Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meddig lesz agresszív a macska ivartalanító műté után? fórum

Meddig lesz agresszív a macska ivartalanító műté után? (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 5. 22:53

Sziasztok!


Ez ugyan már régi fórum, de hátha valaki tud segíteni.

Két cicánk van, a nagyobbik már ivartalan, a kicsi 6 hónapos, most volt pár napja a műtéte. Attól a perctől fogva, hogy műtét után hazajöttünk, a nagyobb macska bántja a kicsit, akit műtöttek. Fúj rá, rátámad:(( Nem tudjuk őket egy helyiségben tartani. Ez miért lehet? Meddig marad így vajon? Egyértelműen a műtét óta van így:( Köszönöm, ha valakinek van tapasztalata!

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Milka0416)
2014. szept. 3. 18:05

remélhetőleg a feliway használni fog, az megnyugtatja a macskákat.


nem tudom, mit írnak erről az altatás utáni agresszióról, de csak elmúlik pár hét alatt, nem?

2014. szept. 3. 12:36
Tegnap vettem feliwayt,ajanlotta az orvos is. Kozben utanaolvastam angol oldalakon es sajnos az altatas/erzestelenites okozza ezt ugy nez ki. Sok esetben a gazdaval lesznek agresszivek. Embereknel is van ilyen altatasos mutet utan :-(
14. emagdi
2014. szept. 1. 16:44
ha továbbra is idegesek, akkor esetleg meg lehet próbálkozni a feliway párologtatóval (feliway.hu)
13. emagdi
2014. szept. 1. 16:42

amíg érződik rajta a doki (gyógyszer stb) szag.

elvileg utána rendeződnie kellene a helyzetnek. (max egy hét, ha amúgy semmi gyógyszert nem kellett bevennie, vagy meginnia)

2014. szept. 1. 16:38
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni, 2 cicám van, a kisebbik pár hónapja lett ivartalanítva, akkor írtam is nektek akkor, hogy a nagy fúj rá, morog rá, stb., most megint meg kellett műteni a kicsit, mert továbbra is tüzelt, a mostani műtétet sokkal jobban viselte, nem volt 3 napot a kanapé mögött, mint a múltkor, most is fújt rá a nagyobbik, eleinte óvatosan is ment a kicsi mindenfele. Eltelt pár nap (csüt.ön volt a 2. műtét) a kicsi rám van tapadva, mindenhova jön velem, dorombol és beszél nekem folyamatosan, mindig bújik hozzám, ezzel nincs is semmi gond, de a nagyobbikat olyan szinten letámadja, hogy még sosem verekedtek ennyire össze, mint tegnap meg ma. Ha idejön a nagyobbik, odarohan felálló szőrrel és farokkal és elkezdi üti-verni, fúj, stb...amikor rászólok, elbújik és folyamatosan nyávog, ami azért furcsa, mert 5 éves és soha nem nyávogott, csak mekeg, meg dumál, de nem nyávog. Úgy vettem észre, hogy akkor lesz flúgos, ha a másikhoz szólok vagy simogatom, féltékeny gondolom én...de eddig mindig a nagyobbik ütögette őt, meg megtámadta, de sosem ilyen durván, mint most fordítva :| Alig tudtam szétszedni őket, a nagyobbik elbújt, a kicsi meg a kanapé mögül nyávog...:(((
11. Dió5 (válaszként erre: 10. - Ájrin)
2013. nov. 18. 15:37
Köszi! Hát, sajnos még nem az igaziak :( Gallérra ugyan nem volt szükség, kiderült, hogy nem is szedett ki egyik sem a varratból, amelyikben kevesebb van, abban annyi volt csak, és azóta nem bántják a sebet, viszont amelyik agresszív lett, az azóta is az a másikkal. Ugyan "csak" fúj a másikra, így egy légtérben merem őket hagyni, de nagyon elszomorít ez. És ráadásul egyébként ő van jobban, most is kiment éppen (most először engedem ki felügyelet nélkül - ők ugyanis kinti-bentiek), míg a másik, aki korábban még aktívabb volt, csak fekszik :( még nincs jól ezek szerint. Azt nem értem, hogy ha a Lili, aki ilyen undok lett a Negróval, már jobban van, akkor miért terrorizálja szegény Negrót, aki sokszor csak bekuporodik a hordozóba (elöl hagytam, mert látom, h szeret elvonulni most). Vagy ha véletlenül megy valamerre a Negro bent, akkor Lilinek is arra kell mennie egyből. Mintha minden területet ki akarna sajátítani, és elfelejtette volna, hogy a Negro a tesója és szerették egymást :( Remélem, még visszakapom őket :(
10. ájrin (válaszként erre: 9. - Dió5)
2013. nov. 17. 18:07

Szia,

remélem, hogy jobban van már a cicád!

9. Dió5 (válaszként erre: 7. - Ájrin)
2013. nov. 15. 21:16
Azt hiszem, hogy most meg lázas szegényke. Remeg az egész teste. Betakartam, nem tiltakozik, úgyhogy talán jól esik neki. Nem tudom, mit tehetnék még, hogy segítsek rajta :(
8. Dió5 (válaszként erre: 7. - Ájrin)
2013. nov. 15. 20:03
:D hát lehet, hogy ő is így jár holnap, azt mondták, készenlétbe itthonra mindenképpen kapunk.
7. ájrin (válaszként erre: 6. - Dió5)
2013. nov. 15. 19:56
Tényleg nehéz első időszakban, de utána megszokja. Vicces volt, szegény úgy aludt, hogy letámasztotta a fejét. Meg mindig megkérdeztük tőle, hogy milyen adást fog a parabolaantennával:D
6. Dió5 (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2013. nov. 15. 19:53
Nincs rajtuk, mert azt mondta az orvos, hogy azt is nehezen viselik, de figyelni kell. Tegnap már pont ő, aki most kis terrorista lett :), piszkálta nagyon a sebét is, úgy látszik, ki is tépett a varratokból, mert hiányosnak tűnik. És sehogy sem tudtuk leállítani róla. Holnap kell menni kontrollra, már mondtam a dokinak ezt telefonom, azt mondta, hogy akkor holnap valószínűleg kap gallért, és reméli, addig benne marad a többi. Hát azt én is remélem, mert tényleg nem tudjuk leállítani. Most továbbra is pihennek, egész nap, így nyugiban van, és nem bántja. Ma csak kétszer keltek fel nagyon rövid időre, és akkor fújt-morgott a másikra.
5. ájrin (válaszként erre: 4. - Dió5)
2013. nov. 15. 19:32
Annyira soha nem fogják egymást bántani, hogy kárt okozzanak. Magában nagyobb kárt tud. Van rajtuk körgallér? Mert az enyém elkezdte nyalogatni a sebét és kitépkedni a varratot ami utána nagyon sokára forrt be. Pedig nagyon szigorúan rajta volt a körgallér, csak rájött, hogy be kell szorítania az ágy alá és úgy ki tudja húznia fejét:)
4. Dió5 (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2013. nov. 15. 19:22
Mivel félek, nehogy egymásnak essenek.
3. Dió5 (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2013. nov. 15. 19:22
Köszi! Remélem, bár annyi időt nehéz lesz kivárni :)
2. ájrin (válaszként erre: 1. - Dió5)
2013. nov. 15. 19:19

Szia,

vissza fogod kapni, sőt még nyugodtabb is lesz, mint korábban:) Cuki lesz majd meglátod, csak most még fáj neki a műtét helye és nem érti, miért fáj, azt hiszi, hogy a másik okozza neki a fájdalmat.

Le fog nyugodni, kb 1-2 hét.

2013. nov. 15. 19:15
2 hat hónapos nőstény cicám, akik tesók, tegnap lettek ivartalanítva. Az egyik azóta fúj és morog a másikra. El fog ez múlni, ha jobban lesznek? Addig imádták egymást, együtt játszottak, aludtak, mosdatták egymást. Mondta a doki, hogy esetleg lehet vad, ahogy megy ki belőle az altató, de velünk nem agresszív, csak a tesójával. Ilyen soha nem volt korábban. Pedig altató már csak nincs benne, tegnap délután volt a műtét, és azóta ez van, ha csak meglátja a másikat. Nem is merjük őket állandó felügyelet nélkül egy légtérben hagyni. Vissza fogom "kapni" a régi cicám? Nagyon szomorú vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook