Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meghalt az egyik kedves barátnömnek az édesannya fórum

Meghalt az egyik kedves barátnömnek az édesannya (beszélgetős fórum)


21. halacska87 (válaszként erre: 20. - Briguska)
2009. júl. 23. 13:17

Köszönöm a bátoritást és nagyon sajnálom ami az anyukáddal történt!

Kellemes napot kivánok

20. Briguska (válaszként erre: 19. - Halacska87)
2009. júl. 23. 12:05
Ügyes vagy. Sajnos ezeket a dolgokat is, előbb, vagy utóbb, meg kell élnünk. Minden jót neked.
2009. júl. 23. 09:24
Köszönöm a hozzászólásaitoka.Felhivtam telefonon,meglepödtem nagyon nyugodt volt,inkább engem fogott el a sirás.Megköszönte,hogy felhivtam és rá gondoltam.Mindenkinek köszönöm
2009. júl. 22. 17:41

Tudom,hogy nehéz. Az én barátnőmnek a kisfia halt meg 2 nappal a másik kisfia születése után. Én sem mertem felhívni eleinte. Küldtem neki egy sms-t,de aztán nem bírtam tovább és felhívtam. Gombóc volt a torkomban,de megtettem.

Próbáld meg Te is. Biztosan jól fog neki esni,hogy mellette vagy ilyen távolról is.

2009. júl. 22. 17:35
újságot szerintem felejtsd el,és mindenképpen hívd föl inkább sms helyett!
2009. júl. 22. 13:37
Én úgy kezdeném (hiszen mindig a kezdet nehéz), hogy hallottam, mi történt, nagyon sajnálom, és utána megkérdezném, hogy miben segíthetek, beszélgessünk. Felajánlanám neki, hogy bármikor, ha úgy érzi, szüksége van néhány szóra, akkor hívhat. És ha vége a vizsgáknak, akkor meglátogatnám.
15. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Halacska87)
2009. júl. 22. 13:03
Hívd fel.
14. 021a029148 (válaszként erre: 13. - Briguska)
2009. júl. 22. 13:02
Egyetértek. Itt az a lényeg, hogy érezze, hogy vele vagy és elmondhatja neked. Hogy beszélhet veled.
13. Briguska (válaszként erre: 12. - Halacska87)
2009. júl. 22. 12:55

Semmiképpen. szerintem. Akkor inkább sőőőőt írjál neki egy levelet. De a telefont ne hagyd el kérlek.

A fájdalmát ne tedd ki mások elé. (újság)


Erős leszel, mert szereted.

2009. júl. 22. 12:42
arra gondoltam,hogy a helyi ujságnál van ismerösöm és megkérném,hogy egy részvétnyilvánitást irjon a nevemben szerintetek ez jó ötlet?
2009. júl. 22. 12:37

szivesen elmennék a temetésre ha közel lenne de több száz kilométer válasz el minket.És az állam vizsga miatt nem tudok elmenni,ha nem lenne semmi gondom akkor elmennék.

Igy csak a telefon maradt.

10. 021a029148 (válaszként erre: 9. - Halacska87)
2009. júl. 22. 12:30

Ne félj ettől, ez mindig nehéz. Hagyd, hogy ő irányítsa a beszélgetést, és abból fogod érezni, mit kérdezhetsz meg, mit nem.

Ajánld fel, hogy ha bármiben segíthetsz neki, keressen.

2009. júl. 22. 12:28

köszönöm a hozzászolásaitokat


Igazán nem is tudom,hogy mit mondjak neki ha felhivom telefonon. De valahogy erőt veszek és mégis csak felhivom és nem sms-t küldök!

köszönöm mégegyszer

2009. júl. 22. 12:27

Nekem is meghaltak a szüleim és a barátnőmnek is.

Mi közel lakunk egymáshoz. Felhívtam, mentem hozzá, vigasztaltam, és ő úgyszintén. A barátság a halálról is szól:(

Ne csak akkor legyünk egymás mellett, ha minden rendben van!

2009. júl. 22. 12:25

Semmiképp nem tudsz elmenni a temetésre?


Látod, azt is elmondhatod neki telefonon, hogy miért nem, nagyon sajnálod, de majd felkeresed, stb.

6. Briguska (válaszként erre: 3. - 021a029148)
2009. júl. 22. 12:22
Teljesen egyetértek.
2009. júl. 22. 12:22

Szerintem mindenképp valahogy vedd fel vele a kapcsolatot,mert ha a legjobb barátnőd számít rád és mindegy mennyi km választ szét titeket.

Sajnos tapasztalatból beszélek,mert az én Drága Anyukám is itthagyott tavaly és az én legjobb barátnőm azonnal ideutazott pedig 100km-re lakik.

4. Briguska (válaszként erre: 1. - Halacska87)
2009. júl. 22. 12:20
Nekem áprilisban halt meg Édesanyám. 23 éves vagyok. Hívd fel. Ha másért nem hát azért, hogy együtt hallgassatok. Engem olyan régi barátom is felhívott, akivel már évek óta nem beszélünk, és sokat jelentett, még így is. Ha tényleg kedves neked hívd fel mindenképpen. Legfeljebb nem veszi fel a telefont. de látta, hogy te gondoltál rá és majd visszahív. Mindenképp keresd telefonon, ha már személyesen nem teheted. Sajnos átéltem mindezt.
2009. júl. 22. 12:20

Ha nem tudsz elmenni, akkor hívd fel.

Talán tudsz segíteni, hogy könnyebb legyen. Amikor Apukám meghalt, nagyon kiborultam, de minden szó nagyon jólesett. És fájt, amikor jó ismerősöm csak "személytelenül", írásban, e-mailben kívánt részvétet. Nem mert felhívni azzal az ürüggyel, hogy nem akar zavarni.


Hidd el, minden kedves szó csak segíthet. Ne félj, hogy nem tudsz mit mondani, nem is kell, lehet, majd ő fog beszélni, és annál nagyobb segítség nincs az ember számára ilyenkor, mint kibeszélni a fájdalmát úgy, hogy valaki meg is hallgatja.

2009. júl. 22. 12:19
Az sms nekem személytelen lenne ebben az esetben. Ha nem akar veled beszélni telefonon, akkor lehet, hogy kinyom, vagy fel sem vesz. De szerintem jól jönne neki egy kis baráti együttérzés!
2009. júl. 22. 12:16

Több km-ter válasz el minket igy sajnos nem tudok elmenni a temetésre,mit irjak neki sms-ben, tudom nem illik de mégis mit irjak,hogy részvétet kivánjak neki.

Nem akarom felhivni,mert az ismeröseim azt mondták,hogy nagyon kivan borulva szegény.Még csak 20 éves és elveszitette a legdrágább kincsét.

Előre is köszönöm a válaszaitkat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook