Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meg vagy elégedve a gyerekeiddel?Olyanok lettek, amilyennek megálmodtad őket, vagy csalódtál? fórum

Meg vagy elégedve a gyerekeiddel?Olyanok lettek, amilyennek megálmodtad őket, vagy csalódtál? (beszélgetős fórum)


1 2
24. bared (válaszként erre: 22. - Acf14b3ecb)
2010. jan. 4. 14:25

jó, de az a nem mindegy, hogy az elképzeléseiddel nem találkozik a gyereked, vagy tényleg probléma van vele?

nagy különbség...

23. bared (válaszként erre: 21. - Acf14b3ecb)
2010. jan. 4. 14:24

dehogyis támadunk! eszünkben sincs..vagyis nekem, de a többieket olvasva nekik sem...

nekem szerencsém van a gyerekemmel így is, néhány eset a baráti körömből, pedig jól szituált családok, persze elsősorban nem anyagilag, de minden ok náluk többé-kevésbé:

a gyerek lop: az egyik boltból, a másik otthon tárcából...

nem jár iskolába, és ez csak akkor derül ki mikor a postás csönget az ajánlott levéllel..

beviszi a yard, mert a gyerek azt hiszi mekkora buli 1 4évesen füvescigit lopni egy dílertől,illetve annak cuccából a diszkóban, majd a végén nem azért állítják elő mert drogozott, hanem, hogy megvédjék őt....

ráveszik egy házibuliban, hogy ugorjon ki egy becsukott ablakon, mert úgy nem lehet baja, és a hülye el is hiszi...a vége az SBO, intenzív.....

senki nem akar itt fényezni senkit...

az én kölköm se jobb s enem rosszabb másénál...

2010. jan. 4. 14:17
Gondolom, aki nem olyannak álmodta,amilyen lett,és csalódott emiatt, nem fogja reklámozni, bevallani. Részemről, már nagyon várom,hogy elmúljon, ez a fránya kamaszkor,ami túl korán kezdődött,és még meddig fog tartani?? :)
21. acf14b3ecb (válaszként erre: 17. - Bared)
2010. jan. 4. 14:13
Itt vagyok:) de nem non-stop ülök a számító előtt. Másrészt meg várom, hogy gyűljenek a hozzászólások.Nem azért indítottam a fórumot, hogy támadjanak...De gondolom, nem mindenki hepi-hali a gyerekével kapcsolatban.Nem szokás kikürtölni a problémákat,de így ismeretlenül,névtelenül talán könnyebb.
20. Nikice (válaszként erre: 19. - Mamazon)
2010. jan. 4. 14:11

Ő az az aranyatköpködő típus :)

tud ilyeneket...

19. Mamazon (válaszként erre: 16. - Nikice)
2010. jan. 4. 14:07

"...Egy barátnőm mondta, hogy köszöni Istennek, hogy adott 13 évet neki, hogy szeresse a lányát..."

:ĐĐĐ

Na ezt nevezik aranyköpésnek!

18. Nikice (válaszként erre: 12. - 4916977221)
2010. jan. 4. 14:00

Húgom is ilyen volt. Nyilván tanácsot én nem adnék, mert az mégis más, mint a saját gyerek, de talán egy-két éven belül kinövi. Persze addig Te lerágod a tíz körmöd, hogy mivel állít haza...


Tiniknél a támadás nem jó módszer. tesóm elfordult tőlem, mikor jeleztem neki, hogy nem jó úton jár. Mentsvárat keresett ott, ahol ráhagyták (elvált szülők gyereke szindróma-nem bántás képpen mondom!) Mióta megszelidült, jobb a kapcsolatunk. Idő kellett neki. De akkor is mondogattam a magamét.. szabályok nélkül nem lehet élni, és ki mondja ezt meg, ha nem a szülő?


(remélem, nem veszed okoskodásnak!)

17. bared (válaszként erre: 14. - 39ff6fe670)
2010. jan. 4. 13:57

hmm.. ez nagyon bölcs volt...

szomorú vagyok, hogy a fórum indítója már nincs itt((

16. Nikice
2010. jan. 4. 13:56

Azt hiszem, értem a kérdést (még jó, mi?) Mármint első olvasatra az ember támadni készül.. de az első hsz-ban azt írod, nehéz szülőnek lenni.


Szerintem is! :)


És könnyen vagyok, mert nekem még csak kiskamaszom van, a neheze hátravan, de bizakodom. Egy barátnőm mondta, hogy köszöni Istennek, hogy adott 13 évet neki, hogy szeresse a lányát...


Bármit teszek, van, hogy a fiam akkor is elégedetlen. De mellette éleseszű, kedves, érzékeny, illetmtudó gyerek. Mindig próbálom egyes nehezen elviselhető tulajdonságát a jókkal kompenzálni.


Az biztos, hogy aranyszabály, hogy el kell fogadni a személyiségüket. Persze irányatgatni, terelgetni kell őket, de meg kell látni a rosszban a jót, és főleg elfogadni olyannak, amilyen.


A lányom személyisége kibontakozóban, de tuti gyökeres ellentéte a bátyónak.

15. bared (válaszként erre: 12. - 4916977221)
2010. jan. 4. 13:56

nekem ebben némileg segít a magán iskola....

az enyém 13 lesz a nyáron, és bizony el el tűnik a spirálom, alapozóm, stb, állandó harcot vívunk miatta(((

2 nyelven gagyarászik, 2 hangszeren játszik, kiválóan tanul, és főz-mos -takarít itthon: szóval ha így nézzük mintagyerek

de ott másik oldal: visszabeszél, mindig az övé az utolsó szó /vagyis erre játszik/, duzzog, dacos, felemeli a hangját....

ja.. és nagyon kritikus... minden lehetne más, ha már abba nem tud belekötni, hogy lehetne jobb....

imádom, de ilynekor kiakadok..((

14. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Acf14b3ecb)
2010. jan. 4. 13:41

nem tudom mia probléma de így összefoglalva a bánatodat olyan, mintha az egészet úgy látnád: eredendően nem jó.Pedig akkor, mikor megfogant a méhedben a gyermeked, akkor minden történt, volt ahogy az meg van írva. A számodra, a te lelki fejlődésedhez ő a tökéletes gyermek és neki te vagy a tökéletes anya.

Miután benned cseperedett már felelőséggel tartoztál érte és a kettőtök kapcsolatáért.


Nem tudom mi a baj vele, van-e vele baj..de mindenki hibázik. Amilyenek vagyunk az részben a mi felelőségünk, részben gyermekkori berögzülések. Egy viszont biztos: minden problémára van megoldás. Ha azért nem tudjátok megbeszéni és túlléni a gondokon mert nem megfelelő a kommunikáció, nem jó akapcsolatotok, az biztosan nem kizárólag az ő hibája.

13. fbb53e1d99 (válaszként erre: 11. - Bebe82)
2010. jan. 4. 13:26
Miért?
12. 4916977221 (válaszként erre: 1. - Acf14b3ecb)
2010. jan. 4. 13:25

Hát én eléggé le vagyok törve a nagyobbik lányomtól. 14 és fél éves, de 16-nak néz ki.


Jó gyerek lenne Ő, okos és jófej és nagyon szép, de valahogy elromlott az egész dolog vele. Hamar beleugrott a haverkodós, bulizós életbe. Mostmár nem akar semmiből kimaradni, menő akar lenni, nem vesz vissza semmiből.

Nem megfelelő lányokkal barátkozik, emiatt a suliban a megítélése is rossz.

11. bebe82
2010. jan. 4. 13:21
Hogy lehet ilyet kérdezni?
10. mmacus
2010. jan. 4. 13:20
A gyerekeim még jobbak, mint amilyet álmodtam. Nem csalódtam. Bennük nem. Csak magamban.
2010. jan. 4. 13:18

Az én gyerekeim sokkal jobban "sikerültek", mint valaha is álmodtam, szépek, okosak és csak egy ici-picikét rosszcsontok. :-)))

Ja, én meg nem vagyok elfogult szülő, egyáltalán nem. :-DDD


(amúgy a kamaszkortól én is félek, remélem, nem lesz annyira vészes, ahogy néha hallani)

2010. jan. 4. 13:17
Büszke vagyok rájuk-:) Dagadnak a kebleim, pedig nincsenek is-DDDDDDD
2010. jan. 4. 13:13
Boldog vagyok, hogy Ők a gyerekeim. Pedig kamaszok Ők is. Valahogy nálunk nem olyan idegtépő.
2010. jan. 4. 13:10

A cím félrevezető volt. Amikor rákattintottam csúnyát akartam írni, de hogy az első hozzászólásodban írod, épp a kamaszkornál tartasz. Így már értem a kérdésfeltevést.

Átmeneti állapot leszel te még dagadó keblű, büszke szülő...amint elmúlik a kamaszkor.

2010. jan. 4. 13:05
Hogyan lehet megálmodni a gyerekek személyiségét?
4. Angel9 (válaszként erre: 2. - Bared)
2010. jan. 4. 13:02
Sziasztok.Ezt irtam volna Én is.:)Igy imádom öket ahogy vannak.
2010. jan. 4. 13:02
Nekem sincs bajom a gyerekeimmel... Na jó, mondjuk a nagy még csak most fog kamaszodni igazán, (14éves) , a kicsi meg még messze van attól a kortól. Viszont szófogadó, kedves, segítőkész gyerekek, pont olyanok, mint amilyennek szeretném. Nekem ők a legjobbak, bár asszem anyaként elég elfogult vagyok. :-O
2010. jan. 4. 13:00

nem álmodtam meg milyen lesz, mindig azt vallom: mindenki saját egyéniség, úgy kell elfogadni, amilyen...

mindenesetre meg vagyok elégedve vele)))

na jó: többé-kevésbé: ezt a kamaszkor átaludnám szívesen)))

2010. jan. 4. 12:58
Beszélgessünk a gyerekekről,gondokról,örömekről.Én megmondom őszintén el vagyok keseredve. Nem gondoltam volna,hogyilyen nehéz lesz szülőnek lenni....Pláne kamaszgyerek -szülőnek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook