Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar vizslások ide! fórum

Magyar vizslások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3185. katykóca
2014. márc. 10. 19:58
A gáz az ,hogy nem látszik belőle semmi ,úgyhogy ha megmutatod hogy lám lám akkor is hülyének néznek:DD
3184. katykóca
2014. márc. 10. 19:57

:DD Csak hogy megnyugodjunk mi vizslások,nem a mi szerelmetes fajtánk egyedüli bűnös..nekem a Beagle-s barinőm mondta először,hogy lehet hogy hülyeség,de ő úgy érzi hogy a kutája szőre beleáll a talpába:DDD Neked is ez van és Yami ,,bár eddig nem tudom neki milyen a kuttya de lereagálta ő is:D

Asszem ez rövidszőr függő:DD/ az ónémet juhászomé valahogy nem állt bele:D

3183. Ata06 (válaszként erre: 3182. - Katykóca)
2014. márc. 10. 19:53

Ugye hogy ugye! :D Végre valaki aki elhiszi nekem! Sőőőt... át is élte. :D Eddig mindenki akinek mondtam fetrengett , mert azt hitte hülyülök.

Tavaly télen le kellett ülnöm Pest belvárosában egy hóbuckára, levettem a csizmámat a zoknimat, mert azt mondtam , hogy így egy tapodtat sem tudok tovább menni. :D Nem kicsit néztek rám furán. Kutya a póráz végén én meg bogarásztam a lábamat, mert szabályosan belefúrodott a szőr szál. Ha eléri az irha réteget nagyon tud fájni.


Tavaly télen eltrörtem a lábamat és be kellett gipszelni. Telesen pánikba voltam míg le nem vették, mert mit csinálok , ha a gipsz alatt bele áll újból a talpamba. :O :( Amúgy is fóbiás voltam tőle, de hát ez még rátett egy lapáttal. :P

3182. katykóca (válaszként erre: 3180. - Ata06)
2014. márc. 10. 19:46
ÓÓÓ a talpasat én is ismerem...és bár a család többi tagja..mind pasi..kiröhögnek ,hogy azt mondom a vizslaszőr állt a talpamba..de szerintem a lányok vékonyabb bőrébe bele tud állni...:D
3181. Ata06 (válaszként erre: 3179. - Katykóca)
2014. márc. 10. 11:15

Örülök, hogy tetszik. Nekem is! :D

Ha jól láttam van még egy része.

3180. Ata06 (válaszként erre: 3178. - Moncsicsa)
2014. márc. 10. 11:15

Mi van Veled? Csak nem influenza? :O :(


Sajnos nálunk is egész évben vedlik. :/ Már felszedtük az összes szőnyeget, mert olyan erős a szőre, hogy beleáll a szőnyegekbe és lehetetlenség kiszedni. Sőőőt, előfordult már, hogy a talpunkba is beleállt. :/ :P

3179. katykóca (válaszként erre: 3177. - Ata06)
2014. márc. 10. 10:53
ÓÓ Ata nem is tudod milyen régóta keresem ezt a videót:DD Köszi!!!!!! Zseniális egyébként,és a készítők tutira kutyások:D
3178. Moncsicsa
2014. márc. 10. 08:02

Helló Lányok! :)


Hogy telt a hétvége? Én dögrováson voltam/vagyok még mindig, így apa vittem mindkét nap a lányokat az erdőbe sétálni. :) Imádják ezt a napsütést, kint héderelnek a teraszon szinte állandóan.

Reggel még hűvös van, így most bent vannak, de természetesen még a nap is rájuk süt. :)


Szonja-Cloé? Mi újság a pöttömmel? Én jó húsban látom a törpicseket, nem gondolnám, hogy baj van a súlyával. Mérd le szépen a mérlegen, és a tápos zacsin rajta van, hogy mekkora súlyú kutyának, mennyi a napi adagja. Annál semmiképp ne adj többet. A napi adagot oszd el több részletbe.

Nekem 3 évesek múltak a lányok, és kétszer esznek (reggel-este), de természetesen a napi adagot kapják meg kétszerre.

Mivel szeretnéd etetni a későbbiekben? Vegyesen, tehát táp+főtt kajcsi? Szép lassan elkezhetsz adni neki mindenfélét, csak arra figyelj, hogy egyszerre keveset, és csak egyfélét, hogy lásd, mi okozhat neki problémát.


Miszti! Mesike????? Fejlemények????


Kati, Ata, hogy vagytok????


Szőrhullás: Nem venném észre, hogy jobban hullik a szőrük, mint szokott, nálunk egész évben megy a vedlés. :D Nem győzök takarítani. :D Porszívó csúcsra jár. :D

3177. Ata06
2014. márc. 9. 13:54

A kutyák és a macskák közti különbségek. :D


[link]

3176. Szonja27
2014. márc. 9. 13:29
Kellemes hétvégét minden vizsla gazdinak :-) !!
3175. katykóca (válaszként erre: 3168. - Ata06)
2014. márc. 8. 20:33
Én átnéztem ezt a listát,és rájöttem ,hogy a kutyák vagy növénytanászok,vagy halottjelöltek:D Az enyémek tuti túlélő tábororsok,mert eddig még élnek bár a felsoroltak közül legalább 5 a kertben vagy a háztartásban van:DDD
3174. Ata06
2014. márc. 8. 18:58

Kinek hogy hullik a szöre, vagyis a kutyiknak.:)

Tegnap, meg ma átkeféltem lent a téren. Hömpölygött róla a szőr. Tegnap legalább 6-7 tenyérnyi mennyiség ragadt bele vastagon a kefébe, ma is volt még 3-4 kefényi. Télen a nagy kabát miatt nem tudom csinálni, de tavasztól-őszig hetente átkefélem. A pofijáról oldalt és a buksija tetejéről, hogy mi jött le? Úgy látszik a lényeget melegen tartotta. :P

Ti milyen kefét szoktatok használni? Van furminátorom is, de nála nem nagyon lehet használni, így azzal itthon próbáltam javítani a helyzeten, de hát édes kevés volt hozzá. Igazából szerintem nem rájuk van ez kitalálva, hiába van rövid szőrűeknek is. Gondolom a vastagabb gyapjas szőrre jó, de nem erre a selymes szőrre.

3173. Ata06 (válaszként erre: 3171. - Szonja27)
2014. márc. 8. 17:23
2862. hozzászólásban leírtam recepteket nézd meg, ott találsz öteleteket.
3172. Ata06 (válaszként erre: 3171. - Szonja27)
2014. márc. 8. 17:20
Először néztem a naplódat, így priviben írtam meg, hogy... mérd meg hány kiló és írd meg milyen táp, akkor megtudom nézni a neten mit ír róla.
3171. Szonja27
2014. márc. 8. 15:07
Sziasztok.kerdeztem itt,h szerintetek jo sulyban van e kutyi.mint kiderult h a drága párom is meg én is valószínű,h kicsit beneztuk a napi adagot.mert csak a felet kapta szegeny mint amit kéne.meg koszonnem ha valaki kb meg irná nekem h egy napra kb hany dkg tápot adjunk neki.mint írtam is a csirke hus bejott neki neztuk a székletét de nem lett tőle se higabb se semmi.igy ket honapos koraban akkor mit adhatok meg a táp mellé?előre is koszonom a valaszokat :-)
3170. Ata06
2014. márc. 7. 19:24
3169. Ata06
2014. márc. 7. 18:25

Szonja27!

Kb.: két hete tettem fel állatorvos által ajánlott recepteket. Ötletnek jó, hogy mik azok az ételek amikkel próbálkozhatsz.

3168. Ata06 (válaszként erre: 3164. - Katykóca)
2014. márc. 7. 18:23

Köszönöm, Ata megvan. ma mentünk volna mi is dokihoz, de aztán elkezdett szakadni az eső, így átraktuk hétfőre.


Szőlő... nem tudom hallottatok-e róla.

[link]


Ez is fontos lehet, nem tudom ezekről tudtok-e?

[link]

3167. Ata06 (válaszként erre: 3160. - Szonja27)
2014. márc. 7. 18:17

Teljesen egyetértek a lányokkal az ivartalanítással kapcsolatban. Érdemes ezt elolvasnod,de ha beírod a gugliba a szót rengeteg oldalt ki fog adni, ami ezzel foglalkozik.

[link]

3166. Ata06 (válaszként erre: 3155. - Szonja27)
2014. márc. 7. 18:07
Bármit adsz, egyszerre csak egyfélét és keveset, mint a csecsemőknél. Meg kell szoknia a szervezetének,különben küszködhetsz a hasmenéssel és nem tudhatod mit és mi vált ki nála esetleg allergiát.
3165. Ata06 (válaszként erre: 3152. - Szonja27)
2014. márc. 7. 18:04
Minél előbb menjetek, mert az oltásokkal is előbb végeztek, ha már beadná a következőt. A féreghajtás is lehet ,hogy eleinte többször kell majd, mert pici és az méhen belül és az anyatejen keresztül is fertözödhetett. Ez teljesen normális, kis korban azt hiszem két hetente féreghajtót kapnak, de nem tudom meddig-nekem már régen volt. :)
3164. katykóca
2014. márc. 7. 17:50

Sziasztok:D

Moncsikám nő mááá a szőrötök?:DDDD

Miszti,mi van Mesivel??

Atának csak simán puszi:D

..és Szonja..nekem az a tapasztalatom ,hogy hely,udvar és bármilyen szobatisztaság korfüggő..

és bár a kedves gazdi baromira boldog lesz amikor azt hiszi ,hogy több hónap után sikerül,de csak anyni történik hogy kb 5-6 hónapos lesz a kutya..így magától is kint ,vagy adott helye szereti a dolgát végezni::DD Persze én csak saját tapasztalatból mondom,viszont 9 kölyköt neveltem fel.

Csirke..ahogy Moncsi írta,nálunk főtt táp van,és az alapja a csirke..főképp jól megfőtt nyak ,tisztított darabolt farhát,májjal.Kapnak más húst is,sertésszívet ,ritkacsontot,és ha leárazzák darálthúst.Rizzsel főképp és idénzöldekkel.De az igaz ,hogy a vizsla az nagy zöldség gümölcsevő,szeretik minden formában ..az enyémek a karfiol,brokkoli virágot zabálják,de a répa borsó bármi jöhet...Napi egy alma fejenként jár,és idényszerűen persze szőlő...stb..

A rizs,tészta és zabpehely a kiegészítő...

..ja és fontos..a hal..Mi sokat horgászunk,ezért sok itthon a hal.A kicsi ,és az elődje nálunk kezdte két hónaposan ,és kölyök koruktól rendszeresen kaptak halat...persze szálkamentesen..és nyersen kopoltyút/az egy porcos része/

A nagyobbik vizsim Luca,már felnőttként jött,ő utálja mert nem szoktatta hozzá a régi gazdája.

Tojás:szintén nagyon jó fehérjeforrás,de főve csak a sárgáját szeretik,a rántottát viszont imádják.

Túró..szintén nagy kedvenc reggelire.

Na ennyi jutott eszembe a kajákról egyenlőre.


Macskák...nekünk is van a kertben kb 3 ...akik itt alszanak a kinti ülőgarnitúrában ,grasszálnak a fűben ..és szarnak...a csajok ,ha kiengedem őket kirohannak ,és baromira felháborodnak,hogy a kertben idegenek vannak ,ráadásul macskák...


Ivartalanítás:

Borit /előző vizslám másfél éve meghalt ::(/

nem ivartalaníttattam ,mert én se tudtam dönteni..majd ugyanaz történt mint amit Moncsi mesélt..fájt neki kedélytelen volt,szomorú hónapokig,és tejelt ,dagadt volt a cicije és fájt...3évesen muszáj volt megműttetnem,de az előnyök amikkel jár,ha kölyökként az első tüzelés előtt megcsináltattam volna elvesztek/pl. a rákosodásra ,méhelőreesésre,mell cisztákra való hajlam/

A túl koraira is van példa itthon/:D/Luca aki menhelyi lány,4 hónaposan került be a menhelyre/egy fajtatiszta gyönyörű törzskönyves! ..és 4.5 hónaposan kipakolták.Nos ő a túl korai műtét miatt érdekesen fejlődött.Hatalmas lett,és gyönyörű ,de nincs cicije/!/és baromira kicsike a nunija/:D/ ellenben bepisil ha mélyen alszik,mert nem fejlődött ki a hormonhiány miatt a gátizomzata.

és Panni..nos őt 7.5 hónaposan első tüzelés előtt egy hónappal műtötték..Tökéletesen jól van semmi baja/bár dagi:D,de lehet hogy nem emiatt,hanem mert zabagép:D/

Szóval ennyi mára..ismét sok voltam:D

3163. Moncsicsa (válaszként erre: 3162. - Szonja27)
2014. márc. 7. 11:53
Szívesen! :) Biztos, hogy nem egyik napról a másikra fog menni, kitartás, türelem, és meglesz az eredménye. :)
3162. Szonja27
2014. márc. 7. 11:15
köszönöm nahh ezt tesztelni fogom h beválik e nekünk is :)
3161. Moncsicsa (válaszként erre: 3160. - Szonja27)
2014. márc. 7. 10:33

Ezt egy kutya nevelési tanácsadó írta, pont egy ilyen kérdésre, hogy hogyan lehet egy helyre szoktatni a kutyát:


"Igen, lehet még úgy szoktatni a kutyát, hogy egy helyre végezze a dolgát. Először is ki kéne jelölni a számára egy kb 3x3 méteres részt, ahol ezt megteheti. Ide érdemes homokot,vagy sódert tenni, a kutyák szeretik ilyen felületen végezni a dolgukat. Erre a helyre odatehetünk egy korábbi ürüléket, mert annak a szaga ingerelheti a kutyát a dolga elvégzésére. A kert többi részéből szedjük össze a végtermékeket, érdemes locsolni is utána.

Most már csak a kutyánk tudomására kell hozni, hogy mit is szeretnénk. Ehhez nem árt tudni, hogy a kutyus mikor szokta elvégezni a dolgát,így nem kell egész nap őt lesnünk. Vacsora, vagy séta, mozgás után jellemző. Ilyenkor menjünk ki hozzá és maradjunk vele a kijelölt hely közelében. Ha oda végezné a dolgát, dicsérjük meg, falatot is adhatunk akár. Amennyiben rossz helyen kezdene neki nyugodtan, de határozottan vezessük át a kijelölt helyre. Nagyjából ennyi a lényeg, nem ördöngösség, de nagyon kell figyelni a kutyát az első pár napban. "


Remélem, hasznát veszed! :)

3160. Szonja27
2014. márc. 7. 09:58

köszönöm a választ.

Igen sok mindenben igazad van,nagy a valószínűsége h ezen az ivartalanításon túl fogunk esni amint azt a doki h mondja h lehetséges.

Töltöm a képeket a kutyus naplójába :)

Teszem hozzá nem könnyű egy örök mozgó kis jószágot fotózni.

De most kint is olyan ügyes volt kiengedtem a kis kenelből és egyből ment pisi kaki.

Már csak arra kéne rá szoktatni vala hogy hogy a nagy dolgát egy helyre intézze.

Ezt h lehet megvalósítani???

3159. Moncsicsa (válaszként erre: 3158. - Szonja27)
2014. márc. 7. 09:23

Leírom a véleményem, ha nem baj...

Szóval annak idején én biztosan tudtam, hogy én mit akarok. Illetve mit nem akarok: kiskutyát tenyészteni. Nem értek hozzá, nincs megfelelő háttér, nem törzskönyvesek a kutyáim, nem is ez volt a lényeg. Szóval nálam nem volt kérdés ez a kérdés.

DE... a párom kézzel-lábbal tiltakozott ellene. Mert beleszólunk a természetbe, stb. Felhoztam a saját példámat. Ha nálunk nem szólnánk bele, minden évben szülhetnék gyereket. Hm... Kinek lenne az jó???

Aztán jött az állatorvos is, és érvelt neki az ivartalanítás mellett, és eloszlatta azt a tévhitet, hogy a kutyának egyszer szülnie kell, mert nem kell. Nagyon sok későbbi betegségtől megkímélnénk a kutyát, és magunkat is a tüzelési időszakok nem egyszerű napjaitól. Hozzáteszem a kerítés nem akadály egy du.ni akaró kan kutyának, de még egy ösztöneit követő nősténynek. Tele a menhely, még fajtatiszta kutyát is nehéz eladni/elajándékozni, keverékről nem is beszélve.

Szóval nagy nehezen a párom is fejet hajtott, és abszolút nem bánta meg, sok ellenpéldát látott már, hogy milyen hátrányai vannak annak, ha nem ivartalanítják a kutyát. Most már Ő érvel az ivartalanítás mellett. Múltkor meg is jegyeztem, hogy elég későn érő típus. :D

Barátnőmnek mini yorki kutyája van. Annyiszor mondtam már neki, hogy segítsen azon a kutyán, mert minden évben 2x, a tüzelési időszak után álterhes a kutya, be van gyulladva a méhe, nyüszít, fáj neki, injekciózni kell, orvoshoz hordani. Múltkor már egy orvos mondta azt is, hogy lehet, hogy daganata van a kutyának. Egyszer Ő is el fog jutni ide, csak kár, hogy lehet késő lesz.

Aztán anyósoméknak westi kutyájuk van. A tüzelési időszak náluk is kész téboly volt. Meg volt a kutya teljesen zakkanva. Aztán mikor látták, hogy a mi kutyáink is ivartalanítva vannak, és full happy minden, ők is elvitték, és azóta semmi bajuk. A kutyának sem, és nekik sem.

Én határozottan az ivartalanítás mellett szavazok, és még az első tüzelés előtt ivartalanítás előtt. Kisebb a műtét, mert az első tüzelés még "csak" a petefészkeket távolítják el, a tüzelés után pedig már pakolnak kifelé mindent.

De én úgy gondolom, hogy ha elmentek az állatorvoshoz, és az állatorvos normális, akkor biztos vagyok benne, hogy el fog nektek mondani mindent erről a dologról, és emellett fog érvelni Ő is.


Ha nem akartok tenyészteni, márpedig azt nem akartok, azt írtad, akkor ne gondolkozz rajta, jobb lesz a kutyának is, nem kell a tüzelési időszakot, álterhességet, egyéb gondokat átvészelnie, mert az neki sem jó, és nektek sem. Főleg kinti kutya, éjjel beugrik hozzá valami ki tudja milyen kan kutya, és ott is a baj. :( Ne tedd ki ennek őt se, és magatokat se...

Szerintem legalábbis. Nekem ez a véleményem, de fogják majd írni a többiek is. :)

3158. Szonja27
2014. márc. 7. 09:07

ez nagy kérdés nálunk.

Még hezitálunk.

Nem tudom h jót teszünk neki ezzel vagy sem.

Mert tenyészteni nem szeretnék ez biztos.

3157. Moncsicsa (válaszként erre: 3155. - Szonja27)
2014. márc. 7. 09:05

Ezt elfelejtettem: csirke. Nálunk pl. nagy valószínűséggel csirke allergiások a lányok, de Katiéknál a csirke a sláger, teljesen kutya függő a dolog.


Én úgy gondolom, hogy nyugodtan megpróbálkozhatsz vele. Mindig csak keveset adj valamiből, mert akkor tudni fogod, hogy esetleg melyik okoz problémát neki, de reméljük semmi.

Nálunk pl. nagy sláger a húslevesben főtt zöldség, egyszerűen imádják. De nyersen is. Nyersen mindent, legyen zöldség, gyümölcs, bármi. :)

Szóval szép apránként próbálkozhatsz mindennel szerintem.

A kefír jót tesz a gyomrának is, az enyémek is imádják. :)


Még egy fontos kérdés. Ivartalanítás. Hogy álltok ezzel a kérdéssel?

3156. Moncsicsa (válaszként erre: 3155. - Szonja27)
2014. márc. 7. 09:01

Az később sem fog sokat változni, hogy mindig az tetszik majd neki, amit nem szabad. :)


Bonbon nálunk mindig fuvarozik valamit, ha talál egy zoknit, vagy Bogi szivecskés párnáját, vagy a saját ruhájukat. Tudja hogy nem szabad, de úgy hozza, hogy fel van púpozva a háta, csóvál ezerrel, és még hangot is ad közbe. :D Simán odaadja, nem csinál vele semmit, de borzasztó boldog, hogy most rossz volt. :D Nagyon jókat tudok mosolyogni rajta, mert tudja, hogy úgysem kap ki érte. :D

Szóval a csínytevés az meg fog maradni. :) Ők ilyenek, imádnivalóak! :D


Gondoltam, hogy nem most fogod vinni sétálni, csak a későbbi lehetőségek után érdeklődtem. :)


Amit még a későbbiekben fontosnak tartok, hogy igyekezz, hogy más kutyákkal is találkozzon. KÉSŐBB, nem most. :) Jót tesz a kutyának, ha fajtársaival tud bohóckodni. :) Náluk is érvényes szabály: "gyereknek gyerek a párja". :)


Hányas bejegyzésben van az a kép, amit kérdezel? A naplóm elején, mikor még pöttömök voltak, naponta frissítettem, nagyjából ki tudod számolni Te is mennyi idősek voltak, 2010. szeptember 16.-án születtek a lánykák. :)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook