Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalva, elhagyva fórum

Megcsalva, elhagyva (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1372. Imisz (válaszként erre: 1371. - Liliom10)
2021. febr. 21. 20:34
Na ezzel én is így vagyok.
1371. liliom10 (válaszként erre: 1364. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 19:48
Nekem az is több, mint sok lenne, hogy a másik nőn jár az esze, érzelmileg is erősen kötődik hozzá, és tőlem az új nő miatt elköltözött.
1370. liliom10 (válaszként erre: 1367. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 19:46

Voltam én is olyan helyzetben, amiről írsz, vagyis tényleg teljesen máshogy viselkedtem, mint ahogy a helyzet előtt bármikor elképzeltem volna.

Ha még szeretnél párkapcsolatban élni, akkor először bizony egyedül is jól kell érezni magad a bőrödben ! Utána jöhet valaki, akivel boldog lehetsz ! Ha csak a múltat sírod vissza,múlnak az ötvenes, majd hatvanas éveid, és egyszer csak egy boldogtalan öregasszony leszel, aki ezerszer megbánta, hogy nem kezdett időben új életet !

1369. liliom10 (válaszként erre: 1347. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 19:38

A döntés nem azt jelenti, hogy addigra elmúlnak bárkinek az érzései, hanem azt, hogy addig kell eldönteni : együtt maradunk vagy nem ?

Azon is gondolkodtam, vajon Nálad milyen arányban van a szeretet és a birtoklási vágy ? ( Mindegy, kit szeret, csak velem lakjon.Ő az enyém.)

Mindketten gyengék vagytok a szakításhoz. Már fél éve megvan " Júlia2", majdnem 2 hónapja Te is tudod, és másfél hónapja elköltözött Tőled " Rómeó". Szerintem lezárult a vele való kapcsolatod. Új életet kellene végre kezdened ! Mire jó a szenvedés ? Ha mazochista vagy, akkor ez mehet így egész életedben, vagyis, hogy csak őt várod vissza. Figyelj ! Erre az esetre nem érvényes a " Várj reám, s én megjövök " c. dal ! Ő nem is ígéri, hogy megjön, és nem háborúban van, ahonnan nem tud hazajönni.

Tényleg nem értem, hogy egy okos, dolgozó nőben miért nincs büszkeség, önbecsülés, tartás, pozitív jövőkép ? Nincs olyan ember, aki nem pótolható ! Csak akkor hiszed el, ha máshogy kezdesz gondolkodni.

1368. Amaunet (válaszként erre: 1367. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 19:30
Az egyedül élő ember sokkal jobban ismeri magát, érzelmileg sokkal stabilabb, mint te. Tud dönteni arról, hogy számára mi a jó és nem sóvárog olyan szekér után, amelyikről már ledobták.
1367. napraforgo8 (válaszként erre: 1362. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 21. 18:31
Egyelőre nem tudom elképzelni, de ez szerintem természetes. Igenis, én párban szeretnék élni, nem egyedül. Szerintem az a furcsa, ha valaki egyedül tök jól érzi magát. Na az a nem természetes. Aki már járt a cipőmben, az tudja, h. mit érezhetek. Aki még sosem volt ilyen szituációban, az könnyen mond dolgokat és majd jól meglepődik, h. nem úgy fog reagálni, ahogy képzelte, ha rákerül a sor. Én sem gondoltam volna magamról soha.
1366. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1363. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 18:30
Miért lenne furcsa, ha veled lenne?
1365. New(l) (válaszként erre: 1364. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 18:29

De kapcsolatban voltak, nem? Attól még, hogy fizikailag nem tudtak találkozni, mégis egymásba szerettek.

Tényleg mindegy mit írunk neked, annyira akarsz hinni benne, hogy minden visszacsinálható, hogy úgysem veszel semmit fontolóra. Pedig ha vissza is tér hozzád sem lesz semmi ugyanolyan. Magadat fosztod meg egy boldog élettől, ahogy már más is írta. Tedd amit jónak látsz, meggyőzni úgysem tud egyikünk sem.

Őszintén kívánom, hogy történjen minden úgy, ahogy kívánod.

1364. napraforgo8 (válaszként erre: 1361. - New(l))
2021. febr. 21. 18:25
Mindenáron én sem. Nem volt hónapokig más nővel, nem volt alkalmuk rá.
1363. napraforgo8 (válaszként erre: 1362. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 21. 18:24
Nem, mert nem így van. Az lenne a furcsa, ha itt lenne.
1362. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1360. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 18:21

A probléma, hogy te elve elveted még a lehetőségét is annak, hogy igenis boldog lehetsz, bármilyen hosszú kapcsolat után egyedül 50 felett. Ami szerintem rendkívül nagy butaság, mert a boldogság nem kor és családi állapot kérdése.

Ezzel a várok rá, hogy döntsön a sorsunkról hozzállással, mintha teljesen bedobnád a gyeplőt a lovak közé, lemondanál a saját életed irányításáról és teljesen az exedtől várnád a helyzet rendezését. Mellesleg azért kissé furcsa, hogy ennyire visszavársz valakit, aki úgy hagyott ott téged, hogy még csak nem is költözhetett össze az új párjával. Inkább van másutt, csak nem veled. Ez neked nem mond semmit a kapcsolatotokról?

1361. New(l) (válaszként erre: 1360. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 18:18
Persze hogy nem. De nem várnám vissza mindenáron azok után, hogy hónapokig más nővel volt.
1360. napraforgo8 (válaszként erre: 1359. - New(l))
2021. febr. 21. 18:05
Te egyedül boldog lennél 27 év párkapcsolat után 50 felett ?
1359. New(l) (válaszként erre: 1358. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 16:34

Nincs olyan óriási tapasztalatom, de azok alapján, és amit másoktól hallottam, illetve amit szakmabeli baráttal beszélgettünk, a lógus dolga nem az, hogy tippeket adjon, pláne nem a saját életét odacitálva.

Max. rávezethet dolgokra, felvillanthat opciókat, utakat. De ha te kifejezetten azzal kerested föl, hogy ebben a szituációban kommandírozzon, akkor semmi gond. Nekem furcsa.

Amit én várnék, hogy pl. segítsen rájönni, miért tartod magad képtelennek az egyedül élésre, vagy hogy kiderüljön, miért kell évtized óta AD-t szedned.

1358. napraforgo8 (válaszként erre: 1352. - New(l))
2021. febr. 21. 15:54
Szerinted mit kellene csinálnia a pszichológusomnak ? Tényleg kiváncsi vagyok a tapasztalatodra és arra is, h. az enyém mit nem csinál jól.
1357. napraforgo8 (válaszként erre: 1351. - 8d00a82c06)
2021. febr. 21. 15:52
Nem. Úgy viselkedem, ahogy a szívem diktálja és amicel egyetértek.
1356. Amaunet (válaszként erre: 1347. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 15:46
De, az ilyen kérdéseket csak időre lehet lezárni. Elhatározni, dönteni és tartani is magunkat a döntésünkhöz.
1355. Imisz (válaszként erre: 1347. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 15:35

De hát ő már döntött amikor elment. A visszatérésre szabj időt. Ha szeretne akkor pl. március 15-ig visszaköltözhet, utána almás! Persze ilyet Te sosem mondanál mert mi van, ha júliusban akarna visszakullogni?

Úgy gondolom arra vár, hogy a nő haza jöjjön, akkor gondolom összebútoroznak egy időre és ha bejön az együtt élés akkor tőled végső búcsút vesz, ha nem akkor megy vissza hozzád.

Hát én nem szeretnék ha nincs ló jó a szamár is lenni.

Meg ne haragudj de az jön le mintha élveznéd a szenvedést. Akár mennyire szereted azért lehetne tartás, büszkeség benned. Ha szeret téged -ahogy mondja neked- abban az esetben ha te zárnád le a kapcsolatot még az is lehet megijedne, hogy végleg elveszít és akkor könyörögné vissza magát. New(I)-el értek egyet, meghagyja a visszatérés lehetőségét. Csak azt nem nézi ezzel mit okoz neked / benned. Akit szeretünk azzal nem viselkedünk így!

1354. New(l) (válaszként erre: 1353. - Globus)
2021. febr. 21. 14:27
Egyetértek. December 30-án szint vallott, majd elköltözött, hogy azzal a másik nővel építhesse a kapcsolatát. Ez a covid miatt nem lehetséges, így két szék közt a pad alá eshet hősünk, így nyitva kell hagyni a menekülő utat. Én nem látom öt olyan fantasztikus embernek, mint amilyennek Napraforgó leírta, ugyanakkor emberi a kétségbeesése amiatt, hogy eltolta az életét. De kezd ő már rájönni, hogy bármikor visszamehet, ennek ellenére mégsem teszi egyelőre.
1353. globus (válaszként erre: 1345. - Imisz)
2021. febr. 21. 14:21
Verbális érdemi kommunikációra várni, hogy majd valami mást mond, mint amit csinál, meddő időtöltés. Az is egy döntés, ami történik. Ami zajlik már második (harmadik?) hónapja. Mindennél többet elmond, jelen esetben szavakkal csak talonban, kétségek között tartja Napraforgót. Ráadásul eredményesen, de hát éppen ez a cél.
1352. New(l) (válaszként erre: 1350. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 14:16
Mindegy, nem akarok offolni ezzel a lógus témával, csak eddig ilyenről még nem hallottam. De ha konkrétan ezzel kerested föl, akkor kövesd a tanácsait. Aztán ha nem jól sülnek el a dolgok, össze is kaparhat. Okos.
1351. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1350. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 14:14

"Tanácsokat ad arra, h. a párommal hogyan viseledjem"


És úgy is viselkedsz vele ahogy ő mondja? Akkor is ha a lelked mélyén nem ezt szeretnéd? Vagy csak úgy jó ahogy ő mondja?

1350. napraforgo8 (válaszként erre: 1349. - New(l))
2021. febr. 21. 14:07
A krízishelyzet miatt mentem a pszichológushoz, nem analízisre. Azt mondtam a pszichológusnak, h. visszavárom a párom. Nem gondolom, h. az lenne a dolga, h. erről lebeszéljen. Mit mond olyat, amit hallani szeretnék ? Nem mondja meg, h. mit csináljak, hanem felvázolja, h. milyen tapasztalatai vannak az ilyen esetekkel kapcsolatban, hogyan működnek az emberek. Nem mondja azt, h. vissza fog jönni. Tanácsokat ad arra, h. a párommal hogyan viseledjem, mind arra, h. hogyan épüljek a mindennapokban. Kitöltöttem egy 500 kérdéses tesztet, amiböl a személyiségem is megismeri. Mit kelleme tennie, hyerekkortól kezdve feltárni az életem és kutatni, h. mit miért teszek ? Mit írtam, amit szerinted rosszul csinál a pszichológus ?
1349. New(l) (válaszként erre: 1347. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 12:22
Van az a mondás, hogy vajúdtak a hegyek, és szültek egy egeret. Ez a pszichológus nekem nagyon a bögyömben van. Gyakorlatilag folyamatosan azt tanácsolja, amit hallani akarsz, pedig nagyon nem ez lenne a dolga, sőt, azt sem kéne megmondania mit hogy tegyél. Azzal kéne foglalkozzon, hogy megerősítse a lelkedet, feltárjátok a személyiségedet. Ez max. valami life coach szolgáltatás amit neked nyújt, és biztos kereseti forrása lettél, mert táplálja a reményeidet.
1348. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1347. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 12:19

Nevetséges!

A férfi szent??

A nagy cart!

Döntsön!

Azt is el tudta dönteni, hogy el akar menni!

Neked jó ez a szenvedés? Kicsit sem becsülöd magad, akkor hogy várod el másoktól?

1347. napraforgo8 (válaszként erre: 1345. - Imisz)
2021. febr. 21. 12:04
Én nem érzem azt, hogy egy ilyen dolgot el lehet dönteni határidőre. A pszichológus is azt mondja, hogy ne sürgessem. Minél tovább tart - nyilván nem évekről beszélünk . a döntési helyzet, annál megfontoltabb a választás. Persze, hogy jobb a véglegeset tudni, de ha egyszer az nincs, hiába mondom, hogy 2 hét múlva legyen, az érzések nem időre működnek. Attól, hogy azt mondom, x időre találd ki, attól még az én érzéseim sem változnak meg.
1346. gabesz55 (válaszként erre: 1343. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 10:27
Látod már jobban is vagyok!Végre itt vagy!
1345. Imisz (válaszként erre: 1342. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 10:21

Szabj meg egy határidőt (2 hét?)a párodnak amíg döntenie kell! Tudom illetve sejtem, hogy amíg nem mondja ki a véglegest addig Te reménykedsz. És minél több ideig reménykedsz annál inkább azt hiszed -akár tudat alatt-, hogy vissza megy hozzád.

Szerintem jobb az igazat tudni még ha az rossz is, mint ez az idegörlő várakozás míg méltóztatik eldönteni mit is akar. Csak magadat teszed tönkre még jobban.

1344. liliom10 (válaszként erre: 1342. - Napraforgo8)
2021. febr. 21. 10:20
Ha jobban vagy, menj el sétálni ! Akár 2X is ( délelőtt, délután).
1343. napraforgo8 (válaszként erre: 1339. - Gabesz55)
2021. febr. 21. 10:05
Ez vicc ?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook