Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik az a homeopátiás szer, ami vajúdás alatt segít tágulni? fórum

Melyik az a homeopátiás szer, ami vajúdás alatt segít tágulni? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 18. 10:05
Én Arnica 15ch-t vettem az szedhető 37. héttől, napi 1x5 szem, lazítja a méhnyakat. Cimicifuga 5ch és Caulophyllum 5ch is 37. héttől szedhető naponta 1x5, de váltott napokon! Egy napon a kettőből ne vegyen be senki. Szüléskor pedig az utóbbi kettőt kell váltogatni a fájások ritmusában 5 szem szintén egy alkalommal.
16. Sunny1 (válaszként erre: 10. - 0katka)
2011. febr. 25. 15:57
Kb. 3000 volt az összes vagy még annyi sem.
15. Sunny1 (válaszként erre: 12. - 0katka)
2011. febr. 25. 15:57
Én homeos gyógyszertárban vettem a bogyókat, ott adtak hozzá leírást is, de már nem emlékszem.
14. Sunny1
2011. febr. 25. 15:56
Én szedtem a 36. héttől, meg ittam a málnalevél teát is. Nem tudom, hogy az használt-e vagyaz oxitocin, amit rögtön bekötöttek, de 10 kor elfolyt a magzatvíz, a fájások fél 1 kor kezdődtek, de az még nem is fájt, fél 2 körül lett fájós már, és 3 óra 10kor megvolt a gyerek. Szóltam még az elején, hogy EDA-t akarok, meg is vizsgáltak rögtön, akkor már megvolt hozzá a 2 ujjnyi, mire az EDA-s doki odaért, már nem adta be, mert már bő 4 ujjnyira voltam nyitva, aztán hipp-hopp összejött a többi is. Én legközelebb is szedni fogom, pedig nem hittem benne egyáltalán.
2008. szept. 22. 17:11
Olyan bogyó nincs a világon.
12. 0katka
2008. jan. 19. 16:13
Meg szeretném még kérdezni,hogy aki szedte a cimicifugat és a caulophyllum-ot az hogyan adagolta?Mert én nekem úgy mondták,hogy az utobbit a szülés elött 1-2héttel napi 5golyó,vajúdás alatt pedig 5-5golyó negyedóránként felváltva mindkettőből.De meddig?A kitolási szakaszig?
11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - 0katka)
2008. jan. 17. 13:15
Szerintem legtöbb gyógyszertárban,legalábbis ahol én jártam eddig,ott kaphatók.Pontos árat nem tudok,de más homeós szereket próbáltam már,és nem voltak drágák.
10. 0katka
2008. jan. 17. 11:39

Sziasztok!

Én egy 35hetes kismama vagyok,az lenne a kérdésem,hogy a lent emlitett bogyok hol és kb mennyiért kaphatok?Köszi!

2007. nov. 15. 12:04

Bár hős módjára szedtem a bogyókat a vajúdás alatt is,sajnos ez sem vált be.

Szerintem nagyban benne van a dologban az is,ki-mennyire teremtetett a szülésre...

Sajnos én nem.Nem tágultam,viszont a fájások nagyon erősek voltak,így 4 órányi vajúdás után császár lett a vége.

Remélem másnak sokkal több szerencséje lesz!

2007. nov. 12. 20:30

Én is csatlakozom Jutka2-höz.

Cimicifugát szedtem,mint Ezti.A vajúdás beindulásakor fölváltva a Caulophyllummal 15 percenként kapkodtam be.

Bár nem emlékszem,a párom mondta,hogy buzgón olvasztottam a nyelvem alatt:)

"Aktívan"(falkaparósan) 4 órát vajúdtam,aztán én is kaptam oxitocin rásegítőt.

Hááát,ez elég kevés idő a legtöbb vajúdáshoz képest,szóval.....vonja le mindenki magának a következtetést.

Málnalevél teát is ittam a 38.héttől:O

Én hiszek:))))

2007. szept. 13. 12:27

Én a második gyereknél ittam a 7.hónaptól a málnalevél -teát,de mikor ott volt az idő,bizony nem tágultam.Császár lett.Ezért próbálnám meg a bogyókat.Szerencsés vagy,hogy nálad így alakult!

Igyekszem minden praktikát betartani,kipróbálni.

6. Ezti
2007. szept. 12. 09:05

Jutka 2-höz csatlkakozva én is ezeket szedtem, szülés előtt 2 héttel elkezdtem napi 2-szer 5 bogyókákat:) plussz napi 3 csésze málnalevél tea. ( 1 csézse, 1 evőkanál teafű)


Nekem az első rendes fájás már rögtön 5 perces volt, 3 óra és 44 perc múlva a karomban volt a kisfiam!!!


Nem tudom hogy a csodaszerektől, vagy alkati kérdés, de szerintem ha ezen múlik érdemes kipróbálni, nem veszíthetsz semmit.


Sok sikert!

2007. szept. 10. 16:23
Málnalevél tea-tágulást segítheti.
4. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2007. szept. 10. 15:48
Mi lett volna ha nem szeded?:-)
3. Hoxa
2007. szept. 9. 21:53

Én szedtem őket az utolsó hetekben.

Nem tudom nélkülük mi lett volna, de oxitocinnal (túlhordás) reggel 6:30-tól 21:30-ig vajúdtam. Lehet, hogy gyorsítottak valamennyit? :DDD

2007. szept. 9. 17:44

Caulophyllum: 5 CH a fájások ritmusa szerint 5 golyó:méhnyakizom tágító hatása miatt lerövidíti a vajúdás időszakát


CIMICIFUGA rACEMOSA:5 CH szintén méhnyakizom tágító rendszeres fájásoknál felváltva lehet szedni a két szert


Ezeket szakkönyvből irtam ki,fogalmam sincs a hatásáról,illetve hogy bevállik e.

2007. szept. 9. 15:32
Tudja valaki melyik az a homeopátiás szer, ami vajúdás alatt segít tágulni, illetve próbálta már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook