Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meg van az Istenre, mint teremtőre vonatkozó bizonyíték fórum

Meg van az Istenre, mint teremtőre vonatkozó bizonyíték (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
46. csajszika890721 (válaszként erre: 34. - 07c4794583)
2011. nov. 13. 10:42
Belegondoltam....hogy az első emberek mit tudtak magukról?! Megtanultak tüzet csinálni...Még beszélni sem tudtak... És most mennyi mindent tudunk? Tudunk a világról magunkról... És több tíz, száz év múlva gondolom még többet fogunk tudni... Szerintem sem fontos, hogy mindenre tudjuk a választ, és ez miért is jelentené Isten létezését? Lehet én vagyok a nehéz felfogású, de nem igazán értem a fórumindító magyarázatát, "bizonyítékát" Szerintem minden az állatok, az emberek...egyfajta mutáció eredményei... egyébként a mutáción ne valami torz fejlődést értsünk, egy műsorban láttam ezt pár éve. Szóval elgondolkoztató volt. Tehát voltak állatok...és történt valami...na már most valószínű, hogy az maradt fent, aki, olyan irányba változott, mutálódott, ami megfelelő volt az adott környezethez, éghajlathoz, életkörülményekhez...valami ilyesmiről szólt a műsor.
45. bnedora (válaszként erre: 37. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 10:36
Most mi a baj? Azért mert másnak más a véleménye, már zárjuk le a fórumot? Ezért nyitottad? Ezért kár volt, mert gondolhattad volna, hogy senki nem fogja ettől másképpen látni a meggyőződését. Eddig nemigen tudtál konkrét dolgot felhozni.
2011. nov. 13. 10:32
És elnézést kérek, ha valakit megbántottam volna a hozzászólásommal. Ez az én véleményem, elképzelésem.
2011. nov. 13. 10:31

Sziasztok!


Tegnap este, épp ezen gondolkoztam lefekvéskor. Én nem vagyok hívő, de van, hogy kérem Istentől, hogy segítsen, vagy megköszönök valamit. Isten létezésére nincs semmiféle bizonyíték. Tegyük fel, hogy létezik. Akkor hol van? Igazából szerintem Isten az emberek fejében, lelkében, hitében van. Egy támasz, vigasz, s néha azt veszem észre, olyan "vki" akit, okolhatunk bizonyos eseményekért. Nem is olyan régen, egy ismerősöm, azt próbálta bizonygatni nekem, hogy a rosszakat Isten megbünteti. És hogy ha valami rossz történik az emberrel, azt megérdemli. Én erre azt vettettem fel, hogy egy kisgyerek megérdemli, hogy halálos beteg legyen? Erre az illető azt mondta, hogy biztos a szülei bűnéért fizet...Ez milyen gondolkozás? És ha az ő gyermeke lenne beteg? Beletörődne? Egyébként Jézusról nemrég láttam egy "filmet". Ebben arról volt szó, hogy már Jézus előtt is volt olyan személy aki a Messiásnak nevezte magát... Meg ha jól emlékszem akkor valami olyasmit is hallottam, hogy a Biblia Jézus után jó pár évre íródott és itt nem több tíz évre emlékszem, hanem jóval többre...De ha valaki ezt jobban tudja javítson ki kérem, mert nem az elejétől néztem a műsort és közben mást is csináltam. Akkor ott van a Da Vinchi kód film, amit most szintén láttam nemrég. Tervezem elolvasni könyvben is. Szóval én el tudom képzelni, hogy van benne igazság. Szerintem Jézus is ember volt, és miért ne lehetett volna kapcsolata Mária Magdolnával?...Az embereknek nagy a képzelőereje, akkor sokat unatkozhattak, mindig szeretünk mesélni...szóval én elképzelhetőnek tartom, hogy ez a világ legnagyobb meséje, ami megalapozza rengeteg ember hitét, gondolkodását...

42. 2f7db3f503 (válaszként erre: 23. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 02:22
én tudnék amúgy egyet mondani. vagy kettööt?
41. 2f7db3f503 (válaszként erre: 23. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 02:10

Köszi ezt a néhány mondatot, épp ma gondolkoztam ezen, a vállamon nem foglalkoztam az ekcémámmal, mert nem zavar a munkámban és nyom nélkül eltüünt, viszont a kezeimen imád virulni.


Ne haragudj, késöö van számomra a végkövetkeztetésekhez, de majd ha észnél leszek, összagezni tudom, mit tanultam ebbööl.

40. 2f7db3f503 (válaszként erre: 17. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 02:06

no akkor azt is bebizonyítottuk, hogy azóta megunt minket és magára hagyott a teremtöö...:)


bocsi, csak muszáj voltam viccelöödni rajta, a világ igencsak leépülööben van.


Volt egy filozófus, öö is bebizonyította a létezését (ne kérdezd, már nem emlékszem), de az ilyen bizonyítékokban számomra mindig van valami bibi. A létezés sokkal összetettebb annál, hogy részleteit kiragadva logikusnak tüünöö bizonyítékokkal álljunk elöö.


Számomra Isten egy csodálatos semmi, ami megtanít hinni. ès ettööl válik mindenné.

39. 02db590b2c (válaszként erre: 21. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 01:10

Te olvasod is,hogy mit irsz?Rendkivul nagy ellentmondasok vannak az iromanyaidban:(


Meg egyetlen meggyozo ervet sem olvastam toled,marha oly nagyon megvan a bizonyitek...

2011. nov. 13. 01:00

Lehet erre sok fele elmeletet gyartani.Ha innen nezzuk Isten a mindehato pszicholus.Vagyis nem O,hanem a rola gyartott elmeletek hatasa.Egyfajta korlat,vissza tarto ero.Es egyben vigasz is.Remenyt ad az ujjaszuletessel,hogy halalunk utan minden jobb lesz,csak alljuk ki a probat.Igy konnyebb az eletet elviselni.


Hisz az embereknek kell valami fele irany mutatas,kulonben halomra gyilkolnank egymast stb.Kell egy erkolcsi visszatarto ero.Mar onmagaban az is fura,hogy ezt eroszakkal hirdettek.Enyhen szolva ellentmondasos.

Ez elvileg nem ferne bele!De jo "uzletpolitika,marketing" volt anno.Aki elutasitotta ezt a fajta nezetet,azt legyilkotak.


Hogy ebben,hol van/volt az isteni kozremukodes azt nem tudom.De szerintem az Isten letezese,meg az egyhaz az ket kulon dolog.

Az egyhaz ebbol jo uzletet csinalt,amolyan "teleshoppos" formaban.


Lehet anno volt egy inteligens ember,akinek jo termeszetgyogyaszati,es pszichologiai kepessegei voltak,es lehet mikor a keresztrol levettek,nem is halt meg,igy nem kellett feltamadnia.

Ki tudja ezeket?Nem voltunk ott,nem lattuk.Az meg,hogy mi van papirra vetve,megint mas dolog.


Az elet meg orok korforgas.Szuletunk,meghalunk.Az is az enyeszete lesz(alacsonyabb energia szint-porra leszunk),aki hisz Istenben,az is aki nem.Akkor hol van ebben a "magara hagyatottsag" vagy epp hol nincs?!


Ilyen alapon orokke elhetnenk.


Most gondoljatok bele,mi lenne a vilaggal,ha nem lennenek szabalyok felallitva?Ha nem lenne a "ne olj,nem lopj" stb?


Szerintem meg valahol meg mindig az embereknek a sajat erkolcsi hatarai szabjak meg,hogy mit tesznek,meg mit nem.Kinel hogy ertek ezt el.Van aki vallasos nevelest kapott,van akiben alapvetoen nagyobb az empaitia,vagy epp kisebb.


En nem mondom,hogy nem hiszek vmiben.De tovabb gondolva ezt az egeszet,ha Isten iranyit mindent,megis miert hagyja,hogy ennyi gonoszsag legyen a foldon?Minden fele abberracio?


Ha innen nezzuk,,kicsit ugy tunik,hogy kicsusztak a dolgok a kezei kozzul,pedig ezt egy mindenhato nem igen engedhetne meg maganak!

Persze a vilag lehet nem is azert jott letre,hogy csak jo dolgok tortenjenek...

Na de akkor miert?Mi ertelme ennek az egesznek?Ha van foldon tuli elet,ha nincs.Ha van pokol,Isten ha nincs.Minek ez a nagy felhajtas?

37. d43485a76e (válaszként erre: 35. - B486c9cf7d)
2011. nov. 13. 00:42

Köszönöm.

Ezt vártam. (Egyáltalán nem rossz értelemben.)

Természetes, hogy élek. Ez az alap.

Bocsánat, akkor felejtős a fórum.

Azért élünk, mert élünk és egyébként k..va sz.r a világ.

Komolyan mondom: zárjuk be ezt a fórumot, mert MINDENKI AZT HISZI, HOGY MAGÁTÓL ÉL.

Ha ezt hiszi, akkor erre alternatívát nem tudok nyújtani.

36. eb62d25e47 (válaszként erre: 17. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:41

Igen elgondolkodtató fejtegetés.

De van ennek bármi értelme?

Isten létezik.

Isten nem létezik.

Két ellentmondásos kijelentés,ami alakítja az emberek életét.Ha bizonyítékot találnál a létezésére,az emberek,akik kijelentik,hogy van,vagy nincs,ugyanolyanok maradnak.Semmi nem változik a bizonyításod által.

Sokan bizonyítják,hogy isten nem létezik,komoly tudományos alátámasztással,komoly tudományos érvekkel,de Te nem hiszel nekik ,nem változtatták meg az életedet.

Persze hogy nem,mert a lényeg az isteni feelingben mindig is a hit volt,és az nem kíván bizonyítékokat,vagy magyarázatot.

35. b486c9cf7d (válaszként erre: 33. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:35

Ugyanattol mukodnek, mint az allatok sejtjei. Taplalkozol.

Az elenyeszet megfelel annak, hogy elfogyasztasz etelt, vizet, levegot, atalakitod a magad energiajava.

34. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:28

Úgy csinálsz, mintha a tény, hogy az embernek nincsenek elegendő ismeretei, hogy bizonyos kérdéseket megválaszoljon, automatikus bizonyíték lenne, hogy isten létezik.


Ez a fajta érvelés igen régi, tulajodnképpen ezzel operált az egyház mindig is (sikeresen), de engem sose győzött meg.


Számomra az, hogy nem tudom megmondani, miért alszom, annyit jelent, hogy valamit nem tudok. Nem pedig azt, hogy akkor kell lenni valamiféle felsőbb erőnek, mert úgy nem élhetek, hogy valamire nincs válasz, kell egy biztos pont, aki a válaszokat tudja... én tudok úgy élni, hogy nem magyarázok meg mindent, a hívők meg nem. Ennyi.

33. d43485a76e (válaszként erre: 32. - 4c30444687)
2011. nov. 13. 00:21

Tudod, hogy a sejtjeid mitől működnek?

Nem.

Tudod, hogy miért kelsz fel reggel, mikor alvás közben öntudatlan vagy?

Nem.

Tudod, hogy egy "termékeny" sex után hogyan alakul ki a gyermek, amelyik megszületik?

32. 4c30444687 (válaszként erre: 30. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:17

Ismétlek: nincs semmi olyan etalon, amihez lehetne mérni, hogy a pozitív épülés vagy a negatív enyészet szót használjuk rá.


Az ember (főleg mint egyén) egy kis porszem, nem tudja átlátni az egészet, csak a lelke megnyugtatására elméleteket gyárt.

2011. nov. 13. 00:14

Én sem lettem meggyőzve, pedig hajlok rá, elegem van a megcsömörlöttségből.

Ez nem is jó hír.

30. d43485a76e (válaszként erre: 27. - 4c30444687)
2011. nov. 13. 00:14
Mondj egy negatív változást, légy szíves!
29. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:13

nem tudok mit megcáfolni, mert semmiféle "levezetést" nem látok


csak egy rakás logikai bakugrást meg téves projekciót

28. 4c30444687 (válaszként erre: 25. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:13
A terv meglétét mi bizonyítja? Miként van definiálva a hiba?
27. 4c30444687 (válaszként erre: 21. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:11
Ez blődség. A világ változik, és nincs semmi olyan etalon, amihez lehetne mérni, hogy a pozitív épülés vagy a negatív enyészet szót használjuk rá.
26. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - D43485a76e)
2011. nov. 13. 00:11

Na ebbol en sajna egy bu... kukkot se ertettem:)

Pedig igyekeztem figyelni.

Amugy meg ha van ra bizonyitek,ha nincs ez az en hitemet,se jobbra se balra nem fogja kilenditeni.Talan pont az a lenyege a hitnek-hogy higyjunk,nem kell ra bizonyitek!


A masik,hogy ez az en eletemet,nem fogja semerre se befolyasolni,mert ha o iranyit,akkor ugyis o iranyit,ha ala van tamasztva tenyekkel ha nincs,akkor is.


Ha valaki hitetlen azt semmi sem gyozi meg.Ha meg valaki hisz valamiben,akkor meg eltantorithatatlan,meg ugye okafogyott bizonygatni.


Isten,ha azt akarna,hogy mi megbizonyosodjunk a letezeserol,akkor mar reg ugy intezte volna,hogy tudjunk rola.

25. d43485a76e (válaszként erre: 24. - Ami.)
2011. nov. 13. 00:09

Én csak elvekről beszéltem!

AZ AZ ÁLLÁSPONTOM, HOGY LÉTEZÉSÜNKHÖZ SZÜKSÉGES ENERGIA ÉS AZ EMBER MEGJELENÉSÉHEZ SZÜKSÉGES TERV NÉLKÜL NEM LENNÉNK ITT.

24. Ami.
2011. nov. 13. 00:04
Van benne ráció...de nyilván vitatni is lehetne.Soha nem lesz ez a kérdés bizonyos,mert akkor nem lenné lennének hívők,és hitetlenek.pl a katolikus vallás sok pénzt hoz,befolyással bír,a politikusok is támogatják,az egyháznak van ereje,akkor is ha hamis amit hirdet.Nem fog megszűnni,nem hagynák,h valami megszüntesse,sose fog ilyen infó kiszivárogni,ami bizonyít valamit 100%osan.
23. d43485a76e (válaszként erre: 22. - 07c4794583)
2011. nov. 12. 23:57

Cáfold meg!!!

Mondj egy olyan dolgot, ami magára hagyva magasabb energia szintre lép, vagy fejlődik!

Cáfold meg azt, amit én levezettem!

Ha megteszed, elfogadom és fejet hajtok a tények előtt.

22. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - D43485a76e)
2011. nov. 12. 23:49

Simán levetítesz egy szimpla hőtani jelenséget minden másra, ami az eszedbe jut, gyártasz belőle egy "általános" fizikai axiómát, majd szerinted ezzel bizonyítottad isten létét.


Hát ha azt mondom, hogy zavaros, és főleg erőltett a magyarázat, akkor még finom voltam.

21. d43485a76e (válaszként erre: 20. - 4c30444687)
2011. nov. 12. 23:48

Ez egy érdekes gondolat, de egy biztos:egyre lejjebb és lejjebb még sohasem volt!

Most ne az erkölcsökre, művészeti értékekre, stb. gondolj!

A világ , a földi világ épül. Had ne mondjam ennek az épülésnek a jeleit.

Miért épül?

Miért nem enyészik el, mint egy magára hagyott falu?

20. 4c30444687 (válaszként erre: 17. - D43485a76e)
2011. nov. 12. 23:42
Akkor igazuk van azoknak, akik szerint a társadalom folyon egyre lejjebb, és lejjebb, mert itt lettünk hagyva a szabad akaratunkkal.
19. andi6020 (válaszként erre: 17. - D43485a76e)
2011. nov. 12. 23:42

Érdekes...bár nekem kicsit késő van ehhez.

Holnap újra nekifutok, ha nem gond.

18. andi6020 (válaszként erre: 1. - D43485a76e)
2011. nov. 12. 23:39
Szó szerint Isteni szerencse, hogy neked azért szóltak. :)
17. d43485a76e (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. nov. 12. 23:31

OK, elolvastam néhány véleményt. Köszönöm.

Az entrópia - nagyon leegyszerűsítve - azt jelenti, hogy minden rendszer magára hagyva a legkisebb energiaállapot felé törekszik.

Például: ha egy darab vascsövet kint hagysz az enyészetnek, az néhány évtized alatt vasoxiddá alakul - megrozsdásodik - és bemosódik az eső által a talajba, és porrá lesz.

MINDEN, AMIT MAGÁRA HAGYNAK, AZ A LEGKISEBB ENERGIASZINTET IGYEKSZIK FELVENNI.

Ez egy olyan fizikai törvény, ami axiómának kell tekinteni.

Ott van a Hold. Ott van magában, a természet törvényeinek kitéve. Mi történik ott? Csak erózió, a felületek elsimulása. Csak lebomlás vagy semleges állapot van.

Mi van a Földön?

Folyamatos épülés - hogy ez jó vagy rossz irányú, ez lényegtelen -, és építkezés.

Egy magára hagyott rendszer mindig csak leépülhet.

Az ember sohasem épült le, fejlődött.

A fejlődésnek - fejlesztésnek - két kritériuma van: energia és cél.

Honnan van energia - most már ismerve az entrópiát - és honnan a cél?

Ismétlem: a magára hagyott rendszerek mindig leépülnek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook