Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire gyakori vajúdás és szülés alatt a hányás? fórum

Mennyire gyakori vajúdás és szülés alatt a hányás? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 10. 18:46

Jaj én mindakettônél végig hánytam szinte,borzasztó volt!

Minden fájással jött a hányás is!

Ez azért van mert az oxitocin amit ilyenkor a szervezet termel, nem csak a méhet húzza össze,hanem a gyomorszájat is,ez ingerel hányásra!

Annyira rosz volt,mintha nem lenne az embernek ilyenkor amúgyis elég baja.

2012. nov. 4. 22:54
Az elsô szülésemet mesterségesen indították el, a magzatvíz elfolyása elôtt közvetlen hánytam. A második szülésem spontán történt, ott csak környékezett a tolofájásokat megelôzôen.
2010. nov. 28. 14:02
Én is hánytam vajúdás közben.És szülés után is,mert mindenáron meg akart ebédeltetni az osztályos szülésznő.Konkrétan:lehánytam :).
2010. okt. 31. 20:28
Én végig hánytam a vajúdás alatt. Senkit nem zavart, engem se, mert nem tudtam semmit tenni ellene.
2010. okt. 31. 20:09

Én is hánytam vajúdás közben, ráadásul nem értem el a mosdóig. Nagyon rendesek voltak az ápolók. Mondták, hogy ez természetes, ne foglalkozzak vele.

Maga a hányás már nem izgatott, mert a terhesség alatt is sokat előfordult, inkább az bántott, hogy összepiszkítottam a padlót.

43. Diandra (válaszként erre: 1. - Wicky840713)
2010. ápr. 15. 16:23
szerintem ez nagyon ritka soha senkitől nem hallottam és anno megkérdeztem a dokimat is és ő is azt mondta, hogy ritka. ne is gondolj rá, hidd el ott nem ezzel fogsz foglalkozni :-D sok sikert!
2009. dec. 2. 22:54
Írjatok még tanácsokat, mert ebből merítek erőt és ezekre a tanácsokra gondolok majd ha már nem bírom cérnával!
41. wicky840713 (válaszként erre: 40. - Babaking)
2009. dec. 2. 22:52

Szia!

Nagyon köszönöm a biztató szavaidat jól esnek és erőt adnak remélem igazad lesz és nem kerül rá sor vagy ha még is nem fog érdekelni!

2009. dec. 2. 06:17
Szia! Hiddel el olyankor nem zavar senkit hogy hánysz,nekem azt mondta az orvosom hogy ez általában természetes,de nem mindenki van vele igy hogy hányik vajúdás közbe,tehát röviden ez nem gáz,ha mégis rád jön!!
2009. nov. 29. 21:59

Köszi csajok, a válaszokat, csak így tovább írjatok!

Nagyon sokat segítenek a szavaitok már is nyugotabb vagyok mint pár napja mielőt nem írtam ki ezt a fórumot!

Várom további üziteket, újakét is mert nagyon sokat segít, már az is ha kibeszéljük a dolgot!

Puszi mindenkinek, aranyosak vagytok!

2009. nov. 29. 19:42

Szia!

Nekem konkrétan nincs fóbiám tőle, bár szerintem önmagában borzalmas dolog hányni :S Nekem sikerült végig az egész terhességem alatt, szó szerint :-( Nagyon rossz volt, nehezen viseltem. Volt hogy az utcán kapott el, mindenki nagy ívben került pedig a 36. héten voltam, hatalmas hasam volt, láthatták hogy rosszul vagyok, egy fába kapaszkodtam, még az orrom is vérzett :-(. Utána 37 hetesen bekerültem a szülő szobára, és olyan undok volt a szülésznő (mert csak megijedtünk, és mégse szültünk, én meg hogy merem zavarni...)hogy nem mertem szólni, hogy ég a gyomrom. Az én kisfiam meg rúgott egy nagyot, pont a gyomromba, hát a szülész néni takarított, én meg sűrün bocsánatot kértem, de hát NST-re voltam kötve, nem szaladhattam...

Ebből tanulva amikor tényleg szültem, akkor én kértem vese tálat, és tényleg rosszul is voltam, de nem hánytam végül. Aztán jött az orvos, elvette, és közölte: most szülünk, nem hányunk, arra volt 40 hete :D

Szerintem ne aggódj ezen. Nem is biztos hogy fogsz hányni, ha meg mégis, hát hidd el, az lesz a legkisebb problémád. Ha jön hát jön, ne törődj semmivel, csak azzal hogy nemsokára megláthatod a babádat, akit a pocakod rejteget, és hidd el, amint átöleled, mindent elfelejtesz egy pillanat alatt. Még a fájdalmat is, amit 5 perce átéltél.

Szóval tényleg ne aggódj, probléma mentes szülés kívánok neked, és sok sok tejcsit.

37. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 32. - Wicky840713)
2009. nov. 29. 15:28
Én nem hánytam...,de tényleg ne aggódj emiatt,mert akkor nem fog érdekelni senki,hogy lát-e vagy nem,ha esetleg hánynál!!
36. pteri (válaszként erre: 32. - Wicky840713)
2009. nov. 29. 15:26
Engem megnyugtat a tudat, hogy mindig van a táskámban gyógyszer és vészhelyzetre zacsi. Még sosem kellett elővennem. De szerintem más sem szeret hányni, vagy rosszul lenni mások előtt. És gondolj arra, hogy azért bárkivel előfordulhat, nem csak veled. És igaza van az előttem szólóknak, szülés közben lesz nagyobb problémád is.
2009. nov. 29. 15:20
Sziasztok! Én is hánytam vajúdás alatt,"sokat" ittam egyszerre, nem szabad csak pár kortyot,én ettől hánytam szerintem.
2009. nov. 29. 09:41
Én szerencsére nem hánytam.
33. d@nu
2009. nov. 29. 08:56
Egyetértek Kacskarinával, amikor szülsz, szerintem az lesz a legkisebb gondod, hogy lát-e valaki hányni vagy hogy ettől tarts. :)
2009. nov. 29. 00:20

Sziasztok!

Ismét köszi mindenkinek a válaszokat, már ezzel is sokat segítetek, hogy elmondjátok a tapasztalataitokat, és azzal is hogy egyátalán tudok valakivel, valakikkel erről beszélni!

Kérek mindenkit, hogy írjatok!

Újak is, várom a további tapasztalatokat, tippeket, azoktól is akik szintén ilyen fóbiával küszködnek!

Írjatok és segítsetek!

31. wicky840713 (válaszként erre: 30. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 29. 00:16

Szia!

Azt hogy csináltad, hogy még soha nem hánytál?

Írtad ha hányingered van megoldod, hogy????

Köszi a válaszod, és írd le mi a titkod, már ha annak lehet nevezni!

2009. nov. 28. 23:10

Sziasztok!

Én még soha nem szültem, de én nem tudok hányni...félek tőlle.

És ha elrontom a gyomrom akkor nem hányok, hanem irány a wc-Tehát, most megijjedtem picit....mert ha egyszer szülésre kerűl a sor akkor mi lesz?

De szerencsére életemben nem hánytam, de ha hányingerem volt megoldottam...

Remélem azért, nem mindenki hányik ilyenkor...

Minden jót!

29. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 28. - Wicky840713)
2009. nov. 28. 23:05

Csak ennyi? Én valami sokkal komolyabbra gondoltam hányásfóbia cím alatt (pl. hogy kiver a víz és elájulsz, ha csak rágondolsz...).


Szerintem ezek normális gondolatok, max. az lehet benne kóros, hogy a mindennapjaid részei. De ha úgy vesszük én is(és szerintem a többségünk így van vele) elég rosszul élem meg, ha ilyen kellemetlen szituációban lát másvalaki.


De naturálisan fogalmazva (előre elnézést a szemérmesektől), amikor ott fogsz fél tucat ember szeme láttára széttett lábakkal lekötözve vonaglani, majd utána csuromvéresen, kimerülten feküdni, miközben megkatétereznek és összevarrnak..........hát nem hiszem, hogy utólag zavarni fog az a gondolat, hogy látott-e valaki hányni e vagy sem, vagy eljutottál-e a mosdóig...


Szerintem nincs baj a fejedben, csak ne éld bele magad és ne turbózd fel a negatív képeket.

2009. nov. 28. 22:18

Köszi mindenkinek, aranyosak vagytok!

Volt aki kérdezte mi az a hányás fóbia, nálam ez azt jelenti hogy annyira félek a hányástól, attól ha előfordúl, hogy ki lát és ki nem lesz-e időm kimenni a mosdóig, stb., ezek nálam mindennapos gondolatok nálam ezt jelenti a hányásfóbia!

Ezek alapján van még valaki aki ilyen fóbiában szenved, vagy szenvedet és már sikerült leküzdenie, kérlek titeket ha nektek is van vagy volt ilyen jellegű problémátok írjátok meg és segítsetek nekem is leküzdeni ezt a fóbiát!

Előre is köszönöm mindenkinek!

27. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Wicky840713)
2009. nov. 28. 18:31

Szia!

Én is hánytam az első szülésemnél, meg annyira ideges is lettem, hogy nagyom magasra szökött a vérnyomásom. A szülésznőtől kértem segítséget és ő határozottan rám szólt "Hogyan akarok szülni, ha minden energiámat a hisztibe fektetem?". Ettől annyira kiakadtam, hogy abba is maradt a hányás a vérnyomásra pedig egy gyógyszert kaptam. Végül a szülésemet nyugodtan és fegyelmezetten végigcsináltam. Az orvos is megjegyezte mennyire ügyes voltam. Fel a fejjel csak a gyermekedre gondolj, minden energiáddal a szülésére koncentrálj és minden flottul fog menni.

Sok szerencsét és egészséget kívánok.

2009. nov. 28. 18:10
Nekem a férjem hányt...
2009. nov. 28. 17:19

Első gyerkőcnél nem,de a másodiknál viszont láttam a vacsorát éjjel kb. 2 óra körül,pedig este fél hat körül ettem.Szabadkoztam,de a szülésznő azt mondta semmi baj,hisz akkor még honnan tudhattam volna,hogy éjszaka megindul a szülés.Úgy jött mint derült égből a villámcsapás,de utána szinte megkönnyebbülés volt.4.55-kor megszületett a lányom.


Mit jelent a hányásfóbia?

2009. nov. 28. 16:43
Nem hanytam es hanyingerem sem volt vajudas alatt.
23. e28ddc7c9b (válaszként erre: 21. - Wicky840713)
2009. nov. 28. 16:39

Én is rettenetes hányós vagyok, elég ha valamiről csak beszélnek, képes vagyok az "előző két heti kajámmal" szembe nézni, ráadásul nagyon vizuális alkat is vagyok.

A két terhességemet, egy ici-pici hányingerre utaló nyom nélkül megúsztam, de még annyi sem volt, hogy mocorog. SEMMI.

A fiamat 12 óra után, szárazon szültem, semmi gond.

A lányommat (már 10 napja kórházlakó voltam), egy fél óra alatt, az "előző két heti kaja" kiadása után, mint a villám szültem.

A takarítónéni csak annyit mondott: Ne sajnálja drága, ha ki akar jönni, akkor az ki is jön, én meg majd feltörlöm, maga csak a babára figyeljen.

22. pteri (válaszként erre: 21. - Wicky840713)
2009. nov. 28. 15:58
Nem tudom mit nevezel hányásfóbiának, én mindig hányós voltam, kiskorom óta, bármi bajom van idegesség, betegség, hányok. Az első szülést végighánytam, minden fájásnál jött a hányinger, de azt mondták ez természetes. A második terhességet végighánytam, a szülésnél meg eszembe se jutott. Egyébként nekem a B6 vitamin jött be, ha nem akarok hányni beveszek egyet és kész.
2009. nov. 28. 11:53

Köszönöm csajok az eddigi válaszaitokat nagyon jól eset hogy próbáltok biztatni, és hogy elmondtátok a tapasztalataitokat, sokat segített és remélem hogy nem ezen fog járni az eszem akkor!

Várom a többi tapasztalatokat, és előre is köszönöm!

Kérek mindenkit, hogy azok is írjanak akik hányásfóbiában szenvednek vagy esetleg már sikerült leküzdeni ezt a fóbiát akkor hogyan csinálták!


Mégegyszer köszi mindenkinek, és írjatok!

2009. nov. 28. 08:29
Nekem is volt hányingerem,de ahogy behozták a vesetálat,elmúlt...:) Én akkor 3 ujjnyira voltam nyitva...
2009. nov. 28. 08:27
Igen a gáztól is szoktak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook