Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májcirrózis fórum

Májcirrózis (beszélgetős fórum)


12. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa7906)
febr. 23. 15:34
sajnos sehogy.az öcsémnek szép felesége,2 gyereke volt.végül nem is tudott dolgozni,csak adósságot csinált.
11. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Tumbo2)
febr. 23. 15:31
mármint az apám.
10. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Kszb)
febr. 23. 15:30
az öcsémnek is az volt.de nem bírta tovább,öngyilkos lett.náluk demizsonszám volt az tiszta szesz,de miért fogadta el,mikor ő nem ivott.
febr. 23. 15:25

Zoee9


Én végigcsináltam vele ezt az egészet..senkinek nem kívánom hogy ezt átélje. Őszinte leszek, ha már hasvíz van, az dekompenzált májcirrózis, rosszak a kilátások. Sajnálom.

febr. 23. 15:23

Zoee9


A párom február 8án meghalt ebben a betegségben. Neki is volt hasvize,varixvérzése, nagyon súlyos betegség ez. Neki is alkoholtól lett ez a betegség. 2017ben letette az italt, de akkora már kialakult nála a visszafordíthatatlan szervkárosodás. Utána még éveket élt valahogy, gyengén, fáradékonyan, 2023ban jött neki vérszékelés, hasvíz, ő még TIPSet is kapott, de azzal csak a gond volt utána. Azt mondta az orvosa hogy a vérzést sikerült elállítaniuk, viszont lett neki egy spontán bakteriális hashártya gyulladása, ami a halálát okozta végül. A végén már hetente kellett volna csapolni. Borzalmas betegség.

7. globus (válaszként erre: 6. - Zoee9)
2022. ápr. 27. 11:36
A májsejtek viszonylag jól regenerálódnak. Ha elhatározod, hogy többé nem iszol (keveset sem), akkor lehet esély javulásra. Amennyiben nem érte el a visszafordíthatatlan károsodás mértékét.
6. zoee9 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa7906)
2022. ápr. 26. 17:22
Írnál kérlek arról,hogy mi történt azóta?Engem személyesen is érint a dolog.Májzsugoros lettem a piától és hasvizem van.Előre is köszönöm.
2013. szept. 3. 21:06

Ismertem egy embert, aki alkoholista volt és májrákja lett. Minden előjel nélkül besárgult, kómába esett és 1 hét múlva meghalt. 53 éves nő volt. Az alkoholizmusa ellenére imádni való.

Ha még nincs áttét, akkor máj transzplantáció segíthet, de mindenképp orvossal kell egyeztetni. Jocky a Dallasból is ilyet csináltatott...

4. kszb (válaszként erre: 1. - Zsuzsa7906)
2013. szept. 3. 20:36

le lehet győzni, egyén függő, h ki meddig bírja egy alkoholista mellett, és ha ő nme akarja, akkor hatni semmivel nem lehet rá....

Apámra az hatott végérvényesen, amikor ő találta meg a halott anyját ('95-ben). Aztán delérium tremens, meg minden egyéb kíséretében pszichiátria, és azóta egy kortyot se ivott. Előtte kijózanodni se tudott, olyan mértékben. Anyám kitartott mellette, de sztem csak azért mert nagyanyám a szomszédban élt, és volt kihez menni panaszra, lelki támogatásért, stb. Mióta nem iszik, minden ok köztük.

2013. szept. 3. 13:18
Nem mert ellenáll minden segitség ellenére, két kisgyermeke van 8és 9 évesek a szivem szakad meg.Már viz van a hasüregében teljesen kétségbe vagyok esve.....
2013. szept. 3. 13:12
Ha a beteg nem akarja, akkor sehogy.
2013. szept. 3. 13:10
Tud nekem ebben valaki segiteni??Utánna olvastam már de személyes tapasztalatokat szeretnék hogy le lehet-e győzni az alkoholizmust hogy hassunk a hozzátartóra és meddig lehet birni.Félek hogy már késő :,(

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook