Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire gyakori, hogy a kismamák a vajúdás alatt hánynak? fórum

Mennyire gyakori, hogy a kismamák a vajúdás alatt hánynak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Vájszi)
2022. ápr. 19. 09:52
Én is pont így vagyok ☺️. Remélem sokszor nem kell átélnem se várandósan,se szülés közben és remélem a gyerekem is ezt a nem hányós genetikàt örökli (mi a tesómmal se ovibol se suliból soha nem vittünk haza ilyen járványt).
71. Vájszi (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 06:51
Értem. Nem tudtam,hogy ezzel küzdesz. Alapvetően halál félelmem szokott lenni nekem is hányás közben, hogy megfulladok, inkább szenvedek, hogy ne jöjjön ki. De szülés közben ez nem jutott eszembe 🙂
70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 69. - Léna123)
2022. ápr. 18. 11:21
Köszönöm!!!!!!!
69. Léna123 (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 11:19
Legyen minden úgy, ahogy szeretnéd. 🙂🤞
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Léna123)
2022. ápr. 18. 11:17
Nekem majd most lesz a második és nem is lesz több, úgyhogy reménykedem a legjobbakban minden téren 😁.
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - New(l))
2022. ápr. 18. 11:16
Köszönöm, szép napot ☺️!!
2022. ápr. 18. 11:15
Hasonló helyzetben vagyok én is, de megoldom ha nagyon muszáj.
65. Léna123 (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 11:08
Értem. Lehetsz egyébként szerencsés a terhesség alatt is, ismerek olyat, aki egyáltalán nem hányt. Sajnos nem lehet előre tudni, mint azt se mi lesz szülés alatt. De bízz a legjobbakban.🙂 Jól emlékszem azt írtad, lombikozol? Képzeld,nekem 6 leszívásom volt, 5 nél semmi bajom nem volt, teljesen jól voltam. Az utolsónál, nem tudom miért, de végighánytam a napot, már ott kezdtem ébredés után, azt hittem sose érünk haza, estig kitartott. Ismét más téma tudom, csak azért írtam, baromira nem lehet tudni, mikor mire hogy reagál a szetvezet.
2022. ápr. 18. 11:05

Akkor sok sikert!


ps: a kezeltetést csak azért írtam, mert ismerek egy ilyen embert és őt a mindennapjaiban is korlátozza nem kis mértékben. Minden olyan szituációt kerül ahol hányással találkozhat, vagy ő rosszul lehet.

De írtad, jársz szakemberhez, akkor biztosan tud erre is megoldást. :)

63. New(l) (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 11:04

Akkor jó. :). Ezek szerint sikerül a fóbiát kordában tartanod. Én is hasonló okokból nem mentem olyan pályára, ahol ez előfordulhat.

Na, el is hagyom a fórumot, mert elég volt a témából. 😅 Neked "tudjukmi" mentes vajúdást kívánok, ha eljön az idő! Képzelj ide egy lóherét, 5 perce keresem, de nem lelem az emojik között. 🤣

2022. ápr. 18. 11:01
Már egy ideje rajta vagyunk a témán ☺️.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Léna123)
2022. ápr. 18. 11:00

Szia.


Igazából azzal a gondolattal már kezdek megbékélni, hogy úgysem leszek olyan szerencsés, hogy ne hányjak terhesség alatt.


Csak mivel hallottam innen onnan,hogy vajúdás közben is előfordulhat, így kíváncsi voltam,mennyire gyakori,ezért tettem fel a kérdést.


Én pedagógusnak készültem annó , de pont a hányós betegsegek miatt váltottam és tanultam teljesen mást.


Nálunk is már beszéltük, ha a gyerek beteg lesz, akkor a férjem lesz vele. Mármint ha hányós beteg lesz. A többi betegség nem zavar.

2022. ápr. 18. 10:59
Nem lehetetlenít el és járok évek óta pszichiáterhez (nem pszichológushoz) és sokat segít.
59. Léna123 (válaszként erre: 56. - New(l))
2022. ápr. 18. 10:58
Egyszer már bepötyögtem, aztám kitöröltem, mert pont én voltam az egyik, aki eltért a tárgytól. De engem is érdekel, tényleg csak kíváncsiságképp, hogy miért van kihegyezve a kérdés a vajúdásra. Ha fóbia, akkor bármilyen helyzetben jön, marha szar lehet. A terhesség velejárója lehet, akár hetekig eltarthat. És igen, a gyerekek... mint lejjebb írtam, előfordul, ha közösségbe kerül. Én nem vagyok fóbiás, de mióta a gyerekeim ősszel elkapták ezt a hànyós vírust,egy èjjeli köhintésnèl nyúlok a tálért. Valahogy lett bennem egy félelem, az éjjeli hányástól.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - New(l))
2022. ápr. 18. 10:58

Szia.

Igazából azzal a gondolattal már kezdek megbékélni, hogy úgysem leszek olyan szerencsés, hogy ne hányjak terhesség alatt.

Csak mivel hallottam innen onnan,hogy vajúdás közben is előfordulhat, így kíváncsi voltam,mennyire gyakori,ezért tettem fel a kérdést.

Én pedagógusnak készültem annó , de pont a hányós betegsegek miatt váltottam és tanultam teljesen mást.

Nálunk is már beszéltük, ha a gyerek beteg lesz, akkor a férjem lesz vele. Mármint ha hányós beteg lesz. A többi betegség nem zavar.

2022. ápr. 18. 10:56

Sokunknak vannak fóbiái. Az nem mindegy, hogy milyen mértékű egy ilyen félelem.

Pl ha ellehetetlenít a gyermekvállalástól, akkor elgondolkoznék azon, hogy kezeltessem.

56. New(l)
2022. ápr. 18. 10:53

Bocs, én most el fogok kanyarodni a konkrét tárgyról, de sorstárs vagyok hányásfóbia tekintetében, ezért őszintén érdekel, miért csak a vajúdás alatti hányástól félsz ennyire? (nekem már a szó olvasása is szorongást okoz). Azt hogy fogod kezelni, ha a gyereked sugárban fog hányni? Én ezért is rettegek beteg gyerek közelében lenni, mert a gondolatától, hogy hányhat, már iszonyatos pánik fog el..Majd fogják mondani az olvtársak, hogy jaj, majd a sajátnál máshogy lesz, de aki ilyet mond, nem emetofóbiás. Egy nőt ismerek, aki ezzel küzd, hát, annyit mondok, a hányós gyereket nem ő rendezi, hanem a férje.

Szóval, nálad ha ennyire felülírja a gyerek utáni vágy, akkor pont a vajúdás alatti rókát miért nem?

2022. ápr. 18. 10:47

Persze, tudom, de a fobiàm miatt rettegek sajna. Ezzel meg nem tudok mit kezdeni.

Bár messze még sajnos az, hogy ezen kelljen aggódjak....

2022. ápr. 18. 10:46

Ha csak ezt nézzük, akkor igen, de volt ott más bajom is.

Felesleges ezen előre izgulni, minden terhesség, szülés más. Lehet, hogy te egyszer sem fogsz hányni.

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Pteri)
2022. ápr. 18. 10:39
Bár igazad lenne.
52. pteri (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 10:39
Szerintem így nem lesz semmi baj!
2022. ápr. 18. 10:39
Akkor szerencsés vagy ☺️!
2022. ápr. 18. 10:34
Én egyik gyerekemmel sem hánytam szülés, vajúdás alatt.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Pteri)
2022. ápr. 18. 10:32
Sajnálom. Remelem,én nem így leszek. Vagy legalább adnak valami hányáscsillapítót. Bár előbb a várandósságot éljem túl. Bár én nem vagyok (lekopogom) hányós fajta (gyerekkor is beleszámítva 5-szor hánytam a 34 évem alatt) úgyhogy remnskedem, hogy meguszom.
48. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 10:11
Én mindig is hànyós fajta voltam, terhesen is mindkétszer végig hànyingerem volt és a vajúdàst, szülést is végighànytam. Én is megnyugodtam, amikor először megérkeztem a szülőszobàra zacskóval a kezemben, és a szülésznő kezembe nyomta a kikészített hànytàlat, tehàt màs is szokott ilyen szerencsétlen lenni.
2022. ápr. 17. 22:33

Mindenkinek köszi, akik a kérdésemre válaszoltak.

Szép estét, jó éjszakát kívánok!

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Ágio8405)
2022. ápr. 17. 22:20
Életemben, a gyerekkoromat is beleszámítva 5-szor hánytam. Mivel ilyen ritkán,így az érzés is furcsa és nem tudok "jól hányni". Ez van. De a gyermek utáni vágyam erősebb a fobiàmnàl.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Ágio8405)
2022. ápr. 17. 22:18
Te így látod, hogy kellemetlen és kész, nekem panikrohamom van ha émelygek. Nem is érti az, akinek nincs ilyen problémàja.a meddőségem oka nem ez, hanem az erős immunrendszerem és két féle magzatkori genetikai mutáció. Semmi köze a lelki dolgokhoz.
44. Ágio8405 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 17. 22:07

Akkor valami csak nem volt jó. Mert meg kellett volna oldania nem?

Amiatt nem lehet vele élni szeirnem mert most is ez komoly dielmmàt, félelmet okoz benned a gyerekvállalással kapcsolatban. Ez már simán elég akár egy jó kis lelki eredetű meddőséghez. Na meg ha lesz így gyereked végképp nagyobb az esély rá hogy elkapod tőle a hányos virusokat amiket haza hoz. Egyébként mikor hánytál utoljára és az milyen volt? Mármint persze senki nem szeret hányni, na de nem egy olyan dolog amit ne bírna ki az ember vagy amitől később rettegne hogy jaj csak újra meg ne történjen az életében. Kellemetlen mint akármelyik betegség és kész.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Ágio8405)
2022. ápr. 17. 21:59
Voltam.az okát ki is derítették, de a probléma sajnos nem oldódott meg. Végülis együtt lehet vele élni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook