Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megerőszakoltak, hogyan tovább? fórum

Megerőszakoltak, hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2 3
26. 3cbd320f88 (válaszként erre: 13. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:52
Én nem pszichológust, hanem kineziológust, vagy természetgyógyászt ajánlanék, aki tud lelki oldást csinálni, nálunk csak tapogatásig jutott a dolog (családon belül) és 4 éves koromtól hordoztam magamban ezt...ami veled történt az sokkal rosszabb..Nekem a lelki oldás segített...tavaly teljesen elhagytam az érzés, és már nem gyötör tovább, a párommal illetve a férjemmel emiatt voltak sexuális problémáink és ő segített keresni nekem olyat akiben megbízom és lelki oldást tud csinálni. Azóta minden rendben, ha gondolod priviben is beszélhetünk...
2010. márc. 30. 08:51

Szia. :)


Én ugy gondolom, hogy mivel a párod tud arról ami benned zajlik, igy nem lesz gond hét végén. Más volna, ha nem tudná és számítana valamire, de így biztos tisztában van vele, hogy csak szép lassan haladhat veled ebben az irányban.


Bizonyára ahogy sokan javasolják, jó volna szakemberhez fordulni, aki segít felszabadulnod ebből a fájdalomból, és hozzásegít egy teljes, boldog élethez.


Sok sikert!



Sajnálom ami veled történt...valamilyen szinten megtörtént velem is...azóta is gondolkozok rajta, hogy bizonyos dolgok, nem-e az miatt vannak ugy ahogy vannak...

24. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:48

Értsd meg, hogy ezt nem szabad erőltetni. Csak rosszabb lesz, ha kényszeríted magad, pedig még nem állsz készen. Erre késznek kell lenned, és az bizony lélekben és fejben dől el.

Velem is hasonló történt gyerekkoromban, és sokáig azt gondoltam nem leszek képes intimitásra. Nem is engedtem olyan közel magamhoz senkit, hogy megszerethessem.

Aztán egyre jobban vágytam társra, és barátkoztam a gondolattal - meg persze rengeteget dolgoztam a lelkem gyógyításán. Végül mikor már el tudtam képzelni, hogy ilyen helyzetbe kerüljek, megjelent a megfelelő férfi is, aki keményen megküzdött a bizalmamért. És minden simán ment. Utólag már nem is értem, hogy lehettek kétségeim afelől, hogy képes vagyok-e...

Remélem egy nap majd te is ugyanígy tekintesz vissza a mostani érzéseidre. Ezt kívánom neked.

23. tina68
2010. márc. 30. 08:46

Nagyon nagy erő kellett hozzá, hogy ezt a nyilvánosság elé tárd és ez már egy nagy lépés a gyógyulásod útján. Gondolom azt gondoltad, meg tudod magad is oldani és ezért nem kértél segítséget szakembertől. Én nem feltétlenül pszichológushoz fordulnék, hanem inkább kineziológushoz. Ő segít neked feltárni és feloldani a benned rejlő fájdalmakat amit ez az eset ejtett rajtad. Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, egy-egy ilyen terápiára a pároddal kellene menned, mert így több oldalról is tud támogatni. A hétvégével kapcsolatban, értem a dilemmádat, de kérlek ne aggódj miatta!! Ha párod igazán szeret elfogadja a helyzetet és segíteni fog! Nagyon sok apró lépéssel fogsz közel kerülni a végső gyógyuláshoz. Hidd el tudni fogod amikor meggyógyulsz:-)

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok mindkettőtöknek. És mindent elsöprő boldogságot!!!!

22. Angyalbaba (válaszként erre: 13. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:44

Szia!


Sajnálom ami veled történt, de nagyon jó hogy egy ilyen emberre találtál aki megértő és hidd el ha már most az elején így áll hozzá akkor biztos lehetsz benne hogy tiszteletben fog tartani minden kérésed és szerintem próbálj meg úgy hozzáállni már amennyire ilyen esetben lehet hogy nem stresszeled magad azon hogy be fogsz pánikolni mert akkor én szerintem tényleg befogsz!


A szakember az meg tényleg sokat tud segíteni!


Remélem végre egyenesbe jön az életed :)

2010. márc. 30. 08:37

:)

Köszönöm a tanácsokat, teljesen igazatok van a szakember dolgában. Sajnos.

Még megvárom ezt a pénteket, és utána döntök. Ha tényleg bepánikolok, ha tényleg nem megy, akkor mindenképpen kell lépni valamerre.


Félek, de reménykedek benne, hogy valahogy csak menni fog.

Most nem azt mondom, hogy szex lesz a vége, az is nagy előrelépés lenne, ha végre hozzá tudnék érni. Ha át tudnám ölelni.


:)


Köszi tényleg!!!

20. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:35

Szia,

Együttérzek veled, velem is hasonló történt. Hidd el, egyéni terápia nélkül sajnos nem lehet normálisan feldolgozni. Mindegy, hogy milyen terapeuta (pszichológus, vagy ha az áll hozzád közelebb spirituális), de szerintem feltétlenül keress egy számodra szimpatikus szakembert, aki segít. És a pároddal is oszd meg minden érzésed, gondolatod. Szorítok Nektek!

És a jó hír: túl lehet lenni rajta, és lehet utána boldogan élni!

Ha akarod, nyugodtan kérdezz priviben.

19. minerva223 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:27

Nagyon sajnálom ami történt veled.Nekem is az a véleményem,hogy ide szakember kell!

Addig is jó,hogy megbeszéltétek a történteket. Nem fontos azonnal arra törekedni,hogy megtörténjen. Annyit tegyél csak amennyi jól esik. Biztos vagyok benne,hogy ha szeretitek egymást meg fogja érteni. Csak kis lépésekkel,haladj.Bújj oda hozzá és csak azt tedd amire készen vagy. Meglátod hamarosan túl leszel rajta. Gondolj arra,hogy ami megtörtént a múlt,nem ez az ember az ,de nem is saját magad aki büntetést érdemel. Élvezd az életet!

18. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:19

Nagyon sok időbe, energiába, munkába fog telni, hogy feldolozd ezt. Szakember segítségére is szükséged lesz. Sok-sok évbe beletelhet, mire a falakat lebontod, de sikerül, ha elég elszánt és kitartó vagy.

De egyvalamire azért figyelmeztetni akarlak: ne a kedvesed miatt tedd, hanem MAGADÉRT. Azért, hogy te jól érezd magadat és végre normális életet tudj élni. Akár valakinek az oldalán, akár egyedül. Ez a pasi jóllehet remek ember, de a férfiak sajnos nem túl elnézőek és kitartóak, ha komoly problémákkal kell szembenézni, főként ha másokéról van szó. A szex amúgy is kényes terület a toleranciájukat illetően.

17. pitypang79 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:18

Szia!Én is pszichológus,pszichoterapeuta segítségét ajánlom!Terápiás uton,biztos segíteni tud(és semmiképp nem gyógyszeres kezelés!!!)!!!Egyedül megoldani ezt nem annyira jó megoldás...

Nem olcsó mulatság , viszont mindenképp meg kell próbálni legalább!!

16. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:18

szia,


egyáltalán az az illető legalább azóta már lebukott, vagy még most is zaklat más fiatal kislányokat?

mert ezt a terhet is cipeled magaddal, hiszen tudod, hogy ha Veled megtette, mással is fogja :(


a saját gondod ellen csak egy igen nyugodt, békés, szerelemmel teli kapcsolat segíthet, ahol a társad a lehető legfinomabban és szinte gyógyítólag kezeli az ügyedet.

ha már elmondtad a mostani kedvesednek, Ő nem biztos, hogy érti mi a baj, így mielőtt elutaztok, beszélj róla ismét.


pszichológus nélkül csak nehezen és nagyon lassan tudod feldolgozni, vagy egyáltalán nem :(

15. mamma2 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:17
Már réges régen pszichológus segítségét kellett volna kérned,-de még talán most sem késő! Ha a fiú Téged akar, és tényleg akar,-MEGÉRTŐ-türelmes lesz....ha nem, felejtsd el. Fordulj szakemberhez,és mire alkalmas leszel egy párkapcsolatra el fog jönni az igazi is.Ne szégyelj segítséget kérni, mert anélkül nem megy!GIZUS
2010. márc. 30. 08:15

Ha eddig nem tudtad feldolgozni, ezután sem fogod tudni egyedül! Mindenképp szakember segítségére van szükséged!

Egyébként engem is majdnem megerőszakoltak 11 évesen, bár én azért még távol voltam tőle, időben el tudtam menekülni! Sokszor belegondoltam milyen érzés lett volna...

2010. márc. 30. 08:15

hú! Köszi a gyors reagálásokat.


Szakembernél nem jártam még mert eddig nem éreztem szükségét, de a mostani összeomlásaim engem is ezirányba hajtanak.


Vele megbeszéltem, azaz elmondtam neki. Meg is értette, és nem "erőszakoskodik" velem, azt mondta, hogy két emberen múlik a dolog.


De én is szeretném. Nagyon is!


Félek, hogy bepánikolok mikor kettesben leszünk.

12. puritan (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:15
Hát ugye ha a héten mentek egy hotelbe, akkor nem nagyon van idő pszichológushoz menni. Ne arra gondolj, hogy feltétlenül együtt kell lennetek, neki is mondd, hogy nem biztos, hogy sikerülni fog. Ha csak megölelitek egymást, vagy együtt alszotok, kezdetnek az sem rossz, annyit haladjatok előre mindig, ami jó neked.
2010. márc. 30. 08:14

Szia!Az ilyen embert akasztófára kéne küldeni,sajnálatos ami veled történt,de pár nap alatt a sok éves fájdalmat bezárkozást nem tudod semmisé tenni,még ezzekkel a biztató szavakkal sem,kérd a párodat türelemre,ha nem megy legyen Ő a segitséged,he igazán szeret megérti,szerintem ha görcsösen akarod az sem jó,le kell zárnod magadban.

Lehet butákat írogatok,de én nem voltam ebben a helyzetben,bocsi ha okoskodtam:-))

2010. márc. 30. 08:13
Kedves első hozzászóló, ha megnézed, vagy megkérlek nézzél körül, ha van időd jobban a hoxaportálon igaz egy kicsit böngészni kell, de meg lehet találni ezeket. A legborzasztóbb az, hogy ebben az országban nem tesznek ellene semmit. Ebből kifolyólag már törvényváloztatásra lenne szükség.Tudom az ilyet valamikor szigorúbb büntetésben részesitették az elkövetőt. Mi a helyzet manapság nemhogy a sértetett védenék, hanem a bünőzőnek adnak igazat. Üdv.Ágnes
2010. márc. 30. 08:13

Szia!


Minden tiszteletem a Tiéd, hogy még ha névtelenül is, de segítséget kérsz. Ez már egy nagyon nagy lépés önmagad felé. Nagyon jó, hogy megosztottad a társaddal és remek, hogy segít annak feldolgozásában.

Szerintem apró lépésekben kellene kezdeni a tesit ismerkedést. Vagy ezen már túl vagytok?

De a legfontosabb, hogy tudd, valóban bízhatsz benne. És ha ezt elfogadod, akkor a legcsodálatosabb gyönyört fogod vele átélni. Ezt garantálom. :)

8. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:12

Pszichológusnál jártál már? Szerintem mindenképp keress fel egyet, hidd el, nagyon sokat tud segíteni abban, hogy feldolgozd a történteket, és boldogan, normálisan tovább tudjál élni. És most, hogy van valaki, aki ezt megérti és szeretni tud, Te is viszontszereted, nem érné meg, hogy ezen bukjon meg a kapcsolatotok.

Ebben egy szakember nagyon sokat segíthet!

7. 49f890f021 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:12
Szia! Ahogyan te magad köré építetted a falakat, úgy azokat neked kell lebontani! :( Nagyon sajnálom ami veled történt, remélem sikerül és boldog leszel!
6. d560948772 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:12
Szakembert javasolnék én is... talán már régen kellett volna.
5. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:11

Szia!


Egyedül nem fog menni. Túl nagyok és masszívak azok a falak! Szakember segítségére lenne szükséged. Nem fog menni egyik napról a másikra! Nagyon nehéz lesz, de végig kell csinálni!


Nagyon sok erőt kívánok!


Sajnos manapság egyre több családban történik ilyen eset. A gyereknek meg nem hiszik el, mert azt mondják, hogy "csak" álmodta vagy a fantáziája volt túl élénk....

4. Andimax (válaszként erre: 1. - Mindegyhogyki)
2010. márc. 30. 08:11

Szia! Nagyon sajnálom ami veled történt!!! Pszichiáter segítségére nem gondoltál még? Szreintem ő tudna segíteni.... de a párod biztosan tudja, hogy rengeteg türelemre van szükségetek!

Nagyon szurkolok nektek! Puszi

2010. márc. 30. 08:10

Kedves "minegyhogyki"!


Egy jó szakember (pszichológus) az, aki segíteni tud, hogy ezeket a szörnyű emlékeket helyre rakd (már ha lehet ilyet mondani). Sajnos ezt magunktól nem tudjuk feldolgozni.

Minden jót kívánok neked és sikeres párkapcsolatot!

2010. márc. 30. 08:09

szegénykém! A lelked nem gyógyult még meg!

Én azt tanácsolnám, hogy meséld el, hogy mi történt veled! És ennek fejében, illetve megértéssel kezelje a kapcsolatot a szexuális közeledést!

2010. márc. 30. 08:07

Sziasztok!


Lelki segítségre, pár jótanácsra volna szükségem.


13 éves voltam, amikor megerőszakoltak. Gyerekként én azt sem tudtam, hogy mit kéne tenni, szégyelltem magam, és inkább elbujdostam a világ elől, mintsemhogy segítséget kérjek. Tudom nagy hiba volt. Mostmár tudom.


Évekig tartott, mire ezek után bárki érintését el tudtam viselni magamon, legyen az csak annyi, hogy a vállamra teszi a kezét. Kemény munkával jutottam el erre a szintre.


Aztán lett egy-két barátom, de a szexig sosem jutottunk el, mert egyszerűen nem voltam rá képes.


Azután feladtam a párkeresést, mondván, hogy nekem ez úgysem megy, nincsértelme feszegetni a témát.


Most, 29 évesen végül csak megtalált a szerelem :) Pedig nem akartam, nagyon tiltakoztam ellene, de nincs mit tenni, ráadásul viszonzott :)

Neki elmondtam az esetemet, megértő volt. Én meg azt hittem, hogy ezzel kibeszéltem magamból a gondokat és vége.

De nem.

Egyszerűen nem tudok hozzáérni. Iszonyatosan szörnyű ez az érzés, teljesen magam alatt vagyok emiatt, hogy nem megy.

Az évek alatt hatalmas falakat építettem magam köré, amiket nem tudok lebontani.


A héten megyünk közösen egy hotelba, természetesen egy szobában fogunk aludni és rettegek.

Magamtól félek, hogy végképp elrontok mindent. Hogy nem leszek képes semmire.

Pedig szeretem, és vele akarok lenni, de ha arra gondolok, hogy hozzám ér, és hogy nekem is hozzá kell érnem, abba beleborzongok és sajnos nem a jó értelemben.


Nem akarom elveszteni! Ez az egyetlen esélyem a boldogságra. És én boldog akarok lenni!!!


Hogyan tovább???

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook