Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tudok tenni, ha párom zsarol a gyerekkel? (Megcsalt, de közvetlen bizonyítékom nincs) fórum

Mit tudok tenni, ha párom zsarol a gyerekkel? (Megcsalt, de közvetlen bizonyítékom nincs) (beszélgetős fórum)


1 2
32. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - 86Vanda)
2018. dec. 30. 11:32

Én az ilyen emberből nem kérnék. Legyen saját lakásod, és max. élettárs, vagy barát, aki nem vehet el többé semmit tőletek.

Mindent le kell papírozni, mert az a biztos. Nem lehet megvenni senki szeretetét, hűségét.

31. 86Vanda (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2018. dec. 30. 05:44

...úgy közben.


Próbálok megbocsájtani, de azt hiszem belekerültem egy mókuskerékbe. Nem vagyok az a tipus hogy baj van akkor tovább lépek. Nálam nem 3-4-5 évre szól egy kapcsolat. Főleg nem úgy még szülök is.

Van 3-4 hónap amikor totál normális. Olyankor hiszek el mimdent.


Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy egyik férj után jöjjön egy másik.... én nem így akarom eltölteni az életem.


Nincs és nem is volt szándékomban elválni.

Pont az előző is úgymond meglopott az ügyvéd segítségével. A görény még a szőnyeget is el akarta vinni meg a gyerekek ágyát íróasztalát. Akkor szólt rá az ügyvéd hogy most már fejezze be. De ott sírt az ügyvédnek hogy én ki akarom semmizni miközben ő tette.


Na ebből nem kérek😕

2018. dec. 27. 23:44

Vanda írta egy itteni másik topikban:

"6 éve ismertem meg a nagy Ö-t. 3 éves kapcsolatomat dobtam el miatta. De megérte. Vagyis nagyon sokáig azt hittem hogy megérte. Sajnos 4 év után kiderült, hogy aki nekem nagy Ő, sajnos neki nem én vagyok az. Miután összejöttünk, egy hónappal később egy másik lánnyal kezdett viszony. Annyira szerelmes voltam, ők meg annyira jól titkolták, hogy 4 év mulva derült ki. Csak hogy akkor már 10 hónapos volt a kisfiunk.


Rendszeresen találkozgatnak azóta is :-(


Én meg olyankor egyedül vagyok Manókámmal. Próbáltam társkeresőn párt találni, de nem megy. Nagyon magam alatt vagyok azóta is."


Tehát két éve derült ki, hogy a férfi mással van. És akkor volt a kicsi fiú 10 hónapos.

A gépek vásárlása ezután történt? (mert "nemrég" volt.)


Ha a helyzet már annyira egyértelmű volt, hogy a kérdező próbált is társat keresni, miért nem lépett előbb?

29. csikil4ny (válaszként erre: 12. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 22:23

Be van már adva a válóper?


Jó nagy butaságot csináltál, hogy az örökséged ráköltötted. Ha az ember lányának van 1-2, akárhány gyereke, akkor a gyerek(ek) érdekei az elsők.


Keress ügyvédet és lépj, ilyen helyzetben nem lehet élni.

2018. dec. 27. 22:10

Én egy szót sem értek már a sztoriból. Két gyerek az első házasságból, egy ebből a kapcsolatból?


Egyrészt ne aggódj, mert nincs az a bíró, aki három gyerekkel kirakna abból a házból, aminek a fele a tied. Másrészt a házrészedből biztos, hogy a te külön gyerekeidet sem tudja kirakni.

27. Guruljka (válaszként erre: 10. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 21:11

Még most sem értem a zsarolást egyébként.

Nem akarja, hogy elhagyd?

2018. dec. 27. 21:05

Úgy látom egy decemberi hozzászólásából, hogy a kérdező nem harcias típus, pedig a gyerekek mellett ideje lenne már felébredni.

Kell egy rendes ügyvéd, aki tényleg lehet ingyenes is.

Ha házasságról beszélünk és válóper lesz, akkor kell kérni az illetékes bíróságnál jó előre illetékfeljegyzési jogot is.

25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. dec. 27. 20:57

Majd csak megoldják...

Ilyenkor ugye fontos lenne átgondolni a dolgokat, de az emberek nem gondolnak arra a lehetőségre, hogy bármi történhet.

Pedig sokszor megesik.

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 20:56
Figyi...én 2 gyerekkel albiba mentem,ingyen ügyvédem volt,apuka saját ház,drága ügyvéd...úgy tiportuk sárba mint a pinty...idén gyt.emelés miatt szintén....legyél erős,card le mit mond úgyse ő dönt!
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2018. dec. 27. 20:51

Igen, de ez jó kis kötözködéssé fajulhat két ügyvéd között.

Ha megvette, miért vette meg? Ő tud vele dolgozni? Ha csak a férje dolgozik vele, nem lehetséges, hogy mégis ajándékba vette? - hasonló kérdések...

22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. dec. 27. 20:48
Az ajándékozás nekem is eszembe jutott, de talán "csak" megvették. Mert társak, és szükség volt rá.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2018. dec. 27. 20:44

Attól tartok, hogy ha ajándékba adta, akkor fújhatja.

Nem az átutaláson múlik, egy örökséget hagyatéki eljárás előz meg, az pedig igazolható.

20. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. dec. 27. 20:43
Ha van/lenne róla papír, nem lehetne elvinni még azt is talán... Nagyobb összeget átutalni szokás, és az különvagyon. Ha a pasira költötte, tán még akkor is az övé.
19. Guruljka (válaszként erre: 10. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 20:17

Elég bolond voltál, hogy ráköltötted a különvagyont, mert az örökséged az volt. Tehetted volna bárhová takarékba is, a házastársnak ahhoz nincs köze.

Most a válás lesz soron, az osztozás kettőtök között. Most nem az számít, hogy az előző házasságból való gyerekeid mit kapnak, hanem hogy a fele ház a tied.

18. Idhikai (válaszként erre: 14. - Icuska538)
2018. dec. 27. 20:14
Nekem. Ahhoz,hogy ne nekem ítéljék, minimum azt kellett volna bebizonyítania, hogy alkoholista vagyok vagy qrva. Egyik se voltam. Nekem volt jobb, stabilabb munkahelyem, és mint anyán se találtak volna fogást, ezt ő is nagyon jól tudta, csak bepróbálkozott az érzelmi zsarolással.
17. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Icuska538)
2018. dec. 27. 19:55

Azért ha elég szemét megoldja,hidd el tapasztaltam.

Az öcsém feje felől vitte el a házat a ,,,kedves,,, neje.

2018. dec. 27. 19:52
Sok sok évvel ezelőtt átestem ezeken. Ha fele a neveden van nem tud kitúrni....de legy résen es ne ijedj meg védd magad...ezek csak szavak h ezg tesz azt tesz.....
15. Icuska538 (válaszként erre: 14. - Icuska538)
2018. dec. 27. 19:50
Jaj latom már....helyes...
14. Icuska538 (válaszként erre: 6. - Idhikai)
2018. dec. 27. 19:48
Bocsi es hova itéltek a gyerekeket?
13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 19:43

Ha a ház a te neveden is van, vagy együtt vettétek, egyedül el sem adhatja. A te aláírásod is kell hozzá.

Ezért kell mindenhez papír...

Nem lehet csak úgy lefizetni az ügyvédet - általában. A törvény rá is vonatkozik.

12. 86Vanda (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2018. dec. 27. 19:32

A ház 50-50%!!!!

Viszont nekem van benne több penzem.

A 2 gyerekre meg negyede annyit sem költünk mint amennyit kapok tartásdíjat!

Ha meg egy "jó" ügyvedet megfizet, akkor tényleg megb...hatom mi az enyém és mi nem.

11. aszparagusz (válaszként erre: 10. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 15:19
Ha a ház az övé, azt csinál vele, amit akar. Az előző házasságodban született gyerekeid felé nincs semmiféle kötelezettsége.
2018. dec. 27. 15:14

Azt mondta hogy mindenét eladja, es minden pénzt a bírónak, ügyvednek ad. Se ház se gyerek nem lesz az enyém.

Nem rég örököltem egy kicsit nagyobb összeget, amin neki vettünk gépeket (komolyabb fúrót, gyalut...stb...)

Van 2 gyerekem az előző házasságból, őket már elintézte, hogy ebből a házból ne kapjanak semmit. Mondjuk papírt nem láttam. Van ilyen? Tényleg egyszerüen meg lehet ilyet csinálni? Én is kellek az ilyen dolgokhoz nem?

9. michelle.r (válaszként erre: 1. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 13:29
Olvasd vissza a korábbi hozzászólásaidat, te is tudod, hogy mit kell tenned.
2018. dec. 27. 11:02

Ez régóta nem működött nálatok.


Ami erőltetni kell, azt nem kell erőltetni.

7. Idhikai (válaszként erre: 6. - Idhikai)
2018. dec. 27. 09:26
... jah, és persze én neveltem fel mindkét gyermekem. Tudtam, hogy esélye nincs a volt férjemnek ellenem, és igaziból ő se gondolta komolyan. :)
6. Idhikai (válaszként erre: 1. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 09:25

Egy kapcsolat, ha szétmegy, mindenkinek fájdalmas, az immár külön utat járni készülő párnak, a gyerekeknek, a nagyszülőknek, rokonoknak... valamilyen módon, mindenkinek. Fél évig mindenki sírni fog, aztán, ha okos vagy, utána jó is lehet.

Nálunk is én döntöttem a válás mellett, a volt férjem szintén a gyerekekkel zsarolt, sírt nekik, ők vele sírtak. Mondták, hogy "apával maradunk, de Téged meglátogatunk mindig". A gyerek ugyanis oda húz, ahol a könnyet, szenvedést látja. A szívem megszakadt, de határozottan mondtam, hogy rendben van, ha a bíróság így dönt, akkor legyen így. A gyerekeknek kellett, hogy lássák, hogy valaki erős, és tudja, mit csinál. Zombiként csináltam végig. Utána már én alakítottam az emberi kapcsolatokat, biztosan állíthatom, mindenki így járt jól. :)

2018. dec. 27. 08:42
Az érzelmi zsarolás bármivel/bárkivel lelki bántalmazás, jó esetben csakis azt tudod tenni, hogy a leghatározottabban elutasítod. Soha senkinek nem engedheted meg semmilyen okból!
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 08:37
Hogy zsarol?
3. 366f4505e9 (válaszként erre: 1. - 86Vanda)
2018. dec. 27. 06:15
Minek bizonyíték? Ha elszartnak érzed a kapcsolatot, mindegy, hogy azert mert az őrületbe kerget azzal, hogy nem rakja a tejet a hutobe, es a kupakot vissza a fogkremes tubusra vagy azert, mert megcsalt(nak érzed magad).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook