Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megihletett a nincs munka - fizetés van topik :) fórum

Megihletett a nincs munka - fizetés van topik :) (beszélgetős fórum)


20. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. márc. 24. 10:23
Ja, az más itt, ott nincsenek focisták, csak divatozni akarnak ezzel a hülye szöveggel. Lehet egyéb körökből vették át és menőzni akarnak... xd
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2023. márc. 23. 21:29

Áááá, mi szoktuk. Viccesnek gondoljuk;)

Lehet, hogy azért, mert van néhány fiatal és focit kedvelő fiú kollégánk. (bankszféra)


Meg azt is szoktuk mondani, hogy bérfeszültséget csökkentünk. Ezt akkor, ha pontban 16-kor befejezzük a munkát pl..

Egy kollégánk mondta, hogy azért szoktak fecserészni a kollégák, illetve kicsit lógni, előbb hazamenni, később jönni, hosszú ebédidőt tartani, mert ezzel próbálják a bérfeszültséget kiegyensúlyozni;)

18. Csillagszem38 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. márc. 23. 20:53
Hát én mèg irodai szekcióban sehol nem hallottam, pedig az elmúlt években voltam pár helyen, pár emberrel. Az uram munkahelyèn használják a középkategóriás dolgozok, akik nélkülözhetetlennek gondolják magukat, pedig kb annyit se èr a munkájuk, amennyi fizetést kapnak érte.
17. Channa* (válaszként erre: 8. - Birebora)
2023. márc. 23. 20:01
Mi is használjuk irodában;)
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Birebora)
2023. márc. 23. 19:07
Pff de rosszul vagyok ettől a mondattol, melos (nem irodai) dolgozok szlogenje 🙈🫣🫣
2023. márc. 23. 17:56
Verset, vagy könyvet írsz majd?
2023. márc. 23. 17:25

Az elozo helyemen pangas idoszakban a kiskiralylanynak 40-50 orat adtak, elkerulve a deep cleaninget, es a ket szabadnapja egymas utan volt. Nekem 20-30-at. Sokat es sokszor kellett kardoskodnom, es ujra meg ujra, hogy ez ne igy legyen. A regi headchefem nem tett ki a csoportbol, en meg nem leptem ki. Igy latom a beosztasukat. Az uj fiu 25-30 orakat csinal "teljes allasban", es takarit a vilag egyik legtrehanyabb personaja utan.

Online a bejelentkezes. 8.30-kor bejelentkezik, atoltozik, kavet csinal, kimegy locsogni.

Es a legszemetebb furia.



Az uj munkahelyemen is csendes idoszak ez, de a headchef kb. ugyanannyi ora ir be maganak, mint a testerenek es nekem. Es nem kell harcoljon erte.


Szerintem ez sokat szamit.

13. TamThor (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 16:32
Ebben sok lehetőség van. Online otthon pedig az idő is gyorsan telik. Tanulj valamit vagy keress online másodállást, magánvállalkozást! Ha más nem, nézz filmeket, sorozatokat. Volt ilyen állásom régen, mondjuk nekünk bent kellett lenni az irodában, de nagyon nagy sorozatgyűjteménye volt a részlegünknek. :)
12. Pasionella (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 16:16
Én sosem indultam ki a fizetési felmérésekből, azokból nem lehet...
11. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Bichi)
2023. márc. 23. 15:35
Mennyi az átlag elvileg nálatok?
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 15:34
Szerintem várd meg azt a projektet és ha az után sem emelnek akkor válts.
9. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 15:17
Az ilyen felmérések pont semmit nem érnek amúgy, én olyan nyugdíjast sem ismerek, akik annyit kapnának, amennyi elvileg az átlag, szóval ebből ne indulj ki...
2023. márc. 23. 15:16
Kis pénz, kis foci.
2023. márc. 23. 14:56

Online kell lenni és elérhetőnek.


Azt nem nézik, hogy azon belül mit csinál az ember.


Igen, ebben is gondolkoztam, hogy ez tök jó lehetőség önképzésre.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2023. márc. 23. 14:54

Szokatm nézegetni fizetési felméréseket.


A területemen az álag fizu 20%-kal több, mint az enyém. Azért írtam 15%-ot 20% helyett, mert nem akartam az átlaggal számolni, mert az kissé felfelé húz mindig a kiugró magas értékek miatt. De persze, lehet több is a diffi.

2023. márc. 23. 14:53

Milyen munkakör?


Ha kevés a fizu és kihívásra is vágysz, akkor váltsál.

4. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 14:42

Volt pár munkahelyem ahol ment időnként a malmozás, ma már nem bírnám. A jelenlegi munkahely pörgős, sokszor túlontúl is, mégis így sokkal jobb mert legalább észre sem veszem és vége van már a napnak.

Azt írod rossz a fizu nagyon, miből gondolod, hogy máshol csak 15%-al keresnél többet?

2023. márc. 23. 14:36

Attól függ. Amikor nincs munka, tudsz mást csinálni? Tanulni, olvasni, vagy folyton nézik hogy online vagy-e? Mert ha úgy kell tenni, mintha dolgoznál, miközben nincs semmi az elég szar hosszú távon azért. Ha viszont a home office alatt tudsz tornázni, sorozatozni, nyelvet tanulni, akkor nem olyan gáz.


Az én munkámban csak kisebb uborkaszezonok vannak (évente pár hét itt-ott) de én azt pl. úgy fogom fel, hogy azért kapom a fizetésem, hogy abban az időben rendelkezésre álljak, hogyha bármi hirtelen beesik (szokott is), akkor azt megoldjam.


Mindenesetre kezdj keresgélni, hátha szembejön valami jobb, abból baj nem lehet. De emiatt ne étezd rosszul magad, nem a te céged, valamiért megéri nekik hogy fizetnek, gondolom a hajtósabb időszakban bőven visszahozod.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 23. 14:30
Szerintem maradj.
2023. márc. 23. 14:00

Sziasztok,


megihletett a nincs munka - fizetés van topik. Csak mivel nem lehet név nélkül kommentelni, névvel (nicnévvel sem) meg nem írok ennyire nyiltan a munkahelyemről, azért sok mindenről felismerhető vagyok, gondoltam inkább nyitok egy újat.


Szóval nálunk is hasonló a helyzet, csak nem ennyire. Kevés a munka. Meg a fizetés is.:)


Kicsit bővebben: van, hogy van munka. Van, hogy túl sok. Most éppen alig van. Szerintem nem a legjobb a szervezés. De összességében nincs ki a 8 órám aktívan. Velem ilyen még sose volt.


A fizu jó volt, amikor idejöttem. Azóta viszont nem követik az inflációt, így már kifejezetten kevésnek számít.


Távmunka van, rugalmasság van. Nálam betegség van, és itt nem gond, ha orvoshoz kell menni munkaidőben. Ha volt munka éppen, sem volt gond, csak csináljam meg (mindig megcsináltam). Ezt nehezen engedem el.


Ígértek egy projektet, amiben külföldiekkel dolgozhatnék, nekem ez fontos lenne, mert nem használtam az angolt korábban szóban munkanyelvként, ebben jó lenne komfortosabbá válnom.


De én ne szeretek lébecolni munkaidőben és a pénz is egyre kevésbé elég. Bár, ha azt nézem, akarok-e 2-szer annyit dolgozni 15%-kal több pénzért...


Menjek vagy maradjak szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook