Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 1 éves ivartalanított lány macskát, hogyan tudok rászoktatni a fésülködésre? Inkább játékos, mint bújós, hízelgős lenne. fórum

1 éves ivartalanított lány macskát, hogyan tudok rászoktatni a fésülködésre? Inkább játékos, mint bújós, hízelgős lenne. (beszélgetős fórum)


13. Evawitch (válaszként erre: 12. - Borzoska3)
2011. jún. 16. 07:45

Ennek a fehérnek érdekes szőre van. Valami keverék macska lehet. Van hely, ahol kb. 5 cm hosszú a szőre. A normál, olcsóbb fésűt se szerette soha. Ez a fésű pedig nagyon jó lenne...

Próbálom óvatosan fésülni, de szerintem zavarja, hogy fémmel érek hozzá és nem a kezemmel simogatom. :)

12. Borzoska3 (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2011. jún. 16. 07:39
Ennek a fehér cicusnak kellett a fésű ? Szerintem az a gond, hogy Ő rövidszőrú, és talán érzékeny a bőre. Úgy próbáljad meg, hogy alig érinted meg a szőrt - ne érjen a bőréhez a fésű - és akkor nem lesz gond. De lehet kapni olyan érdes tenyerű kesztyűt is, amivel a rövidszőrű macsekok bundáját kezelni lehet. Azzal is kijönnek az elhalt szálak. Ha vígasztal, nekem már egyáltalán nincs semmilyen fekete pólóm, pullóverem - mind tönkrement a macskaszőrtől.
2011. jún. 16. 07:26

Most a húgomnál van a fésű, a félperzsa macskáját fésülgeti vele, már, amikor hagyja. Állítólag néha szereti, dorombol, máskor meg mindent harap, amit ér. :)

Az én dögöm nem igen szereti még mindig, de valamit ki kellene találnom, mert végre vettem egy jó fésűt és használni is kellene. :)

2011. jún. 16. 07:23
Nekem is nagyon bevált ez a Furminátor, a lila színű, macskának valót vettem. Rendes macskafésűvel, kefével nem engedte, hogy fésüljem, ez most működik.
2011. ápr. 16. 17:00
etesd tele a pocakját hogy kidöljön :D
8. sonysony (válaszként erre: 7. - Mohonc)
2011. ápr. 16. 08:27
:)
2011. ápr. 16. 06:02
Tud egy macska fésülködni?
2011. ápr. 16. 00:32
Akkor csináld, amikor már nagyon álmos, és dől jobbra-balra :))
5. Evawitch (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2011. ápr. 16. 00:20
Most találtam rá erre a jó minőségű fésűre, ami tényleg kiszedi a felesleges szőrt, azért szeretném csak most elkezdeni rendesen fésülni.
2011. ápr. 16. 00:03
Nagyon nehezen hagyják a fésülködést. Szerintem ezt már pici korában el kellett volna kezdeni.
3. Evawitch (válaszként erre: 2. - Survivor3)
2011. ápr. 15. 23:49

Beszélek vele és befogtam a száját: szeret rágni és a kezemet szereti a legjobban, de a Furminator csomagolását is szívesen megrágcsálta. :) Így próbálom megoldani egyenlőre.

Körömvágást meg félálomban végzem nála, akkor engedi.:)

2011. ápr. 15. 23:46
Rengeteget kell vele beszélgetni.
2011. ápr. 15. 23:43

Vettem egy Furminatort, ami tényleg jól kiszedi a felesleges szőrt, de ez nem marad nyugton. Játszana és zavarja is, hogy ezzel a tárggyal hozzáérek.

Ma mentem el a fésűért, mert netről rendeltem más címre. Ahogy most hazaértem melóból, kipróbáltam a fésűt és nagyon jó, nem gondoltam volna, csak ne fekete kötött pulcsiban álltam volna neki. :)

Valamennyi szőr kifésülése után már érzem, hogy selymesebb a bundája, de még van sok felesleges szőre, amit nem szeretnék már a szőnyegről porszívózni és a ruháimról szedegetni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook