Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magnézium készítmény keresnék, ajánlanátok? B vit. lehetőleg ne legyen benne fórum

Magnézium készítmény keresnék, ajánlanátok? B vit. lehetőleg ne legyen benne (tudásbázis kérdés)


2016. okt. 22. 18:11
A Jutavit termékek (van belőle minden fajta vitamin) ilyenek, tehát ha valamilyen vitamint akarsz venni belőle, abban csak az van (se cukor semmi más)
2016. okt. 17. 17:58
Magnézium citrátot, napi 250 mg-ot.
20. emagdi
2016. okt. 11. 16:39
egyébként tuti hogy van itt olyan fórum korábbról, ahol ez a magnézium téma elég alaposan ki lett vesézve
19. emagdi (válaszként erre: 18. - Kimberly'71)
2016. okt. 11. 16:33

akkor már az előbbi, abban mg orotát van, annak legalább egy része felszívódik, nem úgy mint a mg oxid :D

(de a mg citrát felszívódása a legjobb)


amúgy meg a dokik azt javasolják, amelyik gyógyszergyártól több juttatást kapnak, illetve amelyik reklám rájuk is hatott (mert azért ne legyünk naívak, hogy majd az orvosok elkezdenek kutatásokat olvasni, hogy most akkor melyik magnézium készítményt javasolják a pacienseknek :D :D :D). átlag doki: magnézium kell? - beugrik neki a legutóbbi orvoslátogató által reklámozott 2-3 termék, aztán azokat ajánlja (vagy azok közül azt, ami számára a legszimpatikusabb)

2016. okt. 11. 16:17
Magnerot, vagy Magnosolv
2016. okt. 11. 15:27
Magnerot, ha írták már akkor bocsi. Nekem neurológus javasolta, folyamatosan szedem.
16. emagdi
2016. okt. 11. 14:26

magnézium citrát por. (keress rá google-ben, webáruházból (is) lehet rendelni)

ár-érték arányban ezzel jársz a legjobban, nem kell kifizetned a ki tudja milyen márkanevet, tablettázást, csomagolást stb.

továbbá a mg citrátnak a legjobb a felszívódása.

2016. okt. 11. 14:09

Hasznoska:

"A B vitamin hízlal"(?)Tegyük tisztába melyik B-vitamin mire való

Készítő: Rezeda Patika · Frissítve: kb. 4 éve

A "rettegett" B-vitamin...Tegyünk rendet a témában! Sokan (többnyire női vásárlók) kérnek magnézium készítményt úgy, hogy a rendszeresen mellékhatóanyagként szereplő B6 vitamint ne tartalmazzon, mert nem szeretnének hízni, étvágyat növeli. Az elgondolás teljesen helytelen, sőt.... A B6 vitamin (piridoxin), egyéb jótékony tulajdonságai mellett,


!!! pont hogy szénhidrát- és zsíranyagcsere serkentő hatású és enyhíti a kényszeres evésre való hajlamot is. !!!


A B6 vitamin segíti a magnézium felszívódását is.(ezért teszik bele) A B6-vitamin kétségtelenül az egyik legtöbb feladatot ellátó vitamin, naponta több mint százféle feladatot lát el: Szív- és érrendszeri betegségek, valamint a szélütés megelőzésére. Depressziós tünetek enyhítésére. Álmatlanság enyhítésére. Alagút-szindróma kezelésére. A premenstruóciós szindróma tüneteinek csökkentésére. Asztmás rohamok enyhítésére.


!!!Szénhidrát- és zsíranyagcsere serkentő A B6-vitamin enyhítheti a terhes nők reggeli rosszullétét Kiváló hányinger esetén, pl.utazáskor Nyugodt szívvel megvásárolhatók a B6 vitamin tartalmú készítmények.

2016. okt. 11. 13:54

A B vitaminok nem hizlalnak!


"Ha nem szedünk más vitaminokat is mellé, felboríthatják az anyagcserénket, és így valóban hizlalhatnak. De nem a B-vitaminok, hanem a felborult anyagcsere, és a többi vitamin hiánya és az emiatt megnövekedett étvágy okozza ezt. Amennyiben a többi vitaminnal együtt, arányosan visszük be a B-vitaminokat is, akkor azok nem fogják felborítani az anyagcserét, és nem növekszik meg a testsúly, sőt az egyénileg optimális testsúly elérését segítik!"

13. Shanalyl (válaszként erre: 12. - Jajjj)
2016. okt. 11. 13:02
Nekem is ezt írták fel, még az elején és mostanság, ha nem szedem (elfelejtem, ez van), szoktam arra ébredni, h begörcsöl a vádlim. Ha szedem, akkor nem.
12. jajjj
2016. okt. 11. 12:09

[link]


Én nekem ezt írta fel terhesség végén az orvos. Olcsó, ha az orvos ad receptet még olcsóbb, viszont itt oda van írva, hogy idősebbeknél óvatosan.

2016. okt. 11. 12:07
Nem a Magne B től hízol , hanem attól amit megeszel , ez mennyire hülyeség már hogy hízni lehet tőle , azért írom így mert nekem a védőnőm mondta !! Megnerot nekem nem jött be viszont a Megnoslov az nagyon jó, sokkal jobb mint a Magnerot !! De szerintem a Magne B a legjobb , csak étvágyat csinál !!
2016. okt. 11. 12:05
Bioco szerves magnézium tabletta (B6 nélkül) 60 dbos, 1700 Ft körül van. Illetve szintén 60 db-os BioCo Szerves magnézium STOP B6-vitamin tabletta, 1700 Ft.
2016. okt. 11. 11:25
én magne+B6-ot szedek, meg vagyok elégedve vele.
2016. okt. 11. 11:21
Nekem magnerotot ajánlott a kardiológus. A B vitamin étvágyat csinál és nagyon lehet tőle hízni. Nekem hangsúlyozták, hogy ne olyat szedjek, amiben B vitamin is van.
7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2016. okt. 11. 11:14

Persze, lehet kapni B vitamin nélkülit is,

de ki tudja, hogy egy idősebb embernél hogyan szívódik fel.

Ezért én inkább szedem a Béres féle tablettát.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Ella89)
2016. okt. 11. 11:08
Csatlakozom, a gyógyszertáros azt mondta a sportolók nagy része is ezt szedi. Ez egy porállagú készítmény.
5. 3532273647 (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2016. okt. 11. 11:06
ettől tartok én is!
2016. okt. 11. 11:06
Magnosolv.
3. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 3532273647)
2016. okt. 11. 10:46

Én is olyat akartam, de a patikus mondta, hogy

azért van a B vitamin, hogy segítse a

felszívódást!

2016. okt. 11. 10:39
A hízás nem hiányzik,de anyunak mondta az orvos,jó lenne szednie magnéziumot
2016. okt. 11. 10:38
Magnézium készítmény keresnék, ajánlnátok..B vit. lehetőleg ne legyen benne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook