Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meghiúsult a nyaralás, nem adják vissza az előleget. Ez mindenhol így van? fórum

Meghiúsult a nyaralás, nem adják vissza az előleget. Ez mindenhol így van? (tudásbázis kérdés)


13. Nyamitörp (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. júl. 24. 16:13
Lehet, hogy orvosi igazolás ellenében visszaadják, de nem vagyok benne biztos, hogy kötelességük lenne. Érdemes elolvasni az apró betűs részleteket is és esetleg rákérdezni még a foglalás előtt. Főleg, ha nagyobb összegről van szó. Mármint én csak az előlegről írok. Teljes összegű előreutalásnál is előfordulhat szerintem, hogy az előleget nem adják vissza, csak a fennmaradó összeget. De ez a szállásadó döntése. Az előlegre nem törtvényi előírások vonatkoznak, azt a saját üzletszabályzatukban rögzítik, amitől akkor térnek el, amikor akarnak, szerintem.
2018. júl. 24. 15:25
Ez mindenhol így van. Ezen nem kell meglepődni. Fenntartják a helyet, mások lehet pont amiatt nem foglaltak oda, mert a te helyed nem volt meg.
11. gabbbicica (válaszként erre: 8. - Malacbefőtt)
2018. júl. 24. 13:39
A bookingon is sokkal olcsobb, ha nem visszateritendo. Sokan azt valasztjak; mert juhuuu, olcsobb 10 000-rel, es el se olvassak, hogy akkor nem lehet visszakérni a penzt.
10. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 24. 12:57

Eddig még egyedül nem mertél menni :D :D :D


Amúgy meg, ha szállásfoglaló oldalon foglalsz, akkor egyértelműen ott vannak a feltételek, amiket elfogadsz.


Ha jó fej a szálloda, akkor esetleg engedik becserélni az időpontot, vagy van például lemondási biztosítás.


Témára visszatérve buktam már el repjegyet, mert nem tudtam elmenni. Benyeltem azt a 15 000 Ft-ot.

2018. júl. 24. 08:54
Sima szavatossági kérdés. Mindig meg kell nézni a feltételeket, ennyi.
2018. júl. 24. 08:47
Nem mindenhol van így. Jobb helyeken nem. Legközelebb ha teheted a bookingon foglalj, mert ott általában az érkezés előtti napig díjmentesen visszamondhatod. Max. akkor kell fizetni valamennyit, ha tényleges utolsó pillanatban pl. előtte egy két órával vagy aznap mondod vissza.
7. simple (válaszként erre: 4. - Böce)
2018. júl. 24. 08:34
Sajnos a legtöbb embernek ez eszébe sem jut, vagy ha mégis, meghaladja a képességeit, hogy megértse amit olvasott. Utána meg csodálkozik.
6. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Nyamitörp)
2018. júl. 24. 08:05
Mikor Apum beteg lett, orvos írt "igazolást", hogy életveszélyben van, ez elég volt. Bár mi akkor az egész összeget fizettük be, amit maradéktalanul visszaadtak.
2018. júl. 24. 07:21
Mi is jártunk már így, sőt! Mi a teljes nyaralás árát otthagytuk. Igaz, csak egy sulis angol tábor ára volt. A gyerekem még sem akart elmenni, de a pénzt nem adták vissza. Mondjuk ezt nem értettem egy kicsit sem, mert szerintem ezt vissza kellett volna tudniuk adni, hiszen találtak mást a gyerekem helyett...
4. Böce (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 24. 00:10

Mielőtt valamire előleget fizetek, elolvasom a feltételeket.


Abban leírják, hogy mi az előleg sorsa, ha lemondom a megrendelt dolgot.


Ha elfogadom, és fizetek előleget és mégis lemondom, akkor nem csodálkozok hogy bukom az előleget, mert tudom, hogy ez fog történni.


Ha pedig nem vagyok biztos a dologban, nem fizetek előleget, hogy ne bukjam el, hanem keresek más megoldást.


Szóvalolvasni kell előbb.

3. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 23. 23:45

Mi is jártunk már így. Az előleg az erről szól. Nagyon ritka kivétel, ha visszaadják. Még akkor sem, ha valaki nyomós ok miatt nem tudott elutazni (súlyos betegség, családi tragédia, etc...).

Még szerencse, hogy "csak" 10.000 ft-ot buktatok.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 23. 22:43

Ez van, ez az előleg kockázata.


Nem az a bajod, hogy egyedül menj-e nyaralni vagy ne? Mi ez a többesszám?

2018. júl. 23. 22:42

Sziasztok!

Sajnos le kellett mondanunk a nyaralást,elbuktuk a befizetett 10.000 Ft előleget.

Közületek járt esetleg már valaki hasonlóan?

Vagy közületek bárkivel fordult már elő,hogy elúszott a pénze??

Köszi,aki válaszol

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook