Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Már soha senki nem fog neki határokat szabni? fórum

Már soha senki nem fog neki határokat szabni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Adry1992)
2013. okt. 30. 11:56
Bocs, de nekem kezd komplikálttá válni. Szóval te sem dolgozol. Akkor ezek szerint csak a párod dolgozik, és te mégis mások pénztárcájában kutatsz. Szerintem a húgoddal egy szinten vagytok ebben a pillanatban, egész addig, amíg te fel nem mutatsz valamit, hogy te is keresel. És amiből "gyűjtötök", az csak a barátod pénze, ha jól értem, szóval a szüleid elvállalták őt, hogy ott lakhasson, cserébe ő elvállal fűnyírást meg ilyeneket, úgymond a szüleid állják azt a részt, amit te nem tudsz megkeresni és a közösbe adni. Most, hogy belépett a húgod barátja is, ő is ott lakik, teljesen egálban vagytok. Ő is (a 38 éves) külföldön dolgozik, szóval nem kell eltartani őt sem, csak annyit kap, amennyit a te barátod is, vagyis, hogy ott lakik.
45. adry1992 (válaszként erre: 41. - Inta)
2013. okt. 30. 11:54

Szerintem akit meg végig úgy neveltek, hogy soha semmire nem jó,h ogy egy senkiházi, hogy egy nulla, aki nem érdemli meg még a saját anyja szeretét sem valamiért, ki tudja miért, az áldozat szerepbe kényszerül. Belémnevelték, hogy úgysem lesz belőlem semmi, hogy engem senki nem szerethet, hogy senkinek nem leszek soha elég jó. Ez a párkapcsolataimban is mindig előjött. És már a párom is ráérzett, hogy tarthat ezzel sakkban. Ő alapból nem az a zsarnok típus, nem nyom el, mint a szüleim, meghallgat, közösen döntünk, mégis veszekedések alkalmával mindig felhozza, hogy ő dolgozik, én meg eltartott vagyok. Ez az, ami nem tetszik. De lehet rosszul fogalmaztam, azért annyira nem durva, mint pl anyám vagy a húgom.

Lehet fel kéne nőnöm érzelmileg és anyagilag függetlenednem kellene, de mindig is úgy éreztem, ez egyedül nem fog menni. :(

44. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Adry1992)
2013. okt. 30. 11:47
Akkor mégsem lesz belőle külföld sem most, sem később, nem értem, miért nem mentek akkor albiba? Hosszabbnak tűnik a vártnál, de meg addigra végképp begolyózol. Olyan dolgokban akarsz dönteni, amiről te is tudod, hogy esélyed nincs megváltoztatni a mások akaratát, jelen pillanatban a szüleidét, de minél nagyobb ellenállásba ütközöl, annál inkább erőlködsz. Szerintem hagyd. Sokkal többet veszítesz, mint amennyit nyerhetnél azon, ha elengednéd ezt az egészet.
43. inta (válaszként erre: 42. - Adry1992)
2013. okt. 30. 11:46

Hőbörögsz, mártírkodsz, féltékenykedsz, gyerekeskedsz.

Egyáltalán megfontolni sem vagy hajlandó a mások által is javasolt megoldást, csak hajtod a magadét. Szinte minden egyes bejegyzésben a húgodat gyalázod, vagy a rápazarolt pénzt számolod, pedig még ha meg is érdemli, hogy így beszélj róla, te ezzel akkor se leszel kintebb.


A lentebbi idézetem egyébként, mint mondtam, nem biztos, hogy úgy van, csak azt vázoltam fel vele, hogy esetleg mit láthat a tesód. Mindegy, ne vedd észre a fától az erdőt, továbbra is ignorálj minden továbblépésre irányuló javaslatot, biztos így is lehet boldogulni.

Sok szerencsét!

2013. okt. 30. 11:39
Igen, és azt is gondolhatja, hogy "jjaj de szemetek, nem adják oda az összes telefont, számítógépet, fényképezőgépet és mindent, hogy drogot tudjak belőle venni magamnak és a szegény barátnőimnek!", ugye? Mert akkor ezt is gondolhatja. Meg azt is, hogy "szegény kiskutyámat nem hagyják, hogy abban a kádban fürödjön, amiben mi is, de szemetek!" meg azt is, hogy "micsoda mocskos emberek ezek, nem képesek eltartani a 38 éves, külföldön dolgozó barátomat, hogy képzelik?!". Nemde?
41. inta (válaszként erre: 38. - Adry1992)
2013. okt. 30. 11:38

Adri, drága, az Isten áldjon meg, ha te ezt ennyire így látod, akkor mondd már meg, miért nem lépsz? Ha a párod is ilyen, hogy gondolod a közös vállalkozást Spanyolországban?

Ha mindenki ilyen a családodban és a párod is egy érzelmi zsarnok (és tényleg nem te gagy helikopter, bár gyanús), akkor mi a tököt vársz ettől a helyzettől? És ettől a fórumtól?


Én továbbra is a felnövést javasolnám, őszinte, jó szívvel, mert az a lány, akit eltartanak a szülei, akinek a barátja is velük lakik, akinek kocsit vettek, még ha most a húga is használja, akit felsőoktatásba járattak, és aki ezzel együtt minden fillért számol, amit a húga kap, még ha az tényleg nem is érdemli meg... szóval az a lány se nem felnőtt, de nem is áldozat.

40. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Adry1992)
2013. okt. 30. 11:37
A másik fórumban egy egymilliós kocsiról beszéltél. A hibás pedig egy furgon, amit egyikőtök sem szeret használni, és a húgod is előszeretettel az újjal furikázott és azt törte össze. Javíts ki, ha rosszul emlékszem, pont ez volt a másik fórumban, hogy mindenki mondta neked, inkább menj a csotrogánnyal, mert az is legalább egy kocsi, de nem tudtok megegyezni, mert szerinted téged illet az új, és a húgod menjen a csotrogánnyal
39. adry1992 (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2013. okt. 30. 11:30

Nem egy drága kocsiról van szó, ebben tévedsz. Egy közel 10 éves, középkategóriás, motorhibás autóról van szó, amit a húgom már össze is tört.

És van megtakarított pénzem, de csak fogy és fogy, ezért nem veszek magamnak teljesen saját kocsit.

38. adry1992 (válaszként erre: 30. - Inta)
2013. okt. 30. 11:28
Nem felnőnöm kéne, hanem kiszakadnom az áldozat szerepből, amiben a párom még segítő is ráadásul. Mindig mindenkitől csak azt kapom itthon, hogy úgysem vagyok jó semmire, nem vagyok senki, csak egy nagy rakás szerencsétlenség. Mindig mindenért én vagyok elővéve, én vagyok a hibás, és nekem kötelességem minden, a többiek csak ártatlan kis anyaglkák, akiket kötelességem kiszolgálni. Ezt éreztetik velem itthon, ez az, amibe már belebetegszem lassan. A párom is csak ebben erősít, kiszolgáltatja magát, jön az érzelmi zsarolássa, hogy ő dolgozik és én nem (2 hete ért véget a szakmai gyakorlatom) és hogy csak egy nagy rakás sz*r vagyok nélküle. Ugyanaz, mint anyámék, csak nem annyira szemtelen.
37. adry1992 (válaszként erre: 31. - Vanjobb)
2013. okt. 30. 11:25

Nem, a szüleimnek van egy saját vállalkozása, amiben sokat segítünk. Arról is volt szó az utóbbi időben (apám támogat benne, anyám nem), hogy ott fogok dolgozni, ezúttal pénzért. De nem hiszem, hogy jó ötlet lenne még idekötnöm magam feleslegesen, míg le nem diplomázom.

A párom pedig külföldön dolgozik, egyelőre jól keres, de már nem bírja a helyet, nagyon megerőltető, stresszes munkátvégze, én is voltam ott diákként, megértem, hogy nem bírja már. Ezért jövő évtől csak részmunkaidősként folytatja -> azaz kevesebb pénzt tudunk félretenni.

De emellett mi próbálunk egy saját vállalkozást létrehozni a párommal, munka és iskola mellett csináljuk, már jelentkeztünk az épp aktuális eu-s pályázatra is, amivel induló vállalkozásokat támogatnak. De ehhez természetesen itthon kell maradnunk egy ideig és évekig itthon kell üzemeltetnünk a vállalkozást, ha nyerünk.

2013. okt. 30. 11:25

A szülők nevében is írjunk már egyet, kezdhetem apuval?:)


Így képzelem el:

Van két gyönyörű lányom, nem tudom, hogy hol rontottuk el a nejemmel, de a kisebbik drogos lett. Azóta folyton a bűntudat gyötör minket, ezért is van, hogy próbálunk neki kedvére tenni, amiben csak lehet, csak vissza ne essen, végre újra tanul és dolgozni fog, persze a maga csetlő-botló módján csinálja a dolgokat, összetöri a kocsit, de hát előfordul (még mindig inkább, minthogy újból drogos legyen). Enyhén shoppingmániás de sebaj, még mindig inkább erre költsön, mint ARRA... A nővérére büszkék vagyunk, hogy határozott, rendes lány, rendes fiúval van, akit szívesen látunk itt, és rengeteget segítenek a házban és a ház körül, és hálistennek, velük nincs semmi gond, helyén van a nagylány esze. Érthető, hogy féltékeny a kisebbikre, de nem értheti, mit érzek én, mint apa, hogy hol rontottam el, és hogy mennyire szeretném visszacsinálni, és hogy mindkettőjüket ugyanúgy szeretem. Majd ha neki is lesz gyereke, megtudja:)

35. feb96fdf3a (válaszként erre: 30. - Inta)
2013. okt. 30. 11:05
Like.:)
34. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Inta)
2013. okt. 30. 11:02
Hú, ezt jól összefoglaltad! :) egyetértek, a húga pont ezt gondolhatja róluk!
33. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Adry1992)
2013. okt. 30. 10:59

Ez nem érzelmi kötődés, te csakis anyagiakról beszélsz. Listád van minden fillérről amit a hugodra költöttek és amit rád, és egyfolytában ezen keseregsz. Azért nem lesz ebből soha Spanyolországban vállalkozás, mert ha igazán akartad volna, akkor elindultál volna 50 dollárral is a zsebedben.


De te nem mersz elmenni, mert attól félsz, hogy több jut akkor végleg a hugodra és te meg kimaradsz a buliból. Holott ezalatt már összeszedhetted volna az 5-szörösét. Úgy, hogy csak magatok után takarítanál, csak magatokra fizetnétek a kicsit igénytelenebb autót, stb. Nem mersz lemondani, pedig így is arról az autóról már lemondhatsz, ha itthon maradsz, akkor is. Külföldre úgysem adják oda, sztem ezt várod, de vedd észre, hogy ha megelégednél egy olcsóbbal, már mehetnél is:)

2013. okt. 30. 10:58
Már csak azért kérdezem mert nem ez miatt nem tudtok lépni?
2013. okt. 30. 10:54

Jól értem, hogy a párod a saját vállalkozásotokban dolgozik.

Mármint kié a vállalkozás szüleidé vagy a ti kettőtöké?

30. inta
2013. okt. 30. 10:53

Nem azt akarom mondani, hogy igaz a lenti elképzelés (mindjárt írom), de én most egy kocsin nyafogó fiatal felnőttet látok, aki nem akar a saját lábára állni... Beleolvasva az előző fórumodba, teljesen el tudnám képzelni a húgod fórumját:

"Mit kezdjek a nővéremmel? Huszonévesen itthon lakik, még a pasiját is a szüleim nyakára hozta, pedig egy fillért nem adnak bele a rezsibe. Engem állandóan piszkálnak például a kiskutyám miatt, pedig neki is van egy macskája, ugyanígy a barátomat sem nézi jó szemmel, pedig az övé is velünk lakik. Van egy családi autónk is, amit a nővérem teljesen ki akar sajátítani magának, és el akarja zárni előlem a kulcsokat, mondván, hogy az az ő autója, hiába engedik a szüleim, hogy én is vezessem, ő állandóan a korábbi csúnya botlásaimra hivatkozva oda sem akarja nekem adni. Pedig most tanulok, érettségizni fogok, és mellette dolgozom (előző fórumból)."


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ez lehet egy érem másik oldala.

Valamiért te is hazavágysz, "honvágyad van", nem tudsz elszakadni, és a leírtakból nekem inkább féltékenységi drámának tűnik az egész.


Továbbra sem látom be, miért maradnál, ha ennyire gáz a helyzet. Vagy miből gondolod, hogy Spanyolországban nem lenne honvágyad... Kicsit nőjj fel.

2013. okt. 30. 10:41
Valahogy ki kellene védenem az érzelmi zsarolást és le kellene küzdenem ezt az állandó honvágyat. Miért akarok mindig ott lenni, miért kötődöm azokhoz, akik folyamatosan csak bántanak és átlépnek rajtam?
28. adry1992 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2013. okt. 30. 10:38
Igen. Mindig úgy tűnik, javul valamelyest a helyzet, meg jönnek az érzelmi zsarolással, hogy "úgy 2 hét után bőgve jössz haza" meg hasonlók. Egyszer elegünk lett, leléptünk, 3 nap után hazajöttünk inkább, annyira nem bírtam másnál (mondjuk a sz*ros wcpapírtekercs meg hasonlók után kiakadtam ott). Gyerekkoromban is mindig hazajöttem a táborokból 1-2 nap után sírva, mert nem bírtam.
27. michelle.r (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. okt. 30. 10:36

Erről már indítottál egyszer egy fórumot emlékeim szerint.

Már akkor ott kiderült, hogy nincs más megoldás, mint hogy saját lábra állsz. Még mindig itt tart a sztori?

26. adry1992 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2013. okt. 30. 10:34
Igazad van, szerintem nekem inkább pszichológus kéne, mert tökéletesen belementem ebbe az elnyomott áldozatszerepbe (pedig mindig is erős jellemű voltam), nem értem, hogy mehettem ebbe bele. És mint a bántalmazott nők, az elnyomott emberek, én sem merek lépni, mert az önbizalmam a padló alatt van valahol és úgy érzem, egyedül nem fogok tudni boldogulni. Amúgy Spanyolországba akartunk költözni, vinni a vállalkozásunkat (ehhez kellene az idő) és esetleg némi ottani mellett azt építgetni. De hát Spanyolország mostanában nem a jó munkapiaci helyzetről híres, ráadásul a párom spanyolul sem tud.
25. inta (válaszként erre: 24. - Adry1992)
2013. okt. 30. 10:32

Tudom. Nagyon nehéz lehet. De szerintem tényleg nincs más választásod, mint tűrni vagy lépni.


A bútorozott albérlet egyáltalán nem ritka, akkor csak a lakbér és a rezsi lenne. A spóroláson nem segít, tudom, de ha ennyire tűrhetetlen otthon a helyzet... én már biztosan nem lennék ott.

24. adry1992 (válaszként erre: 22. - Inta)
2013. okt. 30. 10:30
Szerintem is alap lenne, akkor, ha más is csinálná, nem csak én. De hat felnőtt + 2 állat után takarítani nem kis feladat.
23. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Adry1992)
2013. okt. 30. 10:29
Ha nem megy zokszó nélkül, ne csinálj semmit inkább. Költözzetek el!
22. inta (válaszként erre: 20. - Adry1992)
2013. okt. 30. 10:28

Értem.

Akkor marad a rezsi, és a lakáshasználat.


Nem azt akarom mondani, hogy igazságos, ami veled történik, de ahogy írtam, a szüleid arra költik a pénzüket, amire akarják, és amíg velük laksz, a fedelük alatt,kénytelen vagy ezt eltűrni.


Ezért mondanám, hogy költözz. Te meg erre, hogy spórolni akartok. A spórolást viszont úgymond a szüleiden spóroljátok meg, így más választásod nem nagyon van, mint tűrni.


Megpróbálhatod abbahagyni pl. az otthoni takarítást, de azért ne felejtsd el, hogy felnőttként, ingyen laksz otthon, és te ezt teszed le most az asztalra, hogy házimunkát végzel (ami szerintem alap).

21. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. okt. 30. 10:28

Bocs, de nem úgy volt, hogy most ősszel léptek? Vagy egyenesen nyáron, ha jól emlékszem?


Szerintem ahhoz képest, hogy milyen car, jól bírjátok, már bocs. Nem tudom, miért jobb 11 óra meló után füvet nyírni, mások után takarítani, ha 11 órát dolgozik a párod és te is dolgozol, nem mondod, hogy nem kerül ki egy albi?? Ráadásul, hogy apukád polgármester... És így éltek tizenhuszan egy házban és még mindig nem költöztetek el? Szerintem ez rajtatok is múlik, én nem is vártam volna eddig, tegnap is késő volt...

2013. okt. 30. 10:23
Kaját szinte 100%-ban magunknak álljuk. Komoly speciális étrendre vagyok szorulva egy betegség folytán, ami nagy plusz kiadást jelent, de már egy éve a párom fedezi azt, mert anyám nem ad pénzt évek óta. Inkább a húgomnak adja 20 ezres cipőkre.
19. inta (válaszként erre: 17. - Adry1992)
2013. okt. 30. 10:22

Nem kötekedésképp, és tényleg megértve, mennyire gáz ez a helyzet... de az "ingyencseléd" erős túlzás, amikor az ő fedelük alatt laktok, az ő "étkészletüket, konyhafelszerelésüket, bútorukat" használjátok - amiket említettél, hogy nem akartok venni magatoknak, mert spóroltok. Nem tudom, a rezsibe hogy szálltok be, a kajavásárlásba stb... de ezek nagy kiadások.

Nem fogom a pártját a szüleidnek, mert amit leírtál, az szörnyű, de az ingyencseléd elég erős kifejezés attól, aki azon spórol, hogy felnőttként a szüleinél lakik, hogy ne kelljen albérletre és az albérlettel járó dolgokra költeni.

2013. okt. 30. 10:21
Amúgy félreértés ne essék, nem az a bajunk, hogy ki kell vennünk a részünket a házimunkából, hanem az, hogy csak mi ketten csináljuk és más senki semmit. Már csak azt várom, ikor jelenti be az újdonsült kis párocska, hogy a kutya mellé egy gyerek is jön, mert ahogy a fogamzásgátlási szokásaikat hallottam, már azon sem lepődnék meg.
17. adry1992 (válaszként erre: 8. - Cskata)
2013. okt. 30. 10:16
Mert úgy terveztük, hogy ha költözünk, az egyből külföld lesz. nem akarjuk a pénzünket elszórni itthoni, átmeneti albérletekre. Minek vegyek itthon étkészletet, konyia felszerelést, bútorokat, ha 1 éven belül 3000 km-re innen akarok élni. Csak pénzkidobás lenne. Eddig még a drogozást, lopkodást úgy ahogy tűrtem, de a kutya és a pasija már túl sok nekem. A párom meg a vállát vonogatja, hogy vagy tűrünk vagy lelépünk, de aztán meg ugyanúgy ugrál anyámnak, ha csettint. Mondtam neki, többet nem dolgozunk ezeknek, nem leszünk többé ingyen cselédek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook