Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5239. Csabi3 (válaszként erre: 5238. - Marcsy..)
2013. szept. 11. 08:24
A lényeg nem az utolsó mondatom Marcsy..:))
5238. Marcsy.. (válaszként erre: 5237. - Csabi3)
2013. szept. 10. 22:29
Ezt az utolsó mondatodat mire értetted?
5237. Csabi3 (válaszként erre: 5233. - Marcsy..)
2013. szept. 10. 09:37

A higany a leginkább mérgező az ismert fémek közül, mérgezőbb, mint az arzén.

A higany sejtmérgező (megöli a sejteket).

A higany gátolja az enzimek működését, melyek nagyon fontos szerepet játszanak szinte minden anyagcsere-folyamatban.

A kipárolgó higany 80%-ban felszívódik a tüdőn keresztül és bekerül az artériás vérbe.

A vese szűrő funkcióját már 2 hónap után csökkenti.A higany erősen összekapcsolódik a szelénnel, mely a sejtek egészségéhez szükséges nyomelem. A legújabb ausztriai kutatási eredmények egyértelmű kapcsolatot mutatnak a szelénszint csökkenése és a rákos megbetegedés esélyének növekedése között.

A higany hozzákapcsolódik a proteinekhez. Az olyan proteineket, melyekhez higany kapcsolódott az immunrendszer idegen anyagnak tekinti. Így kialakulhat számos autoimmun betegség, mint például a bőrfarkas, sömör, Crohn-betegség (súlyos vastagbélgyulladás) vastagbélfekély. A méhgyulladással is összefüggésbe hozható a higany, mint előidéző tényező.

A vörösvérsejtekben a hemoglobinhoz kapcsolódik a higany. Ezáltal csökkenti a vérben szállítható oxigén mennyiségét – ami a legfőbb előidézője a légzési problémáknak.

A szívfunkciót is befolyásolja a higany, ami kórosan szapora szívveréshez, magas vérnyomáshoz és szabálytalan szívműködéshez vezethet.


De Marcsy téged ez ne érdekeljen, azért nyugodtan használd:)))))))) Hiszen a pénz nagy úr!

5236. Csabi3 (válaszként erre: 5234. - *bakancslista*)
2013. szept. 10. 09:28

Szia!

Azért válaszolok!

Csak a higany volt számomra fontos, hogy tartalmaz vagy sem, mert bedagadt az arcom és a szememre sem láttam rendesen, folyton irritálta, könnyezett, vezetésközben csorgott a könny a szemeimből.

Tiltott a krémekben pontosan a mellékhatások és azért mert a higany nem űrül ki a szervezetből.

Sőt napra sem szabad vele menni, a régi higanyos krémet is csak éjszakaiként volt szzabad használni.

5235. *bakancslista* (válaszként erre: 5234. - *bakancslista*)
2013. szept. 9. 16:34
Visszaolvasgattam. Vedd úgy, hogy nem kérdeztem semmit. Köszi!
5234. *bakancslista* (válaszként erre: 5229. - Csabi3)
2013. szept. 9. 16:27

Szia!

Megkérdezhetem, hogy a higanyon kívül mit tartalamaz még a krém?

Gondolom, ha bevizsgálták, akkor ez minden összetevőre vonatkozik. Köszi!

5233. Marcsy.. (válaszként erre: 5232. - Mirci2)
2013. szept. 8. 22:27
Teljesen meg tudlak érteni,engem sem érdekel a higany. Nekem volt aki a szemembe mondta,hogy olyan,mintha bajusszom lenne. Már dolgozni sem tudtam rendesen,mert úgy éreztem,aki csak rám néz,mindenki a foltjaimat nézi.10 percenként kaptam elő a tükröt meg a púdert, egy percre sem tudtam a fejemből kiverni,hogy ott van.
5232. mirci2 (válaszként erre: 5231. - Marcsy..)
2013. szept. 6. 09:01

Nekem mindig nagyon jó és szép bőröm volt. Már majdnem 40 vagyok, de mások mindig azt mondták, hogy egy 10 letagadhatok. Annyi zavart, hogy karikás a szemem, de miután mindig sminkelek szépen eltudtam tüntetni. Soha egy pattanás! Most meg ezek a foltok!!!!!! Nagyon zavaró. Nyáron vettem egy drága alapozót, ami a nagy melegben is fent maradt, és valamennyit takart is. Régen nem foglalkoztam azzal, hogy smink nélkül megyek a boltban, ma már otthon is alapozók, ha jön a postás, vagy valaki, ne lássa a foltokat! Van az arcomon, a bajusz vonalán, az orromon, a homlokomon. Volt olyan, hogy a tescoban a pénztáros szólt, hogy összekentem az arcomat. Gyorsan elővettem a tükrömet, akkor láttam, hogy az nem maszat. Mondtam a hölgynek mosolyogva, hogy ezek a májfoltjaim, szegény nagyon zavarba jött. Szóval nem érdekel ha higany van benne, legyen újra szép az arcom. Nyaralási képeket visszanézve kiakadtam és rendeltem meg a krémet!!! Most pár nap szünetet tartok, csak vékonyan kenem. Látom a javulást valószínűleg elkapott a hév, hogy gyorsan újra a régi legyek.


Marcsy: Nem jöttek ki pattanások, amit észrevettem egyenletesebb lett a böröm. Szerintem a hámlasztás beindított egy tisztítási folyamatot. Gondolom a "higany" mellett gyógynövények is vannak benne.

5231. Marcsy.. (válaszként erre: 5228. - Mirci2)
2013. szept. 5. 22:15
Ne dörzsöld olyan erősen, úgy is lejön, aminek le kell jönni,ha finomabban dörzsölöd. Nekem is volt már,hogy kipirosodott a bőröm, ha egy kicsit erősebben álltam neki. Neked nem jönnek ki pattanások a krémtől? Nekem főleg az elején elég sok előjött,szerencsére már ritkábban.De akkor is inkább a pattanás,mint a folt.
5230. Andesz75 (válaszként erre: 5228. - Mirci2)
2013. szept. 5. 15:13
Szerintem túldörzsölted. Úgy használd mint egy normális krémet. Én a felesleget törülközővel törlöm le.
5229. Csabi3 (válaszként erre: 5228. - Mirci2)
2013. szept. 5. 09:07

Szia!

Igen, bevizsgáltattuk a krémet, higanyt tartalmaz, tégy belátásod szerint!

5228. mirci2
2013. szept. 5. 08:25

Sziasztok! Sikerült ügy dörzsölnöm a foltokat, hogy kisebesedett. Én voltam nagyon durva? Olvastam valahol, hogy egy volt barátok köztes szereplőnek szintén sebes volt az arca valami bemutatón, és őt is kezelték pigmentfoltok miatt. Szóval másnál is előfordult? Most ezeken a területeken nem használom.

Az érdekelne, hogy aki írta a májproblémáit az honnan tudja, hogy ettől a krémtől alakult ki? Aki írta, hogy higany van benne az honnan tudja, bevizsgáltatta? Anyukám aki annak idején még használta a higanyosat megnézte, elmondtam hogyan kell használni azt mondta ez nem az. Neki gyorsan elmúlt nem kellett így használni, mint ezt a krémet.

5227. *bakancslista* (válaszként erre: 5223. - Mirci2)
2013. szept. 4. 21:04

Köszönöm!

Sajnos nekem is vannak és szintén ajándékba kaptam a terhesség alatt... ennek már 11 éve.

Próbálkozom dermarollerrel, csodálatos dolog, de inkább a feszesítő hatását tapasztalom, hámlasztok is, de még mindíg vannak.

Bellavita azt írta, hogy neki ettől a krémtől voltak komoly májproblémái...

Megírnád nekem priviben (ha ide nem lehet), hogy hol szerezted be ezt a csodaszert?

Ha lesz kis időm végigolvasom a fórumot a többiek tapasztalatát is és meglátom belevágjak-e.

Most BB krémmel próbálkozom, persze ez csak esztétikai elfedés, persze szigorúan az 50-es fényvédő fölé.

Köszönöm, ha segítesz!

5226. Andesz75 (válaszként erre: 5225. - Mirci2)
2013. szept. 4. 18:34
Örülök hogy hat a krém. :)
5225. mirci2
2013. szept. 4. 10:01
Szia Marcsy! Olyan jó, hogy ezt írod! Én csak reggel este mertem, de akkor én is többször fogom. Most egy kicsit pihentetnem kell a bőröm, mert kicsit túl dörzsöltem és felsértettem. A párom nekem is azt mondta, hogy halványodik, hogy egyértelmű, hogy hat a krém. Nekem is a bajusz a legerősebb. Azt sajnálom,hogy nem csináltam képet mielőtt elkezdtem. A nyaralási képeket nézegetem, hogy mennyit változott a folt!:-))
5224. Marcsy.. (válaszként erre: 5221. - Mirci2)
2013. szept. 4. 08:57
Nekem nagyon szépen elhalványította,már alig látszik. Már észre sem veszik rajtam! Elég hamar jelentkezett a hatása,eleinte naponta 3-4 alkalommal kentem, mostmár csak reggel és este. Elég sötétek voltak a foltjaim,volt aki azt hitte csokis a szám felett.Én nagyon meg vagyok vele elégedve,örülök hogy rátaláltam a sok kudarcba fulladt próbálkozások után.
5223. mirci2
2013. szept. 3. 11:07
Szia! Marika néni által gyártott krémet! Olyan aktív volt egy ideig a fórum. Érdekelne ki mit tapasztalt. Erőt adna, mert az arcom tele van, és tavaly jött ki amikor terhes voltam. Kreolos bőröm van, könnyen barnulok, mindig kentem magam, gondolom dolgoztak a hormonok!
5222. *bakancslista* (válaszként erre: 5221. - Mirci2)
2013. szept. 3. 10:18

Szia!

Mit használsz 1 hete?

5221. mirci2
2013. szept. 3. 10:12
Sziasztok! Lányok vannak már eredményeitek? Én 1 hete használom, szerencsére nem lett allergiás reakcióm, mert nem vártam ki az 5 napot! Mikor várható valamilyen eredmény? Van akinek eltűnt a folt? Hányszor használjátok egy nap?
5220. atoth
2013. aug. 16. 22:42
Nagyon sok esetben csak tuneti kezelesrol kapunk informaciot, kenocsokrol, kremekrol, amiknek feherito hatasuk van, de altalaban nem sokat ernek. A lenyeg, hogy azzal kell foglalkozni, miert jelentkezik melanin tultermeles a szervezetben. A valasz egyszeru, es a dieteban kell keresni a problemat. Sok adalekanyag, mint peldaul az E431-es (kenyerfelekben talalhato altalaban), szinezekanyagok es mesterseges tartositoszerek zavarokat ideznek elo az emesztesi rendszerben, ezert a veraramban keletkezett mereganyagok borallergiak es majfoltok formajaba jelentkeznek. Probaljatok ki egy idore az emesztorendszer es belmukodes tisztitasat. Nekem is hasonlo gondjaim vannak, en most kenyer es cukormentes dietat kezdtem, a tartositott elemiszerek kozelebe sem megyek, es odafigyelek a folyadekbevitelre is. Latvanyosan jobban erzem magam, es a borom is egyre szebb. Minden esetben ha van barmi testi reakcio, mint pl allergia vagy pigmentzavaros betegsegek, az okat kell keresni, es ovakodni a kizarolagos tuneti kezelestol, mert sok esetben tobb kart okoz a sok probalkozas. Probaljatok ki, nekem eddig ugy nez ki szuper es mukodik, de elotte gyozodjetek meg arrol, hogy nincs semmi fele betegseg vagy gyogyszeres kezeles ami esetleg ronthat az allapoton ha dietezni kezdetek. Sajnos lassan minden bolt-bol vasarolt elelmiszerben talalhato olyan anyag, amik sokak szamara mergezoek es a szervezet mindenfele jellel utal arra, hogy valtoztatni kell. Ilyenek a majfoltok is, es ezt csak sajat tapasztalat alapjan merem allitani. Sok sikert!
5219. bebe610
2013. aug. 11. 14:44
Lányok a differin gélt használta már valaki foltokra.Én kértem a dokitól receptet,ősszel kipróbálom.
5218. Marcsy..
2013. aug. 6. 10:03

Sziasztok!

Nekem 3 éve jött ki a szám fölött két folt. Egyik reggel belenéztem a tükörbe és ott volt. Párom szerint nem vészes, de nekem nagyon megkeseríti az életemet. Sok mindent kipróbáltam már,Ephelis,Eucerin,körömvirág kenőcs, Pigmanorm.Egyik sem használt. A Pigmanorm-nak kétszer futottam neki (megvártam,amíg szabadságon leszek hosszabb ideig), nagyon csúnyán bevörösödött tőle a folt, az elhalt bőr jött is lefelé, de a folt megmaradt.

Tavaly a háziorvos írt fel egy kikeverős krémet, amit már 30-40 éve használt sok fiatal a szeplői eltüntetésére. A doki még viccelődött is, hogy sok ci&ány lány ezt használta, hogy világosabb legyen az arcbőre. Sajnos sehol nem tudták kikeverni, mert higanyt tartalmaz, ami már nincs.

Most a Marika féle krémmel próbálkozom, nagyon bízom benne, hogy ez segít.

Aki használja ezt a krémet írja már le, hogy segített-e.

5217. Csabi3 (válaszként erre: 5216. - Mlna)
2013. aug. 5. 08:30
Sajnos egyik sem hatásos, Marika kréme higanyos.
5216. Mlna
2013. aug. 4. 01:25
Kedves Lányok, a korábbi hozzászólásokból úgy látom, hogy Marika és Enikő neve kerül említésre sokszor, szeretném elkérni az elérhetőségüket! Nincs pénzem sorozatos hámlasztásra, lézerre, de kb. 5 éve színezett hidratálóval strandoltam, és bizony kezdődött a pigment-őrület, tavaly és idén pedig tovább is terjedt sajnos, már csak 50 faktoros krémmel megyek napra. Köszönöm, ha segítetek!
5215. bebe610 (válaszként erre: 5214. - Andesz75)
2013. aug. 3. 21:25
Köszi a választ.Én is használom de én télen nem tudtam[anyagi okokból]így még látszanak,de halványabbak mint tavaly nyáron.Most télen is fogom majd használni és remélem elmúlnak,egyébként nekem télen sem tűnik el teljesen.
5214. Andesz75 (válaszként erre: 5213. - Bebe610)
2013. aug. 3. 08:55
Télen teljesen elmúlnak, nyáron már nem hordok sapkát mint régen. Látni lehet azért még a foltokat de már sokkal-sokkal jobb. Már volt olyan ismerősöm aki észrevette a változást. :)
5213. bebe610 (válaszként erre: 5212. - Andesz75)
2013. aug. 2. 12:26
A foltjaid halványodtak vagy elmúltak? A naptól mennyire erősödnek vissza?
5212. Andesz75
2013. aug. 2. 08:56
Én másfél éve használom a Marika krémet. 3 havonta megyek vérvételre és semmi gondom.
2013. aug. 1. 15:34
Remélem, azt tudjátok, hogy Marika krémje tele van higannyal, ami mérgező és nem ürül ki a szervezetből!!!! Nekem nem sokkal utána olyan magasak lettek a májfunkcióim, hogy hepatitis vizsgálatot is csináltak, és szerintem van összefüggés :-)
5210. Marcsy.. (válaszként erre: 5204. - Orsi8282)
2013. júl. 30. 07:09
Sikerült felvenned a kapcsolatot Marikával?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook