Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig tart egy fájás vajúdás alatt? fórum

Meddig tart egy fájás vajúdás alatt? (tudásbázis kérdés)


2021. okt. 17. 21:28
De ahogy a hozzászólásokat olvasom, a magyar orvosok még nem is hallottak az epidurális érzéstelenítésről...
15. Ursula33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 17. 21:25
Nem tudom, lehet - e Magyarországon epiduralt kérni, de szerintem a világ legnagyobb találmánya... Igaz, hónapokig éreztem a helyét, olyan volt, mintha beütöttem volna a hátam, de egy zseni volt, aki kitalálta.
14. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 10:53

Nekem 5 percesek csak menzeszes görcsnek tűntek. Én vezettem a kórházba, a 15 perces út alatt 3x volt. Aztán a kórházban már mire átöltöztem, majdnem megpusztultam, olyanok jöttek.

Ez mindenkinél más. De ott majd az orvos, szülésznő melletted lesznek, segítenek. Meg a hormonok is segítenek, nem fogsz már félni.

2021. okt. 5. 08:33
Maga a fájás az rövid szerintem.
2021. okt. 5. 08:32
Amúgy nem lehet megmondani mennyi idő van két fájás között, mert ahogy halad előre a szülés egyre gyakoribbak a fájások.
2021. okt. 5. 08:30
Nem szabad előre félni. Minden szülés más, ahogy írták előttem is. Én is féltem, de kár volt. A fájások előre visznek. Ez a tudat volt előttem.
10. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 07:31
Sztem végtelenített fájdalom a szülés. Nekem két fájás között is durva fájdalmaim voltak. Igazából kb 7 óra úgy kiesett az életemből, csak a fájdalom volt. A többi 7-ben 3-5 perces fájásaim voltak. Azok között még volt szünet a fájdalomban. A következő 7 órában már nem. Direkt néztem a két durva fájás között a gépet és ott is bőven kiugrottak az értékek.
2021. okt. 4. 20:54

Nekem rendszertelenül jöttek a fájások, és úgy érzésre addig tartottak, míg 3-4x tudtam nyomni. Időérzéked ott nincs; közben, amikor meg nem fájsz, próbálsz “pihenni”, erőt gyűjteni.


De ahogy már írták: minden szülés más, és nem szabad előre félni tőle. A fájások ahhoz vezetnek és azért kellenek, hogy megszülessen a babád. Olvass erről bátran, nekem sokat segített elfogadni előre, hogy ha fájni fog, de ez a “jó”. Így sikerült bármilyen fájdalomcsillapító nélkül kibírni. De persze nyugodtan kérjél, ha azt szeretnéd.

8. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 20:45
Hat én egy idő után úgy éreztem se eleje se vége
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 20:33

Ne izgulj, mindenkinél más, más a fájdalomküszöb is. Lehet, szinte semmi fájásod nem lesz. Ne görcsölj rá, mert szerintem a félelem is sokat nyom a latban.


2 gyerekem van, az első indított szülés, azt hittem nem jövök le élve az ágyról. Egybefolyt az egész. A másodiknál meg szinte semmi fájás, pikk-pakk megszületett.


Könnyű szülést kívánok neked!

2021. okt. 4. 20:26
Az első 2 órában pár perces intervallumban, aztán jött a NAGY fájás, ami folyamtosan 2 órát tartott minimális enyhülésekkel. Nem tudtam megmondani, mikor az orvos kérdezte, hogy hány perces, mert egy marha nagy görcs volt 2 órán át.
2021. okt. 4. 20:18
Nekem indított szülés volt, elejétől 2 perces volt, 1 perc intenzív fájás, meg kb fél perc volt az erősödés-gyengülés fázis, tehát fél perc volt minden intervallumban, ami fájdalom nélkül telt. Ez 9 órán keresztül, majd császár.
4. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 20:02
Érdekes dolog lenne ha a szülés egyforma fájdalommal zajlana mindenkinél....
3. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 19:58
Ahány szülés, annyiféle vajúdás...anno én is vártam, hogy majd lesz 20 percenként fájás, aztán 15 és szépen haladunk, ahogy a nagykönyvben...De nem. Voltak keményedéseim, de nem fájt, így nem méregettem időt. Aztán egyszer csak tényleg fájt, kb. 1 perc fájdalom, mikor levegőt se kapsz és azt hiszed, hogy soha nem ér véget...aztán szünet, mintha elvágták volna, semmi fájdalom, aztán érzed, hogy újra gyűrűzik a fájdalom...ez megy akár órákon át. Nekem ezek 2 perces fájások voltak: 1 perc fájás, 1 perc pihi...első gyereknél 4 órán át ment ez, másodiknál másfél óra alatt megszületett. Ott is a keményedéseket éreztem, aztán beindult, ahogy az elsőnél is. Másoknál tényleg meg van a fokozatosság időben és fájdalom mértékében is. Bár az én fájdalomküszöböm elég magas. Érzéstelenítés nélkül szültem.
2021. okt. 4. 19:38
Őszintén? Némelyik óráknak tűnt. Akkor és ott nincs időérzéked.
2021. okt. 4. 19:36

Meddig tart egy fájás? 1 perc? Azt tudom, hogy bizonyos időközönként, egyre gyakrabban jönnek.

Mikor épp nincs fájás akkor semmilyen fájdalmat nem lehet érezni? A köztes pár percben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook