Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas vagy kórosan magas prolaktin szint fórum

Magas vagy kórosan magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. zsike88 (válaszként erre: 53. - Pethoevi)
2011. aug. 11. 22:45
Hát akkor ezt már végképp nem értem. Erősebb volt a tesztcsík...másnap pedig már teljesen halvány. Pedig ekkora magas prolaktinnál nem nagyon valószinű peteérés :(
53. pethoevi (válaszként erre: 52. - Zsike88)
2011. aug. 11. 21:44

hát pedig,ha erősebb volt a tesztcsíkod,akkor valszeg volt.Ja,főleg,ha másnap már sokkal halványabb volt

én jártam úgy,h nem esett vissza az erőssége,elmentem uh-ra és kiderült,h tényleg nem érett meg,hanem összeesett a tüsző.Szóval azt is észre lehet venni.:-)

52. zsike88 (válaszként erre: 51. - Pethoevi)
2011. aug. 11. 21:23
Igen. Ovu tesztet is használtam és nekem az is mutatott pé-t minden hónapban. Én akkor arra gondoltam h talán nem elég értett....De most már sztem nekem sem volt.
51. pethoevi (válaszként erre: 50. - Zsike88)
2011. aug. 11. 19:33

Drukkolok!

Nekem is mutatott a görbém pé-t,de gyanítom,h nem volt.Vagy nem is tudom...Nehéz ez.Ovu tesztet használtál már?

50. zsike88 (válaszként erre: 49. - Pethoevi)
2011. aug. 11. 13:40
Hétfőn megyek hozzá. Most csak megnézi a laboromat, mert szabin volt és még nem tudtam neki visszavinni. Meg gondolom megint csinál hüvelyi ultrahangot. Pont középidőben leszek, uh most már tuti látni fogja, hogy van-e peteérésem. Bár ilyen prolaktin szintnél szinte kizárt, de az ovuteszt, meg a hőmérséklet görbe azt mutatja, hogy van. Majd meglátjuk, hogy mit mond.... Szerintem utána meg endo doki....az Mr-em meg már el van intézve, csak még időpontot nem tudok.
49. pethoevi (válaszként erre: 48. - Zsike88)
2011. aug. 10. 23:12

nagyon aranyos vagy!Írok majd!De te is!:-)

pontosan mikor mész a dokidhoz legközelebb és akkor mit fog csinálni?

48. zsike88 (válaszként erre: 47. - Pethoevi)
2011. aug. 10. 22:55
Én is nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön. ;-)Gondolni fogok rátok. Aztán majd írj, hogy hogy sikerült. Én is írni fogok, hogy mit mond a doki.:)
47. pethoevi (válaszként erre: 46. - Zsike88)
2011. aug. 10. 22:44

drukkolok szívből,h minden rendben legyen és könnyen orvosolható legyen.:-)

Hát,nálunk most pénteken inszem lesz.A hormonjaim tökéletesek szerencsére,viszont a méhnyaknyákom lelassítja a kiskatonákat,kb 0% esélyük van,h átjussanak rajta.Nagyon reménykedek,mindent megteszek és megtettünk,h sikerüljön.:-)

2011. aug. 10. 21:38
Már váltottam...aki megcsinálta az ultrahangot meg a hormonlaborokat már másik orvos. Ő sokkal lelkiismeretesebb és tényleg foglalkozott a problémával. Meglátjuk hétfőn mit mond, de ezzel az eredménnyel tuti elküld endo dokihoz. Ha meg nem akkor háziorvossal beutaltatom magam. Meg van egy ismerősöm aki el tudja intézni az MR-t és azt is megcsináltatom ha kell ha nem .....már csak a saját megnyugtatásomra is. Nálatok van már kilátásban baba?
45. pethoevi (válaszként erre: 44. - Zsike88)
2011. aug. 10. 21:09

én ezek alapján orvot váltanék...

Ha nem akar elküldeni endo dokihoz,menj el a háziorvoshoz,ő adhat beutalót!Az lenne a legtutibb,kezelni is tudja!:-)

44. zsike88 (válaszként erre: 43. - Pethoevi)
2011. aug. 10. 20:22
Ő sem endokrinológus, de gondolom, hogy a következő az lesz, hogy oda elküld és majd ő kideríti, hogy mitől lehet. Hormont sem nézett...semmit....Minden alkalommal amikor megvizsgált közölte, hogy ciszta nincs...közben meg policisztás a petefészkem és ezt ő nem is tudja megállapítani ultrahang nélkül. Ráadásul magán orvos volt...szóval...nem értem...hiába fizet az ember még így sem foglalkoznak vele...
2011. aug. 10. 11:36

Basszus,még hormont sem nézett???:-(((

Miért ilyen felelőtlenek?Miért kísérleteznek mások életével,basszus?:-(((

Ez az új doki endokrinológus?Mert ők a szakemberek hormon ügyben,a nődokik nem annyira jók.

2011. aug. 10. 10:10
Sajna az előző orvosom mindenféle kivizsgálás nélkül adta ezt peteérés elősegítésére. Mivel az első két ciklusban 2x1et szedtem, harmadikban már 3x1et adott, majd 4x1et. Ekkor mentem másik orvoshoz és akkor derült ki ez a probléma.
41. pethoevi (válaszként erre: 40. - Zsike88)
2011. aug. 10. 09:31

igen,én is ezt olvastam róla.ez a kismamahormon,ami a tejelválasztásért figyel,és elvileg aki szoptat,annak magas,ezért nem esnek teherbe a szoptató anyukák.ugye már aki...:-/

elég bonyolult ez.Én is azt olvastam,h ilyen magasságban már daganat gyanú van,de remélem,h nálad nincs erről szó!

Azt megkérdezhetem,h miért kellett nagy dózisban closti és hosszú ideig?

2011. aug. 9. 22:44
A fogamzásgátlót írják sok helyen, hogy megemelheti. Neked még nem volt annyira magas, de 900 fölött már azt írják, hogy nagy a valószinűsége a daganatnak. Bár azt sem értem, hogy kb 20 nap alatt hogy ment föl ennyire. Mert ugy tudom, hogy ez egy állandó hormon, tehát a ciklus nem befolyásolja. Én szedtem a clostit, kicsit nagyobb dózisban mint kellett volna és tovább is akkor voltak nagyobb menstruációs fájdalmaim. De semmi más nincs. Remélem hétfőn már okosabb leszek. Akkor megyek vissza a dokihoz...Jó lenne már tudni, hogy mi van...
39. pethoevi (válaszként erre: 38. - Zsike88)
2011. aug. 9. 22:28

Nincs mit!:-)

O,akkor nekem a 400 helyett 600 valamennyi volt,bocsi.:-)

Igen,mi is babát szeretnénk.Nekem akkor volt ez,mikor letettem a gátlót (azóta szerencsére minden ok).Tünetem nekem sem volt,csak annyi,h mensi előtt elkezdtem barnázni,ami előtte nem volt,így sejtettem,h valami nem ok.

2011. aug. 9. 22:24
Köszi a gyors választ! Igen tudom, hogy nem játék. És azt is, hogy agydaganat állhat a hátterében. Nekem úgy van írva a papíromra, hogy 495-ig jó. Csak csodálkozom, mert nekem semmilyen tünetem nem volt, nincs...rendesen menstruálok, nincs mellfeszülés, tejfolyás sem, pedig ennyire magas értékeknél már kellene lenni. Ti is babát szertnétek? Mégegyszer köszi a választ.
2011. aug. 9. 22:14

Szia,Zsike!

Hát szerintem a clostitól nem lehetséges.Csodálkozok,h ilyen eredmény mellett felírta a doki...:-/

Nekem 400 valamennyi volt,és már az is kórosnak tekinthető.Én barátcserjével tettem helyre.Azt javaslom,menj el endokrinológushoz,mert ez nem játék,ugye tudod?:-(

Drukkolok,h a doki tudjon segíteni.

2011. aug. 9. 21:52
Sziasztok! Én még új vagyok itt. Mi is kisbabát szerenénk de sajna az első laboromban 1200 lett a prolaktin szint, a másodiknál pedig 3500. Van olyan akinek ilyen magas lett volna a prolaktinja. Clostylbegyt tablettától lehetséges? én a 4. kúránál már 4x1et szedtem mindenféle kivizsgálás nélkül. Kérlek írjatok
35. badacsonyitimi (válaszként erre: 33. - Szeptember1979)
2011. jan. 23. 20:44
Szia!Nekem a kivizsgálás alatt derült ki,hogy rossz az értét.Semmit nem éreztem,igaz én soha nem olvasom el semmilyen gyógyszer papírját,mert akkor tuti,hogy minden jönni fog:)!A csajok lombikosak,első beültire jöttek,és 8petesejtből,8jó lett!
2011. jan. 21. 18:29

Szia!

Nekem a 3 hónapos barátcserje kúra vitte le,de nem volt nagyon magas,de azért magasabb volt,mint kellett volna.

Azt olvastam most,h a zafír barátcserje már alig kapható valahol...Nekem segített.De ha neked a pajzsmiriggyel is van baj,akkor az komolyabb kezelést igényel,az endokrinológus tudni fogja,mi a teendő,ne ijedj meg!:-)

33. Szeptember1979 (válaszként erre: 32. - Badacsonyitimi)
2011. jan. 21. 16:56
Szia Timi!Köszi a jókívánságot! :) Éreztél vmilyen mellékhatást, mikor el kezdted szedni a gyógyszert. Csak azért kérdezem, mert a neten azt olvastam, h gyakori a mellékhatás a gyógyszer szedésének elején. Mennyi idő múlva estél teherbe?nehezen jött össze a baba?
32. badacsonyitimi (válaszként erre: 31. - Szeptember1979)
2011. jan. 21. 16:37
Szia!Nekem is magas volt a prolaktinom,és a bromokriptin nevű gyógyszert kaptam rá,amit a várandóság 12.hetéig szednem kellett.Szülés óta viszont tökéletes,de azért még évente ellenőrzik.Sok sikert!üdv Timi!
2011. jan. 21. 14:45
Sziasztok! Bevallom reménykedve olvasom a hozzászólásaitokat. Nekem alulműködik a pajzsmirigyem és most kiderült, h magas a prolaktinszintem. Vagyis csak gondolom, h magas, mert a leleten ezt az értéket nem csillagozták meg. 237,0 mIU/L a prolektin eredményem, mellette a TSH és a T3 eredményeim sem jók. Mi is babát szeretnénk. 7főn megyek vissza az orvoshoz, kivi leszek, h mit mondd.
30. Kia81
2010. szept. 21. 13:36
Sziasztok lányok! Régen írtatok! Hogy vagytok?
29. Kia81 (válaszként erre: 28. - Pethoevi)
2010. szept. 9. 10:09
Köszi! :-))))
2010. szept. 9. 10:05

elolvastam...

nagyon drukkolok!!!:-)))

27. Kia81 (válaszként erre: 25. - Badacsonyitimi)
2010. szept. 9. 09:21
Ja, és láttam a kislányaid, NAGYON CUKIK!!! ÉDESEK!!!! Gratulálok!
26. Kia81 (válaszként erre: 25. - Badacsonyitimi)
2010. szept. 9. 09:21

Nekünk azt mondták, hogy egyet, vagy kettőt, de a doktornő egyet sugall. Szerintem mi a kettőnél döntünk. :-)

Mi a Bp-i Kaáliba járunk

25. badacsonyitimi (válaszként erre: 21. - Kia81)
2010. szept. 8. 21:51
Nekünk nem lehetett választani,annyit mondott a doki,hogy 3-at nem kaphatok vissza!Szerintem 2,de ez a Ti döntésetek!Lesz egy kis időm,ígérem írok privibe,oké?Amúgy hova jártok dokihoz?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook