Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MÁV kórház szülészet aki már szült ott a közelmúltban fórum

MÁV kórház szülészet aki már szült ott a közelmúltban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. keri77
2014. márc. 12. 12:59

Sziasztok!

Szul valaki a mavban aprilisban elejen?

A csecsemosokrol annyi rosszat irnak itt, amugy is tele van az ember aggodalommal.nem ertem miert valasztja az ember azt a szakmat ha ennyire nem szereti es hianyzik belole az empatia...

2014. febr. 20. 03:07
Kibírható,én mind a 8at ott szültem
86. Elynor
2014. jan. 22. 10:00
Mármint dr Debreczeni Atilla (és ő valóban nem Attila, csak kikicsit elgépeltem az előbb.. )
85. Elynor
2014. jan. 22. 09:57
Sziasztok! Több helyen próbáltam már utána járni, de eddig nem túl sok sikerrel.... A férjemmel hamarosan babát szeretnénk, s mivel évek óta Debreczeni dokihoz ( Dr. Debreczeni Atilla - igen, ő tényleg Atilla és nem Atilla) járok, az a terv, hogy majd a terhesgondozást és a szülést is ő kísérje végig. A magán rendelése díjszabását ismerem, viszont nagyon érdekelne, hogy fogadott orvosként mennyibe kerül nála egy szülés, mi a tarifája. Akinek van ilyen tapasztalata, akár privátban is el tudja küldeni a faerytale@freemail.hu címre. Köszönöm szépen előre is. Szép napot!
84. nyc_ (válaszként erre: 83. - Nildiko75)
2013. nov. 28. 14:05
Szia, én nyugodt szívvel ajánlom neked dr. Varga Csabát, egy fillért nem kért tőlem soha, van magánrendelése is, meg a kórházba is lehet hozzá menni vizsgálatra. Tavasszal szültem nála, nagyon rendes orvos! Írj privit, ha kell a telefonszáma.
2013. okt. 1. 15:00

Segítséget szeretnék kérni..

Jelenleg 15 hetes,veszélyeztetett terhes vagyok,kislányt várunk,és eddig az összes genetikai vizsgálatot(beutalóval)a Honvéd kh-ban végezték,ahol mindenki nagyon kedves volt,semmi problémánk nem volt,pedig még placentamintavételen is jártunk.Mivel az én területileg illetékes kórházammal nem vagyok megelégedve,igen rossz tapasztalatokat szereztem náluk,nagyon szeretnék a Honvád kh-ban szülni,ahogyan a sógornőm is tette.Mivel nem tudok"maszek"alapon orvost fogadni,nem tudom,hogyan induljak neki az orvoskereseésnek.Természetesen nem teljesen ingyen gondoltuk,de a magánorvosok díjait nem tudom kifizetni,mivel már van egy beteg fiam,és ápolási díjon vagyok vele.Akit eddig ajánlottak,ő csak magánorvosként,magánrendelésen fogadna,a sógornőm orvosa meg már nyugdíjas lett.Kérlek,ha tudtok,segítsetek megoldást találni,előre is köszönöm nektek...

2013. okt. 1. 10:52
szülészeten nekem sincs bajom, ott velem is rendesek voltak, a csecsemősők is, úgy bántak velem mint egy kis királykisasszonnyal, de maga az ambulancia az a katasztrófa! Hála istennek,megszültem kisfiamat 17en, és nem kell ambulanciára várnom, ctg-re és uh-ra.. de nekem sem a szülészettel volt bajom!
2013. szept. 25. 20:58
Én 2 hónapja szültem ott és teljesen meg voltam elégedve. A 3 ágyas szobák, amikben van zuhanyzó és wc nagy előny. A sokat szidott csecsemősökkel sem volt bajom, ha segítséget kértem, mindig kaptam is, ha nem is azonnal, de egy órán belül. A plédkötésért én is hálás voltam.Szerintem rendben van a hely, túlzott elvárásokat meg nem kell támasztani, mert mégiscsak egy kórház. Ha lesz másik baba, biztos azt is ott szülöm majd.
2013. szept. 15. 17:15
Én 41 és 3 napos vagyok, nem akarják beinditani a szülést, a kutya sem foglalkozik ott az emberrel, befektettek, de reggel 8tól este 7 ig vártam bent az ágyra, akinek meg fizetett orvosa volt, azonnal kapott ágyat, pedig nem indult meg se szülés semmi.A magzatvizem is átlagon aluli és a kutyát nem érdekli . A káosz jellemzi azt a kórházat, semmi rendszer nincs! Az ember nem csinál mást egész nap csak várakozik, míg az orvosok kiröhögcsélik magukat az asszisztensekkel és a nővérekkel. 8 orvos vizsgál meg, mind a 8 mást- és mást mond. A leleteimet összevissza kavarták, senki nem ad vissza semmit, és az orvos még engem ordított le, hogy hol vannak. Remélem nem lesz baja a babámnak, hogy ezt csinálják, mert akkor viselik a következményét is. Aki teheti szerintem ne szüljön ott. Még mindig arra várnak, hogy magától beinduljon a szülés. Remélem másnak nem lesznek ilyen élményei, de elérték, hogy az utolsó napokat idegbetegen teljenek el sok sírógörcsel, mert nagyon félek, hogy a babámnak baja lesz! Sok egészséget kívánok minden kis szülöttnek!
2013. szept. 6. 12:25
Én második babámat szültem a kórházban 2 év leforgása alatt. Soha senkinek nem adtam pénzt..és maximálisan kedvesek, aranyosak voltak!!!!!!!!!!!!! A doki is minden nap meglátogatott amíg bent feküdtünk. Én mindenkinek csak jó szívvel ajánlom a helyet :)
78. nyc_
2013. aug. 18. 22:26
Sziasztok! Én tavasszal szültem a MÁV-ban császárral, semmi gondom nem volt ott, segítőkészek voltak és 2 ágyas szobában feküdtem. Az első cicamosdás is csak jelképes, akkor húzzák ki a katétert, nem kell a sebet megmosni, le is van ragasztva rendesen,a 4. napon vette le rólam az orvos. A baba végig mellettem volt, semmilyen plédkötésről nem tudok.
2013. júl. 26. 19:50

Sziasztok!

Hát most meg ilyedtem 2 hét múlva császároznak ott. Hihetetlen hogy osztályon ilyen be fásult nővérek vannak de a pénzt tuti el várnák én is egészségügybe dolgozok de hogy látom ha egy betegnek fájdalmai vannak nem tud mozogni nem tudnám ezt meg tenni hogy ne segítseg ráaldásul sebészeten dolgozok és friss sebet tusfürdővel meg mosni öngyilkosság. Csoda hogy túléltted syssi.

2013. júl. 11. 15:15

Szia!

Nem cél a császár, csak ha muszáj! Én programozott császáros voltam. De csak úgy csinálták meg, hogy vittem igazolást, másik szakorvostól miért kell, hogy császáros legyek.


Számomra érthetetlen módon nővérek szoros plédkötésben hason fektetve altatják a babákat. Nem sikerült megértenem miért.

Hosszú ideig kellett dolgoznom azon, hogy a babám másként is el tudjon aludni.


Az AEK egyik épülete a Pormaniczki u-i, amit régen hívtak MÁV-nak.

75. Piroska32 (válaszként erre: 68. - Syssi841)
2013. jún. 6. 15:11

Sziasztok! Hányan olvassátok ezt a fórumot?

Azoknak a szava érdekel, akik az lemúlt pár hónapban a MÁV-ban szültek BP-en:

Ki szűlt normál úton és ki császárral?

Azért kérdezem, mert azt szeretném tudni, hogy nem végeznek ott előszeretettel inkább császármetszést?

74. Ica77
2013. máj. 22. 11:54
A MÁV kórház az egyenlő az AEK-kel? Mert én azt hittem, hogy a MÁV kórházban fogok szülni, de az a Podmaniczky u-ban van. Akkor annak a kórháznak mi a neve?
2013. máj. 15. 16:00
Köszönöm a linket
72. Ginfizz (válaszként erre: 71. - Ginfizz)
2013. máj. 15. 15:49
2013. máj. 15. 15:48

De inkább itt érdeklődj, többen írnak, sűrűbben és vannak friss tapasztalt kismamik :)


Fórum - ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb)

70. Ginfizz (válaszként erre: 69. - Kis.ticsok)
2013. máj. 15. 15:43
Pelenkát és popsitörlőt kell vinni a babának, ruhát adnak, de vihetsz azt is, nem tiltakoznak ellene.
2013. máj. 15. 15:39

Sziasztok!

Nem tudom olvassa e még valaki ezt a fórumot. Szeretném megkérdezni aki mostanság szült itt mit kellett vinni vagyis mit adtak a mamának babának és mik voltak azok amiről gondoskodni kell?

2013. febr. 9. 22:50
A csecsemősökről nekem sincs rossz véleményem . Volt egy idősebb szemüveges hölgy ő nagyon aranyos volt. Megmutatta ,hogy kell szoptatni,pelenkázni..Nekem a nővérkékkel volt gondom ..Én is császáros voltam és nem tudtam fel állni se az ágyból megkértem az egyik nővérkét ,hogy oda adná -e babát azt mondta nem ,hogy képzelem . Szégyelhetném magam ,mert nem tudom ellátni stb stb.Szegényt nagy nehezen felvettem megetettem,elláttam.Közölték harmadik nap mehetek haza.Látták,hogy fáj ,szenvedek,de ők azt mondták ez azért van ,mert elvagyok kényeztetve.A babát én se adtam le egyszer sem ,vittem magammal mindenhova.Aztán haza engedtek valóban a 3.nap. Ja és el kell mondanom akkor cserélték le gyorsan csak a kötésemet elöszőr.Mikor megszültem tusfürdővel mosdattak meg még a sebet is megmosatták velem.Még csodálkoztam is ,hogy a sebet is meg kell mosni,hiszen ahhoz úgy hallottam nem érhet víz.Szóval hazaengedtek 3.nap . Otthon se tudtam mozogni azt hittem ez természetes. Na rá másnapra be is lázasodtam 40 fokos volt. Párom visszavitt kiderült el van fertőződve a sebem.Elöszőr mondták coli ilyesmi ,de nem ..Úgy ahogy voltam már bűzös váladék folyt ki a sebből megvárattak majd egy órát mire az egyik dr.úr mondta,hogy menjek a kezelőbe . Na mikor meglátta mondta keress egy szobát..Rögtön jött 3 sebész felnyitották a sebem érzéstelenítés nélkül.Senkinek nem kívánom az az érzést. Ha egy órával később megyek már nem itt lennék.Két hétig kezeltek tisztogatták ,újra összevarrtak végre hazamehettem.Két hetet kellett a babám nélkül töltenem ,mert ő már otthon volt apukájával . Nagy szerencsém volt,hogy egy jó anyám ,anyósom van ők vigyáztak ,segítettek a páromnak .A császáros szülésről annyit,hogy 4 újjnyira ki voltam tágúlva 1,5 órát hagytak csak vajúdni,de mivel nyáron sokan szabira akartak menni így sietettek ..A szülésznő ari volt a Dr,nő nem ..említésre sem méltó a viselkedése. Ő közölte,hogy elég volt megyünk a műtőbe ,mert ő nem ér rá.Egész műtét alatt arról beszélt ő hova megy ,. Meg ,hogy valaki eltörte kint ép a lábát a folyosón egy ápoló és ,hogy szegény pont ő is szabira menne stb stb..Lehet azt hiszik nem hallottam. Azt írták a záromba ,hogy mozgó koponya miatt császároztak.Indokolt volt-e vagy sem hát ki tudja ?! A szülésznő nem akarta a császárt ,de a dr igen.Ezek a emberek mikor én visszakerültem mind szabin voltak addigra és a két hét alatt egyikkel sem találkoztam . Mai napig csak a nevét tudom annak aki császározott nem láttam az orvost..Mikor kérdezték ki műtött mondtam és annyit mondtak ja..Amikor újra műtöttek az aneszteziológus felismert nagyon ari volt mondta sajnálja ami történt.Kérdeztem mi történhetett azt mondta ne feszegessük így jobb lesz mindenkinek.A nővérke aki beszólt amit az elején írtam ,hogy elvagyok kényeztetve rám nézett és elkerült inkább .Nem merte onnantól azt mondani,hogy elvagyok kényeztetve meg hasonlóak.Jött adta szorgalmasan az infuzióba az augementint ,de hozzá se szóltam meg őse inkább ,mert látta,hogy mit gondolok szerintem. Adta a véralvadásgátlót.Itt már a nőgyógyászati részlegen voltam és voltak normális nővérek.Bálint Koppány Dr.úrnak köszönhetem,hogy itt vagyok ő hozott helyre ..Mindig hálás leszek neki..Így végra a baámmal lehetek aki immár 7 hónapos lesz 20.-án.Ez az én történetem.
67. vvicus
2013. febr. 7. 20:02

Sziasztok! Sajnálom, hogy többőtöknek ilyen rossz véleménye van a csecsemősökről. Biztos nehéz lehetett... :-(

De azért leírom az én tapasztalatomat is. Az első babám a PIC-re került, tehát ott csak a PIC-esekkel van tapasztalatom, vegyes volt, voltak nagyon rendesek és tök bunkók. Második babámmal már eljutottunk a 36. hétig, így végre megtapasztaltam a gyermekágyi osztályt is. Nagyon féltem tőle a sok rossz vélemény miatt, de nekem abszolút pozitív tapasztalataim vannak. Jöttek a védőnők és segítettek mindenben, holott nem első gyermekem született akkor. Császáros voltam, a mobilizálásnál is rendesek voltak, aztán segítettek átcipekedni. A 3 nap alatt semmi gondom sem volt, kétszer is megmutatták a köldökcsonk ápolását, abban nem volt tapasztalatom, és nem én kértem a segítséget egyszer sem, hanem jöttek. Pedig mindhárman többgyerekes anyák voltunk a szobában. Még a pelenkázást is megmutatták. A védőnőkkel jól el is beszélgettünk a szoptatásról,igazán kedvesek voltak. Összességében nekem semmi gondom nem volt az osztályon, nem is nagyon futottam össze a csecsemősökkel, mert nem adtam le a Kisfiamat egyszer sem, még enni is kitoltam magammal az ebédlőbe.

66. syssi841 (válaszként erre: 65. - Kloj83)
2013. febr. 7. 01:23
Nekem is ez a véleményem ..Szinte ugyanez történz Júliusban is ,de én nekem picit súlyósabb is történt ..
65. kloj83
2013. jan. 28. 00:13

Sziasztok!


Novemberben szültem a MÁV-ban. Sürgősségi császár lett a vége. Nekem a szülés napjáig nagyon szimpatikus volt a kórház szülészete. Azóta megváltozott a véleményem és a MÁV közelébe sem megyek többet. Az egész orvosi része profi volt, jól sikerült a műtét, kislányom is szép, egészséges baba lett.

DE:

Maga a közlés, hogy császár lesz úgy történt, hogy berobbant a szobába a műszak lejárta előtt az egyik szülésznő, ránk cseszte a lámpát, felborította a paravánt és rám kiáltott, hogy ebből császár lesz és kiment. Ezzel az infóval hagyott ott minket egy jó órára. Addig összeszedték a team-et, bejött az orvos és szépen elmagyarázta, hogy toxémia van és muszáj a császár, nincs mese. Mivel egyáltalán nem voltam császárra készülve, burokrepedéssel mentünk be, így nem is tudtam, hogy ez mivel jár (katéter, spinális, stb). Senki nem mondta, hogy mi mit követ, mindenki tette a dolgát, én érdeklődtem, míg végül szerencsémre elájultam és már a megfigyelőben ébredtem. Innen kezdődött az igazi feketeleves. Az osztályon az asszisztensek és főleg a csecsemősök (egy csecsemős fiatal lány kivételével) mind bunkók. Elhiszem, hogy sok a meló és kevés a bér, de ez több a soknál. Nem jött meg a tejem, a kislányom a 3. napon már nem aludt, annyira éhes volt. Bejött egy vén smasszer, aki elméletileg csecsemős volt és közölte velem, hogy béna vagyok. Megmutattam, hogy teszem mellre a kicsit, erre lebaszott, hogy így nem jó. Mondtam, hogy akkor mutassa meg. Elkezdte csavargatni a mellem, tömte a lányom szájába. Nem ment neki, hívta a vén gyerekorvost, aki szintén elkezdte tépni a mellem és tolni be a gyerek száján. Mindkét mellemet sebesre csavargatták, de nem jött belőle semmi sem, a kislányom pedig csak tűrte. Hoztak bimbóvédőt (L-es méretet egy újszülöttnek!) is azzal sem ment. Erre ők is szintén a műszak lejárta előtt 5 perccel közölték, hogy ez a gyerek nem is éhes és egy szempillantás alatt kirohantak a szobából. Ennyit a szoptatás és a mellre tétel segítéséről. Ennél a smasszer nőnél este nem sírattak a babák, ahol sírtak, onnan elvitte. Végül az egyetlen normális csecsemős észlelte a helyzetet és felíratott tápszert. Érdekes, utána a kislányom megnyugodott. (tejem utána és azóta sem lett, hiába csavargattak, mint egy tehenet) A többi csecsemős pedig mintha ott sem lettek volna. Be sem jöttek, nagyívben tettek mindenkire. A másik problémám az volt, hogy ugyan látogatók a szobába nem jöhettek be, ez renden van. De az esti műtétet követő reggelen a férjem behozott még pár dolgot, vizet,stb. Kértem a nővért, hagy hozza el a férjem az ágyamig, utána kimegy (egyedül voltam a császáros megfigyelő szobában). Nem engedték és végignézték, hogy én cipelem be egyesével a cuccokat derékszögbe hajolva. A nővérek hozzáállása az egészhez annyi volt, hogy mit szenvedek ilyen látványosan, nem fáj ez ennyire… Az már csak hab a tortán, hogy a kaja egyenlő a moslékkal, de nagy a szája minden szoptatási tanácsadónak a szoptatós anya étrendjéről. Nekem a MÁV-ban töltött idő megalapozta a szülés utáni „jókedvemet” másfél hónapra.

64. Handa27 (válaszként erre: 62. - Ginfizz)
2013. jan. 14. 13:59
Nála szültem 3-án, nagyon jó orvos és rettenetesen figyelmes és alapos, csak ajánlani tudom!
2013. jan. 14. 13:31

ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) Fórum

Ez ugyan az a kórház. Nézz körül ott is!

2013. jan. 14. 13:25

Sziasztok!

Ha még nézi valaki ezt a fórumot, vagy idetéved és van infója DR. FARKAS BENCEről, szívesen venném, ha megosztaná velem, akár privát is.

Köszönöm!

61. Agaa
2012. nov. 20. 19:36

Sziasztok!!!

Életemben elődzör fórumozok,mert nyomós indokom van rá!!!


Szeretnèm felhívni mindenkinek a figyelmét a MÁV kórház szülészetére!!!! Először is szeretném leszögezni, hogy a szülészeti részleg nagyon korrekt, színvonalas, egytől egyig mindenki a kényelmemet kereste, a szülész, Dr. Farkas Bence ritka munkaszerető ember és kedves.nagyon jó ott a légkör!!!!


DE!!

Utàna 3 napig a kórterembe lenni mags volt s pokol!!!

Az összes műszak dolgozója bunkó, munkakerülő ember!!!

Császármetszés után reggel fél 5-kor betolták a gyerekemet az ágyam mellé 1 szó nelkül. Én fel se tudtam kelni, azt se

tudtam hogy kell felvenni a kocsiból, és fel se tudtam kelni az ágyambol a fajdalom miatt. Nagy nehezen felsegitettek a szobatarsaim, megmutattak hogy kell szoptatni, felvenni .nem jött tej 2 napig. A gyerekem fojamatossm sirt az éhségtől!!! Hiaba mentem a dokikhoz hogy adjanak tapot mig nem tud szopni!!!lebasztal, es rámcsapták az ajtót!!!a 3 nap alatt 3 órát aludtam!!! Rám is szóltak sokszor, hogy ne sirassam a gyerekem.2 nap utan mondta s doki, hogy látja az arcán hogy éhezik szó szerint, adni kéne neki egy kis tápot!!!


Ebbe a kórházba azt hangoztatják, mekkora jó fejek hogy szülés után velünk lehet a baba sőt kell is!!de a háttérbe az van, hogy így nem kell törődniük a babákkal, meg az anyukákat is messze elkerülik!!!pedig szülés után vágással a hasamon jó lett volna ha 5 percre valaki átveszi a kezemből a babát hogy legalább tusolni el tudjak menni!!!


Ja és szakadatlan azt hajtják hogy szoljunk ha segitség kell, de ha szoltunk, ránk csapták sz ajtót!!!és ez mind nem csak az én véleményem, voltunk ezzel ott páran így!!!

60. Huszárné Andi (válaszként erre: 59. - A anka)
2011. aug. 20. 20:35

Szia,

köszönöm szépen,utána nézek!

59. a anka (válaszként erre: 58. - Huszárné Andi)
2011. aug. 19. 22:47

Szia Andi,

Én ott szültem március végén, veszélyeztetett voltam végig. Van egy másik fórum, bemásolom a linket, ott a lányok már több jó orvost is ajánlottak.

[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook