Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Maradt valakinek érzékeny a gerince spinális/epidurális érzéstelenítés után? fórum

Maradt valakinek érzékeny a gerince spinális/epidurális érzéstelenítés után? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 17. 13:06
Az első szülésnél epidurált kaptam, a másodiknál spinális érzéstelenítést, és sajnos mindkettőnek megérzem a helyét :(
2009. ápr. 16. 22:30
Nekem is az első szülésemnél epidurált adtak. Azóta egy pontban olyan, mintha el lenne zsibadva a a hátam egy ponton. És viszket is néha. Én is erre gondoltam, hogy emiatt lehet.
2009. ápr. 16. 22:08

Nem gondolom, hogy attól bajod lenne, inkább a csigolyáid kötöttsége okozhatja, hogy érzékeny.Nekem vagy 6x próbálták beszúrni a tűt mire sikerült.

Utána a kisujjam lett érzéketlen, elég kellemetlen volt. :DD

6. cb4c323adf (válaszként erre: 5. - Eperlevél)
2009. ápr. 16. 22:01
meg az idő változásra is érzékenyebb..nekem mindig fáj a fejem ha jön az eső,de nagyon!!!
5. eperlevél (válaszként erre: 3. - Cyntia)
2009. ápr. 16. 21:58
Tuti attól van, ugyanis egy pontban, kb ott ahol adták. És most pár napja érzékenyebb mint eddig.
4. cb4c323adf (válaszként erre: 2. - Eperlevél)
2009. ápr. 16. 21:41

Nekem az első szülésemnél próbáltak adni de 3-szor próbálták és nem sikerült sajnos.Utána 1 évig fájt a fejem ,de annyira ,hogy ideggyógyászatra kerültem ,mert mint kiderült ideget is elkaptak ,6 hónapig kezeltek gyógyszerrel!!!

De nekem nem fájt a gerincem csak a fejem...

3. Cyntia (válaszként erre: 2. - Eperlevél)
2009. ápr. 16. 21:38

SZia!

Totál ugyanez a helyzet és én is erre gondoltam, de mind orvosi körben, mind más körben felvetve a problémát: egyértelmű elutasítást kaptam: mondván nem attól van. Egyszerűen megviselte a gerincünket a terhesség, esetleg a szoptatás, a hanyag tartás stb, stb, és most itt sugárzik ki.

2009. ápr. 16. 21:35

Sziasztok


2000-ben volt 3 térdműtétem, ebből 2 érzéstelenítéssel. Az elsőnél műtét közben kiment az érzéstelenítő hatása, a második után másfél hétig fájt a fejem.

Tavaly március elején szültem, kaptam PDA-t, majd mivel császár lett gerincbe adott érzéstelenítővel kezdték a műtétet, de ez sem lett tökéletes így altatásban folytatták.

A gerincem egy pontban fáj ha kicsit hátrébb hajtom a törzsem vagy tornázom, de nyomásra nem igazán érzékeny.

Mondtam a dokimnak, ő azt mondta hogy nem igazán tudja miért fáj. Amikor beadták nem voltak arra utaló jelek, hogy rosszul szúrtak volna. Azt mondta egy kis fizikoterápia megoldaná.....Van valaki hasonló helyzetben?

2009. ápr. 16. 21:31
Maradt valakinek érzékeny a gerince spinális/epidurális érzéstelenítés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook