Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghívtam a szomszédomat egy teára. fórum

Meghívtam a szomszédomat egy teára. (beszélgetős fórum)

1 2 3
89. 124637ff9b (válaszként erre: 87. - 5c6ba4ad4c)
2018. jún. 8. 10:32

Én láttam.

Hogy most mi az a tea, és akár libacombot is kaphatott volna ... aztán sok röhögő szmájli utána.

No komment.

88. 124637ff9b (válaszként erre: 84. - 5c6ba4ad4c)
2018. jún. 8. 10:31

Érzelgősnek elég érzelgős volt, hát én is majdnem sírva fakadtam, mikor Miki bácsi könnyezve rebegte, hogy ekkora öröm érte még az életben, hogy egy gyönyörű fiatal lány zongorázik neki.


A probléma ezzel csak ott van, hogy a 90 éves Miki bácsiknak, akik épp elvesztették azt az embert, akivel annyi évtizedet leéltek együtt, akikről simán mondhatni ,hogy a másik felük volt, a fél karjuk, életük (na jó, nem viszem el túlzottan érzelgős irányba, de ez az igazság), szóval ... nekik kisebb bánatuk, fájdalmuk, gondjuk is nagyobb annál, mint hogy leballagjanak a harmadikra 5-re teára, és gyönyörködjenek a csodaszép lányban és annak zongorajátékában.

Ezek a Miki bácsik így 90 felé néhány hónapon belül elmennek a feleségük után, nincs az a csodálatos egyetemes emberi szeretet, ami vissza tartsa őket.


Szóval érzelgősnek érzelgős volt, csak nem valódi történet, nem "életszagú", ahogy mondják.

De dicséretet, azt érdemel ... :DDDD


:D

87. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 86. - 124637ff9b)
2018. jún. 8. 10:24
Nem tudom. Én nem láttam olyat.
86. 124637ff9b (válaszként erre: 83. - 5c6ba4ad4c)
2018. jún. 8. 10:22

A libacombot ő kínálgatta ELVBEN, nagy röhögve ...

Aztán most pörgetem itt a történetet, és sehol sem találom.

Csak nem töröltette?!

2018. jún. 8. 10:18
Akkor lenn példaértékű, ha megpróbálna mások fejével is gondolkodni, és aszerint reagálva helyeselni vagy cáfolni. De nagyon nem nagy szám, hogy valaki csak adásra van berendezkedve, amúgy meg aki másképp vélekedik az magasról le van ..... Ez nem fórumozás, hogy mindenhova odakanyarint valamit, azon a címen ,hogy gondolatébresztő. Ennyire van gondolatébresztő a női magazinok címlapja is, ha épp azt írját rá, hogy pl. figyeljen a szívére.
2018. jún. 8. 10:13
Nekem nem az az érdekes, hogy elhívta teázni, sőt az sem jutott eszembe ,hogy a pénzéért. Hanem, hogy az, aki átnéz másokon, mit irkál ilyen érzelgős sztorikat. Kit izgat, hogy könnyezik a szomszéd bácsitól, ha itt meg szelektív a hallása, hogy kit méltat válaszra meg kit nem. Mit jófejkedik?
83. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 78. - 124637ff9b)
2018. jún. 8. 10:10
Ez a libacombos tetszett :)) Te aztán tudsz tovább gondolkozni valamiben.
82. Piroska52 (válaszként erre: 81. - 9cf0877606)
2018. jún. 8. 08:27

az is szép ha eszébe jutott ,hátha jól esne a bácsinak egy kis beszélgetés,de az biztos jobb lenne ha sűrűbben ránéznének ,szüksége van-e valamire,

és ebbe nem kell belegondolni semmit,csak segiteni,

mi is megöregszünk, ha megérjük ,és jól esik majd ha valaki megkérdezi hozzon vagy vigyen-e valamit,

81. 9cf0877606 (válaszként erre: 79. - Piroska52)
2018. jún. 8. 07:37

Amiről Te írsz, az az igazi segítség.


VersEmber "csak" egy emberséges gesztusról írt az elején.

80. unom (válaszként erre: 76. - Bless the child)
2018. jún. 7. 20:44
Csak ne írják meg😁
2018. jún. 7. 20:10

értem én ,hogy megsajnálta a bácsit,

de attól mert egyszer meghivjuk teára,nem lesz neki könnyebb,

itt is van pár házra tőlünk egy idős házaspár,de nem teázunk együtt,

viszont minden nap beszólok ,kell-e valamit vinni vagy hozni,

és nem én vagyok az egyetlen aki figyel rájuk ,mert már nagyon idősek,és a gyerekeik nem itt laknak,

most melyik a segitség,?

78. 124637ff9b (válaszként erre: 77. - Bözsi néni)
2018. jún. 7. 19:30

Az olyan nemes lélekre vall. Tea és zongoraszó.

Időpontra bekopogtatva.

Ebéd után.

A libacomb csak virtuális lehetőség maradt.

Cipelte volna inkább a bevásárló szatyrokat, mikor még élt a néni is.

Mindenki jobban járt volna.

Mi is.

77. Bözsi néni (válaszként erre: 67. - VersEmber)
2018. jún. 7. 19:24

Tudod aki igazán figyelmes, empatikus meg szeretetteljes másokhoz az akkor figyel rá és segít, amikor a legjobban kell. Tehát az ápolás hosszú évei alatt például és nem utána.


Másrészt nem hivalkodik vele és nem nyit róla fórumot hogy megkínált valakit teával - egyszer.

És nem várja a vállveregetéseket.

2018. jún. 7. 16:16
Majd Zolcsikával teázgat a doktor úr, vele biztos leülne egy asztalhoz;)
2018. jún. 7. 16:03
Nagyon cuki történet. :D
74. 31bc25d879 (válaszként erre: 69. - VersEmber)
2018. jún. 7. 15:26

De miért? Hát nem nyernek mindketten?

Az idős egyedülálló gondoskodást, törődést, ápolást, gondozást, odafigyelést, társaságot a másik meg igenis a lakást, a házat, a mittudomén mit.

Ezt hívják eltartási szerződésnek.

Még most sem értem, mi ezzel a baj.

Ha te nem ezzel a szándékkal hívtad meg teára jó, ha igen, akkor is jó. Én személy szerint azt gondolom, hogy ha kialakul a kölcsönös, mindenki számára megfelelő "egyezség" nem találok benne kivetnivalót.

73. 31bc25d879 (válaszként erre: 67. - VersEmber)
2018. jún. 7. 15:20

Na de basszki!!! Ezt nekem írod?:)

Én végig "védtelek".


Igen kettő jutott így lakáshoz...mi ebben a rossz?

Ha megnyugodtál olvasd el a hozzászólásokat még egyszer.

72. unom (válaszként erre: 69. - VersEmber)
2018. jún. 7. 06:51

Szerinted. Jó lenne ha értenéd, amit írunk.

Mondjuk belőled kinézem. Átkíséred, pedig nem akar átmenni, utána közlöd, mennyi lee.

71. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - VersEmber)
2018. jún. 7. 06:37

Azt kihagytad a nyitó hozzászólásból, hogy itt csak bólogatni lehet arra, amit írtál, és könnyekig meghatódni, hogy te milyen egy emberséges fickó vagy. Erre ezeknek a mocskos felhasználóknak még van képük saját véleményt alkotni a témáról!


Amúgy tudod ugye, hogy ha itt ilyeneket írogatsz, hogy mennyire elítélsz minket, attól se igazad nem lesz, se meggyőzni nem fogsz minket semmiről, viszont magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Mintha ilyenkor hirtelen elfelejtenéd a te fenenagy figyelmedet, empátiádat és szeretetedet. Vagy az csak idős tanmeseszereplőknek jár? Naaagyon hiteles vagy.

70. Százas Evelin (válaszként erre: 67. - VersEmber)
2018. jún. 7. 05:51

Hát mi sem ülnénk többet veled egy asztalhoz. Nem a lehetséges öröklés volt itt a lényeg. De ha nincs a bácsinak gyereke, miért ne merülhetne az fel. Rendszeressé is válhatna a teázás, zongorázás, mindenféle egyéb segítség is.

Én is a nevemre akartam venni egyszer egy öregurat, a közvetlen szomszédom volt. Nagyon csíptem, ő is engem, minden hátsó szándék nélkül. Nade nekem is eszembejutott, hogy neki nincs családja, az ő kis garzonja meg ott az én kéróm mellett amúgyis egyben volt valamikor, a nappalim falán látszott a boltíves átjáró nyoma. A fiamnak jó lett volna az a kis lakás, még ha nem is nyitjuk egybe. Sajnos az öregúr nagyon hamar meghalt, elvitte a szíve. Kár érte, nagyon sajnáltam, és n e m a lakás miatt. De persze azért is. Akkor ne ülj velem egy asztalhoz.

69. VersEmber (válaszként erre: 58. - Unom)
2018. jún. 6. 23:49

"Nem rossz, mindketten nyernek. De nem is önzetlen jócselekedet."


:))))

Olyan, mintha átkísérnél egy vakot az utcán, és azt mondanád: 500 forint lesz vagy visszakísérlek...

Ezzel a hozzászólásoddal ezt mondtad.

68. VersEmber (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2018. jún. 6. 23:45

"Mi ebben a rossz és az ördögtől való? Szerintem mindenki jól jár."


Tudod, hogy mi ebben a rossz?

Az, hogy ebben a leírt szituációban ez eszedbe jut.

67. VersEmber (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2018. jún. 6. 23:40

Hát, ne haragudjatok, nem ma jöttem le a falvédőről, de ilyen mocskos beszélgetést olvasni arról, hogy "mert megkínálok egy embert teával, már a lakását akarom......"

még nem hallottam.

"Nekem két kollégám is van akik így, ilyen módon jutottak lakáshoz."

----

Így beszéljen itt figyelemről, empátiáról, szeretetről az ember.......?

--------

Akinek ez egyáltalán eszébe jut, azzal már nem ülnék le egy asztalhoz.......

2018. jún. 6. 17:13
Ez szép:)
65. Idhikai (válaszként erre: 64. - Idhikai)
2018. jún. 6. 14:20
(Bocsi a mondatismétlésért! ... de iiigen, nagyon sokat...! :))
2018. jún. 6. 14:17

A szeretet adásához nem árt, ha olyan van, aki azt fogadni is képes.

Van egy tündér kislányom - ajándékba kaptam -. Nagyon furcsa volt az elején, hogy megyünk az utcán, és rámosolyog az emberekre, "csókolom... legyen szép a napja" ... ha kutyussal jött az illető, megállt, és megdicsérte a kutyust, "hjajj, de gyönyörű... de cuki..." ...és az emberek felragyogtak, szélesen mosolyogtak.

Egy éve van itt a kislány, amerre járunk felderül az emberek arca, mindenkire ráragyog és mond valami kedveset. A nénik már olyankor sétáltatják a kutyákat, amikor mi járunk haza az óvodából, már messziről mosolyognak, integetnek, megdicsérik, beszélgetnek vele... szórja a boldogságot, amerre megy.


Sokat tanultam Tőle! <3

Nagyon sokat tanultam tőle! Tehát nem, nekem nem furcsa, ha egy idős embert valóban simán, a feltétlen elfogadás... urambocsá, feltétlen szeretet ürügyén meghív valaki egy kávéra, vagy teára, vagy libacombra! :)

63. PöttyösPanka (válaszként erre: 61. - 5c6ba4ad4c)
2018. jún. 6. 13:35
Gondolhatod, milyen mély felháborodás, ha 10 napig érlelődött :)
62. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 60. - Százas Evelin)
2018. jún. 6. 13:31
Minősíti? A legtöbb hozzászólás fel sem èr abba a magaslatba hogy minősítse.
61. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 60. - Százas Evelin)
2018. jún. 6. 13:30
Ya:) itt is kb. 10 nap kellett hogy felháborodjon, de jobb kèsőn mint soha.
60. Százas Evelin (válaszként erre: 57. - 5c6ba4ad4c)
2018. jún. 6. 13:24
Meglehetősen ritkán keveredik a saját fórumaira, az biztos. És ha már ott van, akkor meg kiakad a többiek hozzászólásain és sértő szavakkal minősíti. Mondjuk ezt nem szokta, nem tudom mi üthetett belé.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook