Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
5179. orr paca
2012. aug. 31. 19:22
Sziasztok!2010ben tengeren voltam , majd 2011 ben semmi folt szép baba bőr. 2012 meg Orromon nagy, papuskámon szám felet. Katasztrofa látvány.Első telem lesz foltjaimmal remelem megvilagosodik. Nalam egy nap kezdete Arcmosás,eucerin szappanal, 50 faktoros Avene kompakt puder, este arctisztitás,majd van krem foltok ellen , világosit, de nem igazán vagyok légedet.A nagy gondom hogy 8tol este 8 ig dolgozok , s napközben nem birom apolni őket.Ezert marad smink , faktoros kremek. Bőrgyógyászom azt mondta naaptol jott elo. Olvastam hogy sok sok mindentol előjöhet. Nagyon nagyon szomoru vagyok hogy igy kell leelnem az eletem. :(
5178. fibi82 (válaszként erre: 5177. - Jang38)
2012. aug. 14. 08:49

Szia! A sima kerti kövirózsa egy levelének nedvével dörzsöld be naponta 5-6-szor, vagy annyiszor, amennyiszer akarod. 3 hónap után elkezd a folt szétesni, egyre kisebb lesz, halványul. Ha friss a folt, jövő nyár végére eltüntetheted.

Fontos, hogy ezentúl védd a bőrödet magas számú fényvédőszerrel. Mert a már kialakult foltot baromi nehéz eltüntetni, majdnemhogy lehetetlen. De nincs lehetetlen, csak tehetetlen! :)

5177. jang38
2012. aug. 11. 14:50
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. 4éve gyógyulgatok alopecia areataból kifelé, ez foltos hajhullást jelent, esetemben totál kopaszságból pill. csak egy foltot takargatok a copfommal. Ez volt a kezdet, de ami jobban zavar az a bajuszfoltom. Pocsék érzés, mintha a kopaszodás önmagában nem lenne elég. 38évesen csak egy viszonylag normális arcot szeretnék. Segítsetek mivel tüntethetném el. Köszönettel Bea
5176. Andesz75 (válaszként erre: 5175. - Bajuszka)
2012. aug. 10. 21:32
Szurkolok. :) Nekem is a gyógyszertől van. :(
5175. bajuszka
2012. aug. 8. 17:39

Sziasztok Sortársak!


Én már 3. nyarat taposom Hitler-bajusz májfolttal az arcomon, és azért tértem vissza erre a fórumra, hogy leírjam, hol tartok.

Szóval fogamzásgátló szedése utáni 3. hónapban jött ki a bajusz májfoltom, teljesen ki voltam akadva.

Használtam 2 féle krémet, amiről itt olvastam, az egyik a kövirózsa krém volt, nulla eredménnyel, a másik meg az Ephelis csekélyke eredménnyel.

A második évtől Bioderma 50 faktoros krémet használtam, eredményt nem nagyon láttam, de azért használtam. Ezenkívül az első nyáron ettem még máriatövismagot is, eredmény nulla. Kentem citrommal, eperrel, eredmény nulla. Egyszer kipróbáltam a mélyhámlasztásos kozmetikai kezelést is, de mivel nem volt meggyőző, többször nem mentem.


Nem éltem vámpír életet, kijártam néha napozni, persze Biodermával és kalappal.

Ilyenkor mindig erőteljesen befeketedett az amúgy barna májfolt, ami kb. 3 nap múlva a feketéből visszakopott a barnára. De ha kimentem hosszabb időre a napra, újra befeketedett.

Közben a 2. nyáron férjhez mentem, izgultam, hogy ne látszódjon a képeken a májfolt. Az alapozó jól eltakarta.


Telente kb. december környékére fakult ki annyira, hogy már csak én láttam, tehát sosem tűnt el teljesen.


Majd most a 3. év tavaszán vettem észre, hogy nem olyan ütemben mélyül a barnaság, mint eddig. Hú, de örülök én ennek!

Nyár elején még mindig alig látszódott, a Biodermát is kezdtem hanyagolni, mára már csak akkor használom, ha megyek fürdeni.


Szóval jelenleg is van májfolt, de már csak halványbarna, és amikor napozok, akkor még mindig besötétül, de már nem feketére, hanem csak barnára.


Ebből azt a következtetést vontam le, hogy tök mindegy, hogy mit használ az ember. Legalábbis én.

Szerintem a 4 hónapnyi fogamzásgátló hatása most, 3 év után kezd kiürülni a szervezetmből.


Jövő tavasszal és nyáron újra írok, kíváncsi vagyok, hogy tovább fog-e csökkenni a májfolt színe.


Remélem igen. Szurkoljatok.

5174. nila (válaszként erre: 5172. - Kriszta1983)
2012. aug. 2. 15:42

én is pont ugyanezeket használom .

Nekem az Euce..ntől izzad az arcom kicsit , de épp fogyóban v an úgyhogy veszek is másikat :)

5173. Daphnee (válaszként erre: 5172. - Kriszta1983)
2012. aug. 2. 15:12
Én is pont ugyanezeket használom :))) Ahhoz képest hogy nyár van most elég halványak a foltjaim, nem világítanak messziről.
2012. aug. 2. 15:03

Sziasztok,nekem elég erős foltjaim voltak a homlokomon,és a szám felett. Elkezdtem használni nappalra az Eucerin - Anti pigment 30 faktoros halványító krémjét. Strandon,vagy ha hosszabb időt töltök el a tűző napon,akkor pedig a La Roche 50+ -os színezett fényvédőjét használom. A foltjaim szépen halványodnak,még így az erős napsütés ellenére is!

Nem olcsó mulatság egyik krém sem,de ajánlom mindenkinek!!!

5171. Csabi3 (válaszként erre: 5165. - Andesz75)
2012. júl. 23. 07:58

Kedves Andesz75!

Az volt a baj, h vérhigítót szed azért lett a higanytól ilyen az arca, tehát nem játék, nem én adtam, kérte, én figyelmeztettem.

Annak örülj, ha semmi gondod vele,de elkérte az orvos hivatalos bevizsgálásra,mert ismeretlen.

Ha valahol megdörzsöli rögtön véraláfutásos az arca!!

5170. Daphnee (válaszként erre: 5169. - Andesz75)
2012. júl. 22. 09:44

Értem, köszi. Szerintem sem fog soha elmúlni :(

Nekem is elég halvány, kövirózsával és eucerinnel kenem. Teljesen elégedett vagyok így.

5169. Andesz75 (válaszként erre: 5167. - Daphnee)
2012. júl. 22. 08:42
Daphnee és Pocak0515. El nem múltak (szerintem nem fog sose eltűnni ha egyszer megjelent), de sokkal szebbek. A szemem körüli teljesen eltűnt, a homlokomon, államon és a bajuszom azért látszik de már nem hordok sapkát. Simán kint vagyok a napon 2-3 órát (4-5 körül), utána kicsit foltosabb de bekrémezem és már szebb is. Úgyhogy én meg vagyok elégedve vele.
5168. Pocak0515 (válaszként erre: 5165. - Andesz75)
2012. júl. 22. 07:57
Andesz75! És neked múlnak a foltok a krém használatától, vagy hogy állsz velük?
5167. Daphnee (válaszként erre: 5165. - Andesz75)
2012. júl. 21. 20:42
És milyenek a foltjaid? Halványabbak, vagy esetleg eltünt?
2012. júl. 21. 18:22
És hol lehet venni ilyen krémet?
5165. Andesz75 (válaszként erre: 5162. - Csabi3)
2012. júl. 21. 09:51

Tesztelte előtte a lány vagy csak elkezdte használni?

Nem akarok kötekedni de Te írtad hogy higany van benne de akkor miért adod tovább másnak ha tudod hogy káros?


Én használom azóta is, nincs semmi gondom vele.

5164. dddd (válaszként erre: 5161. - Sensoria)
2012. júl. 20. 08:17
Mèg egy "rosszindulatû" :-) Ûdv a klubban!
5163. dddd (válaszként erre: 5150. - Barbie 1)
2012. júl. 20. 08:13
Ha valaki csalôdott,szerintem nem csoda,ha gyanakvô.Az,hogy esetleg valakinek a vèlemènyèvel egyet tudok èrteni,ès ennek hangot is adok,mèg nem egyenlô a rosszindulattal.Akor sem,ha ez nem a te kissè marketingesre sikeredett hozzàszôlàsod.
5162. Csabi3
2012. júl. 20. 07:57

Lányok!!

Aki vett Marika krémet, ne használja!!!

Én tovább adtam rajta és tegnap jött a csaj, az arca tiszta lila foltos a krémtől, mint akinek véraláfutásos az arca,mondtam azonnal menjen orvoshoz!!!Ennyit erről a krémről!!!És még ő duzzog, be kell perelni és fizessen!

5161. sensoria (válaszként erre: 5157. - Erikacz)
2012. júl. 19. 22:47
Részemről is biglájk.
5160. Erikacz (válaszként erre: 5159. - Barbie 1)
2012. júl. 19. 12:16
A világért sem! Én is így gondoltam :)
5159. Barbie 1 (válaszként erre: 5158. - Erikacz)
2012. júl. 18. 12:21
Remélem nem haragszol,ha erre már nem pocsékolok több energiát.Köszi a jó tanácsokat!
5158. Erikacz (válaszként erre: 5149. - Barbie 1)
2012. júl. 17. 10:12

Én kb. 15 éve használom a termékeket és nagyon elégedett vagyok velük, viszont tudod a kozmetikai termékek közül nem minden termék jó minden embernek, mert mindenkinek más és más a bőre.

A másik az, hogy soha nem értékesítettem fórumon és tudod, ha hű tagja vagy a cégnek, akkor tudod, hogy csak maga a cég hirdethet ilyen formában, mert ezzel a rossz hírét is keltheted!!! Megvan a módja, a struktúrája, hogy ezt hogyan kell! Szerintem olvasd el a hoxa és a cég szabályzatát, érdemes lenne.

5157. Erikacz (válaszként erre: 5149. - Barbie 1)
2012. júl. 17. 10:05
Igen, sajnos aki már ezen a fórumon van RÉGÓTA az tudod elővigyázatos és igen kialakul egyfajta előitélet is, ami természetes, mert nagyon sok mlm rendszer tag így próbálja eladni a termékeit és még más termékeket is, mert ez persze nem csak ezekre a cégekre vonatkozott, lásd korábban, ha olvastad a fórumot. Sajnos elég sokan becsaptak már minket az évek folyamán. Más: Ha olvastad a szabályzatot, akkor azt is tudod, hogy ez tilos a fórumon! Az sem szép dolog, ha valaki cinikus, márpedig te meg az voltál. Nagyon jól értetted, hogy nem úgy vagyok a cégben, mint tulajdonos csak tagja vagyok, mint Te. És ha neked is vannak májfoltjaid akkor tudod, hogy egy krémet, hogy az használjon, minimum 3 hónapig kell használni de ez csak alap; no már most ha valaki kiad ennyi pénzt egy szérumért, akkor bízik a hatásában és nem fogja egyből vissza vinni, hogy mégsem jó, bizonyára te sem úgy értékesíted a kozmetikai termékeket, hogy próbálja ki néhányszor, legalább egy tubussal el kell használni, hogy meglásd használ-e. Utána viszont nem viheted már vissza!!! Főleg egy májfolt esetében ez egy hosszadalmas folyamat. Neked is szép napot!
2012. júl. 17. 09:46

Sziasztok

Mi a neve annak a higanyos krémnek ami néhányotoknak elhalványította a foltjait?És hol lehet venni?Vagy esetleg van akinek van ilyen de nem használja, mert akkor én megvenném.

2012. júl. 17. 09:36

Sziasztok,

Nagyon régen jártam itt, csak most beleolvastam pár oldalba, főleg a májusiba. Ott sok oldalon keresztül és még talán most is olvasok valami MARIKA FÉLE krémről.

Szeretném én is kipróbálni. Tudna nekem segíteni valami elérhetőségben, hogy tudja Marikának írni?

köszi előre is.

Moncsi

2012. júl. 17. 09:30
sziasztok..csak beköszönök,hogy meglegyetek nekem.)
5153. nila (válaszként erre: 5151. - Fejeragi)
2012. júl. 16. 07:39

Szia !

Ezt találtam Róla :-Kerülje a szemkörnyéket, száj környéket és az orr alsó részét.

Nekem pont a szememnél van :( Meg van akinek bajuszkája van .

5152. nila
2012. júl. 16. 07:32

Sziasztok !

Ezt találtam .

Valaki tud róla valamit ?

...

Nemrég jelent meg a Garnier 5% C-vitamin tartalmú Sötét Foltok Elleni Arckréme. Kíváncsian várjuk a véleményeket, és persze az INCIt!

Ti próbáltátok már?

5151. fejeragi
2012. júl. 15. 16:55
Sziasztok! A La Roche Posay: Pigment Control szerumot probalta mar valaki? Erdekelnenek a tapasztalatok!!!Koszi elore is!
5150. Barbie 1 (válaszként erre: 5147. - Dddd)
2012. júl. 14. 11:58
Kár,hogy a rosszindulat fontosabb,mint a megoldás.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook