Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MÁV kórház szülészet aki már szült ott a közelmúltban fórum

MÁV kórház szülészet aki már szült ott a közelmúltban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
28. Clau26 (válaszként erre: 6. - Sütimama)
2010. jún. 19. 12:55
Annak se!az ismerősőm hiába fizetett,ha a párja nem viszi vissza a kórházba annak ellenére,hogy az orvos azt mondta maradjon,nagyon nagy baja lett volna..ja és első szülő nőnek még azt se mutatták meg hogy kell szoptatni,hogy kell pelenkázni ha fájt valamilye azt mondták másnak jobban fáj...na milyen ez a kórház?én kiakadtam
27. Clau26
2010. jún. 19. 12:52
én nem de az ismerősőm tavaly augusztusban szült ott és nagyon nem ajánlom,ellenben az Uzsokit nagyon is
26. f298247b9c (válaszként erre: 1. - Corallnet)
2010. jún. 19. 12:47
Sziasztok!Régi ugyan a fórumtopik,azóta már megszültél,csak gondolom leírom én is a tapasztalataimat.AZ én orvosom Dr.Jerger András,Újpesten rendel(magán és sztk),nagyon szeretjük,ő a legjobb doki a világon,emberileg és szakmailag is!Újpest 90%-a hozzá jár,csak ajánlani tudom!2009.július 14-én szültem amúgy.A szülészet maga nagyon tuti,légkondi van, meg minden,az osztály már kicsit gázosabb aból a tekintetből,hogy mivel rengeteg kismama van,kevés rájuk a csecsemős nővér.Ebből kifolyólag magadra maradsz mindenben,de a szobatársak(főleg ha már szültek)segítenek.De ki lehet bírni azt a pár napot.Könnyű szülést mindenkinek!
2010. ápr. 11. 16:44
írtam az üzenetedre! :)
24. TSydy
2010. ápr. 9. 21:11

Szia! Jó kérdés ez a melltartó, mert mikor kijössz a kórházból kisebb dolgod is nagyobb annál, minthogy melltartót vegyél, de szülés előtt meg rizikós...Mondjuk a jó szopismelltartók rugalmasak, akkorát vegyél amekkora most a cicid. Nekem míg terhes voltam egy számot és egy kosarat nőtt és még most is ekkora (Legalább nem ver orrba a lengőajtó). Szóval szerintem mostmár ekkora is lesz, ha meg bedurran akkor meg úgyis le kell fejni és akkor "összemegy". A kereslet-kínálat pár nap vagy hét alatt beáll és nem fog számottevően változni a nagysága. Csak arra vigyázz nehogy megrúgjon pelusozás közben, nekem attól durrant be pedig előtte 3 hónapig kutya bajom sem volt. Na akkor meg fél éjszaka fejtem kínok között, hogy kijöjjön a pangó tej. Nem kívánom senkinek, qvára tud fájni.

Egyébként nem tudom kell e itatni, de szerintem ha tudod akkor csak szoptasd, elméletileg elégnek kell lenni a tejnek. mert az előtej a szomjoltó, a hátsó meg a tápláló. Jól kitalálta ezt a természet szerintem is felesleges görcsölni rajta, hagyatkozz az ösztöneidre és a legfontosabb tanács: tüntesd el a babamérleget!!!! Rohadtul nem számít hány grammot szopizott és hány órakor, mert mindíg más és csak frászt kap az ember lánya. Elég hetente egyszer mérni, ha min. 15 dekát hízik egy hét alatt, akkor minden rendben. De ezt minden normális védőnő és gyerekorvos elmondja, tőlem mégis volt kismama aki megkérdezte mennyit eszik a gyerek és ki volt akadva mikor mondtam, hogy fogalmam sincs. Szóval felesleges aggódni ezen. Nálunk "rituálisan" vasárnap este fürdés után volt a mázsálás, a párom készítette a mérleget és bőszen írta meg számolta. Egészen kb. 8 hónapos koráig csináltuk, de akkor már a digitális mérleg össze-vissza mutatott mert olyan nehéz volt a kissrác. Mondjuk mos 18 hónaposan 12,5 kiló és 87 centi...símán 2 - 2,5 évesnek nézik :)

2010. ápr. 9. 10:03

Szióka!


Még egy kérdés. Ugye azt jól gondolom,hogy a szoptatós melltartót akkor érdemes megvenni, amikor már megszültem, hisz igazából a szülés után durrannak be a mellek, nem? Csak mert nekem talán egy számmal lettek nagyobbak a melleim a normál állapotomhoz k épest, de gondolom ez szülés után változik... vagy rosszul gondolom? bár a listámban meg benne van a szoptatós melltartó is. Akkor most mekkorát kell vennem? :))) Köszi!

22. 8f1769ac0c (válaszként erre: 21. - TSydy)
2010. ápr. 9. 08:43

Szióka!

Ez igen! Az tök jó, hogy ilyen sokáig tudod szopiztatni! Én örülök, ha fél évig, vagy ameddig kell, addig menni fog. Majd meglátjuk! :) Nem adom fel, az biztos! Szóval azt mondod, hogy a nyári időszakban akkor a tejen kívül vizet és teát is lehet majd adnom neki? Ezeket még nem beszéltem meg senkivel sem. gondolom a víz a legjobb még a tejen kívül. az biztos, hogy sokat számít, ha sokáig tud anyatejet enni. a barátnőm babája is már kap minden más kaját, de a cicit még mindig kéri. :) de azt már csak kiegészítőként kapja! :) és igen, ő is állandóan ment, sosem ült a fenekén, vissza is nyerte az alakját három hónap alatt, legalábbis én akkor láttam először és nem látszódott rajta, hogy szült volna, pedig ő is császáros volt. Mivel folyamatosan pörgött, ezért valszeg a babára is ráragasztotta a pörgést. :) eléggé kimerült szegénykém. Én igyekszem minél többet pihenni, de valóban nem vagyok az a fajta,aki egész nap a tévé előtt ül. Négykézláb mosok fel, az még jól is esik, komolyan a derekamnak. :) A pocakom most nőtt március végéhez képest, viszont kilóban nem nagyon látszik meg, a múlt héthez képest is 20 dkg-t híztam. Jelenleg 9 kilónál tartok. Szerintem olyan 10-11 kg-nál fogok megállni, mire szülni megyünk. :)

Igen, a CTG-n a csajszi szőke hosszú hajú volt, olyan fiatalos fajta, vékony és nagyon normális. csak furcsáltam, hogy engem nem cseszegetett, míg a másik mamát igen, aki akkor volt 36 hetes és mindig megnyomta a hasát, gondolom, hogy mozogjon a gyerek. vagy nem tudom. A másik barátnőm mondta, hogy az NST-n gombot kell nyomni, mikor érzem, hogy mocorog. nekem nem kellett nyomogatni semmit. Majd lehet, hogy később, végülis még csak a 34-ben vagyok. :) Na most hirtelen ennyi, kimosom a bébike ruhácskáit, pelusait. :) Szép napot!!! Szió! Era

21. TSydy
2010. ápr. 8. 22:09
Hát tényleg nem tudom minek raktam rendet, Krisztián másnap a felkeléstől számított kb. 10 percen belül már csatateret csinált a nagyszobából...:) Látom ill. olvasom voltál ctg-n. Állítólag a ctg és az nst ugyanaz már minden gép mér mindent egyszerre. Nem tudom a ctg-s csajszi nevét, de ha egy fiaért, tal szőke nő, akkor ő nagyon rendes, mindent meg lehet vele beszélni, velem volt, hogy beírt reggel fél 8-ra pedig csak 8 órától van, csak az azért, hogy utána ne kelljen várnom a dokinőmre és mehessek haza. Egyébként nagyon jó, hogy nem vagy "seggenülős fajta", gondolom nem is híztál pont ezért sokat és hidd el pont emiatt sokkal jobban, meg gyorsabban fogsz majd regenerálódni szülés után. Persze a kezdet kezdetén örülsz majd hogy lyuk van azon a bizonyos helyen és ha rám hallgatsz 10 méteres közelségből még az ágyat se hagyd el!!!!:))) Ha a baba alszik, aludj Te is, minden megvár! Ha viszonylag pihent vagy annál több tejci termelődik és nincs annál egyszerűbb mint a lurkót megszoptatni ha éhes vagy szomjas. Mivel az én kiskrampóm szeptemberi így nem volt nagy melegben és 6 hónapos koráig csak anyatejes volt, még vizet sem kapott cumisüvegből, elég volt neki a tej. De azért most dicsekszem is, mert 16-án volt másfél éves és még mindíg szopizik! De nem is volt beteg igazán életében csak egyszer, akkor is most a nagy hóesésben megfázott a torka. Írok privit, hogy miket érdemes megvenni és miket nem, mert gondolom ha kiírok ide márkákat popón leszek billentve...
20. 8f1769ac0c (válaszként erre: 19. - TSydy)
2010. ápr. 8. 17:45

Szia!

Te jó ég! éjjel 11kor raksz rendet??? :)

Jó volt a hétvége, lassan itt a következő. Kedden takarítottunk anyuval, szerdán voltam CTG-n, ma elszüttyügtem a napomat, meg főzöcskéztem.

Megköszönöm, ha írsz egy listát, hogy mi kell a bébinek, mert kaptam ugyan a védőnőtől is, de ha te is megírod, akkor abból már látni fogom, hogy mit kell megvenni tényleg és mit nem. :) nem akarok én sem túl sok felesleges dolgot venni. :) Holnap valszeg kimosom a bébike cuccait, aztán kivasalom, elpakolgatom őket. :)

Bébivel minden rendben van, nekem a csajszi azt mondta, hogy a CTG is NST. én csak néztem rá bambán, de ő tudja. jövőhéten is megyek szerdán. :) Nem vagyok az a seggen ülős fajta, pedig nem ártana pihiznem, hisz egy hónap múlva már lesz velünk egy bébike is. az meg 0-24 órás szolgálat lesz! :D Na most hirtelen ennyi. :)

19. TSydy (válaszként erre: 18. - 8f1769ac0c)
2010. ápr. 5. 23:01

Szia! Most csak gyorsan írok, mert mi is vidéken voltunk, ma meg itt voltak a nagyik és még csatatér van a lakásban, úgyhogy rendet kéne rakni míg a fiam alszik....bár ő holnap újból csatatérré változtatja....:))))

Szóval remélem jól érezted magad a hétvégén, ez tök jó, hogy Te is ilyen jövős menős vagy terhesen. Én is mentem minden nap valahova, ha más nem is akkor átsétáltam anyuékhoz ebédelni, vittem a kis "szénhidrátszámolós" kajámat aztán elvoltam a kertben. Szerencsére 15 percre laknak. Az jutott eszembe, hogy ha kell, akkor segíthetek abban, hogy miket kell meg érdemes megvenni a gyerkőcnek, és mi az ami tök felesleges. Pl. nálam van a fiókban kb. 5 cumisüveg. Ki sincs bontva, mert a fiam 6 hónapig csak szopizott úgyhogy víz nem kellett neki, azóta meg csak az Aventes varázsitatót használjuk. A melltartó betéteket meg elajándékoztam. Használtam vagy 3 párat belőle, azt is az elején, hogy a melltartót ne kenje össze a cicikrém. Úgyhogy ha gondolod kérdezz nyugodtan. Most tiplizek pakolni :)

2010. ápr. 4. 09:01

Szióka!

bocsánat, h eltűntem, csak ablakcsere volt nálunk, aztán meg takarítottam mint a kisangyal. Most meg ketté akarok törni... :(

Jót mosolyogtam a leveleden, el tudom képzelni min mentél keresztül. Nem tudom, ezek a portások úgy érzik, h tök nagy hatalmuk van és ilyenkor mutogathatják. Ahelyett, h emberek maradnának és minél előbb a kórházba segítsék az embert, ha már épp szülni megy! amúgy sem egy minden napi eset az ember életében, na meg van épp elég baja. Az én párom lehet, h le fogja csapni, szerintem lesz olyan idegállapotban...

Szerdán megyek CTG-re, anyum elkísér, így nem kell egyedül felvezetnem Pestre. Utána meg lehet, h elmegyünk csavarogni egy kicsit.

még fel akarom hívni a kórházat, hogy mikor van pontosan szülőszoba látogatás, mert ha még mindig szerdán délben, akkor lehet, h azt is megvárjuk. úgyis fél 11re kaptam időpontot.

Tök durva,hogy elvileg jövő hónapban szülünk! Itt lesz egy kis lurkó, aki felborítja az eddigi életünket. :)Remélem minden rendben lesz!

Ma megyünk ki a telekre egy kicsit sütögetni, ha jó idő lesz. Remélem nektek is szépen telik az Ünnep! Sok sok locsolót kívánok neked hétfőre! :D

Köszönöm a sok infot, amit eddig kaptam tőled! :) Ha még eszembe jut valami, kérdezek! :D

17. TSydy
2010. ápr. 1. 20:44

Hát mondtam én, hogy nagyon rendes a prof. Tényleg milyen orvos az olyan, aki kétszer is nézést kér, hogy megvizsgál, mikor épp arról van szó, hogy engedélyezzen egy császárt. Szóval tényleg emberként kezelt még a műtőben is a dokicsajommal együtt. Sőt a dokicsajom is ilyen volt mikor megkérdeztem az elején, hogy "ugyan már oszt mit fizetek majd mindezért" annyit mondott elpirulva, hogy ő nem ezért csinálja....mondjuk a párom adott neki 30 ezret a műtét után borítékban - én akkor még aludtam - ő elfogadta, megköszönte. Mondjuk én erre azt mondom akkor lett volna baj, ha nem fogadja el. Megérdemelte. Nem egyszer az ügyelete után megvárt, hogy megnézzen és mindent elmondott, elmagyarázott. Ha majd jönne a tesó, akkor csak hozzá mennék.

Egyébként itt Pesten is van jó pár pénzéhes "lódoktor" aki előre közli az árat és meglehet a szülés és az egész terhesség rémálom lesz miatta. Sógornőm tudna mesélni a dokijáról...

Ja, ha netán lóhalálába jöttök szülni és a mentő bejáraton jöttök be - hátul van a bajárat, ott ahol az uh rendelő - nyugodtan álljatok meg a beugróban és szállj ki, küldd el a portást az anyjába, hadd szokja...Nálunk kiállt az út közepére nem engedte, hogy a párom megálljon az ajtóban és elküldött a parkolóba. Párom meg mint jólnevelt gyerek előregurult leparkolt, onnan kellett a cuccokat becipelnie, nekem meg folyamatos fájások mellett bokáig magzatvizesen visszavánszorogni. Na nem kellett fülelnie senkinek, úgy küldtem el a portást a k...anyjába ahogy illik. Aztán vettem észre, hogy az ajtó mellett van egy ülőgarnitúra és az ügyeletes orvosok ott ücsörögnek :)))) Hát nagyon néztek meg vigyorogtak. Szerintem ha az öreg visszaszól még le is ütöttem volna két görcs között, de aztán mikor meglett Krisztián és a párom éjjel ment le akkor még negédesen megkérdezte, hogy gratulálhat e. Na akkor párom mondta, hogy ja igen, de legközelebb az édes anyukájával szórakozzon, ne egy kismamával. Szóval a parkolás katasztrófa. Mikor viszitek haza a babát akkor beállhat a parkolóba, de mikor mentünk varratszedésre az egy hetes gyerekkel együtt akkor közölték, hogy álljon meg a párom az ajtóban, szálljak ki a gyerekkel, ő meg álljon ki az utcára, ott keressen parkolóhelyet, meg találjon is és fizessen is érte...Szóval nagyon bunkók voltak. Úgyhogy "kettévágva" egy újszülöttel ugyan már pattanj ki és várd meg a párodat a főépületben, majd vonszold át magad a nőgyógyászatra, ott vidd fel a segged a magasföldszintre, majd húzd ki magad - ha tudod - és emelt fővel, arcodon sugárzó mosollyal suhanj át a pocakos kismamák között, neeeeehogy máááár azt lássák, hogy szülés óta nem aludtál, ráadásul kurvára fáj a sebed és tele a tököd az egész rendszerrel, ráadásul meg kéne szopiztatni a babát, ámde hol, mert erre aztán végképp senki sem gondol és én mondjuk nem szeretem csak úgy előkapni a rendelő kellős közepén. Na szóval sajnos ez a része már nem egyszerű, de végül is ha minden jól megy 10 perc az egész és mehetsz haza babázni :)))))

2010. márc. 31. 10:37

Szia!


Köszi a választ! Akkor tudom, hova kell menni. már kérdeztem a dokimat, ő is azt mondta, hogy szerdánként van, általában a déli órákban. tökjó! :)

A legközelebbi kontrollon megkérdezem a dokimat, hogy hogyan jutok majd be a kórházba. :) ami furcsa volt, hogy rákérdeztem a magánrendelésén, hogy mennyi lesz a szülés várhatóan és azt mondta, hogy erre etikátlan lenne válaszolnia. Akkor mindenki annyit ad, amennyit gondol? Nekem ez fura volt és visszagondolva én voltam a buta, mert itt Dunaújvárosban kerek-perec megmondják az embernek, hogy mennyibe fog fájni a szülés! De nem lett volna szabad ebből kiindulnom!

15. TSydy
2010. márc. 31. 10:10

Szia! Akkor igen ,ő volt a kukucska :)))...meg még mégjobban is bekukucskált, mert császár lett a vége és a dokinőm még akkor rezidens volt és így együtt csinálták. Bár erről nemigen tudok, mert altattak. De nagyon rendes volt ő is.

Szóval amit kérdeztél, a ctg meg az nst ugyanaz, egy gépen csinálják, és ott van ahol a sima uh. Pont az uh rendelő mellett, a félemeleten a "régi" szárnyban. Voltál szülőszoba látogatáson? Ha jól emlékszem szerdánként van, de kérdezd meg a dokidat érdemes elmenni, főleg, hogy tudd hová kell menni.

Mi a mentőbejáraton mentünk, mert nem tudtam volna átmászni a parkolóból, ott csak a 3. emeletre kellett felliftezni és nyomni izomból a csöngőt :)))) a bejáratnál.

2010. márc. 29. 10:22

Szia TSydy!

Köszönöm a gyors választ! Az orvosomhoz magánba járok, még véletlenül sem a Máv-ba, de megpróbálom felhívni a központi számukat,csak nem mindig veszik fel. :(

Két hét múlva kell mennem az első CTG-re, akkor leszek 34 hetes, utána meg már NST-re is. Ezek egyébként egy emeleten vannak a sima UH-val? Mintha az NST rendelést ott láttam volna korábban! De a CTG-re nem emlékszem hol van.

Lehet, hogy az orvosom kukucskált be anno hozzád? :) Ő a prof most a MÁV-ban. persze lehet rajta kívül más is! :D

13. TSydy
2010. márc. 29. 08:11
Szia! A központi számot hívd és kérd a ctg-t, de ha mész az orvosodhoz vizsgálatra, akkor gondolom a MÁV kórház rendelőjébe mész ahol az uh van és nem az ÁEK rendelőjébe, akkor nyugodtan kopogj be és kérj időpontot. Simán be lehet kopogni én is ezt tettem annó, a dokinőm tanácsára. Onnantól meg menet közben egyeztessetek. Egyébként volt aki időpont nélkül jött, az sajnos várt, de előbb utóbb bejutott. Ja, aki a ctg-t csinálja - ha még mindig ugyanaz 1 1/2 éve, akkor nyugi, nagyon rendes meg aranyos mindent meg lehet vele beszélni. Sajnos az orvosodat nem ismerem, de másban ha tudok segítek szívesen, kérdezz nyugodtan.
2010. márc. 28. 16:42

Sziasztok! Első gyermekét váró anyuka vagyok és én is a MÁV-ban fogok szülni (előreláthatólag) dr török Miklósnál. Tudtok róla valamit? Megosztanátok velem? Lenne egy másik kérdésem is a CTG-vel kapcsolatban, hogy ott is kell előzetes időpont egyeztetés (mint az UH-nál) és ha igen, van valami tuti telefonszámotok? Sajnos vidéki vagyok és nem akarok csak a bejelentkezés miatt felutazni Pestre.

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv, Era

11. aszija
2010. febr. 28. 19:20

Sziasztok! 31 éves 3 Gyermekes anyuka vagyok, most várom a 4. kisbabámat.Első gyermekemet anno a csepeli kórházban születem, 2. és 3. babámat a Baross utcai klinikán,úgy volt hogy a 4. babát is ott szülöm, de legutóbb nagyon csúnyán elbántak velem és elhatároztam hogy otthagyom a kórházat. Már jó ideje nézelődök és érdeklődök már szülészet irát és eddig a MÁV kórház szülészete tűnik a legjobbnak. Az lenne a kérésem, hogy aki már szült ott vagy oda jár jelenleg is terhesgondozásra kérem vegye fel velem a kapcsolatot e-mailen vagy messengeren keresztül, nagyon hálás lennék érte.

e-mail: jozsatimi@pr.hu

msn: aszija@passport.com

Előre is köszönöm

Timi

10. corallnet (válaszként erre: 6. - Sütimama)
2010. febr. 4. 20:35

Kedves sütimama

sajnálom, hogy ilyen kellemetlen élmények értek, nagyon nem volt humánus ami veled történt.Igen olykor a pénz beszél aztán meg ugat a kutya.

Hála az égnek , hogy minden jól alakult a végén.

Nekem se volt jó véleményem a szülés körül meg az egész olyan nem kiszámítható volt. Erősnek kell leni egy nőnek!

9. corallnet (válaszként erre: 5. - TSydy)
2010. febr. 4. 20:31

köszi a tippeket :)

na most már világos, hogy merre menjünk ha jön a baba.

Én azt szeretném hogy mikor a szülés - vajúdás tart, akkor ne úgy kezeljenek mint egy beteget hanem mint egy embert... na mind1 ez majd megy a maga útján.

2010. febr. 3. 23:25

Aranyosak vagytok hogy megosztjátok az élményeket! Köszönöm neketek, és fogok reagálni de ma már nem megy. Van egy kismanóm 17 hónapos a pocakban a bármikor érkező és ma nem volt időm netezni.

Jó éjt! Holnap írok :)

7. TSydy (válaszként erre: 6. - Sütimama)
2010. febr. 3. 18:16

Szia! Hát én a dokinénimnek egy fillért sem adtam végig, de mikor finoman rákérdeztem azt mondta, hogy ő nem ezért csinálja! Mikor megszültem, illetve megcsászározott utána a párom adott neki ő meg elfogadta. Hülye lett volna ha nem mondjuk...nem irigylem a rezidensek fizetését.

De nekem tényleg semmi okom nincs a panaszra velem mindenki nagyon-nagyon rendes volt.

Ja a prof is megvizsgált a császár előtt és elötte elnézést kért, hogy egyáltalán bekukucskál. Még azt sem mondhatom, hogy valaki is durva lett volna.

6. sütimama (válaszként erre: 1. - Corallnet)
2010. febr. 2. 23:48
Szia! Én két évvel ezelőtt szültem a MÁV kórházban. Nekem sem volt fogadott orvosom. Sajnos meg is bántam.Be kellet látnom hogy ott csak annak megy simán minden aki fizet. Már hetekig feküdtem az osztályon mert toxémiám volt. Aztán begörcsölt az epém. Hiába szoltam a nővérnek , mégis több mint egy órát vártam mire az orvos megvizsgált. Azt mondta hogy meg kel indítani a szülést. De ne izguljak mert kapok epidurált és megcsászároznak. Elküldött a szülőszobára. Ott azt mondták feküdjek le és várjunk még egy kicsit. Ebből a kicsiből órák lettek. Mikor már javában görcsöltem kértem az epidurált. A szülésznő azt mondta várjak mert az orvos a műttőbe van és nem tud kijönni. Aztán egy óra múlva megint kértem az epidurált de akkor meg nem találták a dokit. A szülésznő órákra magamra hagyott. A kutya nem nézett rám. Egyszer megmérte a vérnyomásomat mert szóltam hogy fáj a fejem,180/120 volt. Azt mondta szól az orvosnak, aztán órákon keresztül a szinét se láttam. És ez így ment órákon keresztül. Végül 12 és fél óra szenvedés után simán szültem.Hát ez az én történetem. REmélem neked simán fog menni minden, de azért ne felejts el pénzt vinni magaddal. Sok boldogságot a babához.
2010. febr. 2. 23:23

Szia! A kolléganőm nála szült kettőt és azt mondta, hogy le a kalappal elötte.

Szerintem - ha gondolod - kérdezz rá kerek perec hívhatod e.

Egyébként én ott akit ismerek mind rendes. Én a Dr. Szigeti Katalinnál, illetve vele szültem, ő egy tündér. Ha mégegyszer szülnék akkor csak nála, bár én is diabéteszes voltam.

A kórház főbejárata a Dózsán van, de neked hátra kell menned, szóval a Dózsával párhuzamos utcában (a Podmaniczky utca felöl tudtok kerülni)van a mentőbejárat. Azon az oldalon vannak a műtők. Onnan majd úgyis kocsin - ágyon visznek előre :)))

Látogatni majd a főbejárat felöl tudnak, a Dózsa felöl az a sárga épület 3. emelete a csecsemős.

Ja az is kulturált, csak 3 ágyasok a kórtermek, a látogatók a külső folyosón lehetnek, nem mehetnek be a kórterembe, szóval nem kell vadidegenek orra elött szoptatni. A nővérek - hááát volt egy akit majdnem elküldtem mert mindenre figyelt csak ránk nem és elfelejtette hogy tán ki kéne venni a katétert....kicsit azért beszóltam neki frissen műtve, hogy tán kézbe venném a gyerekem ha elérném és a dokinénim kb másfél órája mondta,hogy ki lehet venni. Nem győzött elnézést kérni. De a többi tök rendes volt, a csecsemősök mindig jöttek, hogy kinek kell segítség, mehettünk hozzájuk bármit kérdezni. A gyerekruhát ők adják, amik tiszták, illatosak!!! és viszonylag szépek, neked csak hazamenetelkor kell a saját gyerekruhát behozatnod. Viszont pelust, popótörlőt Neked kell vinni. Popsikrém, alkohol, hintőpor van.

A gyerekorvosok is nagyon rendesek, a mellettem lévő ágyon az anyukának beteg volt a babája, mindig leesett a vércukra, 3 óránként mérték, de az ügyeletes doki még éjjel is bejött és elsuttogta, hogy mi van a gyerekkel.

A Tétényiről hallottam, de megmondom őszintén nem sok jót...

Ja, amit elfelejtettem ha jól emlékszem a dokinőd nem pénzéhes, úgyhogy kérdezd meg nyugodtan hívhatod e.

Kérdezz még nyugodtan, most éppen ennyi jutott eszembe, de most megyek, mert fel fog ébredni a kiskölök, ilyenkor szokott még egyet szopizni.

2010. febr. 2. 23:02
kimaradt néhány betű...:))) itt- ott
3. corallnet (válaszként erre: 2. - TSydy)
2010. febr. 2. 23:00

Szia!



Köszi, hogy reagáltál a kérdésekre :)

Nos a Honvédba járok dr. Turi Zsuzsannához sima szakrendelés (diabetes) nem vagyok cukorbeteg inkább az inzulinsok...na mindegy nem is az lényeg. Szóval ő a Honvédban rendel de nem fogadtam meg "úgy" ha érted. Olyan sokan járnalók hozzá... Egyszer próbáltam célozni rá hogy mi lenne ha beindulna a szülés akkor hívjam Őt??? nem azt mondja menjek a Máv 3. emeleti szülőszobájára. Mondom magamban jó hát akkor majd lesz aki lesz szülünk akinél szülünk.Szóval aranyos kedves de nem egy időpazarló dokinéni. Elég határozott a stílusa nem bájolog legalább is velem nem. Ami nem kell persze csak szeretem tudni mi mi után következik. Jó az előzményeket is ismerni kellene... az előző baba a Tétényi úti kórházban született és voltak komplikációk és aztán nem tetszések is és emiatt váltottam orvost, helyszínt. Az orvost egyébként ajánlották, hogy jófej, rendes, lelkiismeretes amit én is így gondolok tulajdonképpen. Csak az első szülés körüli dolgok miatt parázok.Szóval ez kocsival érkezés a Dózsa útról nyílik arra gondolsz, hogy kocsival bemenni? Ne haragudj ha értetlen vagyok de a kórházak területei kész labirintus.

2010. febr. 2. 22:39

Szia! Én másfél éve szültem ott, de én tökéletesen meg voltam vele elégedve. Bár én oda jártam terhesrendelésre is, ott volt a dokinénim és voltunk szülésfelkészítőn, ahol meg lehetett nézni szülőszobát.

Szóval ha rohamtempóba érkeztek, akkor a hátsó bejárat mellett a mentő bejáraton is be lehet menni kocsival, de Neked a belső bejáratnál ki lehet szállnod, a párodnak meg be kell állni a parkolóba, mert bármikor érkezhet mentő. Ott bent megvárhatod, le is tudsz ülni, bár én örültem, hogy éltem. Szóval a bejáratnál van a lift és ha jól emlékszem a 3. emeleten van a lifttől kb. 10 lépésre a szülőszoba bejárata. Nekem mondjuk kilométernek tűnt, mert rohamtempóba érkeztünk. Ki van írva az ajtóra, hogy szülőszobák, ott nyomni kell a csöngőt és a szülésznők engednek be. Egyébként nagyon modern, kulturált és mondom velem nagyon rendesek voltak a szülésznők, sőt a vajúdás vége felé ott ült mellettem és figyelte hogy veszem a levegőt, hogy fekszek és segített. De a dokinénim is végig velem volt.

Mivel császár lett a vége láttam a műtőt is, az is ok.

Én megbeszéltem előre, hogy fogok kérni epidurált, úgyhogy mikor beindult a szülés be is adták. Mindig van rá lehetőség, ez nem minden kórházban van így és nagyon rendes és kedves volt a doki aki beadta. Mikor éreztem, hogy megy ki a hatása, rögtön hozta a következő adagot és már adta is be.

Szóval én csak jókat tudok róla mondani, de Te nem értem nem kérdezősködtél ott? A dokinőm mikor mentem ctg-re mindig megnézett és közben elmondta hova kell mennem, merre kell mennem. Lehet csak az én dokicsajom ilyen? Te ha nem baj megmondanád kihez jársz?

2010. febr. 2. 21:59

Kedves kismamák, anyukák!


A kérdésem a következő: Napok kérdése, hogy megszülessen második babánk és a MÁV kórház szülészetére kell mennem. Azon kismamák véleményét kérdezem akik itt szültek, hogy milyenek a körülmények, illetve honnan érdemes közelíteni mert a mai viszonyok hát, hogy is mondjam én most a második szülésemnél sem érzem azt, hogy jó kezekben vagyok, hogy figyelnek rám, hogy törődnek avval miként éled meg a helyzeted.... szóval megköszönném, ha valaki elmesélné, hol érdemes parkolni, hova kell felmenni , ja és kell -e bejelentkezni valami betegfelvételen, hogy ne a kínjaim között keljen ezt kitalálni :)))) előre is köszönet!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook