Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MÁV kórház szülészet aki már szült ott a közelmúltban fórum

MÁV kórház szülészet aki már szült ott a közelmúltban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. aug. 17. 20:33

Sziasztok!

A közelmúltban az ÁEK-ben szült,hasonlóan veszélyeztetett terhes kismamáktól kérnék sürgősen segítséget, hogy orvost ajánljatok.Dr. Szabó Gy. akinél a kislányomat szültem 7 éve, nem tudott válalni,mert pont a szülésem kiírt idejében szabin lesz.Pontos névvel tudtuk nekem mondani vk-t?Magasvérnyomásos,ikerterhes vagyok,egy 12 éves fiam,egy 7 éves kislányom van,és tele vagyok aggodalommal.Előre köszönöm a segítségeteket!

57. Beky82 (válaszként erre: 56. - A anka)
2011. aug. 13. 14:07

Szia!


Írtam privátba neked megkaptad?Vagy nem volt még időd elolvasni?

56. a anka (válaszként erre: 55. - Beky82)
2011. aug. 8. 22:16
Oksi, írj. Várom, hogy mi volt. :)
55. Beky82 (válaszként erre: 54. - A anka)
2011. aug. 8. 09:38

Szia!


Privátba írok neked mert már ez nem a fórumtémához kapcsolódik!

54. a anka (válaszként erre: 53. - Beky82)
2011. aug. 5. 22:27

Szia, :)

Elnézést, hogy csak most válaszolok, de egy kicsit káoszos napjaink voltak. Plusz piacra rohantam tegnap is meg ma is, mert teszem el törpének a gyümiket a fagyasztóba, hogy télen ne kelljen neki üveges babadeszertet adnom. Jobb, ha én csinálom meg neki. :)

Nem mondták, azzal nyugtattak, hogy 1 nap ide vagy oda nem számít. De a biztonság kedvéért a zülés végére odaállítottak készenlétbe egy gyerekorvost, hogyha bármi gond lenne rohanhasson vele a PIC-re. De szerencsére minden rendben volt. :)

Én is nagyon szerettem a pocakosságot és már most "irigykedek" azokra akiknek a pocakjukban lapul egy kisbaba. Olyan jó érzés. :) De majd pár év múlva újra nagy ocakom lesz. Addig pedig minden percét kiélvezem a babázásnak. :) Úgy rohannak a napok és hetek nem? Még csak most született Zorka és már 4,5 hónapos. Nagyon dúrva.

Zozi nagyon jó baba, este 8-kor kidől, akkor beteszem a kiságyába és 2-4 között ébred enni. Akkor magam mellé teszem és reggelig mellettünk szundikál a kis vacakom. :)

Még szerencsére van tejem, úgyhogy azt eszik, illetve este 6-kor van egy adag tápszer vagy gyümi. Már nem kellene kiegészítés, csak megszokta már így. Én meg nem bánom, mert legalább estére lesz elég tejem, illetve, ha megyünk napközben valahova és közbe esik egy etetés akkor tudom neki cumisüvegből adni a hamit. Zozi nagyon kis kényelmes, mert nem szeret akárhogy cicizni. Csak fekve az ágyamban, és ilyenkor nem is beszélgethetek mással, mert csak magának akar. :) úgyhogy ezt idegen helyen nem tudjuk csinálni. :) De nem bánom.

Mekkora a kislányod? Biztos aranyos, ahogy várja már a kistesót. :)

Huuuu, holnap nagy nap lesz, mentek 4D-re. :) Biztos nagyon jó élmény lesz! Majd írj, hogy maradt e kukacos a pocaklakód. :)

53. Beky82 (válaszként erre: 52. - A anka)
2011. aug. 4. 09:31

Tényleg szép méretei voltak a lányodnak.Úgyis kint megnő csak az a lényeg hogy a többi paraméterei rendben legyenek a születéskor.De nem mondták hogy koraszülött?Nem kellett inkubátorba tenni?

Én is azt mondom hogy mindegy hogy fiú vagy lány csak egészséges legyen.Hiába a korszerű UH én akkor vagyok nyugodt ha kinn van és látom hogy mindene megvan!

Mi az elsőnél nem is akartuk és nem tudtuk a nemét meglepi volt amikor született.Csak most a ruhák miatt is akartuk tudni,mert sok van és lányosak és ha fiú akkor nem hozzuk fel Pestre Miskolcról mindet.

Igazából nekem mindegy az én családom lányosabb én örülök ha fiú ha lány,a páromé fiúsabb és ő lánypártibb de örült a fiúnak ő is.

Úgy irigyellek hogy már babázhatsz már úgy várjuk, főleg a kislányom.Igaz az is elszalad hamar.

Olyan soknak tűnik ez a 9-10 hónap hogy nem győzzük kivárni de igazából én szeretek terhes lenni olyan jó érzés!

Az egyik rokonunknak is végig feküdnie kellett az elejétől és be is vérzett,ráadásul akkor már ott volt a 2 éves kislányuk.

De az a lényeg hogy megéri!

Egyébként jó baba?Alszik rendesen?Szoptatod még?

52. a anka (válaszként erre: 51. - Beky82)
2011. aug. 3. 22:29

Zorka a 36. hét előtt született és ahhoz képest nagyon szép méretei voltak, mert 54 centis volt és 2910 grammos. Most 4,5 hónaposan is hosszabb, mint a vele egykorú babák. De nem baj, szép magas csajszi lesz majd hosszú combokkal. :)

Az jó, ha kisfiú lesz, nem? Vagy kislányt szerettetek volna megint? Bár az a lényeg, hogy egészséges legyen. Én nem is tudom, hogy ilyen nemű második törpét szeretnék majd. Jó lenne egy mini a páromból, de a kislányok meg olyan cukikés annyira aranyosan lehet őket öltöztetni. :) De nekünk ez még picit odébb van. Remélem a második terhességem már nekem is probléma mentes lesz, mert egy izgő mozgő törpe mellett nem fogok tudni sokat feküdni. Nekem Zozival a 7. héttől végig feküdnöm kellett és csak keveset mozdulhattam ki, mert a placenta rossz helyen tapadt meg és vérezgettem. De a lényeg, hogy itt van, szuszog a kiságyában és teljesen egészséges. :) Érte megérte ez a sok szobafogság! :)

Írj majd, hogy milyen volt a 4D, kíváncsi vagyok, hogy ott mit mondanak. Egyébként az, hogy hova teszi időben az UH a törpét nem nagyon jelent semmit. Nekem Zorkát a 24. hétig végig "lekicsizték" és mondták, hogy később fogant. Aztán a végére beerősített növésileg, mert teljesen jó méretei lettek. :)

51. Beky82 (válaszként erre: 50. - A anka)
2011. aug. 3. 10:22

Nem baj hogy hosszú lett így legalább volt mit olvasni és én szeretem a szülésről szóló storykat olvasni.

Hála istennek nekem eddig problémamentes a terhességem az első is az volt!

Remélem hogy nem bánom meg hogy nem fogadtam orvost de így is úgy is megszületik csak nem mindegy a körülmény,de ha nem is lesz jó mint az első,akkor majd kiheverem,meg úgyis kárpótol majd a baba!

December 10-re vagyok kiírva de legutóbbi UH-n 1 héttel visszaminősített a doki és így dec 20. mondtak.

A lányom is 2 héttel hamarabb született a 38 hétre és 3550 gramm és 52 cm-volt.Nem bánnám ha november végére megszületne de ezt majd ő tudja úgy is.

Úgy néz ki a doki szerint kisfiú 85-90%-ra mondta.

Most szombaton megyünk 4D UH-ra és kíváncsi vagyok ők mit mondanak a nemére.

Jó hogy írtad az ennivalót mert annak idején Miskolcon adtak ebédet nekem délbe,akkor még ehettem de utána délután már nem.

Hát igen nekem hosszúra sikerült a vajúdás az elsőnél mert reggel fél 8-kor mentünk be és este fél 9-kor született meg a lányom.Remélem a második azért gyorsabb lesz.

Neked mennyivel született a kislányod?

Nagyon szép neve van!

50. a anka (válaszként erre: 45. - Beky82)
2011. aug. 2. 21:25

Elnézést, ha túl hosszú lett. :) De ahogy írtam mindig eszembe jutott valami.

Az osztályon a szobák többsége 3 ágyas zuhanyzós, de van 3 vagy 4 db 2 ágyas zuhanyzós szoba is. Én ilyenben voltam. A szobában volt egy pici hűtő is. Ezt csak azért írom, mert a kaja elég vacak és ha hoznak a rokonok ennivalót akkor tudod hova rakni.

Bugyit nem kell ott felvenni, mert tényleg elég sűrűn vizsgálják az embert. Bár én nem tudom milyen egy fél napos szülés, mert Zorka 2,5-3 óra alatt megszületett, úgyhogy gyors volt, mint a villám. :)

Apás szülésnél nem kell ruhát venni, mert nem kell beöltözni. Az apuka is saját, utcai ruhában van. A bejáratnál kell csak mindenkinek "papír mamuszt" húzni a cipőjére.

Viszont ha sanszos, hogy sokáig leszel a szülőszobán, akkor érdemes ennivalót vinni mindkettőtöknek, mert a kórházi büfé borzalmas.

Hááááát bennem egyébként kettősség van azzal kapcsolatban, hogy legyen e fogadott orvos vagy sem. Ha probléma mentes a várandósságod akkor nem biztos, hogy kell. De nem biztos, hogy én be mertem volna vállalni. Vannak ott is nagyon jó és kedves dokik, de sajnos tényleg van egy-két elég bunkó.

Tényleg vacak helyzetben van a kórház anyagilag, főleg mióta összevonták a Honvéd kórházat a MÁV-val, a BM-mel és még egyel.A probléma ott kezdődik, hogy a forrást csak a honvédség biztosítja, a MÁV és a BM egy forintot nem ad bele, viszont a betegeik ugyanúgy mennek. Úgyhogy ezért is kevés a pénz. :(


Mikora vagy kiírva? Kisfiad, vagy kislányod lesz?

49. a anka (válaszként erre: 46. - Patyoma)
2011. aug. 2. 21:07
Nagyon szívesen! :) Kiss Attila volt az orvosom és maximálisan meg voltam/vagyok vele elégedve. Ha tesó lesz szintén vele szeretném majd végig csinálni a pocakosságomat és a szülést. :)
48. patyoma (válaszként erre: 47. - Beky82)
2011. aug. 2. 14:55
A lányom 2010-ben született és tőlünk 300 napnál nem régebbit kértek. Ott kellett kikérni ahol házasodtunk, 2ezer Ft volt, ha jól rémlik.
47. Beky82
2011. aug. 2. 14:05

Sziasztok!


Tudna valaki segíteni abban hogy tényleg - 300 napnál nem régebbi kiállítású házassági anyakönyvi kivonat is szükséges a gyerek anyakönyvezéséhez?

Egy másik fórumon olvastam,igaz 2009-ben írta valaki de én nem emlékszem hogy az első gyermekemnél kértek volna ilyet.


A másik kérdésem hogy szült-e valaki fogadott orvos nélkül mostanában (2011-ben)a MÁV-ban és ha igen akkor hogy viszonyultak hozzá?

46. patyoma (válaszként erre: 41. - A anka)
2011. aug. 2. 12:08
Szia! De jó, hogy írtál! Köszönöm! Ki volt az orvosod?
45. Beky82 (válaszként erre: 43. - A anka)
2011. aug. 2. 11:13

Ezt jó részletesen leírtad köszi szépen hasznos volt!

Ez a hálóing dolog tényleg elég vicc mert ha nem olvasok utána és nem kérdezek rá én nem is vittem volna,mivel az elsőnél adtak nekem.Nem tudom hogy ez az egészségügy évek alatti romlása miatt van,vagy kórháza válogatja.Rájöttek hogy ez olcsóbb megoldás,nem kell nekik mosni és újakat venni,hozzon inkább a beteg:)!

Azért lenne még egy két kérdésem.Mivel én még sose voltam a Mávba érdekelne hogy tényleg 3 ágyas szobák vannak az osztályon zuhanyzóval?

Nekem az első szülésem hosszúra sikerült ezért egész nap mászkáltam és feküdtem amikor a CTG-t rám rakták.

Akkor azt mondák ne vegyek fel bugyit mert úgyis állandóan vizsgálgatnak.Itt se kell felvenni?

Apás szülésnél be kell öltöznie és kell érte fizetni?Mert Vácon 1000Ft az eldobható ruha a papának ha bent akar lenni.Ezt én is két hónapja hallottam a férjem munkatársának a felesége szült és ők mesélték.Ez már tényleg vicc nem?De én már nem csodálkozom semmin!

Szerinted is rosszul járok ha fogadott orvos nélkül szülök?

Csak én már egyszer megjártam a fogadott orvossal és így hogy nem jött be így is rendes volt az ügyeletes doki és a szülésznők is igaz az Miskolcon volt.

Ha még eszembe jut valami akkor majd írok!

44. a anka (válaszként erre: 42. - Beky82)
2011. aug. 1. 22:00
Amit még elfelejtettem. A babának csak pelust és popsi törlőt kell vinni, minden mást adnak.
43. a anka (válaszként erre: 42. - Beky82)
2011. aug. 1. 21:56

Nagyon szívesen! :) Először én is azt hittem, hogy vicc, hogy a saját hálóingemet kell felvenni szüléshez, de nem. Saját hálóinget és fürdőköppenyt tegyél a szülőszobai pakkodba. Jó, ha ebben a pakkban van nagy betét is és eldobható bugyi. Mielőtt felvisznek az osztályra el kell menni pisilni kötelező jelleggel és akkor már nem adnak új betétet.

A szülőszoba szerintem normális, bár annyira nem néztem szét, mert örültem, hogy élek. :) Nagyon gyors lefolyású volt a szülésem, így én járkálni is csak annyit bírtam amíg kiszaladtam a WC-re. De minden nagyon tiszta volt. Beöntést elvileg adnak, bár én nem kaptam, mert hasmenésem volt a nagyon gyors tágulás miatt, így mire a kitolási szakaszhoz értünk addigra már teljesen kitisztultam. Borotválás van. EDA van. Bár akkor egy kicsit mérges voltam, mert az EDA-t először azért nem kaphattam meg, mert nem volt 36. heti "friss" laborom (a kislányom 35+5-re született) aztán pedig azért, mert nincs ott a dokim. De végül én nyertem és megkaptam az érzéstelenítést. :) Vajudás közben lehet mászkálni, ha épp nincs a pocakodon a CTG, akkor felkelhetsz a szülő ágyról. De nyugi, mert tényleg mindenki aranyos a szülőszobán az emberrel. Viszont azzal kalkulálj, hogy amire szükséged lehet azt inkább vidd, mert nincs. :)

Anyakönyvezést a kórház intézi. Ha felkerültél az osztályra másnap jön egy védőnő aki kitölti a szükséges adatlapokat az anyakönyvi kivonathoz, TAJ, adó és lakcím kártyához. Úgy emlékszem elkérte az én papírjaimat és azok, illetve az én válaszaim alapján töltött ki mindent. Az, hogy a házassági anyakönyvi kivonat mikori kell, hogy legyen nem tudom, mert Zorka az én nevemre került, mert az apukája sokat dolgozik külföldön és ha bármit intézni akarnék neki egyedül nem tudnék, úgyhogy egyedülálló anyaként vetettem magam nyilvántartásba. :)

Az osztály egyébként kibírható. Ott már a babával foglalkozik az ember úgyis. A nővérkék kedvesek voltak, a csecsemősök közül a többség rendes volt, de volt egy csaj akit pl én majdnem benyomtam a kék fényes inkubátorba (pedig én nagyon nyugis vagyok), mert olyan bunkó volt. De a többség aranyos. Tápot nem adnak a babáknak, csak cukros vizet hoznak egyből amikor kihozzák neked a törpét és te döntöd el, hogy adsz e neki. Összességében nekem szép élmény volt az egész, de a kórházból az utolsó napon szerintem már mindenki rohanna haza, hogy végre nyugiban együtt lehessen a babájával és végre ne zavarjon senki. Ja elvileg a szobákba nem mehet be senki, csak az üvegen keresztül lehet bekukucskálni és úgy láthatják a látogatók a babád.

Na jó hosszú lettem. :) Ha van még kérdésed írj nyugodtan, megpróbálok mindenre válaszolni. :)

42. Beky82 (válaszként erre: 41. - A anka)
2011. aug. 1. 21:26

Köszi az infókat.

Furcsa hogy vinni kell hálóinget nekem Miskolcon adtak az első szülésemnél de legalább ezt is tudom már.

Tudnál akkor mesélni egy kicsit részletesebben a dolgokról.Milyen a szülőszoba?Milyen a szülészeti osztály?Mennyire normális?

Epidurális érzéstelenítést lehet-e kérni?Van e beöntés,borortválás stb-?

Ja és azt olvastam hogy a gyerek anyakönyvezéséhez 300 napnál nem régebbi kiállítású házassági anyakönyvi kivonat szükséges?

A lakcímbejelentéshez mi kell?Mert nekünk miskolci az állandó lakcímünk és a gyereket is oda tudjuk bejelenteni.

Előre is köszi a válaszokat!

41. a anka (válaszként erre: 39. - Beky82)
2011. aug. 1. 20:50
Sziaszto! Március végén szültem a MÁV (ÁEK)kórházban. Nem lehet szülésznőt fogadni, de nekem ezzel nem volt problémám, mert az éjjeli műszakosok és a reggeliek is nagyon kedvesek voltak. Hálóinget vinni kell, nem adnak még a szülőzobán sem. Végig asaját ruhájában van az ember. Nekem mondjuk volt fogadott orvosom, de ennek ellenére az ember "belefut" idegen orvosokba is és velem mind nagyon kedvesek voltak. Ha esetleg valamire kíváncsiak lennétek írjatok, hátha tudok segíteni. : )
40. Beky82
2011. aug. 1. 18:18
Kimaradt az előzőből hogy :délután 4 órakor.
39. Beky82
2011. aug. 1. 17:56

Én is olvastam a bejegyzést de nem igazán érdekel,lehet hogy megfogom bánni de anyagilag se engedhetjük meg a fogadott orvost és fizettem az elmúlt pár évben elég sok TB-t.

A másik dolog hogy mint azt már írtam hogy az első gyerekemnél volt fogadott orvosom és mivel nem jött be várták hogy majd egyszer csak megérkezik ezért nem "mertek hozzám nyúlni" vagyis reggel fél nyolctól délután négyig nem repesztették meg a burkot órakor megkérdezte az ügyeletes doki hogy megrepessze vagy várjunk még az orvosomra.Erről ennyit.

Én is úgy hallottam hogy nem lehet fogadni szülésznőt mert amúgy is rendesek.

38. patyoma (válaszként erre: 36. - Beky82)
2011. aug. 1. 15:51

Nincs orvos és még csak most vagyunk babaprojecten, de mi is Újpesten lakunk éppen, ezért a MÁV van a legközelebb, ezért érdeklődnék róla. A lányomat Pesterzsébeten szültem, ami nagyon messze van.

Azt olvastam, hogy a MÁV-ban szülésznőt nem lehet választani, te erről hallottál valamit?

Most olvastam egy lány naplóját, aki a MÁV-ban fogadott orvos nélkül szült, én ezek után biztos nem vállalom be fogadott orvos nélkül a MÁV-ot.

37. Beky82
2011. aug. 1. 13:42

Sziasztok?


Azt olvastam egy másik fórumon hogy kell bevinni hálóinget?Úgy tudom adnak és nem is lehetsz a sajátodba a szülés alatt és után?

36. Beky82
2011. aug. 1. 13:39

Szia!


Nekem nincs fogadott orvosom de nem is lesz.

Az első gyermekemnél nem jött be a szülésre hiába hívták állítólag Pécsen volt vmi konferencián.

Minek fizessek több tízezret azért hogy kb 30 percet ott van a doki a szülésnél azt inkább a gyerekekere költöm.Úgyhogy úgy döntöttünk nem fogadok orvost.

Miskolcon szültem az elsőt és így is nagyon rendesek voltak a szülésznők és az ügyeletes doki aki levezette a szülést hogy nem volt a fogadott orvosom.

Kicsit bonyolult a helyzetem mert Újpesten van a tartózkodási helyem a lakcímkártyámba de Dunakeszin lakunk eddig úgy volt,de már nem akarok a Váci kórházba szülni több oka is van.

UH-ra viszont odajárok.

Amiket eddig olvasgattam más fórumokon a MÁV kórház szülészetéről jókat írtak csak régebbiek.


Ezt nézd meg:

[link]


Én a 20.hétben vagyok dec 10.-e körül mondják a szülés várható időpontját.

Te mennyi idős vagy?

Fogadsz orvost?

35. patyoma (válaszként erre: 34. - Beky82)
2011. aug. 1. 12:54

Szia!

Én is ezért jöttem!


Véleményeket szeretnék a MÁV kórházról és jó lenne, ha orvosokat is ajánlanátok!


Beky, neked van már orvosod?

34. Beky82
2011. aug. 1. 11:58

Sziasztok!


Érdeklődnék hogy aki a közelmúltban szült a MÁV kórházban mi a véleménye róla?

Hallottam más fórumokról jókat de azokat 3-4 éve írták.

2011. júl. 25. 10:01
valaki??
2010. szept. 12. 18:35
Tudna valaki segíteni abban, hogy a Honvédba járok terhesgondozásra, kell-e adni vmit a rendelésen? Dr Bálint Koppány az orvosom. Nagyon rendes, eddig háromszor találkoztunk, elküldött lelkiismeretesen mindenféle vizsgálatra. Az utolsó alkalommal kétszer is megkérdezte, hogy van-e valami kérdésem. Nem volt. A szülésről még nem beszéltem vele.
31. laszlozsu (válaszként erre: 30. - Anikko)
2010. szept. 10. 22:48

Dr. Banczik jól felsrófolta a tarifáját.

A barátnőm szűlt nála, igaz, jó régen 12 évvel ezelőtt. Akkor volt kezdő orvos.

Nem a fogadott orvosa volt. Együtt voltunk várandósak. A közös orvosunk dr. Kós-Hutás Piroska volt, aki január lévén elment sielni, s Banczik doktorra bízott minket. Hát a barátnőm kislánya nem bírta megvárni, amíg visszajön a dokinéni, s nála szült. Egyetlen fillért sem fogadott el tőle. Akkor még lelkiismeretből dolgozott, a köszönöm volt a hálavaluta. Biztos rájött, hogy attól "felkopik" az álla, s azért nem szégyenlős anyagi kérdésekben.

30. anikko
2010. szept. 10. 22:12

Nekem nagyon jók a tapasztalataim, bár nem annál a dokinál fogok ujra szülni, mert nagyon drága és kicsit mogorva is(Dr Banczik Zoltán) konkrétan közölte 80 a szülés 8 a vizsgálat. tehát mire megvan a baba 168.000 ft be kerülne. most nincs rá.:(

de nem is baj, azt tervezem h Dr Szigeti Katalinnál szülök, mert jókat hallottam róla. Egyébként a csecsemősök sokat segítettek, egyet kivéve, az úgy leb..szott egy jelentéktelen félreértésért, hogy csak néztem. ennek ellenére vissza akarok menni mert a szülészet profi, és ez FONTOS

29. f298247b9c (válaszként erre: 28. - Clau26)
2010. júl. 7. 21:57
Hát az biztos,hogy a csecsemősök egyáltalán nem segítőkészek,tisztelet annak a 2 kivételnek.határozottnak kell velük lenni,különben le se sz...nak.De az orvosok jók és a szülésznők is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook