Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslások ide! fórum

Magyar vizslások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3275. Ata06 (válaszként erre: 3274. - Miszti3)
2014. márc. 27. 22:32
Képzeljétek, egész délután focizik a labdájával. :o A kis családom nem akarja elhinni, amit láttam. :/
3274. Miszti3 (válaszként erre: 3270. - Ata06)
2014. márc. 27. 17:31

Nem nagyon tudlak mivel biztatni, úgy tűnik, hogy kezd ez a betegség elhatalmasodni rajta, és a fájdalomcsillapításon túl nem sokat tehetsz. :-(((


Azzal egyetértek, hogy a minőségi élet a legfontosabb, ha mozgásképtelen lesz, és sűrűsödnek, erősödnek a fájdalmai, -amire sajnos meg van az esély - akkor lépni kell... :-((( Bármennyire is fáj. Nahiszen, csak sose kerüljek ilyen helyzetbe. Szörnyű.


Szerintem az orvos sem nagyon fog javulással biztatni, ilyen tünetek hallatán, talán csak egy darabig szinten tartható. (Mélyen zsebrenyúlósan.)


Sajnálom, hogy Ata ilyen beteg. :-(

3273. katykóca (válaszként erre: 3270. - Ata06)
2014. márc. 27. 15:12
ÓÓÓ basszus,ez nem hangzik túl jól:(
3272. andi6020
2014. márc. 27. 13:06
Bár elvileg nem. De nem lesz semmi baja.
3271. andi6020 (válaszként erre: 3267. - Szonja27)
2014. márc. 27. 13:04
Már viheted.
3270. Ata06
2014. márc. 27. 13:01

Atával tegnap mikor lementünk sétára alig bírt hazajönni. Egyik pillanatról a másikra, eltűnt az erő? a két hátsó lábából , úgy le volt csúszva a popsija a föld felé és a háta teteje meg volt görbülve.:( Gondolom a bambusz gerinc miatt.

Tegnapelőtt pedig kétszer majdnem elestem benne, mert kicsúszott a jobb első lába. Olyan volt, mint mikor mi mellé lépünk.

A csigolyái a hátán szinte élesen elkülönülnek a hátától.

Úgy látom lefelé megy. :( Kicsit ugyan hízott, de már nem olyan robosztus, a mellkasa is az egyik oldalon mintha keskenyebb lenne.

Nagyon ocsmány dolgokat olvastam ma erről a bambuszgerincről. :(

Atánál elég sok tünet jelentkezett is.

3 hete csúnya szeme. Azt hittem fertőzés. Először Septozyllal kentem, most pedig Garasonnal. Ma olvastam, hogy ha az ízületi gyulladás erősödik, szemgyulladás előzi meg. Bélgyulladással is járhat és vérzéssel. Tegnap véres volt egy kicsit a vatta, mikor hazajöttünk és megtöröltem a popsiját. :O A szív billentyűkre és a tüdőre is hatással van. Ja, és fogyással és izom sorvadással is jár.:((((

Mozgatni kell őket, nagyon fontos. Napközben kevésbé fáj, hajnalban tetőzik a fájdalom. Nehezükre esik a mozgás, de fontos.

Van egy emberi megfelelője a Bectherew kór. Ugyanez a betegség és sokkal részletesebben írnak róla.

Nem lehet sehogy se megelőzni és gyógyítani, csak kezelni és fájdalmat csillapítani.

Ezt azért írom, ha véletlenül utol ér majd benneteket - remélem nem-, nehogy rátok sózzanak valamit!

A mágnes kezelés és vízi terápia jó rá.

Atát nem tudom úszni vinni, mert utálja a vizet , meg az idegeneket is. Mágnest meg honnan vegyek?

Ma nekem is orvoshoz kell mennem, de ha van a dokink holnap akkor elviszem vagy hétfőn , attól függ mikor rendel. Megmondom,hogy adjon rá bogyókat.

Inkább éljen kevesebbet ,de az minőségi legyen és ne szenvedjen. Ez nem állapot, hogy állandóan fekszik.

Kíváncsi vagyok, mint mond a tünetekre és arra, hogy mit néztem ki a neten. :P

A dokik nem szeretik ,ha nézelődünk a neten. ;) :P

3269. Szonja27
2014. márc. 26. 12:10
Ahh...meg 2het??szegeny kutty pedig mar kezzel-lábbal menne ;-)
3268. Ata06
2014. márc. 26. 11:31
Két hét kell a védettség kialakulásához.
3267. Szonja27
2014. márc. 26. 11:03
Ha ma meg kapja a kutya a tíz hetes oltást akkor mikortól vihetem sétálni?
3266. Ata06
2014. márc. 25. 21:04

Az Advantix nem nyakörv, hanem spot-on és már 7 hetes kortól rácseppenthető. Ebben az a jó, hogy repellens hatással rendelkezik, ami -elvileg- nem engedi metapadni a kutyán a kullancsot.

A nyakörvek nem jók szúnyog ellen. A foresto 8 hetes kortól, a kiltix az olcsóbb, de nem vízálló, az 7 hetes kortól alkalmazható.

Minél előbb kezdj el használni valamit, mert a bolhák ha elszaporodnak, nem csak egy vagyonba kerül az írtása, hanem Cloé bolhaallergiás is lehet, a bolha meg terjeszti a galandférgeket ,amit ti is elkaphattok.

Olcsó nyakörvet ne vegyél, mert ezek rendszerint permetező szerrel vannak átitava.

3265. Szonja27
2014. márc. 25. 19:18
Neked ugatok cimű konyvet.ezt a nyakörvet ami kullancs szúnyog ellen jo mar ilyen ugy mondd kis korban is ra lehet adni?!
3264. Ata06 (válaszként erre: 3261. - Szonja27)
2014. márc. 25. 18:45
Melyik könyvet rendelted meg?
3263. Ata06 (válaszként erre: 3259. - Szonja27)
2014. márc. 25. 18:45

Nekem Ata be van oltva Lyme ellen. Nem olcsó, azt hiszem 6-7 ezer és két hét múlva meg kell ismételni. Utána már csak egy évben egyszer kell beadatni. Ha kertben van ajánlom, mert nagyon sok bajt tud csinálni a lyme és nem lehet az izületi problémákat utána sem megszüntetni, mert visszatérnek a tünetek és nagyon fájdalmasak.

A babesiosis oltást nem adattam be, mert a doki azt mondta nagyon drága lenne a 3 oltásból álló program és nem hosszútávú a védettség. Ezenkívül fájdalmas is. Nem részletezte ,hogy a fájdalom alatt mit ért, de én úgy döntöttem, hogy nem akarok neki fájdalmat okozni. Különben 90-100 ezer körül van ez az oltás, úgy emlékszem.

De nekem annyiban könnyebb dolgom van, hogy a napi sétáknál látom a pisijét, ami ilyenkor olyannná válik ,mint a sör. Így ha észreveszem, tudok szaladni a dokihoz. Gyorsan kell cselekdni, mert ebbe meghalhatnak. Ugyen nem nevettek ki, hogy így írtam?

Én spot-ont használok, de hát én más eset vagyok ,mert városban lakunk és Atán annyi felszerelés van, hogy egy kullancs-bolha nyakörv hátráltat a kezelésében a sétáknál.

Így én Advantixot használok, de igazából nem tudom mi a nyerő, mert mindenkinek más válik be. Ezek a dögök- a kullanscokról beszélek- sokszor rá se hederítenek némelyik szerre.

Az Advatixot azért szeretem, mert szúnyog ellen is véd, ami a szívférgességet okozza!


[link]


Viszont a spot-onnál előtte két napig nem jó ha víz éri,vagy fürdetve van és utána két napig szintén nem szabad víznek érnie-egy napig meg csak ott szabad simogatni ahova nem cseppentettél.

Én így állandóan figyelem az időjárást és fürdetés után két napig nem teszem rá. Utána meg egy hónapig, ha nem muszáj nem fürdetem, hogy ne csökkenjen a hatása.

A barátnőm a KIltixet használja, meg van vele elégedve, DE... a Kiltixet nem lehet esőben fent hagyni. Nekünk is volt és ha elkezdett esni, gyorsan le kellett operálnom róla.

Ráadásul állítólag időnként-ha elszíneződik a kosztól- egy késsel végig kell kapargatni, hogy a hatóanyag könnyebben felszabaduljon.

A Forestonak nem csak az hosszú idő az előnye, de ha például fent akad valamin Cloé leszakad róla, mert biztonsági záras és nem fullad meg. Ja, és vízálló is. Viszont nézd át mindennap a kullancs miatt!


Ezeket pedig érdemes elolvasni!


[link]


[link]

3262. Ata06 (válaszként erre: 3257. - Katykóca)
2014. márc. 25. 18:20
Nem, Ata nem lány, hanem fiú. :D Miért gondoltad, hogy lány? Én is Attilának hívom, ha nem fogad szót. :D
3261. Szonja27
2014. márc. 25. 18:11
Ha minden igaz akkor mar holnap után a kezemben tarthatom a konyvet.sikerült megrendelnem :-)
3260. Moncsicsa
2014. márc. 25. 17:25

Helló Lányok! :)

Először is Szonjának: Atával teljesen egyetértek felugrálással kapcsolatban. Nagyon sokat számít a határozottság! De ezt komolyan mondom. Rám nem ugrálnak a kutyák, viszont apára (párom), minden gond nélkül, mert mondja nekik, hogy jajjj... Bonbon ne..., emellett gügyög. Szerinted a kutya komolyan veszi? Persze, hogy nem. Én simán bemegyek, szatyrokkal, bármivel felpakolva, Bonbon nem!, kutya nem ugrál. De nálunk általában mindennel így van, apa a gyenge láncszem. :D Ezt már a kutyák is tudják, nem csak a gyerekek. Ha valamit akarnak, apához mennek. :D

Valahol olvastam a kullancs elleni kérdésedet, de most nem látom valamiért, azért írok. Nálam nincsenek beoltva a kutyák kullancs okozta betegség ellen. Mi Advantix cseppel kezdtünk, ami elvileg 4 hétig hatásos, 3 hét után másztak a kullancsok. Emellett két kutyánál elég nagy költség volt. Ami nekünk bevált, az a Foresto nyakörv, tavaly nyár óta használjuk, és nem volt kullancs bennük, holott elég sűrűn vagyunk erdőben, mondhatni napi szinten. Most kapták a másodikat, 1 nyakörv 8 hónapra jó, nem olcsó, mert 7500 Ft körül van általában, de ha 8 hónapra leosztod, akkor 1000 Ft alatt jön ki, a csepp pedig havi szinten 3000 Ft körül van.


Tudományosság. Bevallom, hogy én sem tudományos alapon nevelem a kutyáimat, ahogy Kati sem. Én is elolvastam tonnányi könyvet, amiből megállapítottam, hogy nem vagyok alkalmas gazdinak. Vizsla gazdinak meg főleg nem. :D Sőt, az életre is alkalmatlan vagyok, ha kicsit tovább vizsgálom a dolgot. :DDD

Voltunk mi is suliba, mikor 6 hónapos körüliek voltak, alap engedelmességi dolgokat tudják. És szerintem elég jól.

Amiket Ata írt, azokból a pontokból az 1-es, ami nincs maradéktalanul betartva, mert a banán utolsó falatja az övéké. 6-os pont, nem kefélem minden nap őket. 11-es pont, nem szoktam felkelteni én sem őket. Ha a Nyafi a konyha közepére fekszik, mert éppen ott esik jól neki lustálkodni, megmondom őszintén, imádom. Olyan cuki. :D

A többi nálunk be van tartva, én úgy gondolom.

3259. Szonja27
2014. márc. 25. 10:08
Kullancs meg ilyen allatok ellen mikor lehet beoltani kutyit?vagy nyakorv??várom a vélemenyeteket :-)
3258. katykóca (válaszként erre: 3256. - Szonja27)
2014. márc. 25. 09:05
Én e bookra töltöttem C. Millant...szerintem pc.-re is lehet...talán...nagy pc guru vagyok:DD
3257. katykóca (válaszként erre: 3255. - Ata06)
2014. márc. 25. 09:04

Ata lááány??? Azta eddig meg voltam róla győződve ,hogy fiú:DDD Valszeg mert a férjem Attila ,és Atának hívják sokan:D


Egyébként én is elolvasom a kutyás dolgokat,de sajna nekem nem jönnek be,lehet hogy ...sőt tutira ...túl gyengekezű vagyok:D

3256. Szonja27
2014. márc. 25. 07:54
Koszonom a valaszokat,remélem h sikerrel fogok jarni.bezzeg a konyveket illetoleg ez ideáig egyiket sem sikerült megszereznem mivel nincs raktáron,de keresik....ugy h remélem h hamar meglesz.
3255. Ata06 (válaszként erre: 3254. - Katykóca)
2014. márc. 24. 21:55

Tudod azért ez érdekes, mert igaz, hogy szeretem a "kutya tudományt", de ettől függetlenül nálam is gyerek szerepet tölt be. De imádom a kutyás könyveket :P, ha valami megjelenik ha rögtön nem is, de amint adódik rá lehetőségem megveszem, mert nagyon szeretném egy kicsit látni az ő szemükkel a világot. Imádom, hogy a kutya -gazdi kisérletek megmutatják ,hogy ők milyenek is valójában és hogyan gondolkodnak. Ettől függetlenül nálunk sincs betartva a dominancia szabálya elég sok :P pontban. Ata szófogadó, míg kant nem lát. :D

Illetve olyat aki nem hódol be neki.

Olyan jó lenne egy pár percig csak az ő orrukkal érezni ,hallani és látni a világot. :)

Volt idő, mikor megpróbáltam tanítani különböző dolgokra. Nem alapszintű, hanem más típusú gondolkodásra és engedelmességre késztető feladatokra. Én azt hittem élvezni fogja, de hát ez is egyéniség függő.;) Hiába kínáltam neki a juti falatot a végén már rohant előlem, jelezve, hogy neki erre nincs igénye. :D

3254. katykóca
2014. márc. 24. 21:40

Én olvasom a fórumot Isten az atyám...de nem tudok hozzá szólni.Nem vagyok ilyen tudományos..sőt teljesen zsigerből tartom a kutyáimat/az eddigi kilencet/ ..és igen..nos szégyenlem magam..nem azt eszik amit kéne,nem úgy viselkednek amit az emberek elvárnak tőlük,és az eddig elolvasott "kutyás okoskönyvek" egyike sem vált be szikrányit sem...

Én azt gondolom el kell dönteni ,hogy a kutyánkat mire tartjuk.

Ti ,ha jól olvasom a soraitokból jól nevelt kutyákat szeretnétek tartani/és sikeresen meg is teszitek:/ Én és asszem Moncsi is/nem akarom helette ezt kijelenteni/ de mi inkább félgyerek- félbarát aprónépet tartunk.

Nem tudok ahhoz hozzászólni mennyire jön be a klikkerezéses oktatás,vagy a tudatos-tudományos oktatás.Nem tudok ,mert én arra soha nem lennék képes,mert nem kutyaként tartom őket...és azt is tudom hogy ez gáz,de nem tudnék másképp viselkedni:DDD

Azért jó olvasni benneteket,de érdemben ehhez nem tudok hozzászólni ,mert nem vagyok alkalmas...Viszont Szonjának nagyon sokat tudtok segíteni,mert ő olyan kutyát szeretne mint ti,és ebben ,a legnagyobb segítség két gyakorlott vezető:D

Nekem van két vizslalánylényem..sajnos nem tudok belőlük kutyát faragni..alkalmatlan vagyok rá...mert én meg vizslember,avagy embla vagyok...:D A léneg mindenképp ,hogy a gazdi és a kutyája között megszülessen az összhang,a módszer lényegtelen...a lényeg a szeretet :DD

És továbbra is szívesen olvasom a tudományos tanácsokat,mert én is tanulok belőle,de hozzászólni asszem csak biztatólag tudok.:DD Okosat semmiképp..

3253. Miszti3 (válaszként erre: 3251. - Ata06)
2014. márc. 24. 21:37

Nem ismertem így, ezeket a szabályokat. Nem is igazán vannak betartva, de ettől függetlenül tudják, hogy ki a vezér...


Ha megyünk sétálni, kinyitom az ajtót, tokostól kirepültek elöttem, olyan erővel, hogy meg sem tudnám fékezni őket. Örülök, ha nem esek el. De amikor ott vagyunk a futtatóban, akkor folyamatosan lesik, hova, merre megyek, mindig rajtam a szemük, abszolut követnek, mint ahogyan egy vezért követni kell. (nincs rajtuk póráz sosem. Mindkettő bármikor behívható, hiba nélkül.


A többi pontban van amit betartok, van amit nem.

3252. Miszti3 (válaszként erre: 3248. - Szonja27)
2014. márc. 24. 21:26

Ata a 3249-ben tökéletesen leírta, hátat fordítani azonnal. Ha mégsem hagyja sehogysem abba a felugrálást - nekem a futtatóban volt ilyen problémám, hogy másokra is állandóan felugrált - ahhoz vezényszót használtam, "Nem", Nem ugrik", erélyesen mindig rászóltam, és ezt megértette.


Sajnos, ha ritkábban látott, Mesike által imádott vendég jön, mind a mai napig előfordul, hogy örömében hatalmasakat ugrál rájuk, néha kifejezetten nehezen tudjuk leállítani... Annyira fel van pörögve, turbózva, hogy se lát, se hall. Ilyenkor a "vége" szóval szoktam leállítani, - illetve leállíttatni azzal, akire felugrál - ezt a szót is nagyon jól ismeri.

Prézlike érdekes, nem ugrálós, ő csak riszálja magát - nagyon aranyosan - és ajándékot visz a pofijában. pl. felkap egy papucsot, és azt nyújtja oda a szeretett vendégnek...

3251. Ata06
2014. márc. 24. 20:46

8. Amilyen gyakran csak teheti, játsszon játékokkal, de vigyázzon arra ,hogy mindig Önnek kell nyernie és a végén meg kell tartania a játékot is. ( Én ezt nem mindig tartom be, mert úgy gondolom, időnként neki is kell siker élményének lennie):P


9. Ne engedje meg, hogy kutyája kiprovokálja a vele való foglalkozást, azt hogy a gazdája figyelme rá irányuljon. Mutassa meg, hogy mindig csak ön lehet a kezdeményező.


10. Ügyeljen arra, hogy amikor egy ajtón be ill. ki lépnek a kutya előre engedje önt.


11. Ha a kutya éppen útban fekszik, ne lépje át vagy kerülje ki, hanem kényszerítse, hogy helyet adjon Önnek. ( ha alszik, akkor én nem szoktam felkelteni) ;)


12. Ha a kutyával sétálni mennek, minden előzetes figyelmeztetés nélkül gyakran változtasson irányt. A magyarázat: Mindig a domináns állatok a vezetők.

3250. Ata06
2014. márc. 24. 20:44

Ezt ismeritek? :) És Ti betartjátok? ;)


"Ahhoz ,hogy kutyája soha ne vitassa el azt a tényt, hogy a "falkában" Ön a főnök, következetesen tartsa be a dominancia érvényesítésének aranyszabályait."


1. Soha nem etesse a kutyát azzal, amit ön éppen eszik, vagy evett kicsivel korábban.


2. Mindig akkor etesse, amikor ön már evett, ha a kettő nagyjából egy időre esik. Ennek magyarázata: A hierarchiában élen álló állatok mindig elsőnek esznek és soha nem adnak át eleséget.


3. Ha önnek saját háza van, soha ne eressze a kutyát a hálószobába, a legjobb, ha az emeletre sem engedi fel.


4. Alkalmilag álljon vagy üljön bele a kutya kosarába vagy más pihenőhelyére.


5. Ne engedje, hogy a kutya bútorokon vagy az Ön ölében üljön.


6. Kefélje naponta a kutyát, akár szüksége van erre, akár nincs. A magyarázat: a sorrendben elöl álló állatok joga, hogy bárhol megjelenjenek és magukat bármikor rákényszerítsék a másikra.

Kedvenc helyeik viszont tabut jelentenek a rangsorban alattuk állók számára.


7. Ne engedje, hogy kutyája játék közben megharapja. Ilyenkor kiáltson egy hangos "PFÚJ!"-t és szakítsa félbe azonnal a játékot.

3249. Ata06 (válaszként erre: 3248. - Szonja27)
2014. márc. 24. 20:40

Amikor ugrik, abban a pillanatban fordíts hátat. Lehet, hogy többször meg kell magad körül fordulnod majd eleinte, mert próbálkozni fog, de idővel rájön, hogy úgyse ér célt. Ez a kutyáknál a figyelemfelkeltésre szolgál. Szokták kedveskedésnél, az üdvözlésnél is csinálni.

Ha mondjuk két szatyor van akezedben, akkor nem nagyon tudsz forgolódni, így ha hazaérsz , akkor ne vegyél róla tudomást. Csak haladj a ház felé és ha lepakoltál..átöltöztél, akkor menj hozzá ki és üdvözöld. :) Meg kell tanulnia idővel, hogy majd Te magadhoz hívod . Már az elején tisztázni kell a szabályokat, hisz Te vagy a főnök.;) Tudom, hogy ezt nehéz megállni, mert olyan édesek, de lesz ő nagy kutyus is és az nem igazán örömteli, mikor egy 30 kilós kutya lerohan és sáros lábbal a nyakadba ugrik. :) :P

3248. Szonja27
2014. márc. 24. 15:07
Kutyust az ugrálásrol,hogyan milyen modon lehet leszoktatni most vagy a késöbbiekben??
3247. Szonja27
2014. márc. 24. 10:41
Miszti koszonom szepen :-)
3246. Miszti3 (válaszként erre: 3244. - Szonja27)
2014. márc. 24. 08:09

Szerintem ez a vizslakönyv nem annyira jó, mert az első lépéstől fogva a vadászásra készíti fel a vizslákat. Gondolom nem arra vetted.


Én változatlanul a "Neked ugatok"-ot ajánlom, az egy általános engedelmességi, viselkedési tanítás, kiváló módszerrel. Ugyanaz, mintha kutyaiskolába járatnád, ha elolvasod, és aszerint neveled, nagyon jó úton haladsz, hogy egy tökéletesen kezelhető Cloed legyen. :-)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook