Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghívtam a szomszédomat egy teára. fórum

Meghívtam a szomszédomat egy teára. (beszélgetős fórum)

1 2 3
2018. jún. 6. 12:43

Megdöbbentő számomra pedig az az álszentség, mikor az öregúr teáztatása és örömkönnyei mögé senki nem lát semmit, csakis az emberbaráti szeretetet.


Márpedig Terike néninek sokkal nagyobb szüksége lett volna arra a teára és a törődésre, emberi jó szóra.

Ő az, akivel gond van, aki odafigyelésért kiált az állandó zsörtölődésével, pont mint a "rossz" gyerekek. Csak pici törődést szeretne és kedves szót.

Jah, ő még csak 60 múlt és kicsit kekec.

58. unom (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2018. jún. 6. 12:29

Nem rossz, mindketten nyernek.

De nem is önzetlen jócselekedet.

57. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 56. - Idhikai)
2018. jún. 6. 11:14
Èn csak annyira gondoltam, hogy jófejnek akar itt látszani, mert mindenre iszonyat èrzèkeny, csak arra nem, hogy válaszoljon ,ha írnak a fórumára. Simán bárkit bármeddig levegőnek nèz az èrzèkeny lelkèvel.
56. Idhikai (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2018. jún. 6. 10:55
Igen, pont az, hogy mindjárt anyagi érdekeket láttak egy sima kedves gesztus mögött! Azért ez félelmetes érzelemvilágra vall.
55. 31bc25d879 (válaszként erre: 53. - Idhikai)
2018. jún. 6. 10:53

Megkérdezhetem, hogy mi döbbentett meg?

Engem kb. az, hogy egy ilyen gesztusból kikiáltották a fórumindítót örökölni akarónak meg hozományvadász, meg számító, meg mittudomén minek.

Holott tegye fel az a kezét akinek ha a szomszédságában ismeretségi körében van egyedül álló, társ nélküli, gyerek, unoka nélküli idős ember és nem karolná fel.

Nekem két kollégám is van akik így, ilyen módon jutottak lakáshoz. Évekig istápolták, ápolták, gondozták, vásároltak, fizettek havi x összeget az idős néninek, bácsinak.

Mi ebben a rossz és az ördögtől való? Szerintem mindenki jól jár.

54. 31bc25d879 (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 10:40
Két felnőtt, két gyerek alsó hangon 10 ezer azon a szép nyári nap a strandon. (benzin oda-vissza, belépők, fagyi, lángos...tovább nem sorolom, kinek mi még pluszban). És ha dögmeleg van mondjuk lehet, hogy elakar menni másnap vagy a következő héten is:)
53. Idhikai (válaszként erre: 52. - 31bc25d879)
2018. jún. 6. 10:38
Elolvastam tegnap. Megdöbbentett. De mindenkinek más a motivációja.
52. 31bc25d879 (válaszként erre: 49. - Idhikai)
2018. jún. 6. 10:34

Szerintem próbáld meg jól és úgy érteni.

Ha nem ragadod ki a szövegkörnyezetből amit írtam és végig olvasod a fórumot menni fog:)

51. globus (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2018. jún. 6. 10:31

Te miről beszélsz?

Eltart valaki?

Annyit keresni KELL egy munkával, akár szereted, akár nem, amiből meg tudsz élni.

Minden más rizsa.

50. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Idhikai)
2018. jún. 6. 10:29
Van, aki meg a gyerekeit szereti mindennél jobban, így nekik akar mindent megadni, aminek lássuk be, jó része pénzbe kerül. Ha csak egy szép nyári napot akar eltölteni együtt a család a strandon, ahhoz is pénz kell. Nem beszélve arról, hogy még az ételt sem adják ingyen a boltokban.
49. Idhikai (válaszként erre: 48. - 31bc25d879)
2018. jún. 6. 10:20
Azt gondolom, mindennek a mozgatórugója a szeretet (vagy a hiánya), és van, aki a pénzt szereti mindennél jobban.
2018. jún. 6. 10:02

Hát már, hogy ne számítana?!

Mindennek a mozgatórugója a pénz. Najó, majdnem mindennek. Mióta a főníciaiak feltalálták bizony értékmérő. Mindenki abból él. Nyilván akinek van az jobban és minőségibb életet él.

Kb. ennyi.

47. levarosbukta (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2018. jún. 6. 06:47
Nekem meg ettől az álszent dumától van hányingerem! Mindenki pénzből él, az esetek többségében mindenkinek van kit eltartania a keresetéből, igen is számít hogy egy munka anyagilag mennyit ér. A többi csak süket duma.
46. Százas Evelin (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2018. jún. 6. 06:38
Miért, mivel foglalkozol?
45. unom (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2018. jún. 6. 06:30
Javasoltam már: Hagyd a bal agyfélteke hülyeségeit, dobd el a telefont, laptopot, netet, és élj boldogan. Hamar belepusztulnál.
44. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2018. jún. 6. 06:21

Ha valakinek meg egyből hányhatnéka lesz, mert a másiknak más az értékrendje, mint az ő saját "normális értékrendje", akkor annak hánynia kell.


Persze ahhoz már kell egy kis minimális érzelmi intelligencia, hogy ne egyből elítéljük azt, aki más állásponton van, hanem eszünkbe jusson, hogy az ő szemszögéből más lehet a fontos. Lehet, hogy igazából egyáltalán nem a pénz érdekli, csak az, hogy mindent meg tudjon adni a családjának, mert felelősségteljes édesapa, de nem olyan jók az anyagi körülményei, hogy azt a biztonságot tudja nyújtani a gyermekeinek, amit szeretne. A számító disznó!

43. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 30. - VersEmber)
2018. jún. 6. 00:28
Részvétem Versember... :"((
2018. jún. 6. 00:26

Ma elmeséltem valakinek hogy mivel foglalkozom...


Mi volt az első kérdés?


"És megfizetik???"


Na, ilyen számító, mindenben a haszont leső, bal agyféltekés, rafinált, kalkuláló, kekeckedő társadalomban élünk...


Nem a munkát becsülik, hanem hogy anyagilag "mennyit ér"...


Hánynom kell.


Cseppet sem arra számítottam hogy ez lesz az első reakciója, de hát megint magamból és a normális értékítéletemből indultam ki.


Ez volt a baj!


Nem tudsz más fejével gondolkodni!


Ha valaki számító, akkor számító!


Ha valaki kekec, akkor kekec!!


Ennyi, és nem több!

2018. jún. 6. 00:21

Erre tudjátok "verni" magatokat...


Hogy lelketlenek vagytok...

40. 124637ff9b (válaszként erre: 38. - Idhikai)
2018. jún. 4. 14:36
Ne tedd magad senkivel azonossá, akkor nem kell szégyenkezned. Én sem veszem magamra más terhét.
39. Százas Evelin (válaszként erre: 38. - Idhikai)
2018. jún. 4. 14:19

A fórumindító ragadtatta el magát. Idióta női fröcsögés az, amit itt szerinte a többiek előadnak.

Tiszteletem, professzor úr. :-)

2018. jún. 4. 11:28

Jajjj, mivé tettétek ezt a gyönyörűen indult fórumot?

Nem is értem... vagy mégis! Sikerült kipakolni ide a lelkeket! Bravo... kicsit szégyellem magam! :/

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - 5c6ba4ad4c)
2018. jún. 4. 08:16
Ott a pont!
36. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 30. - VersEmber)
2018. jún. 4. 08:09
Amit leírtál az csak a GT mondatja veled A TT- d azt mondatná: Sok szegèny megfáradt ember, akiknek rosszak a tapasztalatai, csak megpróbálták èrtelmezniva helyzetet. Játssz! Látod van, amikor nem megy. Itt bunkózol mindenkit, pedig amikor a kislányod betegsègèröl írtál, senki nem vágta az arcodba,hogy fogd fep játèkosan.
2018. jún. 4. 07:50

Két tipusa van az öregedésnek, van aki öregségére meglágyul, aztán van olyan aki nem, és legvégül vannak a többiek...ma megint túl vicces vagyok...:)

Egyébként lehet, hogy Ftrap hozzászólónak igaza van abban, hogy itt jófejnek akar tünni a fórumindító. Az is kérdés, hogy lesz-e folytatása a teázásnak, vagy rögtön össze lesz írva az ingóság, persze közvetlen az ingatlanra vonatkozó eltartási szerződés aláírása előtt. Fuh, de szellemes vagyok...:)

De most komolyan, egy tea semmi, miért nem volt korábban, és ahhoz, hogy ennek bármi értelme is legyen, folytatásának kell lenni, hacsak nem az volt a cél, hogy ríkassuk meg az öreget hátha kiugrik az ablakon...:)

Na mindegy, ma nem tudok picit sem "normális" lenni...:)

34. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - VersEmber)
2018. jún. 4. 07:22
Bocs már, hogy ugyanazt a történetet mások másféleképpen látják annak ellenére, hogy te milyen szépen megírtad ezt a kis tanmesét. Amúgy pofája a lovaknak van, meg maximum neked. Az itt beszélgető hölgyeknek arcuk van, mivel emberek.
33. 124637ff9b (válaszként erre: 30. - VersEmber)
2018. jún. 4. 07:17

Nyugodtan szégyelld a pofádat.

Terikenek meg nem zongoráltok.

32. Százas Evelin (válaszként erre: 30. - VersEmber)
2018. jún. 4. 06:33
Rossz napod van? Idióta fröcsögés a női fórum tagoktól? Ejnye, Versember.
31. 9cf0877606 (válaszként erre: 30. - VersEmber)
2018. jún. 4. 05:14
Bántalmazó kultúrában élünk, ez tény.
2018. jún. 4. 00:01

Keserű mosollyal olvastam a hozzászólásokat.

Úgy 10-ből 8 helyében szégyelném a pofámat.


Eddig miért nem...?, hozományvadász..., stb...


Csak arra akartam utalni, hogy figyeljünk jobban oda a körülöttünk lévőkre.


Erre jön az idióta fröcsögés. Bravó, Hoxa női fórum tagok...!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook