Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvódás feszegeti a határokat fórum

Óvódás feszegeti a határokat (beszélgetős fórum)


1 2
40. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2017. jún. 19. 09:18
A bezartsag miatt meg fobias lesz.
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Csikil4ny)
2017. jún. 1. 14:30
De azért 10-15 éves távlatban ha nagy marhaságot nem csinálsz, az már jószerével elég.. Ott már a hullámvölgyek és hegyek kiegyenlítik egymást.
38. csikil4ny (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 31. 19:11
A kiegyensúlyozott szülő nagyon ritka állatfajta.
37. ina87
2017. máj. 31. 17:40
adni kell olyan feladatod amitől felnőtté érezheti magát majd megdicsérni h milyen felnötessen véghez vitte,nem kell mindenért hajt tépni mert a gyerek ezt látja és amilyen a gyerek csak azért is meg fogja újra tenni
36. 10cc61fb5a (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 31. 11:42
A rajzolás nagyon jó ötlet, ezt ki fogom próbálni. Köszi!
35. 10cc61fb5a (válaszként erre: 32. - Youlcsi)
2017. máj. 31. 10:28

Rendben volt tegnap. Amúgy meg jól elvoltunk, segített krumplit pucolni, csináltunk egy nagy gyümölcstálat, rejtélymániázott, kicsit trambulinozott, de tévénézés nem volt. Azt kikötöttem, hogy nem azért vagyunk otthon. Aztán korán elment fürdeni, bohóckodtunk, jól elvoltunk, este még a mamáék is beugrottak.

Nem vagyok nagy híve a "fárasztásnak" úgy vélem, ha leülünk mesét olvasni, feladatmegoldós-kitöltős füzeteket csinálni, rajzolni, abban tökéletesen le tud fáradni egy 5 éves. ;)

34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 31. 09:37

Egészséges a gyerek.


A többit meg leírták itt a kolléganők.


Ha lehet, azonnali szankció legyen, az időérzékük még tényleg nem az igazi, ezzel együtt azért fel lehet másnap is hívni a figyelmet a következményekre.


Legyen pozitív motiváció is, "ha pl. 3 napig nem csinálod ezt meg azt, akkor ez és ez lesz a juti". Hidd el, nem ördögtől való, ha a juti reményében győzi le magát. Ettől nem lesz később követelőzőbb, viszont megismeri, hogy hogyan tudja magát kezelni. Csak olyan célt érdemes kitűzni, amit képes teljesíteni, de ha nem teljesít, nincs juti.


Vissza lehet térni a nagyon fix rituálékhoz, kelés, fekvés, mese, vacsora, stb.. A kiszámíthatóság jót tesz minden magatartásproblémánál, még ha mi már örültünk is, hogy annyira nem kell vele babázni.


Fontos, hogy mindig értse, hogy mit szeretnétek tőle. Minden fogalmat tisztázzatok, és akár rajzoljátok is le, hogy most mit szeretnétek. Meglepő, de ez a 140-es IQ-jú zseni gyerekeimnél is segített. Nagyon okosak, de sok szociális fogalomról mi csak hisszük, hogy értik, vagy nem ugyanazt értik rajta, mint mi.


Egyébként nyugi, a "rossz" gyerekekből is jó felnőtt lesz, ha tőletek mindig egy kiegyensúlyozott példát lát.

33. csikil4ny (válaszként erre: 32. - Youlcsi)
2017. máj. 31. 09:26
Ha nem tartod meg ne ígérgess neki, mert ebből csak azt tanuljaeg, hogy nem vagy szavahihető, nem kell figyelembe venni. Elég az is, ha ahány éves annyi percet ül a bünti párnán/széken.
32. youlcsi (válaszként erre: 27. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 31. 08:31

mondjuk én nem tartom szerencsésnek, ha a gyerek a "tegnapiért" van büntiben. Annyira nincs időérzékük, hogy ha megkérdezed, fogalma sem lesz, hogy akkor most miért is a bünti. persze, ha mondogatod neki, visszamondja, de akkor sem érti, és nem is biztos, hogy emlékszik rá, hogy volt ilyen.


nálunk problémát okoz amúgy, hogy mivel szankcionáljak. tegnap is beígértem neki, hogy ha így viselkedik, nincs játszótér... de basszus az nekem büntetés, ha a lakásban össze vagyunk zárva, nem fárasztja le magát... unatkozik, nyúz, nincs semmi normális játéka, tévézni akar, stb... aztán meg este nem elég fáradt az alváshoz.

31. 10cc61fb5a (válaszként erre: 28. - 4213133598)
2017. máj. 30. 19:54
Nagyon köszi a hozzászólást. Építő jellegű volt. ;) És hasznos is.
30. jozsi.38 (válaszként erre: 27. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 19:21

ma nem mehet holnap igen, minden csak nem következetesség. Elmesélem mi volt az enyémmel ennyi idősen. Ő oviból egyedül akar hazajárni! Nem engedhettem meg, mert tanyán lakunk, én jártam érte oviba, arra jutottunk, hogy amíg öccse öltözik és beülünk vele az autóba, addig sétál, én pedig menet közben felveszem. Eleinte rendben is ment a dolog, nagyjából két hétig, aztán elkezdett tekeregni a faluban, én pedig azt se tudtam merre van, illetve egyik anyuka szólt, hogy merre ment a gyerek, így bukkantam rá. Többet nem mehetett ki egyedül az ovi ajtaján egyedül, sok hiszti volt érte, de amíg nem került föl suliba, nem engedtem ki a kezem közül.

A másik pedig, a de pistikének miért, nekem miért nem-re én azt válaszoltam, engem nem érdekel a pistikének mit enged meg az anyja, ő pistikee és az ő anyja, te pedig te vagy én meg az anyád és én ezt nem engedem! Pont, vita lezárva, ezt nem ragoztam tovább és kész. Ha újra kezdte én újra ugyanezt mondtam, hogy nem érdekel mit engednek meg pistikének, én akkor sem engedem, és kész!

29. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 17:43

Szia!


Nagyon fontos a következetesség. A szabályok minden nap ugyanazok legyenek, amiért egyik nap büntetés jár, a másik nap ne legyen érte jutalom, vagy elnézés.


Az apjával valószínű hatalmi harcot vív, beszélgessetek sokat külön-külön vele. Egy 5 éves sok mindent megért.


Az is lehet, hogy valami történt az óvodába, amit így vezet le, de anélkül is teljesen természetes, hogy feszegeti a határokat.


Az én lányom 4 évesen ment el szó nélkül játszani a szomszéd gyermekekkel, de egyszeri beszélgetéssel megértette, miért kell szólni nekem.

28. 4213133598 (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 16:47

Tőlem biztató szavakat kapsz.:)

Teljesen normális, amit csinál a fiatok. Nem kell túlgondolni. A fiatok egyszerűen érik. Ez egy fejlődési szakasz az életében. Alakul a személyisége, és ez nem kizárólag olyan tulajdonságokban nyilvánul meg, aminek örül a szülő. :)

Ti tettétek a fiatokat ilyen okos, értelmes, kedves gyerekké, mint amilyennek leírod őt. Akkor ne csináljatok tragédiát abból, hogy nem fogad szót, nem figyel rátok. Önállósodik, próbálgatja, sőt feszegeti a határokat. Nem szabad letörni a szárnyait, csak nyesegetni, irányítani a repdesését. Az, hogy próbál érvényt szerezni az akaratának a kissrác, teljesen rendben van.

Az, hogy felmegy szó nélkül a szomszédhoz a lifttel, azt jelenti, hogy meg akarja mutatni, már képes egyedül is megcsinálni. Mert képes is.

Ne legyetek elkeseredve! Örüljetek, hogy életrevaló a fiacskátok. Jól teszitek, ha nem kiabáltok vele, ezzel semmit nem érnétek el nála, rosszabb esetben szorongást váltanátok ki belőle ezzel a módszerrel.

Én valami olyasmit mondanék neki a liftezés miatt, hogy tudom, hogy már olyan ügyes vagy, hogy egyedül is fel tudsz menni a szomszédhoz a lifttel, de a liftet még nem használhatod egyedül. Gondold el, mi lett volna, ha a lift elromlott volna, és te egyedül bent maradtál volna? Anyu és apu már tudja, ilyenkor mit kell tenni, ezért kell velem, vagy apuval liftezned.

Szerintem megértené.

Csak tanács, nem biztos, hogy neked tetszik.

Kitartást, tudom, hogy nehéz, de átmeneti dolog, hidd el. :))

27. 10cc61fb5a (válaszként erre: 24. - Youlcsi)
2017. máj. 30. 14:53

Valóban, igazad van. Ezek mind-mind tipikus példái a "nekem miért nem" típusú beszélgetéseknek.

A tegnapiért ma még bünti lesz. Nem maradunk kinn ovi után. És otthon nincs tévé bámulás, mert azt még jutalomnak venné. :)) Én leszek, főzünk, játszunk, segít pár dologban. Slussz. Holnap már lehet szabadon, ha nincs rá panaszom. :)

26. lapbarna (válaszként erre: 14. - Dolcsy1989)
2017. máj. 30. 14:35
Ezen felnevettem, köszi! Mármint, hogy valaki felkapta a fejét, mert azt hitte, az ő gyereke. :D
25. Piroska52 (válaszként erre: 24. - Youlcsi)
2017. máj. 30. 14:14
ez bizony igy igaz mindenhol vannak, pistikék, akiknek mindent megengednek csak foglalkozni ne kelljen vele első osztályba olyan mobilja van hogy huuuuuu a többi meg ........pistikének mért van nekem mért nincs közben pistike verekszik nem tanul de hát őőőőő pistike
24. youlcsi (válaszként erre: 21. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 14:00

hidd el, van ebben a korban is a pistikénekmiértlehet ha az ember csak szimplán normális szülő. ha már pistikénél tartunk, nálunk van olyan pistike, aki 5,5 éves kora óta egyedül jár a játszótérre. és ez ugye a többiek szerint tök menő. szerintem meg felelőtlen és pusztán magasról tesz az anyja a gyerekre.

van pisike, aki a játszóról egyedül elmehet a boltba, aki 6évesen pénzt hoz magával és édességre költi... van pistike, akinek az anyja álló délután ugrál, mert most éhes, most szomjas, most kisautót akar, nem ezt, a másikat, anyu meg rohangál a játszótér és a lakás között...


én is sokmindent megengedek, de nem vagyok felelőtlen és nem hagyom azt sem, hogy bohócot csináljon belőlem a gyerek, de hidd el, megesik, hogy pistikebezzegegyedülátmehet, pistikénekbezzegmegcsináljaazanyukája, stb


de ebben a helyzetben tényleg nem lehet semmi mást tenni, minthogy következetes marad az ember. szerintem ez a kulcsa. ha valamit most nem lehet, akkor azt akkor sem lehet, ha bociszemekkel néz (tegnap este 8kor nem engedtem már mesét nézni, mire közölte velem, hogy "most kijátszom a könnyesbociszem-kártyámat" majd összekulcsolt kezeit az arca mellé tette, kicsit félrebillentette a fejét, és kipréselt egy kis párát a szemére), vagy ha olyat mond, ami annyiraübercuki, hogy szétröhögöd magad... de a nem akkor is nem.

23. Piroska52 (válaszként erre: 22. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 13:57
akkor csak sok türelem. és kitartás lesz ez még nehezebb, majd amikor tényleg lázad minden téren az lesz még szép korszak. azért az ajtót zárjad ne császkáljon el sehová nehogy baj érje
22. 10cc61fb5a (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2017. máj. 30. 13:39
Szerencsére ezen a területen minden rendben. Jó a kommunikáció az ovival, szóval, ha valami nem stimmelne ott, akkor tudnám. Meg gyerekem is elég közlékeny, elmondja a jót és sokszor a rosszat is. De szerencsére nem érik ott őt attrocitások. Ebben biztos vagyok. Ha valamit sérelmez, azt mindig elmondja.
21. 10cc61fb5a (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2017. máj. 30. 13:35
Ismerős. Illetve nálunk most a menőzés kezdődik. Én sok mindent engedek, így ezen nincs mit rugóznia, "hogy Pistikének miért lehet". A bizalom ebből a szempontból megvan, csak ha épp Pistike van ott mellette, akkor aztán meg kell mutatni, hogy nekem nemhogy AZT, de EZT is lehet. Megakisf...at!! :D
20. 10cc61fb5a (válaszként erre: 13. - Dolcsy1989)
2017. máj. 30. 13:32
Nem olyan vészes -legalábbis nálam egyenlőre- csak vannak "azok a napok" :D és akkor mintha a kölkömet kicserélték volna. Na akkor jön a Zagybaaaj! :))
19. 10cc61fb5a (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2017. máj. 30. 13:31
Hihiii, no persze ;) Csak azt akartam hogy elsőre is érthető legyen a téma. :)
18. Guruljka (válaszként erre: 10. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 13:31

Amiket említettél, az a hatalmon alapuló bosszú. És mivel bosszú, nem nevel.


Ha elmagyarázod, hogy szomorú voltál, mert nem tudtad, hol van, akkor kicsivel többre mész.

2017. máj. 30. 13:26
talán azt kellene megtudni történt-e valami az oviba volt-e változás a családban 5 gyerek 4fiu 1lány után van 6unokám van némi tapasztalatom több 100 gyerekkel az oviban én ott kezdeném a kérdezösködést és szidoruan zárnám az ajtót mert legközelebb lehet hogy messzebbre megy kérdezz nyugodtam engem már nehéz meglepni
2017. máj. 30. 13:25
Ami a címet illeti, aranyos, mert naná hogy feszegeti. Az a dolga abban a korban! :D
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2017. máj. 30. 13:24

Nekem volt egy technikám. Ahogy megfogta a kezem az illetékes apróság (3 gyereket neveltem fel), a gyűrűs- és a kisujjammal átfogtam a csuklóját. Ha el is engedte a kezem, akkor is meg tudtam tartani addig, míg másik fogást nem találtunk egymáson.


Télre volt egy "fiahordó" dzsekim. Bő szabású volt, azt fogták ketten kétoldalt. Szerettek abba kapaszkodva jönni mellettem. (A harmadik gyerek későbbi születés.)

14. dolcsy1989 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2017. máj. 30. 13:18

Ez ismeros

Akitapapamamakéééézenhúúúz!!!

Azert volt olyan hogy visitott mar es egy fiatal no majbnem beverte a fejet a csomagtartoba mikor felnezett es odaszolt, hogy: azt hittem az en gyerekem az...pedig otthon van.

Jo hallani hogy masnal is "normalis" ez a viselkedes, bar nem torvenyszeru, mert a kicsi meg omad vasarolgatni...csak legyen kozben majszolnivalo😅😆

2017. máj. 30. 13:13

Csak par valaszt vegigolvasva kezdek rettegni...😕😢

Nalam a nagy meg csak 3 eves...tehat meg rengeteg megprobaltatas van hatra, pedig azt hittem ennel nehezebb nem lesz. Hat de!

Jaaaaj anyam!

Kitartast neked....es jol meggondolva magamnak is jo sokat.😊

12. youlcsi (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2017. máj. 30. 13:12
a "hazáig fogni a kezet"-dologgal az a baj, hogy ő nem akarja fogni, én viszont fogom, mert mostcsakazértsemrohangálszotvábbbüdöskölke! és ennek mi az eredménye? a gyerek az utcán fennhangosn visít sír, hogy ő ezt nem akarja, milyen rossz, ez neki fáj, ne szorítsam, stb... az emberek meg bámulnak, mintha épp elrabolni készülnék a gyereket.
11. youlcsi (válaszként erre: 7. - 10cc61fb5a)
2017. máj. 30. 13:10

semmi nem válik be. szész, kiabálás, büntetés, jutalmazás... semmi, csak za idő.

nem fog megoldódni egyik napról a másikra, enyém 6,5 és nem mostanában kezdődött nála.

azt érzi, hogy ő már nagyfiú, főként mert ezt vagy azt másik gyereknek, pajtásnak már lehet, neki miért nem...


játékelvétel? mintha a tengerből kimernék egy pohár vizet. elveszem a tabletet, hisztizik 10 percig utána, aztán 2 hónapig eszébe sem jut, hogy olyan is van a háznál.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook