Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már lassan 9 hónapja nem alszik a kisfiam éjszaka. Mit tegyek? fórum

Már lassan 9 hónapja nem alszik a kisfiam éjszaka. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. Ada12
2008. jan. 22. 18:58

Kitti!


Ha a Viburcolt próbáltátok (meddig?), akkor most próbáld meg a Sedatif Pc-t, lefekvés előtt 1 órával a széttört tablettát tedd a nyelvére az ujjaddal. Pár napon belül hatnia kellene, ha nincsen vmi komolyabb oka, ami miatt nem alszik.

37. MoncsiMama (válaszként erre: 36. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 18:17

nem tudom hogy otthon milyen tápszerek vannak...itt én tej alaput -rem. jol mondom- adok neki. és egyszerre eszik meg 250 ml.

Kisfiad mennyit eszik meg egyszerre? és az esti

kajálás már két napja -azota aludja végig majdnem az egész éjszakát- ugy történik,hogy megeszi a gyümijét vagy a zöldségét utána kap egy kicsit inni, ezután kb. fél ora egy ora mulva megyünk fürödni és utána sirva kéri a tápszert,közben elalszik és ha letesszük kb. egy két ora mulva felkel,de csak egy nyöszire én felveszem és elég öt perc hogy vissza aludjon jo mélyre és reggelig meg sem szolal.Bár nem tudom,hogy ez csak ideiglenes vagy már kezd beállni.Nekem eddig mindenki azt mondta,hogy egyik percről a másikra át fog állni és minden ok lesz:)

36. kitti1981 (válaszként erre: 35. - MoncsiMama)
2008. jan. 22. 18:10
Na igen de látod nálunk még a tápszertől sem alszik!:((
35. MoncsiMama (válaszként erre: 33. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 17:51
uez volt nálunk is,nem volt elég a tejem vagyis nem volt neki táplálo és közben beteg is lettem -arra az időre nem is adtam neki cicit-mikor meggyógyultam már nem is kellett valami miatt nem vette el.De először akkor aludt egy jot amikor megkapta az első adag tápszerét...gondolom az jobban eltelitette!!!
34. MoncsiMama (válaszként erre: 33. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 17:48

naponta négyszer hat-hét oránként tápszer, közben kap reggelire egy kis gyümi valami oatmeal-el meg rice -al /nem tudom otthon van e ilyen,de szerintem igen, -baba rizs, azt hiszem a neve-/

Ebédre zöldség,de tegnap ota már hus is van a menüben estére vagy sima zöldség vagy pedig csak gyümölcs és utána jön megint egy tápszer.


De egész nap mászik jön - megy.Hogy fáradjon ki!

33. kitti1981 (válaszként erre: 32. - MoncsiMama)
2008. jan. 22. 17:40

Szia!

Mivel táplálsz hozzá???Nem tudom mi lehet mert most apasztom el a tejem mert már több mint egy hete nem fogadja el!!:(ediig éjsza cicizett de már az sem kell!!:(Mi már mindent eszünk!De tápszert is kap mert a tejem nem volt elég!

2008. jan. 22. 17:25

hello!

Mi most vagyunk öt honaposak és az első négy honap katasztrofa volt,ha az éjszakákat nézzük.

MInden éjjel felkelt oránként, két oránként és három orákat kellett vele sétálni közben pedig üvöltött...

Nekünk a modszer a köv. a fürdőben van egy páraelszivó, minden éjszaka megy és mind a hárman ugy alszunk,mert ha le van kapcsolva akkor felébred, legalábbis régebben ez volt. Most erről probálom leszoktatni,hátha marad az éjszakai alvás.Kb.egy honapja amikor elkezdtem a hozzátápit mintha elkezdett volna alakulni a dolog.Eleinte csak három orát aludt egyben,de már nem kellett ugyanennyit járkálni,aztán egyre többet és többet.TEgnapelőtt már nyolc és fél orát aludt.Tegnap pedig 20:40-6:38ig:) NEm tudom meddig fog tartani ez az állapot,remélem,hogy elég sokáig és a fogzás sem fogja elrontani a dolgot:) de nálunk ugy néz ki hogy a kaja minősége volt rossz,mert mindig éhes maradt csak ez most derült ki nekem.Hiába ő az első bébi és fogalmam sem volt már hogy mi lehet,de ugy látszik a hozzátápi megoldott min dent!

Kitartás!!!


Ui: én is hagytam egyik reggel sirni,mert már annyira kész voltam,hogy csak öt percet akarokm ég aludni és magától visszaaludt és azota mindig visszaalszik,kivéve,ha valami nagy gondja van,de mindig megnéze mmiért mocorog ill.sir.

Remélem,hogy valamennyit tudtam segiteni!!!

31. kitti1981 (válaszként erre: 28. - ALLICS)
2008. jan. 22. 17:20
Napközben min 1 óra max 2 óra de inkább pontosan 1 óra!:()
30. kitti1981 (válaszként erre: 17. - Ffc9d89fcb)
2008. jan. 22. 17:13
9 hós elmult!és régen is rosszul aludt!:(
29. kitti1981 (válaszként erre: 24. - ALLICS)
2008. jan. 22. 17:12
nem gondolnám hogy megilyedt volna egyszer is!
28. ALLICS
2008. jan. 22. 16:46
Egy alvás mennyi idő,nem lehet hogy sokat alszik?
27. kitti1981 (válaszként erre: 26. - ALLICS)
2008. jan. 22. 16:44
napközben kétszer alszik egyett délelőtt egyett délután!!!
26. ALLICS
2008. jan. 22. 16:33
Napközben sokat fel van??Mert akkor lehet hogy nem álmos.Vagy valami felriasztja és csak sír álmában?
25. kitti1981 (válaszként erre: 15. - Gréger)
2008. jan. 22. 16:33
Én hiába hagyom sirni nem hagyja abba!!!Mi még nem voltunk betegek!!:))
24. ALLICS
2008. jan. 22. 16:33
Nem lehet hogy rossz élmények fűzik az alváshoz??Megilyedt álmában valamitől?
23. kitti1981 (válaszként erre: 17. - Ffc9d89fcb)
2008. jan. 22. 16:29
Szia!Épp most probáljuk ki az ágyát és átraktuk máshova!!A glutént még nem hallottam,de kiprobálom veszteni nem vesztek semmit!!:)köszönöm!!
22. kitti1981 (válaszként erre: 18. - Ada12)
2008. jan. 22. 16:27
Mi azt is probáltuk a kupot ami nyugtalan babáknak van de nem használt!!:(((Mi már szinte mindet kiprobáltuk de hiába ezért kértem a segitséget mert már nincs ötletünk!!!:((
21. kitti1981 (válaszként erre: 19. - Anyuci74)
2008. jan. 22. 16:25

Szia!


Ha köztünk alszik akkor is felkel folyamatosan!:(

20. kitti1981 (válaszként erre: 6. - DTÁ78)
2008. jan. 22. 16:24
Szia!Mi 9 hósak elmultunk és mi a kajálást is kiprobáltuk de nekünk sajnos nem vált be!:((Mi is 8-9 között eszünk majd amikor már nem birjuk hajnali 1-4 között kap tejet!!
19. anyuci74 (válaszként erre: 8. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 16:20
Velemenyem szerint jobb lenne neki, ha veletek aludna egyszobaban. Ranschburg Jenönek hallgattam elöadasat es Ö is azt mondja ,hogy a kulönszobat csak a szulö igenyli a gyerek csak 3-4-5 eves koraban akarja. Egyebkent az en kisfiam is csinalta ezt egy darabig (2-3 het) es en azt vettem eszre , hogy fel attol ,hogy nem lat minket, hogy hol vagyunk. Ezt azert gondolom, mert akkor a szeme csukva volt es sit-sit, es kapaszkodott belem , es ha leakartam rakni ujrakezdte a sirast. Nagyon nehez volt , de tul vagyunk rajta . (Remelem!)
18. Ada12
2008. jan. 22. 16:11
Homeopátiás szerek nagyon jó erre, nekünk bevált, több is van
2008. jan. 22. 16:07
Mennyi idős a gyereked? Régebben jól aludt? Az én kislányomnál 2 éves kora körül kezdődtek az alvászavarok, és idővel egyre súlyosabbá vált.Ő éjjel kb.1-kor felébredt, és fel volt 5-ig. Már teljesen ki voltunk készülve, és egy orvos azt javasolta, hogy vonjuk ki a glutént az étrendjéből.Nem nagyon hittem benne, de 1 hónap utánn egy csapásra megoldódtak az alvászavarai. Karácsonykor véletlenül megevett pár aprósüteményt, és megint hetekig nem aludt, és székrekedése volt.Sok minden okozhat alvászavarokat,de ne ess kétségbe, mert lehet, hogy tényleg elég áthelyezni az ágyát máshová.Hallottam már ilyen eseteket is.Ha viszont még pici a gyerkőcöd, és soha nem is volt rendben az alvása, akkor lehet, hogy tényleg csak éhes,vagy a közelségedet hiányolja.Lehet, hogy szimplán kinövi.
2008. jan. 22. 15:48

Én is így jártam nagyon sokáig minden éjjel sírt a lánykám aztán megfogtuk ágyastól és áttettük a szobában egy másik helyre , az éjjel átpakoltuk a szobát és attól kezdve átaludta az éjszakákat.

Velünk volt egy szobában és elötte nekünk is volt azon a helyen az ágyunk és minden reggel derék és hátfájással fáradtan ébredtünk aztán átrendeztük a szobát és megszüntek ezek a panaszaink. Nem is jutott eszünkbe amikor oda raktuk a kiságyat egész addig az éjszakáig amikor az átrendezés mellett döntöttünk.

Egy próbálkozást megér.

2008. jan. 22. 15:45
Nálunk is hasonló a helyzet, az én fiam 13 hónapos és még mindig nem alszik éjszaka.Sokat beteg, biztos ez is közrejátszik.Amikor nem beteg, akkor hagyjuk sírni, olyankor visszaalszik magától, aztán megint felébred pár óra múlva és megint visszaalszik.Pár éjszakát ki kell bírni, és utána alszik reggelig.De aztán megint jön egy betegség és kezdődik megint előlről.Tudom, hogy sokan kegyetlennek tartják, ha hagyjuk a gyereket sírni, de szerintem egyszerűen meg kell szoknia, hogy éjszaka aludni kell.A fiam legszívesebben egész éjjel cicin lenne, de azért azt mégsem lehet.....Végülis nekünk szülőknek is pihennünk kell valamikor, hogy napközben a maximálisat tudjuk nyújtani nekik, nem?Nálunk bejött ez a módszer, persze sírás és sírás közt is van különbség, ha úgy érzem, akkor persze magamhoz veszem, mert tudom, hogy úgysem hagyja abba.....
14. belle (válaszként erre: 3. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 15:44
Kittiha nem anyatejes baba akkor ezt próbáld meg. Nagyon sok gyerek marad éjszakára éhes. Vegyél neki Jó éjszakát tápszert. Nekünk Mildibé2 rizses van de van nagyon sok fajta. Neki már lehet a 3-ast is adni. Ha attól jól lakik és csak az éhség a baja, végig fogja aludni az éjszakát. Nekünk ez vált be. Sok sikert!
13. Rhea
2008. jan. 22. 15:41
mi 10 hónapja nem alszunk. az első 3 hónap jó volt, szépen aludt a kisfiam, azóta pedig, hááát...van hogy 2szer kel, van hogy 12szer is. elejében kiságyban aludt, mostmár közöttünk alszik, könnyebb megnyugtatni. a sirni hagyással nem mentünk semmire, és a férjem ellenezte is ezt a módszert.
2008. jan. 22. 15:23
szia , nekem 3 gyerkőcön van és ez a nem alvás effektus nagyon ismerős, ha a férjed hajlandó beszállni a játékba, akkor érdemes megkérni, hogy a lefektetéseket, meg az éjszakai felsírásokat ő orvosolja. kb. egy hét( legrosszabb esetben)és a agyerek aludni. ha szopik kicsit nehezebben megy neked, meg ha 1. gyerek, a szíved szakad meg. a módszer, a hagyjuk sírni kicsit. Először csak 1 perc, utána 2, és szép fokozatosan el fog aludni. van egy könyv, asszem: Aludj jól édesem, v. valami hasonló acíme, érdemes kipróbálni. A barátnőim közül sokan végigcsinálták és mindenhol működik, d e csak az Apákkal. Sok sikert!
11. 0260f21e84 (válaszként erre: 8. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 15:16

Nem probaljatok meg egyutt?

Lehet a sotet csond is baj. Vannak babak, akik nem birjak.

10. ancy
2008. jan. 22. 15:15
MI már 18 hónapja!Amikor úgy érzi teljesen kivagyunk gyorsan végigalszik egy éjszakát:)És visszaszoktunk az éjszakai tejre,ez bevált nálunk.
9. dee7182d35 (válaszként erre: 3. - Kitti1981)
2008. jan. 22. 15:14

Szia!Az én lányom is ezt csinálta,kb 2 éves korára rendeződött úgy ahogy a dolog.Voltunk különböző vizsgálatokon,de minden negatív volt.Egész pici korától,(1-2 hónap)rendszeres volt a program.Nappal semmi baj,bár rövid ideig aludt mindíg,de éjjel mint aki megbolondult.Semmivel nem lehetett megnyugtatni,volt olyan,hogy hajnal 5-kor ájult el a kimerültségtől,de csak egy két órát aludt,és így kezdte a napot.

sajnos nem tudsz mit tenni,csak várni,hogy véget érjen.Vannak ilyen gyerekek,de több orvos állította,hogy ez nem azt jelenti,hogy valami baja van.Ilyenek és kész.Próbálj nappal pihenni,hogy bírd az éjszakai műszakot.

Kitartás,egyszer véget ér.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook