt van a határ, amire azt mondom, h basszus! Miért kell ráerőszakolni a saját dolgaimat a másikra??? Miért nem lehet elfogadni, ha másnak más válik be, máshogy él, más a család élete, másképpen csinálják?

Mit olyan nehéz megérteni azon, h a választott módszereknek nem a szomszéd Mariskának kell, h megfeleljenek, hanem az én családomnak (legyen az hurcizás, együtt alvás, v bmi). Az én (szűk) családom minden tagjának kell hogy az jó legyen (apa, anya, gyerek), nekünk kell MINDANNYIUNKNAK jól éreznünk magunkat vele.

Más dolog tanácsot adni és más bírálni. Nevetségesnek tartom azokat az embereket, akik közlik, h ezek, meg azok az elveik.... há' basszus! :D JÖn egy szellő, aztán elfújja, mint a fingszagot :D Hány, meg hány elvet ír felül az élet és a gyerek???? Azért menjek neki egy másik embernek, aki nem az én életemet éli, mert ő a saját életébe illeszkedő módon neveli a gyerekét? :)

110. 6496c360f6 (válaszként erre: 109. - Kszb)
2016. máj. 22. 15:42
De érdekes! Akkor gondolom nekem is fájós lesz ha már most ezt csinálja. Tegnap az oldalamon feküdtem, mondom megfordulok már, mert nyilal. Erre látom, hogy brutál torz alakja van a hasamnak :D A névtémára visszatérve nem szoktam érte szólni mert ezzel nem sérteget. Anyósom egy hónapja kb látni akarta a hasam, felálltam erre beszól hogy a seggemre terebélyesedek. Mondom oda még nem híztam, de hogy ő igenis látja. Erre mondja a férjem is, hogy nem aztán tovább folytatja, hogy ő látja. Na jól van gondoltam magamban te is utoljára látod :D Nem érdemes leállni velük.
109. kszb (válaszként erre: 107. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 15:17
az ismerős :D Nálam is az volt a megfigyelés, hogy olyankor nyilallgatott, ha éppen úgy mozdult :) Nekem még az volt nagyon kellemetlen, amikor befordult. Pont a tescoból jöttünk haza :) Mire elsétáltunk a buszmegállóig, többször meg kellett állni, mert nem bírtam menni, annyira nyilallt, ahogy helyezkedett :) Addig haránt farosban volt :) Mikor beálltunk a buszmegállóba, picit megpihentem, rohadt nagy rúgás a szeméremcsontomra, aztán már a gyomromban is volt :D Szabályosan feljött a pocakom is vele együtt :D Utána szépen újra lesüllyedt :) Pár embertől azóta hallottam már, h nála is hasonlóképpen zajlott a dolog, de sokan meg egyáltalán nem érzik :) Akkor csillagokat láttam :) eleve nem kis baba volt akkor már (33. héten fordult be) Másnap a pont mentem a védőnőhöz és a szívhang helye alapján igazolódott, h valóban befordult :)
108. 328e1b30ab (válaszként erre: 105. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 15:11
"Azért, mert nekünk az Anna tetszik." Kész.
107. 6496c360f6 (válaszként erre: 106. - Kszb)
2016. máj. 22. 15:03
Igen. Csak bólogatni szoktam és mosolyogva ráhagyom a témát olyankor. Szokott keményedni de csak mostanában kezdett picit fájni is, esetleg szúrni, de ahogy elnéztem olyankor kinyomja magát valamelyik irányba. Elég mozgékony :) De majd rákérdezek erre is legközelebb.
106. kszb (válaszként erre: 105. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 14:44

engem nem érdekel, h kinek tetszik, vagy nem tetszik a névválasztásunk. Szerencsére mindenki a sajátját neveli, a sajátjáért felelős, a sajátjáról dönt. Itt egyszerűen ez a fintorogva, szabályos bunkó modorban előadott vélemény volt az, ami nem tetszett. Meg lehet azt mondani, ha neki nem tetszik éppen az a név, de azzal is tisztában kell lenni, h mi döntünk. :)

A jóslózásra én annó rákérdeztem a dokimtól. Féildő után néha normális azt mondta, de ha gyakran jelentkezik, vagy tartóssá válik, erősödik akkor irány vizsgálatra. De kérdezz rá a te dokidra :)

105. 6496c360f6 (válaszként erre: 102. - Kszb)
2016. máj. 22. 14:30
Amúgy olyan "fájásaim" nekem is vannak néha, de csak 21 hetes vagyok.:\ Azért remélem nem gáz. A név kérdéstől én is félek, mert azt sem akarom, hogy az illető kellemetlenül érezze magát, ha esetleg nem akar megsérteni és hazudnia kell:\ A mi kis csimotánk Anna lesz de ezen felül szinte mindig kérdezik, hogy miért nem ez vagy az.
104. gribedli*** (válaszként erre: 88. - Babyapocakban)
2016. máj. 22. 14:23
Ezt nem tudhatod előre, hogy te hogyan fogsz szülni és azt sem, hogy miként reagálsz rá, hogy éled meg, úgyhogy erről még korai így kijelenteni, hogy "mit fogsz kapni"
103. kszb (válaszként erre: 101. - 6496c360f6)
2016. máj. 22. 14:22
nem, sajna :/
102. kszb (válaszként erre: 96. - Babyapocakban)
2016. máj. 22. 14:22

amúgy, érdekes, terhesen engem nem ért semmi ilyesmi, vagy ha igen, akkor az olyan embertől, akitől abszolút nem vettem gáznak a pocak simit (2 ember volt összesen páromon kívül :) ), vagy a pocak mérete alapján való jóslatokba bocsátkozást. Még azt se éreztem sértőnek, amikor tiszta víz voltam, felpuffadt a képem is és úgy megjelenve a munkahelyemen, "Úr Isten!" felkiáltással közölték, h nagyon xarul nézek ki :) Vhogy az egész hangsúlya elvitte az élét az egésznek. Pedig tényleg nagyon xarul néztem ki :D, de a táppénzes papírt be kellett vinnem, és a mozgás is csak segít a vizesedésen, ezért nem punnyadtam itthon. Amíg bírtam, mentem, nagyokat sétáltam, stb.

Amin viszont felment az agyvizem, amikor megkérdezték, h mi lesz a gyerek neve és mikor elmondtam, konkrétan leugattak érte :o Fintorogva kaptam az ívet, h miért nem lehet magyar nevet adni a gyereknek.... Csak az tartott vissza a visszaszólástól, h rohadtul nem hiányzott a veszekedés. (hozzátenném, nem szappanopera nevet adtunk. Egy olyan névről van szó, ami egy régi név becenevének önállósult formája) Mellesleg, a beszóló gyerekeinek sem magyar neve van :D Erről ennyit. Inkább otthagytam :)

A másik meg az volt, amikor uez az ember azért ugatott le, mert 30vhány hetesen mondtam, h volt pár jósló fájásom, de csak enyhe. Na, ő szintén nagy hangon nekem esett, h ugyan, honnan tudod te azt, h jósló fájásaid voltak?! Na akkor már erélyesebben szóltam vissza, h onnan, h terhesen nem gondolom, h a meg akar jönni érzés "normális", így azt gondolom, az jósló fájás.... Többé nem szólt be :D Vannak emberek, akik azért, mert első babát várja az ember, akkor már sülthülye is :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook