Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meddig tart az ideggyulladás? fórum

Meddig tart az ideggyulladás? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. aug. 29. 15:26
Jaj de izgalmas, ez volt az első SM shubom. 😃
2022. aug. 20. 17:48

Sziasztok

Találkozott már valaki ilyen jellegü derék fájdalommal?

Multhét szombaton produkaltam magas láz es egyéb tüneteket. Covid. 1 hét telt el, egész végig csak feküdtem es gyanítom h elfeküdtem a derekamban egy ideget tegnap, es begyulladhatot, ha csak szipogok egyet is nyilal. Sehogy sem jó feküdni , es csak a fájdalomcsillapító segít. Cataflam. De ezt sem szedhetem sokáig, egyelore napi 1 elég h viselhetőre redukálódjon. Meddig tarthatnak ezek a derék tünetek?

42. Panna.33 (válaszként erre: 41. - Mollka)
2017. okt. 11. 22:24

Tapasz, meg a B1. Azt várom, hogy hasson annyira, hogy nem kell tapasz.

Nyugodt, kellemes éjszakát! :)

41. mollka (válaszként erre: 40. - Panna.33)
2017. okt. 11. 22:22
Akkor tényleg picit másféle,mint az enyém :) Rohadt fájdalom annyi típus van,hogy behatárolni is nehéz!Hm,azért az a térdig terjedés sem lehet kellemes.Próbáljunk aludni,aztán meglátjuk.Holnaptól szedem a gyógyszert,amit a reumás írt fel.Azt ígérte 4-5 nap múlva kapok injekciót is,ha fáj még mindig.Meglátjuk!Te szerettél valami gyógyszert éjjelre?Vagy tapasz?
40. Panna.33 (válaszként erre: 39. - Mollka)
2017. okt. 11. 20:53

Ezt nem tudom. Nekem másféle. Leginkább olyan, mintha egy pontban iszonyú erősen csiklandozna valami, a fájdalom határán túl. Teljesen ismeretlen érzés volt, egyáltalán nem tudom behatárolni. Ez a központ, ahonnan az egész indult. Viszont elterjedt lefelé, és térdig

nekem mintha közvetlenül a bőr alatti izmok fájnának, amikor hozzá érek, de nincs ilyen izomkeményedés.

Ha nem lenne ilyen kellemetlen, még érdekes is lenne:DD

39. mollka (válaszként erre: 38. - Panna.33)
2017. okt. 11. 20:40
Neked is égő,szúró fájdalom?Nekem már olyan,mintha az izmom fájna.Viszont már ki masszíroztattam vagy nyolcszor,de mindig vissza keményedik,legalábbis így értelmezem.Ez normális?
38. Panna.33 (válaszként erre: 37. - Mollka)
2017. okt. 11. 06:05

Szegénykém, szerintem te jobban szenvedsz nálam.:(

Remélem hamarosan azt olvashatom, hogy sokkal jobban vagy!

37. mollka (válaszként erre: 36. - Panna.33)
2017. okt. 11. 00:43
Értem,köszönöm az ismét kielégítő vàlaszt! Én ma voltam ismét reumásnál,könyörögtem az injekcióèrt,de végül megállapodtunk,hogy ad egy új,pici szteroidos gyógyszert,aztán egy hét múlva ad injekciót,ha kérem.Aztán ma voltam megint neurológusnàl,Győrben talán a legnagyobb szaktekintély.Nos Ő megnyugtatott,nincs SM meg ilyenek.Rettentő rossz a tartàsom,s alak a gerincemben,egy oldalra terhelek mindent.Ma már voltam nyaki tornàn,holnap rendes gyógytorna kezelèsekkel kiegészítva.Mozgásszervi rossz tartással...Kicsit megnyugodtam,de fáj.Azért érdekes a Tiéd is! Jó vèrkép,de van vírus...bàr nem értek hozzá
36. Panna.33 (válaszként erre: 33. - Mollka)
2017. okt. 10. 22:48

Nem, nem ijesztgettek vele. A háziorvos már az elejétől vírusos eredetre, konkrétan az övsömörrel gyanakodott, és a reumatológus is.

Én mondjuk az ügyeleten kezdtem, aztán kórházban körbevizsgáltak, utána mentem a "minden negatív, de akkor mi a fene" kérdéssel a dokihoz. Még a vérképem.is Tökéletes volt.

35. Panna.33 (válaszként erre: 34. - Mollka)
2017. okt. 10. 22:38

Szia!Fáradt vagyok, sok munka volt.

Valójában használt az izomlazító, de valahogy zavart.

Szerintem inkább az lehet, hogy más a testtartásod, más izmokat terhelsz, azok fáradnak el, estleg beáll egy-egy izom, és attól fájhat jobban máshol, mint ahol a gyulladás van. Nekem legalábbis is ez tűnik logikusnak. De nagyon nem értek hozzá...

34. mollka (válaszként erre: 28. - Panna.33)
2017. okt. 10. 14:33
Szia!Hogy vagy?Én nem szedek izomlazítót,bár nekem is mondták!Akkor nem fájt úgy Neked?Elnézést ám,hogy mindig fárasztalak a kérdéseimmel...Akkor kb.azóta tart Nálad,mint nálam,nekem is aug.végétől tart.Most jöttem haza hosszabb autózásból (200 km) elképzelhető,hogy az ideggyulladás miatt jobban fáj ülés után a hátam?Tudom,hogy Te is írtál hasonlót....Szép napot!
33. mollka (válaszként erre: 32. - Panna.33)
2017. okt. 9. 16:12
És Te milyen tapaszt használsz?Téged nem ijesztettek ilyen félelmetes,végzetes betegségekkel?Ugye,ha látott már engem 6-7 orvos és ugyan olyan konkrétumot nem mondtak,de igaziból mást sem,akkor nem lehet más bajom?Konkrétan szklerózissal ijesztgettek? Bocsánat,hogy Téged is fárasztalak,csak olyan jó megosztani,aki hasonló tünettel küzd!
32. Panna.33 (válaszként erre: 31. - Mollka)
2017. okt. 9. 11:08

Örülök, ha segítettem! :)

Most azt próbáltam ki, hogy a tapaszt oda ragasztottam, ahol fáj, nem oda, ahonnan elvileg indul az ideg a gerincből. Most van, hogy szinte nem érzek semmi rendelleneset.

Neked is szép napot!

31. mollka (válaszként erre: 30. - Panna.33)
2017. okt. 9. 10:55
Oksi,rendben!Versenyezzünk :) Én szerdától kipróbálok egy gyógytornászt is!Mindenképp kérek beszámolót az állapotodról majd!Sokat segítettél!KÖSZÖNÖM!Szép,fájdalom mentes napot!
30. Panna.33 (válaszként erre: 29. - Mollka)
2017. okt. 9. 10:40
Neked is mielőbbi gyógyulást! Versenyezzünk;)
29. mollka (válaszként erre: 28. - Panna.33)
2017. okt. 9. 08:39
Kívánok Neked mielőbbi gyógyulást! Én már sajna altatóval alszok csak,nem akarom hosszútávon,de a pszichológusom is javasolta,mert tényleg kicsinálódik az ember alvás nélkül.Könnyebb lesz elhagyni ezt a pici altatót,mint amennyi rosszat tesz a kialvatlanság.Nem vagyok gyógyszerpárti,de szerintem ilyenkor kell picit.Meg a hàtamra rakok Flector tapaszt,no az nagyon jó nekem! Vigyázz Magadra és köszönöm a reészletes válaszokat!Még érdeklődöm felőled! Szió
28. Panna.33 (válaszként erre: 27. - Mollka)
2017. okt. 9. 03:02
Igen, van, hogy nem jönnek kiütések. Augusztus 26 óta tart. Elvileg nem maradok így. Hát nagyon remélem... Mást nem szedek most, de szedtem izomlazítót és fájdalomcsillapítót is, de úgy döntöttem, nem akarom kicsinálni a májamat, a doki meg bólintott egyet, amikor ezt mondtam neki. Lehet, rossz döntés volt, most, ebben a pillanatban legalábbis bánom, hogy "tiszta" vagyok, mert felébresztett.
27. mollka (válaszként erre: 26. - Panna.33)
2017. okt. 8. 21:34
Hmm,Neked tök jó háziorvosod van! Legalább mondott,tippelt valamit.Az enyém egy nagy nulla.Váltok is,csak most a nyavalyám közben nem akarok már.Nekem is a jobb oldal zsibbad,szúr.Mondjuk maszek úton csináltattam hasi UH-t,ott negatív minden.Van ilyen,hogy nem látszik az övsömör?Gyógyszert nem kaptál? "Csak" a B vitamint? Nagyon köszönöm ismét a válaszodat!Komolyan itt a fórumom sokkal többet és jobban megtudok,mint az orvosoktól!Bocsánat,de mit mondtál? Hány hete tart Nálad? 8?Mondjuk ülésnél nekem is rosszabb,de éjjel is fáj.Akkor elmúlik ez,igaz? ☺
26. Panna.33 (válaszként erre: 25. - Mollka)
2017. okt. 8. 20:02

Engem egyrészt kivizsgáltak belgyógyászati szempontból, mert olyan volt, mintha az epém, esetleg a vesém rosszalkodna, a háziorvos utána, mikor ezek negatívak lettek azt mondta, hogy vagy becsípődés, vagy övsömör, ami nem jött ki. Utoljára reumatológusánál voltam, aki a gerincröntgen alapján kizárta a becsípődést, azt mondta, hogy vírus állhat a dolog mögött, ami ideggyulladást okozott. Szóval a háziorvosnak feltehetően igaza volt az övsömörrel.

Nem fáj jobban éjjel. Mintha már múlóban lenne. Nekem érző ideg gyulladt be, ami jobb oldali zsibbadással is jár, de az epém magasságában olyan szúró, bántó érzéssel jár. Nincs olyan konkrét időpont, amikor rosszabb, teljesen random jelleggel jön az extra rossz érzés. Illetve talán ülve sűrűbb ez a roham jellegű dolog.

25. mollka (válaszként erre: 24. - Panna.33)
2017. okt. 8. 15:19
Köszönöm a gyors választ! Igen,én is szedek ilyen Millgammát,ami B vitamin,idegsebész mondta,hogy nyomassam most nyugodtan.Engem az sem érdekel,ha felszedek miatta pár kilót,csak ne fájjon màr.Inkább pár kiló plussz,mint ez a fájdalom.Panna.33 Te milyen orvosnál voltál vele?Neked is fekve,éjjel jobban fáj?
24. Panna.33 (válaszként erre: 23. - Mollka)
2017. okt. 8. 06:38

Ha az enyém ideggyulladás, a tied is lehet az.

Jobbulást. Nekem benfogamma-t javasolt a doki, ez B1 vitamin. Kérdezd meg a dokidat róla!

23. mollka
2017. okt. 7. 09:58
Sziasztok!6-7 hete szenvedek lapocka tájékon szúró fájdalomtól,amelyik kisugárzik felkarba,törzsbe is.Voltam 6-7 orvosnál,masszőrnél,de senki nem mondott konkrétumot.Egyik neurológus annyit írt,hogy végtagi mononeuropathia és,hogy lehet megfázott egy ideg?Létezik ilyen?Vagy inkább idegbecsípődés,de az fájhat eddig?Ennyi orvos tovább küldött volna,ha komolyabb a bajom,igaz?El vagyok keseredve,hogy kihez forduljak?!A környezetem is hipochondernek tart,de tényleg sosem voltam az,de most izgulok...Mindent a pszichére fognak,de nekem akkor is fáj és,akkor sem tudom,hogy mitől?!Segítsetek kérlek szépen!!!!
22. Panna.33 (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2017. okt. 6. 05:39
Még mindig nem jutottam el patikába. Viszont lassan meggyógyulok. Mondjuk már hatodik hete tart, úgy érzem épp itt lenne az ideje.
21. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Panna.33)
2017. okt. 4. 19:00
A Milgamma recept nélküli, de van egy receptes változata, a Neuromultivit, ami fele árban.:))
2017. okt. 4. 06:04
Jut is eszembe: Ilyen mellett ha véletlenül tornázni támadna kedvem, az hasznos, káros, vagy mindegy?
19. Panna.33 (válaszként erre: 18. - 124637ff9b)
2017. okt. 3. 17:45
Remélem.:)
18. 124637ff9b (válaszként erre: 17. - Panna.33)
2017. okt. 3. 16:29
Három jön mindig, aztán vége.
17. Panna.33 (válaszként erre: 15. - 124637ff9b)
2017. okt. 3. 16:26
Nem mondom, hogy nem lehetne rosszabb, mert nem mondhatom. De idén nyáron meghalt az apósom, tesómék háza leégett, most meg ez a csuda. Hát mit ne mondjak, pont elég.
16. Panna.33 (válaszként erre: 14. - 2104cc91e8)
2017. okt. 3. 16:22
Most nincs nálam a papir, de lehet, hogy azt mondta a doki is,csak ma esélyem sem volt patikába menni, így el sem hoztam.
15. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Panna.33)
2017. okt. 3. 16:21

Ilyenkor mondjuk, hogy ennél csak jobb jöhet.

Hát jöjjön is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook