Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Már soha senki nem fog neki határokat szabni? fórum

Már soha senki nem fog neki határokat szabni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. Nikice
2013. okt. 31. 13:46

Sziasztok!

Kedves Adri! Akárhogy tervezted, szerintem pattanj meg előbb. Akkor nem következő őszre szeditek magatokat össze a pároddal, henm egy ősszel később. Inkább, mint ebben a közgeben élni. Csak néhány hsz-t tudtam elolvasni, de többnyire mind ezt mondták, nem véletlenül.


A fizikai távolság jót fog tenni, az érzelmeid, csalódottságod elcsitul majd, de jó hírem nincs, elmúlni sosem fog, ha csak nem tudatosan próbálod leküzdeni.

Először is próbáld meg nem összehasonlítgatni a te kapcsolatodat a szüleiddel és a húgodét. Felesleges olyan kérdéseket feltenned, mivel másabb az ő kuytája..stb.. Mivel emberi érzésekről van szó, azok jellemzően nem racionálisak.

A szülők ösztönből azt a gyereket "tolják", aki jobban rászorul. Az elesettnek mindig megjár a segítségnyújtás elsőbbsége, márpedig a leírottakból úgy tűnik, húgos nagyon nincs a helyzet magaslatán. Másrészt szintén annak a gyereknek vannak előnyei, amelyik olyan jegyeket hordoz, ami a szülőket magukra emlékezteti. Alma, meg fája.. te messzebbre pottyantál, így ki is lógsz a sorból, ha nem éreznéd, akkor is éreztetnék ők. Fogadd el.

Mantrázd magadban, hogy irányodban megtettek mindent, ami tőlük telik. És bocsájts meg nekik azért, hogy az szerinted rohadt kevés(pláne, ha tovább hasonlítgatsz). Te cipelheted a múltadat a hátadon, de ez téged leszív, őket meg nem érdekli különösebben. Lépj túl rajtuk mindenképpen, mert ez jobb nem lesz.

Költözzetek!

75. adry1992 (válaszként erre: 74. - Ancsika688)
2013. okt. 30. 15:46
Én is ettől félek. Nem jó, hogy ki vagyok neki is szolgáltatva, úgyhogy jobb lesz, ha elmegyek mihamarabb dolgozni.
74. ancsika688 (válaszként erre: 69. - Adry1992)
2013. okt. 30. 15:44
Kívánom,hogy sikerüljön elmenned,de a barátodat azért leállíthatnád,hogy ne beszéljen így veled,mert ha együtt maradtok,ez csak rosszabb lesz.
2013. okt. 30. 15:33
Volt neki egy cicája, az utolsó 2-3 évben én gondoztam, én vittem orvoshoz. 4 éves korában elütötte egy autó, de túlélte, bemászott egy árokba és a húgom tudta, hogy ottvan, mégis otthagyta, hogy "úgyis megdöglik". Én, mikor hazaértem az akkori páromtól reggel, én szedtem össze egy dobozba és hívtam neki állatorvost. A cica túlélte - hát nem a húgomnak hála, az is biztos - és utána is vég én gondoztam, mikor nem tudott lábra állni vagy 2 hétig. A húgom meg letojta nagy ívben szegény cicát. Így kell neki kutya...
72. adry1992 (válaszként erre: 66. - Living Dead)
2013. okt. 30. 15:31
Egyébként van bennem bizonyítási vágy, hogyne lenne, ezért szereztem ösztöndíjakat és ezért dolgoztam annyit suli mellett. Az utolsó évet, amikor óráim voltak, már tiszta egyéni tanrenden fejeztem be, mert végig dolgoztam. De ezt nem akarom most itthon elcseszni porszívóra meg hűtőre meg hasonlókra, mikor 1 év múlva ki akarok költözni és ezeket nem tudom magammal vinni. Akkor inkább gyűjtenék a kiköltözésre és vennék meg ott mindent. Azt hittem, nyugodt szívvel gyűjtögethetünk majd (és apám ebben partner is), aztán majd nyugodtan, békében mehetünk ki és örömmel jöhetünk majd haza, én ennek örültem volna legjobban. De a húgom folyamatosan csak szítja a feszültséget, ahogy anyám is, nem bírják ki, ha nem okoznak valami bonyodalmat egy hétig. Nekik mindig bosszantaniuk kell valakit Ráadásul elég gáz,h ogy a húgom még 18 évesen is ilyen ostoba módon lázad, hogy egy állat életével szórakozik. Mert neki nem kutya kell, csak az, hogy megmutassa, micsoda hatalma van a szüleink felett.
71. adry1992 (válaszként erre: 66. - Living Dead)
2013. okt. 30. 15:27
Pont ez a célom, hogy ne tudjak hazajönni, hogy kénytelen legyek felhagyni a szeszélyeimmel.
70. adry1992 (válaszként erre: 64. - Mazsinka)
2013. okt. 30. 15:23
A barátom már alig bírja azt a helyet, bármikor felmondhat, ha betelik nála a pohár. Szóval nem egy biztos munkahely. Ráadásul egy olyan helyről beszélünk, ahol a külföldiek nap mint nap cserélődnek. Erre nem alapozhatom az életünket. Én meg még be sem fejeztem a sulit.
69. adry1992 (válaszként erre: 63. - Ancsika688)
2013. okt. 30. 15:21
Ezért akarok messzire menni. Mert ha gyerekem lesz - ahogy a kutyás eset is mutatja - mindig ő lesz a kis semmirevaló, a húgom gyerek meg majd lesz a kis szent, sérthetetlen. Tudom, milyen, ha az embernek még a nagyanyja is kivételezik a másik fél javára, mert apám is így nőtt fel, mint én, volt egy alkoholista huga, aki anyuci kis kedvence volt, mondanom sem kell, hogy nem mi voltunk a kedvenc unokák, hanem az alkoholista nagynéném gyerekei, unokái. És ezt nagyanyám is folyamatosan éreztette (bár annyira durva nem volt, mint anyám).
68. adry1992 (válaszként erre: 62. - 39dbe380da)
2013. okt. 30. 15:19

Nem ismered a teljes történetet, nem szép dolog, hogy így elítélsz úgy, hogy nem tudod, mennyi fejfájás és baj volt a húgommal részemről is. Mikor láttam, hogy kezd rossz útra térni, próbáltam vele beszélgetni, segítettem neki, próbáltam terelgetni (akkor még azt hittem, hogy lehet), de a vége csak az volt, hogy beadta nekem, hogy leállt, nem iszik, nem cigizik, nem drogozik, utána meg a barátnőim mesélték, hogy ugyanúgy folytatja, bulikban teljesen ki van ütve, sokszor azt sem tudja, hol van és mit csinál. Össze-vissza ivott, drogozott, aztán ha itthon rákérdeztem, mindent letagadott a szemembe. Pedig azt hittem, nem csak testvérek vagyunk, hanem barátok is. De tévedtem, átvert, kihasznált, lopott tőlem, majd eladta a dolgaim. Aztán jött az, hogy elkezdett a barátaim előtt hazugságokkal feketíteni (persze azok, akik jól ismertek, nem hittek neki és elmondták nekem, miket mondott), de sok embert ellenm fordított, olyanokat is, akiknek én sosem ártottam, Volt, hogy meg akartak verni az utcán miatta, mert ő valami össze hazudozott rólam egy csajnak, akit én még életemben nem láttam. A barátnőm jött és védett meg a vadidegennel szemben.

Nem hiába, hogy manapság már ki nem állhatom őt és kerülöm, mint a tüzet, mert mindent elpusztít, amit csak ér. És ha az útjában vagyok, simán átgázol rajtam.

67. licsi (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. okt. 30. 15:11
Ennyi idősen már rég arra kellene törekedned, hogy önálló, független életet éljél. Ha van párod, könnyebb a dolog, nem értem, miért nem költöztök el. A többi csak körítés, rizsa, hidd el, hogy mindenki tudna felháborító helyzetekről írni a szüleivel, testvéreivel kapcsolatban, ha felnőttként egy fedél alatt kényszerülnek élni. :) Nem egészséges.
66. Living Dead (válaszként erre: 61. - Adry1992)
2013. okt. 30. 14:38

Tehát, ha jól értem: édesanyád mindenképp azt szeretné, hogy önálló életet kezdj másutt, aztán meg a fejedhez vágják, hogy nem bírnál megállni a saját lábadon és sírva mennél haza: Egy cseppnyi bizonyítási vágyat sem érzel Magadban, magad felé, a szüleid felé?

Másrészt, ha kimentek külföldre és akkor támad Rád a honvágy? Onnan egy kicsit nehezebb hazamenni, mint pl. a szomszéd városból.

65. Krisz42 (válaszként erre: 58. - Adry1992)
2013. okt. 30. 14:21
Tudod ha lâtod,h mi a bajod-nem mersz semmit tenni,nincs önbizalmad-,sőt itt nagyon is erőteljes egyéniségnek tűnsz,akkor szépen el kellene menned egyedül,nem a pasiddal.Te is apád típusú vagy,várod,h megoldódjon valahogy minden,h vmi törtênjen.Nem spórolgatni kellene-mire?-hanem lêpni.A családod nem egy családra emlékeztet,hanem egy nagy zsibvásárra.Mindenki él úgy,ahogy tud,mindenki leginkább magával van elfoglalva,te meg a többiekkel.Van,aki sokkal nehezebb helyzetben volt,van,mint te,mégsem a panaszkodásban êlte ki magát.Én is keresztülmentem keményebb dolgokon,de bennem mindig ott volt a küdeni akarás.Te hihetetlen mennyiségű energiával rendelkezel,amit arra pazarolsz,h gyűlölkódsz,ahelyett,h arra fordítanád,h kilêpj a világba.Nem csak az a ház van,hanem más is.Tudod egy lány 14évesen egy 19éves fiúval egy hétig vmennyi pénzzel,de egy hét után pénz,telefon nélkül elvoltak még egy hétig úgy,h nem haltak éhen,parkolókban aludtak,mindezt Ausztriában.Feltalálták magukat,nem haltak éhen,még vonaton is utaztak pénz nêlkül.Egyébként ha mindenféle bajod van,akkor nem dráa kozmetikumokat,hanem természeteseket kellene hasznalnod,azokat a húgod ye lopkodná,de a legfontosabb,h megpróbálhatnál megállni a saját lábadon és egyedül,de főleg keresned kelkene egy normális párt és otthagyni ezt a bolondokházát,h ne vâlj még rosszindulatúbbá.
64. Mazsinka (válaszként erre: 61. - Adry1992)
2013. okt. 30. 14:20
Van pasid, ő keres. Éhen nem haltok, közben meg te is tudsz kutakodni munka után. Azt mondod, van félretett pénzed, nem is olyan kevés, abból ki lehet fizetni az albérletet, vagy pattantok külföldre, ahogy a terved szólt, mint írtad. Nem mindegy, hogy most, vagy hónapok múlva? Csak kifogásokat keresel.
63. ancsika688 (válaszként erre: 61. - Adry1992)
2013. okt. 30. 14:11
Ezen csak te tudsz változtatni,ha nem megy egyedül kérd szakember segítségét.Mi lesz ha gyereked lesz?Állandóan azt fogod hallgatni,hogy car anya vagy,semmire se vagy jó?Felnőtt vagy,gondolkozz is úgy.
2013. okt. 30. 14:00
Ha az én testvérem lenne drogos és élne így, azért az is megfordulna a fejemben, hogy segíteni kellene rajta. Nekem. Mert a testvérem. Sajnos adry1992 nem látsz a vak gyűlölettől és saját magad mérgezed vele.
61. adry1992 (válaszként erre: 59. - Mazsinka)
2013. okt. 30. 13:57
Ezért gondolom, hogy sikerült egyfajta áldozat szerepet magamra húzni, mert képes vagyok ezt eltűrni és nem érzem a tettrekészséget magamban, hogy elmenjek. Jó lenne már a saját életemet élni, de a félelmeim erősebbek, amiket belém tápláltk éveken át: mi lesz, ha 2 hét után sírva jövök haza? Mi lesz, ha éheznem kell? Ha nem tudom magam eltartani? Mi lesz, ha az utcára kerülök?
60. adry1992 (válaszként erre: 56. - 0084acbe42)
2013. okt. 30. 13:52

"Most már van jogsija, nyilván nem vesznek egy másik autót, osztoznotok kell."


Osztozni? Én 2 hónapja nem ülhetek bele a kocsiba, ha kell valami, akkor csak a páromét használhatom (ha épp itthonvan), ha nincs, akkor meg menjek busszal, megmondta anyám. Szóval ha a húgomnak épp a barátnőit van kedve cipelni, én buszozzak vagy oldjam meg ahogy akarom, míg a húgom szétszívja az agyát az eredetileg nekem vett kocsiban. És tudjátok mi a legundorítóbb? Mikor anyám nevére lett a kocsi íratva, anyám azt mondta, hogy tart tőle, hogy a húgom, ha jogsija lesz, követelni fogja. Odamentem a húgomhoz, hogy elújságoljam neki az új kocsi megvételét, és hogy anyám fél tőle, hogy majd veszekedni fogunk rajta, erre azt mondta: ne aggódj, tudom, hogy az a tiéd.

59. Mazsinka (válaszként erre: 57. - Adry1992)
2013. okt. 30. 13:46
Te egy mazochista vagy. Anyád, apád olyan, amilyen. Hagyd ott őket, és éld a saját életed! Olyan emberekkel oszd meg a szereteted, akik viszonozzák, nem vagy köteles ezt tűrni. Tipli, albérlet, saját élet, és kivirulsz. Ha ezt nem akarod, akkor magadban keresd a hibát, mert a környezeted nem fog megváltozni. Ezzel nem azt mondom, hogy a családod rendben van, hanem azt, hogy te nem vagy, ha ezt felnőtt fejjel eltűröd.
58. adry1992 (válaszként erre: 56. - 0084acbe42)
2013. okt. 30. 13:41
Nem kaptam kocsit, csak úgymond kölcsönbe adták 1 évre, aztán mikor megszerettem a kocsit és már beleöltem egy csomó pénzt (mert pl eszi az olajat meg hasonlók), akkor szépen megfosztottak tőle, pedig tudják, mennyire szeretem azt az autót és hogy vigyáztam rá mindig. Mindig is az jut eszembe ezekről amúgy, hogy anyám talán szereti, ha kínozhat engem, minth amindig is annak örült volna, ha velem rossz történik. Pl ha valami baleset történik, más elszomorodik, anyám meg mintha kivirulna. Igazi energiavámpír, aki mások szomorúságából, fájdalmából, dühéből táplálkozik. Talán el kéne zárnom ezt a csapot, ami tőlem ered?! Ne mutassam ki, hogy zavar, hogy idegesít? De ha már apám mérge sem téríti őket észhez, akkor micsoda?
57. adry1992 (válaszként erre: 54. - Inta)
2013. okt. 30. 13:37

Az anyagi helyzetünket ismerve ez tényleg nagyon alap csak, amit "segítenek". Ennél sokkal de sokkal többre is telne nekik, de anyám mindenre azt mondja: jó lenne, ha elhúznátok már innen, elmúltál 18, tartsd el magad, oldd meg, ahogy akarod. De itt amúgy nem az anyagiakról van a szó. A kocsiban sem az anyagiak érdekelnek, hanem az, hogy kinek mit szabad és mit nem és hogy neki semmi felelőssége nincs semmit illetően (mármint a húgomnak). Nekem meg mindent képesek lennének a nyakamba zúdítani. Az én kutyámat anyám megölte, a macskáimat terrorizálják, még az ételt is sajnálják az állataimtól, télen sem jöhettek be éjszakára, inkább fagyjanak meg szerintük. A húgomnak meg csak így ideengednek egy naponta tízszer bepisilő, bekakiló kis kutyát, aki ugat meg nyüszít éjjelente. Az én állataimmal sosem volt ennyi gond. Ráadásul akkor még az éj szobám felmosóját is tönkretette, azzal kezdte el a kutyapisit mosogatni, azaz többet én azt már nem használom a szobám felmosására. De ha már itt tartunk, szerinted azt a felmosót ki vette? Mi. Nem nem kutyahúgy feltakarítására--- egy olyan kutyáéra, akit nem akartunk. Ráadásul allergiás is vagyok, bár nem az állatszőrre, de nem tesz jót az allergiámnak ez sem. De fogadok, 1 hét múlva a kutya már az asztalon fog mászkálni.


Apámat amúgy zavarja a dolog, de csak rángatja a vállát és várja a sült galambot, hátha megoldódnak magától a gondok. Pedig legalább annyira utálja a helyzetet, mint én. De állítása szerint ő legszívesebben menesztené a húgomat is, meg a másik kettőt is (a kutyát meg a pasit, aki anyám korabeli). Ő pl annyira kivan a dologtól, hogy hétvégén nem volt hajlandó egy asztalhoz leülni a pasival, kijelentette, hogy ha a pasi jön ebédelni a keresztszüleimmel, akkor ő nem jön. Hozzátenném, hogy az én barátomat mindig is szó nélkül elfogadta, mivel ő egy felelősségteljes, szorgalmas fiú, aki mindig segített neki minden munkában, nem is keveset. Apám szerint az ő ittléte nem vitakérdés, mert szerinte ő már családtag. Ezért nem lovaglok én sem ezen a témán. Az én barátom csak anyám szemét szúrja, apám szerint azért, mert nem fektette le anyámat (ezt a poént már annyiszor lőtte el apám, hogy az ember már kezdi komolyan venni, ráadásul akik korábban olvasták a bejegyzéseim, tudják, hogy kétes dolog az is, hogy ki a vérszerinti apám, mert anyám régen sorozatosan csalta apámat).

2013. okt. 30. 13:11
Az én véleményem az h egy kicsit anyagias vagy. Nem tűnik nagyon kiegyenlítetlennek a helyzet közted és a húgod közt. Te kocsit kaptál, ő ruhákat. Most már van jogsija, nyilván nem vesznek egy másik autót, osztoznotok kell. A te barátod is ott lakik, most már az övé is. Nekem az írásodból nem az jön le, hogy ők nem szeretnek téged, ikább az h te nem szereted őket. Ha viszont tényleg ennyire rossz a helyzet akkor el kell költözni, albérletet kell keresni és önálló életet élni.
55. feb96fdf3a (válaszként erre: 38. - Adry1992)
2013. okt. 30. 13:09

nekem a tékozló fiú esete jutott eszembe a te történetedről ...rákerestem és ezt találtam :



" Az utakról


Nincs két egyforma út, nincs két azonos eset, két ugyanolyan ember, két azonos bánásmód. Mindenkinek van saját keresztje, amire szüksége van.


A tékozló fiú útja: Felrúgta a hagyományokat, előre kikérte az örökségét, az apjának csak a használati joga maradt. El kellett mennie idegen országba, a világba, sebeket szereznie a megtéréshez. Zsidó létére disznókat kellett őriznie, az éhhalál szélén megette volna a moslékot is. Magába kellett szállnia a mélyponton. Már emberszámba sem vették. Eljutott az alázatig. Megtévedt ember, aki képes belátni bűneit, bocsánatot kérni. Hosszú lehet az út a bukottság, az elveszettség érzésétől a bűnbánatig és a megbocsátás feloldozó öröméig.


Az apa útja: Képes az elengedésre, a visszafogadásra, a megbocsátásra. Diszkrétség jellemzi. Finom és tartózkodó. Ez a diszkrétség jellemzi az egész példázatot is. Ilyenekké kell válnunk, így leszünk hitelesek. Meghívók.


Az idősebb testvér útja: A féltékenység, az irigység, a harag leépítésére van szüksége a megtéréshez. Nincs biztosítva az üdvösség azoknak a vallásosoknak, akik tévhitben ringatják magukat, miközben szívük megtéretlen."



(Vedd ki belőle a vallásos felhangot )

54. inta
2013. okt. 30. 12:37

A szülők nem kötelesek a felnőtt gyerekeiket eltartani, bár szép dolog, ha segítik őket. Nekem olyan furcsa, hogy úgy beszélsz arról, hogy ti álljátok a kaját, és csináljátok a házimunkát, mintha ez nem teljesen természetes lenne, és leírod, hogy anyukád nem ad pénzt neked, a felnőtt gyerekének, akit azért annyira csak támogattak, hogy végezzen egy felsőoktatási intézményben. Hogy dolgozott is mellette? Nagyon sokan így vagyunk ezzel.

Miközben azt, hogy ingyen laktok, idézőjelbe tett kedvezményként emlegeted, holott tulajdonképpen emiatt nem akartok elköltözni, mert az albérletért fizetni kell...


Szóval nekem ez olyan furcsa, hogy amit kapsz, azt annyira lekicsinyled - ne haragudj, ha nem, de az írásaidból ez jön le - miközben a szüleiden spóroljátok meg az albérleti díjat, fölháborodsz az autó használati jogán, amit tőlük kaptál, ők vették, de ami a legfurcsább, hogy nem azzal foglalkozol, TE hogyan csináld a dolgaidat, hogy a zavaró elemeket kiküszöböld, hanem azzal foglalkozol, hogy a húgod mit csinál, mit csinált, mit fog feltételezésed szerint még csinálni ("megint összetöri a kocsit", "szerintem még mindig drogozik", a pasija "szerintem a drogügyekben is benne van " meg "úgy tudom...kirúgták a kutya miatt").

53. ancsika688 (válaszként erre: 52. - Adry1992)
2013. okt. 30. 12:21
Nem kellene ennyit foglalkoznod velük,ha úgyis munkát keresel lesz pénzetek,önálló,független életre,majd azután spóroltok a vállalkozásra,külföldi életre.Ha maradsz,be fogsz kattanni.
52. adry1992 (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2013. okt. 30. 12:12
Folyamatosan italokat vesz az amúgy is függő, züllött húgomnak, szerintem a drogügyekben is bennevan (az összes haverja bennevan, szerintem ő sem különb), alapvetőnek tartja, hogy 38 évesen nem a saját házában lakik, hanem itt... és akkor még tudja azt is, hogy a szüleimnem engedték meg a kutyát, mégis idehozta. Ráadásul úgy tudom, annyira fontos volt a kutyáért mennie egyik nap, hogy csapot-papot otthagyott a munkahelyén és ezért kirúgták. Egy kutya miatt...
51. adry1992 (válaszként erre: 46. - Gribedli***)
2013. okt. 30. 12:09
Itt lakik úgy, hogy van 3 háza! Nekünk még egy szobánk sincs az én kis szobámon kívül (mivel a párom az öccsével lakott egy szobában 24 éves koráig), azaz nincs hova máshova mennünk. Anyám pedig nem ad semmilyen pénzt, annyi a "kedvezmény" abban, hogy itt lakunk, hogy nem kell bérleti díjat és rezsit fizetnünk. De cserébe a húgom használja a ruháim, a drága kozmetikumaim, eszi a mi kajánkat is (mert anyám még azt sem vesz se nekünk, se nekik, így kénytelenek vagyunk mi venni magunknak, amiből aztán mindenki eszik). Szóval a bérleti díjon és a rezsin kívül mindent vagy a párom áll nekem vagy én állom a megtakarított pénzemből (korábban vég dolgoztam a suli mellett és ösztöndíjaim is voltak). Most lett vége a szakmai gyakorlatomnak, amiért nem kaptam pénzt, még várok, mivel jövő héten 3 orvoshoz van időpontom különböző problémáim miatt, miután kiderült, mi a baj, elmegyek munkát keresni. Reméltem, hogy tevékenykedhetek a családi vállalkozásban, de anyám nagyon ellenem van, nem akar segíteni. Aztán lehet, hogy velük dolgozni nem is segítség lenne, hanem még nagyobb szenvedés?!
50. adry1992 (válaszként erre: 43. - Inta)
2013. okt. 30. 12:03
Ne haragudj, de tele vagyok indulatokkal, mert az imént megint volt egy vitám anyámmal és megint a húgomat védte. Egyik percben itt panaszkodik nekem, hogy neki kell eltartania a 38 éves vőjelöltjét, másik percben meg védi őket, mintha szentek lennének. Nem értem. Apám meg mint mindig, kívülállóként éli a kis életét, mint aki felőle fel is fordulhatna az egész ház...
49. adry1992 (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2013. okt. 30. 12:01
Azért nem ennyire lesarkított a helyzet. Azóta a kocsinak számos problémája jött elő, anyámék nagyon rossz üzletet kötöttek, amikor megvették, ez már kiderült sajnos. A kisteherautó pedig munkaeszköz, amivel a húgom nem is mehetett soha, mert apám szerint jobb, ha a drágábbat, de kevésbé szükségszerűt töri össze.
2013. okt. 30. 12:00

Menj dolgozni, menjetek albérletbe, mutasd meg a családodnak, "csakazértis", hogy nem vagy nulla, önállóan is meg tudsz állni a lábadon.

És ne rögtön vállalkozással kezdj, főleg ne külföldön.

47. inta (válaszként erre: 45. - Adry1992)
2013. okt. 30. 11:57

Ne dagonyázz ebben, Adri, ebben az áldozat-szerepben. Ha úgy érzed, segítség kell, hát kérj, ha kell, szakembertől. Húzd (vagy húzasd) ki ebből magad, mert különben csak gyűjtöd a kifogásaidat az életedre.

Barátok talán segíthetnének még inkább egy olyan társ, aki hmm, nem akar sakkban tartani - ahogy te fogalmaztál. Ha minden kötél szakad, akkor meg egy jó szakember.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook