Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


73. guapa (válaszként erre: 72. - _anatha_)
2010. szept. 25. 08:23
nagyon szuper és még foglalni sem lehet ennyi pénzért :(
72. _anatha_ (válaszként erre: 71. - Guapa)
2010. szept. 25. 05:31
Akkor árat emelhettek, mert idén februárban még 10 ezer volt.
71. guapa (válaszként erre: 69. - 24c6db19e9)
2010. szept. 24. 21:51
nekem 12000-et mondtak
70. Jucka1984 (válaszként erre: 69. - 24c6db19e9)
2010. szept. 24. 21:42
10 ezer/nap
2010. szept. 24. 18:29

Sziasztok,


Azt lehet tudni, hogy menyibe kerül az egy ágyas szoba/ nap?

Köszönöm az infót :)

68. guapa (válaszként erre: 66. - 16c9c62b1e)
2010. szept. 18. 19:14

szia!


nem lehet sajnos :(((...én már megkérdeztem...

67. tlinda82 (válaszként erre: 66. - 16c9c62b1e)
2010. szept. 18. 09:25

Szia! szerintem lehet előre foglalni, de ha felhívod őket akkor biztosan megmondják.

amig én bent voltam(3 nap)addig foglalt volt mind a 2!

2010. szept. 15. 08:42

Sziasztok!


Az egyágyas szobáról nem tudja véletlenül valaki, hogy le lehet-e előre foglalni? Progis császárom lesz sajnos, így fixen tudom az időpontot.

Sokszor foglaltak ezek vagy általában van szabad?


Köszönöm a segítséget!

65. Renikem (válaszként erre: 63. - Zodiák)
2010. aug. 24. 10:26

Szia!


Most vagyok 16 hetes még emlékszem mi volt:)


12hetesen UH-ra kellett mennem(időpontos) és utána a kombinált tesztre (amit pár napon belül az eredményt megkaptam), és annak az eredményével majd vissza a dokihoz.


Csak arra számíts, hogy rohadt sokan vannak:) és a doki elrohangál:)

64. tlinda82 (válaszként erre: 63. - Zodiák)
2010. aug. 21. 10:33
Annyit tudok, hogy a terhesgondozóba menjél először a vizsgálatra(vérvétel, vizelet), aztán ott megmondják mit kell csinálni. Én szentendrei vagyokk, itt is jártam a terhesg.-ba igy nem tudom ott mi a szokás, de biztos segítenek. ja és én csak ajánlani tudom a kórházat, ill. dokit is ha érdekel, irj.
2010. aug. 19. 11:17

Sziasztok!


Én még nagyon a terhességem elején vagyok, de a lakhelyem miatt valószínűleg a Margitban fogok szülni. 3 hét múlva megyek a 12 hetes szűrővizsgálatokra - a kérdésem, hogy ez miből áll? Csak odamegyek vagy valakihez kell menni?


Előre is köszi a választ.

62. tlinda82 (válaszként erre: 60. - Andorius)
2010. júl. 19. 15:04

Sziasztok!

Én 06.30.á szültem császárral a margitban és csak jókat tudok mondani a dokikról és mindenkiről.Nagyon segítőkészek és aranyosak ha látják h nem nyafogsz.Ajánlani tudom a Sárvári dokit, bár nekem a fogadott orvosom a Lacza doktorúr volt.Vele is teljesen elégedett vagyok és nem bántam meg a választást.Neki köszönhetem h egészéges a lányom és nem lett semmi komplikáció a farfekvése miatt!!!

61. Jucka1984 (válaszként erre: 60. - Andorius)
2010. jún. 25. 19:14
én a margitban szültem, császárral. apa egy ablakon át nézett és előbb látta a babát, mint én. kiemelték és vitték is fürdetni, előtte apa megnézhette. aztán adták csak oda nekem de csak fél percre, reggel láttam újra, mert mentem az őrzőbe éjszakára
2010. jún. 24. 20:00

Sziasztok,

lassan itt az idő és már szinte biztos a császár. (jövő hét)

Utolsó kérdésem lesz így (talán):

Császárnál mikor láthatja apa a babát? Gondolom, ő nem lehet bent a műtétnél. De mikor lehet és hogy és hol?

Mi a pontos folyamata a Margitban?

Köszönöm lányok a sok sok segítséget! Remélem, nemsokára már én adhatok tanácsokat :)

59. Jucka1984 (válaszként erre: 58. - Andorius)
2010. máj. 15. 11:55
ja ugyanúgy 3 nap, mint a sima szülésnél
58. Jucka1984 (válaszként erre: 58. - Andorius)
2010. máj. 15. 11:55

7-kor itthon elfolyt a magzatvizem és 23.05-kor már megvolt a fiam.

Vigyél be több hálóinget, én végig a sajátomban voltam.

2010. máj. 14. 20:47

Nálam kellett burkot repeszteni, mert az istennek sem akart elfolyni a magzatvíz. Gyorsan tágultam, gyorsan ment minden, a burokrepesztés a fájásokhoz képest semmi, meg sem éreztem.

Beöntést utálom, de szükséges rossz. Mondjuk én még a szülés közben is rákérdeztem a dokinál, hogy bebarnáztam-e, mert úgy éreztem, de szerencsére nem. Na ezért jó a beöntés, sok kellemetlenségtől kíméljük meg magunkat...

Én szoptatós hálóingben szültem, de utána jó sokáig kellett itthon folttisztítóban áztatni, úgyhogy én azt javaslom, hogy lehetőleg valami ócskábban szüljetek, amit nem sajnáltok!

A kórházi napokra én hoztam plusz hálóingeket is, de a hormonok valahogy megbolondultak, és nagyon izzadtam, még plusz kellett behozni pótot.

2010. ápr. 25. 22:30

A császárról nem tudok véleményt mondani.Nekem már rögtön befordult és úgy is maradt,és a szülésnél se volt komlikáció(szerencsére).


a burokrepesztésről nem volt szó,mikor bementem még nem folyt el a magzatvíz,azt megvizsgálták,tiszta volt azt mondták,és nem is volt róla szó azután.a vége felé folyt el a magzatvíz,az érzéstelenítő beadása közben.Szóval arról nincs tapasztalatom.


Borotválás:én csupasz alsó fertállyal mentem be:))de még egy picit borotváltak,hogy minden csupasz legyen.De akkor már nagyon a végén voltunk,és nem azzal voltam elfoglalva:))


Beöntést adnak.egyáltalán nem gáz.az a rossz mikor érzed,hogy már kéne WCzned de még tartanod kell,de közbe jön a fájás.Na de tényleg nem nagy dolog,egyáltalán nem vészes.És így, én legalábbis, nyugodtabbnak éreztem magam.Ettől biztos nem kell paráznod!!!!

2010. ápr. 25. 20:14

Sziasztok,

a Margitban mennyire eröltetik a császárt és a burokrepesztést?

Borotválnak? Beöntést adnak?

Köszönöm!

54. gerb (válaszként erre: 53. - Rekkabekka)
2010. ápr. 7. 09:59
Szerintem nagyon jó helyen vagy:-))) Bár, mint írtam a Margiton kívül csak a Dél-pestit ismerem mélyebben, de voltam látogatni 1-2 helyen és nem cseréltem volna. De ez csak az én magánvéleményem.
2010. ápr. 7. 09:48

Sziasztok,

nagyon köszönöm a válaszotokat, megnyugtattatok. Ezek szerint szerencsém van, hogy a Margit kórházhoz tartozom :)

52. gerb
2010. ápr. 4. 17:19

Sziasztok!


Örömmel olvasom, hogy még mindig nagyon színvonalas a Margit kórház szülészete.

Én 2001-ben szültem ott először Sárvári doktornál (akkor még nem ő volt a fogadott orvosom, de mivel augusztusban szültem a fogadott dokim szabira ment és Sárvárira hagyott). Nagyon szimpi doki és nem is csalódtam benne (ma is ő a nőgyógyászom).

Másodszorra 2004-ben szültem ott. Mindkétszer epidurális érzéstelenítéssel.

24 órás rooming in szobában voltam mindkétszer és nagyon meg voltam elégedve mindennel.

Sajnos a harmadik gyermekemet nem tudtam ott megszülni, akkor volt az az ominózus egészségügyi reform aminek keretében bezárták a Margit kórház szülészetét (akkor úgy tűnt végleg) és áttették a Jánosba. Hát én nem akartam ott szülni, így mentem a dokim után, aki a Dél-pestibe vihette a nála szülő nőket. Hál'Isten, szerencsém volt, mert itt nincsenek külön szülőszobák, csak csempefallal és függönnyel vannak elválasztva egymástól az ágyak, de én mégis egy külön, az egyetlen különszobában szülhettem epidurális nélkül (itt is adnak, de nem volt rá idő). Sajnos itt nem volt 24 órás rooming in, este elvitték a gyerekeket és csak reggel hozták vissza őket és csak egy üvegfalon keresztül mutatták meg őket a rokonoknak. Ez 2007- ben volt. Összességében nem volt rossz itt szülni, de a mai napig fáj, hogy nem a Margitban szülhettem meg a harmadik gyermekem.

51. andorius (válaszként erre: 49. - Rekkabekka)
2010. ápr. 2. 14:44

Szia,


annyit új infóm van ezzel kapcsolatban, hogy a 26.hét után az ultrahangos nővérektől kell időpontot kérni két "kórházlátogatásra".

Az egyik minden hónap elő hétfőjén a másik a harmadik hétfőn van. Az egyiken bemutatják a kórházat a másodikon a szülésről beszélnek (állítólag :) )

50. gicus83 (válaszként erre: 49. - Rekkabekka)
2010. ápr. 2. 13:34

szió!!

Én egy ágyas szobában vajúdtam és Apa is végig velem volt.egyébként mikor mondták,hogy irány a szülőszoba akkor nem volt kérdés,hogy jön az apuka is,természetesnek vették.Bementünk egy szobába ott felfeküdtem az ágyra és vártunk,lehetett volna labdára ülni,meg lehet sétálni,közbe a szülésznő jön mindig ,hogy megnézzen mi újság és,hogy hány ujjnyira vagy kitágulva.aztán megcsinálják a beöntést és megkérdezik szeretnél e érzéstelenítőt.Ha igen akkor ha már 2ujjnyira kitágultál meg kaphatod.

Nekem a doki azt mondta akkor menjünk a kórházba ha már 1órája 5perces fájásaim vannak.Nem érdemes túl korán bemenni,na persze azért túl későre se szabad hagyni:)Ja egyébként én ott szültem ahol vajúdtam.

Egyébként van szülésfelkészítő a margitba ,azt hiszem minden hónap első hétfője és 3.hétfője.Sok új dolgot nem mondanak(legalábbis nekem nem mondtak) de meg lehet nézni a szülőszobákat, a császáros műtőt stb.Tehát mikor mész nem lesz új a hely.

Most ennyi jutott eszembe,kérdezz még ha valami érdekel!!

2010. ápr. 1. 21:27

Sziasztok!

A Margitban fogok szülni május végén. Hogyan zajlik a vajúdás? Az is az egyágyas szülőszobában, vagy többágyas vajúdóban? A vajúdás alatt is ott lehet az apuka, vagy csak amikor már tényleg a szülésnél tartunk?

Előre köszi a válaszaitokat.

2010. márc. 29. 14:02

Nagyon köszönöm! (Merem mások nevében is)

Még van egy kis időnk (csak júli 1-re vagyunk kiírva)

De már most teljes a para...

Valamit tuti el fogok rontani :)

2010. márc. 28. 22:47

Szófosásom van...

A csecsemősökről: igen, mindegyiknek fapofája van, és gépies mozdulataikkal futószalagos gyártás jutott az eszembe róluk. De! Egy kis "bonbonravalóért" cserébe hirtelen ők is roppant kedvesek és segítőkészek lesznek. Azért a védelmükre is kelhetnék: a szülészdokik pár óráért mennyit kérnek/kapnak, a csecsemősök pedig három napért cserébe többnyire semmit, és a fizetéseik sem egyformák...

2010. márc. 28. 22:42
Még valami: a Györgyi szülésznő elsőre elég ellenszenvesnek tűnhet, de a szülésnél már nagyon profi, és kedves végig! Óriási segítség volt, vérprofi :) Biztonságban éreztem magam vele, hálás vagyok neki nagyon!
2010. márc. 28. 22:26

Remélem még nem késtem le az infókkal :)

Gyors szülést a még pocakosoknak! És rengeteg örömet az újdonsült szülőknek! És jó hír az első babásoknak, fájdalomcsillapítás nélkül is el lehet viselni a szülést... nekem nem maradt már idő az epire, pedig készültem rá :)

A nővérektől pedig lehet kérni reggelente a vizitnél Algopyrin-t. Nem szabad tulzásba vinni, de egy szem is használt.

2010. márc. 28. 22:22

Kórházba pedig textil pelust is érdemes bevinni, kis kocsiba a baba feje alá, meg ha büfizteted a válladra. 3-5 db elég szerintem. Plussz a nutellának egy csomag pelenka (szerintem az első kakák, magzatszurok, pont úgy nézett ki :)

Popsikenőcs volt, meg alkohol is a köldökcsonkhoz.

Szülés után pedig közvetlenül odaadják a babát, ráteheted a cicire, próbálhat szopizni. Később elviszik, kicsit lehet pihenni. Első este a csecsemősöknél van a baba, adnak neki cukros vizet, ez még mindig általános... pelenkázzák, fürdetik stb. Reggel megkapod, 7-re vissza kellett tolni a babát vizitre a csecsemősökhöz. 10 körül megint ki lehet hozni. Délután négyre megint be kell tolni: fürdetés stb. Utána megint lehet érte menni, és este 7-kor van még egy vizit. Utána pedig első nap kivételével már veled alszik a bébi. Én teljes időzavarban voltam, volt, hogy elfelejtettem bevinni nekik a kisbabámat, és úgy jöttek be, hogy "hát itt az elveszett baba"... szülés után az ember lánya szét van esve, jó, ha ezeket az időpontokat előre megjegyezzük :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook