Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghívtam a szomszédomat egy teára. fórum

Meghívtam a szomszédomat egy teára. (beszélgetős fórum)

1 2 3
29. Százas Evelin (válaszként erre: 28. - 124637ff9b)
2018. máj. 27. 12:05
Az már csak Terikén múlik, akarja-e a szívét megnyitni. Miki bácsi az sosem zárta be. Mégiscsak jobb alany. :-)
28. 124637ff9b (válaszként erre: 27. - Százas Evelin)
2018. máj. 27. 12:00

"semmibe" sincs.

Soha nem késő a szíveket megnyitni.

27. Százas Evelin (válaszként erre: 26. - 124637ff9b)
2018. máj. 27. 11:59
Az ördög tudja. Vénségére talán meglágyul, az apám is egész más természetű volt, igaz ő csak 82-ig élt. Nade nem lesz már 90 évesen késő?
26. 124637ff9b (válaszként erre: 25. - Százas Evelin)
2018. máj. 27. 11:57
90 felé sem? 😄
25. Százas Evelin (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2018. máj. 27. 11:38
Egy hatvanas nő az még nagyon az elemében van. Ez a Terike meg túlontúl. Na ő fog igazán nagyon magára maradni, ha ilyen kis kiállhatatlan. A kutya nem fogja az ajtót rányitni.
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 21. - 124637ff9b)
2018. máj. 27. 08:11

Ugyan annyiba...de hát na;)

Mindenki tudja, hogy az más:)

23. Százas Evelin (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2018. máj. 27. 08:01
Azt éppenséggel megtehették volna. Legalább megkérdezhették volna, nincs-e valamire szükségük.
22. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - 124637ff9b)
2018. máj. 26. 22:42
No meg segíteni neki az ápolásban, vagy bevásárolni nekik, vagy ilyesmik.
2018. máj. 26. 22:25

Azért egy cuki majdnem 90 Miki bácsit, aki egyszál maga maradt, és könnybe lábad a szeme a zongoraszótól, nem nagy kunszt meghívni egy teára.

A 60-as Teri nénit kellett volna meghívni a másodikról, aki mindig mindenkit megállít a lift előtt, hogy micsoda világ lett, és kikiabál az ablakon a "büdös kölköknek", hogy ne zajongjanak már azzal a labdával.


Az "mennyibe" lett volna? :D

20. Százas Evelin (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2018. máj. 26. 22:07
Attól tartok, értem. Megkritizáltad, ki fogja bírni. Nem annyira róla van itt szó, hanem az öregúrról. Ő a fontos.
19. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Százas Evelin)
2018. máj. 26. 21:26
Nem Miki bácsiról, a fórumindítóról van szó. Valamit nem értesz.
18. Százas Evelin (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2018. máj. 26. 20:53

Amíg élt a felesége, legalább együtt voltak, ha az asszony beteg volt is.

Szép volt Miki bácsi áldozata, ez most vigasztalhatja, ő mindent megtett.

17. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. máj. 26. 19:53

És a 15 év alatt, amíg a feleségét ápolta, hányszor vittetek fel nekik teát, ételt vagy bármi mást?


És egyébként is, ezt most miért tetted közhírré? Csodáljunk érte vagy mi?

16. Százas Evelin (válaszként erre: 15. - 31bc25d879)
2018. máj. 26. 18:47
Naugye. Ráció is van a világon. Teázgassanak csak az öregúrral nagy szeretettel, talán magától is eszébejut, hogy annak a zongorázó kislánynak jól jönne akár egy panel is.
15. 31bc25d879 (válaszként erre: 13. - Százas Evelin)
2018. máj. 26. 17:51

De, le lehet mosni:)


Egyébként ha tényleg nincs senkije Miki bának, én nem látom ördögtől valónak a gondolatot. Aki jobban ápolja, gondozza azé legyen. Bárhonnan is nézzük még egy lepusztult panel lakás sincs nagyon 15 milla alatt.

2018. máj. 26. 13:49
Erről a történetről nekem sem az öröklés jutott eszembe, de lehet hogy csak túl naiv vagyok. Nekem inkább az jutott eszembe ,hogy a kiírója nagyon jófejnek akar látszani.
13. Százas Evelin (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. máj. 25. 20:14
Nem a Miki bácsi teájáról beszéltem, ezt már rólam nem lehet lemosni? Általánosságban mondtam, van ilyen. Odamennek hízelegni, hátha megemlékezik róluk az öreg a végrendeletben.
12. Százas Evelin (válaszként erre: 10. - 31bc25d879)
2018. máj. 25. 20:13
Az biztos.
11. globus
2018. máj. 25. 20:10

Esküszöm, nem jutott volna eszembe örökség egy teáról :D

Amúgy szép gesztus. Váljék hagyománnyá és leljétek benne örömötök!

2018. máj. 25. 19:51
Én azt gondolom, hogy a "kicsit gyanús" dolog is jobb és emberibb mintha senki rá nem nyitja az ajtót a 10 emeletes épületben vagy a tényleg egyedül lévő idős emberekre (még általánosságban szólva is).
9. Százas Evelin (válaszként erre: 8. - 31bc25d879)
2018. máj. 25. 19:45
Véletlenül se a Miki bácsira meg a fórumindítóra gondoltam. Általánosságban mondtam ezt a 'kicsit gyanús' dolgot.
2018. máj. 25. 19:44

Hát, nekem is elég piszkos a fantáziám és ha valaki kiharcolja nem megyek a szomszédba az epés és malignus megjegyzésért, de nekem ez az öröklés erről a történetről nem jutott volna eszembe.

Ami viszont eszembe jutott...tetszett és nagyon emberi és megható.


De ha már így felvetődött az öröklés, gyerek nincs és ha rokon sincs és Miki bácsi utolsó éveit megszépítik, gondoskodnak róla, szeretik, ha majd kell ápolják, gondozzák, etetik, pelenkázzák, stb. miért is ne örökölhetnének ők?

7. Százas Evelin (válaszként erre: 6. - Kisj)
2018. máj. 25. 19:33
Ha nagyon-nagyon idős valaki, már ott van a levegőben, hogy közel a halála. Ilyenkor odamenni hízelegni neki, az egy kicsit félreérthető. Erről beszéltem.
6. kisj (válaszként erre: 5. - Százas Evelin)
2018. máj. 25. 18:44
Miről beszélsz?
2018. máj. 25. 07:58
Az elég randa, hogy már a halála körül donganak körülötte, senki nem mossa le róluk, hogy valami örökösödésre számítanak.
2018. máj. 25. 06:46

Egyáltalán nem tartom nyálasnak a történetet, megszépítettétek Miki bácsi egy délutánját.

A folytatás is csak rajtatok múlik.

Nálam azért mégsem teljes az öröm, de ez foglalkozási ártalom csak.

Sok Miki bácsit, Juliska nénit láttam életemben, akiknek hirtelen sokan meg akarták szépíteni néhány napjukat kedveskedéssel, közel a 90-hez ... 😐 Addig nem nagyon ....

2018. máj. 25. 06:23

Nekem is van özvegy szomszédom, újonnan özvegyült meg. De sokkal szerencsésebb természet nálam, nyitottabb, nagyon vidám, jókedélyű.

Az utcában mindenkivel jóban van, hangosan beszélget, nevetgél az utcán. Velem is mindig szóbaelegyedik, odajön a drótkerítéshez, és ő kezdeményez. Már adott kölcsön könyvet, beszámolt érdekes tudományos tv műsorokról stb. Igyekszem többet beszélgetni vele mint előzőleg, de úgy érzem, én is csak egy vagyok nála a sorban, ha kiesnék, ő ugyan észre se venné.

2. VersEmber (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. máj. 25. 04:54

Megelőzöm azt a kérdést, hogy:

És mi a kérdés?

---

Neked nincs a közeledben olyan ember, akit meghívhatnál egy teára?

Mennyibe van, barátom?

Egy gondolatba.

-------

Próbáljunk hozzászólni egymáshoz!

Nem csak a neten.:)))))))))

2018. máj. 25. 04:33

10 emeletes panel házban lakom.

----

A 8. emeleten van egy 89 éves bácsi. Miki bácsi.

15 évig ápolta agyvérzést szenvedett béna feleségét, aki egy éve meghalt. Gyermekük nem volt.

Időnként kihallotta a lakásunkból a fuvola, vagy a zongora hangját. Tudta, hogy zenélünk a lányommal.

Amikor az utcán találkoztak, mindig monda viccesen a lányomnak, hogy "művésznő de szépen játszott tegnap is"

------

Mondtam a lányomnak, hogy hívjuk már meg Miki bácsit egy teára és egy pár falat sütire.

Meghívtuk.

Most vasárnap délután volt 5 óra a megbeszélt időpont.

Miki bácsi szépen felöltözve csengetett 5-kor.

Bejött a nappaliba, már előkészítettük a teát, meg sütit.

Lányom mondta neki, hogy ha annyira szereti a zenét, szívesen játszik neki valamit.

--------

Na itt kezdődött a húzós időszak. (Érzékenyebbeknek nem ajánlott!:))))

Láttam, hogy a vendégünk folyamatosan törli a szemeit.

Rákérdeztem, hogy mi a gond, vagy segíthetünk-e valamiben?

Kb. 5 percig nem tudott megszólalni. Egyértelmű volt, hogy el van érzékenyülve, úgy hogy tettünk-vettünk, járkáltunk, hogy kevéssé érezze zavarban magát.

Aztán mikor már tudtunk beszélni:

Miki bácsi mondta:

"Hogy érdemelhetem meg azt, hogy egy gyönyörű nappaliban egy gyönyörű lány nekem zongorázik? Hogy történhet ez meg? Van ilyen? Már biztos voltam abban, hogy ha meghalok, a kutyák kaparnak el."

(Na, ekkor én is kimentem a konyhába valami indokkal.)

Ezután megbeszéltük, hogy havonta legalább egyszer szívesen látjuk egy 5 órai teára.

---------

Mennyibe volt ez a meghívás?

Egy gondolatba.

Egy gondolat kellett hozzá.

....

Ezért a kedvenc kutatási területem a gondolat.

"Semmit" nem tudunk róla - csak annyit, hogy varázsolni is tud.

Vasárnap varázsolt.

Jó embernek lenni.

-----

És marhára nem érdekel, ha valaki ezt egy nyálas sztorinak veszi.

Én voltam benne, én éltem meg, hogy A CSODA MINDIG INGYEN VAN.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook