Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen magnézium készítmények vannak recept nélkül gyerekek számára? fórum

Milyen magnézium készítmények vannak recept nélkül gyerekek számára? (tudásbázis kérdés)


6. judit101 (válaszként erre: 5. - Juditka1982)
2011. jan. 18. 13:40

Az ősi magnézium fürdősót próbáltad már. A gyerek fürdővizéme kell tenni egy vagy két kupakkal és a magnézium a bőrön keresztül szivódik fel. Felnőtteknek az olaj vagy a gél jobb, de a gyerekeknek az érzékeny bőrét az irritálhatja hacsak nem higitod az olajat desztillált vizzel.

[link]

5. juditka1982 (válaszként erre: 4. - 0cec113ec4)
2009. máj. 20. 08:54

Mert kíváncsi voltam ki mit ajánl.

Köszönöm!

2009. máj. 19. 18:59
Ezt miért nem szakembertől kérdezed a patikában?
3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2009. máj. 19. 18:47

Pontosítok:

Magne B6: 50 mg magnézium(ion)/tabletta (nem rágótabletta, és bár a bevonata cukorból áll, nem érdemes leszopogatni róla, mert könnyen megakad a nyelőcsőben, a lenyelése nehéz, főleg kicsik számára).


A megfelelő felszívódás érdekében étkezéssel együtt ajánlott bevenni (nagyobb étkezés, tehát ebéd, vacsora, reggeli), az adagolás a kortól függ.

2009. máj. 19. 18:44

A Magne B6 viszonylag kis mennyiségű magnéziumot tartalmaz, ha jól emlékszem, 50 mg-ot (a szükséglet a kortól függően 150-350 mg, nem tudom, hány évesnek kellene), így jól adagolható.


Tulajdonképp bármelyik készítmény jó (nem receptkötelesek), a hatóanyagtartalmat kell megnézni (az ABC-kben kapható pezsgőtablettákban én nem bízom, a "hivatalos"-t ajánlanám inkább, tehát ami gyógyszerként kapható).


A magnézium bevitele viszonylag tág határok (mennyiségre értve) között biztonságosnak mondható, de feltétlenül kérd ki a gyermekorvos véleményét!

2009. máj. 19. 18:32
Milyen magnézium készítmények vannak recept nélkül gyerekek számára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook