Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meddig fogyasztható a főzött és hűtőben tárolt étel? fórum

Meddig fogyasztható a főzött és hűtőben tárolt étel? (tudásbázis kérdés)


25. Nancy Ann (válaszként erre: 22. - Forrest2010)
2022. febr. 18. 21:41

Én is hasonlóan csinálom, hogy ne ugyanaz legyen két egymást követő nap.

Kihűtés:levessel szoktam csinálni, hogy beállítom a fazekat egy adag vízbe a mosogatóban, hogy hamarabb kihűljön.Úgy tudom, melegen nem jó hűtőbe tenni az ételt, viszont pl. nyári melegben lehet megromlik a leves, ha túl lassan hűl ki.

24. Nancy Ann (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 18. 21:38
Kilogisztikázom, hogy elférjen:-) Közepes mèretű a hűtő.Gyerekkoromban mindig derültem anyun, és már szállóige a családunkban a “kisebb dobozba teszem”:vannak üveg- meg műanyag fedeles dobozaim, amiket akár egymásra is tudok pakolni.
2022. febr. 18. 14:28

Gombát, halat max. másnap megeszem, még a májat esetleg harmadnap is.

De minden más kaját, ha annyi a többlet, hogy ez idő alatt nem fogyna el, már eleve a főzés napján inkább a fagyóba rakom.

22. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 08:21
... itt olvastam valakitől h igyekszik lehűteni gyorsan és a hűtőbe rakni a maradékot :) egyik kolléganőm azt csinálta , ha maradt annyi h még 1 ebédre elegendő ? akkor elrakta és nem másnap hanem 1 nap kihagyással az volt az ebéd , másnapra főzött valami mást :)
21. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 07:32

Hogy ne lehetne.

Tésztát még 4 nap után is megesszük, ha nem savanyú, vagy nyálkás.

Egyébként étel függő, hogy meddig tartható el.

Valami előbb megromlik, valami tovább bírja (pl káposzta).

Én kb 3-4 napot mondanák úgy átlagban.

20. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 07:31
A mi hűtőnkben 4 fok van, és még másnap megesszük, de utána már nem. Bár ha főzök akkor úgy, hogy még aznap elfogyjon. Ritka, hogy marad másnapra.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Nancy Ann)
2022. febr. 17. 07:28

De jó, köszi! Nem szeretek esténként főzni, csak muszáj a párom miatt. De most megmutatom neki a válaszod, hogy ne legyen ilyen nyafka.

Gyakorlati kérdés: hogy fér el minden a hűtőben nálatok? Vagy a köretet (rízs, tészta, kr püré) mindig frissen csinálod?

2022. febr. 17. 07:15
Hát köszi a válaszokat. Úgy látszik hogy ahány ház, annyi szokás. Fagyasztani nem fogok maradékot, mert nem szeretem a kiolvadt kaja ízét. A levest, pörköltet, spagettit mindig tészta nélkül rakom el. Legközelebb majd nem keverem be az összes tésztát túróval.
2022. febr. 17. 07:11

Jaj,nem 5-6 napig esszük ugyanazt:-)

Szombaton és vasárnap is főzök nagyobb adagot,és ezeket az ételeket “rotáljuk” hát közben,némi frissebben készült kiegészítéssel.

Ugyanazt,ugyanúgy sosem esszük két egymást követő napon,vagy a köret más,vagy a saláta helyett savanyúság van hozzá,vagy a főtt rizst megcsinálom rizssalátának…Próbálok variálni.

16. Nancy Ann (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 07:08

Úristen,elszégyellem magam mindjárt,mi még 5-6 napos ételt is megeszünk,és még élünk.

Nyilván nem mindegy,hogy mondjuk egy fasírtról beszélünk vagy halról:a halat nem tartogatnám még 3 napig sem.

Ami tejszínes,majonézes,azt sem,és gombás ételt is csak frissen ennék-ha nem lennék olyan allergiás a gombára,hogy frissen fogyasztva is masszív gyomorrontást kapnék,és nem utálnám még a szagát is.

Alap,hogy amit a hűtőből kiveszek,megnézem-szagolom,és csak akkor eszünk belőle,ha látványra és illatra is étvágygerjesztő.

En egyetemista koromtól nem itthon laktam,anyukám mindig felpakolt egy csomó étellel-talán innen jön,hogy nem 1-2 napig vagyok csak hajlandó megenni valamit.

A párom meg nagyon utálja az étel pazarlást.

Ketten vagyunk,és úgy szeretek főzni,hogy egy érelből kétszer tudjunk enni mindketten.

Megmondom őszintén,arra sem érzek indíttatást,hogy naponta munka előtt reggel öttől vagy munka után este hétkor álljak neki komplett menük főzésének.Hét közben leginkább csak köretet,salátát csinálok,ami gyorsan megvan.

15. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 05:04
Igazából fene tudja. Én nem tárolok sokáig kaját. Max két napig eszem, nekem a harmadik napon akkor is kifordulna a számból, ha nem lenne semmi baja. Mondjuk ritka, ha van 3 napos kajám, mert ritkán dobok ki ételt, nem is főzök olyan sokat…azért 3.napon nekem kell a friss kaja. Majd kitapasztalod idővel. Ezt így senki nem tudja. Mindenkinél más. :)
14. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 04:38
Ferjem tegnap ette meg a vasárnapi lasagne maradékát, azt mondja jó volt. De egyébként nem szoktunk ennyi ideig tárolni semmit. Amúgy is így főzök, hogy kb. 3. napra elfogyjon.
2022. febr. 17. 04:00
4-6fok van a hűtőmben.Ha az ételek gyorsan és jól kihűlnek akkor biztonságos .2 félét főzök pl. hétfőn,,akkor kedd szerdán az van.Van ami meg simán nem finom már ha állott, de nincs baja pl.palacsinta,szilvásgombóc,nudli,máj.
12. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 23:06
Van aki lefagyasztja a kajákat így nem kell napokig ugyanaz enni lehet variálni.
11. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 23:04
Van ami 4-5 nap múlva is még ehető de hidegebb a hűtőnk.
2022. febr. 16. 21:50

Két nap még belefér, de a három napos ételt már nem tudnám nyugodt szívvel megenni, még akkor sem, ha jó az illata.


Egyébként az étel típusától is függ, illetve attól, hogy a főzés után mennyi idővel tetted be a hűtőbe. Ha például a tésztát belefőzöd a levesbe és félig-meddig melegen rakod el úgy, hogy még le is takarod fedővel, akkor másnapra garantáltan megsavanyodik. :)

2022. febr. 16. 20:49

Evés elott mindent

megnézni

megszagolni

megízlelni.

Szem.

Orr.

Száj.


El tudod képzelni, hogy tévedsz?

2022. febr. 16. 20:44
Egy napig
7. barbylove (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 20:38

Nekem a 7fok soknak tűnik. 8fok fölött már szaporodni kezdenek a bacik.


A mi hutonkben 3-4fok van és 3 napig esszük az ott tárolt ételt. Max. 4nap. Persze vmikor jónak érződik az illata, de 4nap után én már inkább kidobom.

6. bnedora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 20:22

Pl. ha penészes, ha savanyú az íze, ezek kb. több nap után jelentkeznek.

Én nem szoktam a túróstésztát előre összekeverni. Szerintem így gyorsabban megromlik. Viszont másnap simán meg lehet enni. A káposztás ételek akár 3-4 nap után is ehetőek. Húsleves, tészta nélkül szintén 3 napig ehető.

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 20:03
Ezt így szerintem nem lehet megmondani.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2022. febr. 16. 19:50

Aha, értem.



És szerinted mikor romlik meg? Ha már a hűtőben kezd penészedni vagy melegítésnél van más szaga-állaga? Esetleg x nap eltelik a főzés óta?

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 19:36
Amíg meg nem romlik,és kedvem van megenni.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 19:31

Tésztát még másnap megeszem, de minden másból a 3 nap a maximum.

A családban én vagyok a finnyás, a férjem az egy hetes kaját is megeszi.

2022. febr. 16. 19:27

Ez nálunk örök kérdés, mert párom szerint a 2 napja főzött étel már megromolhat, hiába van hűtőben. Tegnap pl gyúrtam tésztát és bekevertem túrós csuszának. Ma mást is főztem, így az maradt a hűtőben, de szerinte holnap azt már nem lehet megenni, mert túrós is, meg tésztás is.

De ugyanez van akkor is ha húslevesről beszélünk (tészta nélkül) vagy rizses húsról.


Ha a hűtőben 7 fok van, meddig állnak el az ételek? Ti meddig eszitek meg azt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook