Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magánbölcsibe adnád Kicsidet? fórum

Magánbölcsibe adnád Kicsidet? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 21. 16:06
Manilu kösziii :)
28. Manilu (válaszként erre: 27. - Napfenyreka)
2010. febr. 20. 21:40

Akkor ha lesz második bébikém,őt hozzád íratom:)

Szerintem 50-ér pláne lesz rá kereslet,legalábbis én nyugodtabb vagyok hogy ilyen bölibe jár.

2010. febr. 20. 20:39

Manilu, én is úgy szeretném majd!!!


Csak én 50ért, max 60, de megpróbálom 50re kihozni, még azért számolgatnom kell..

26. Manilu (válaszként erre: 23. - Napfenyreka)
2010. febr. 19. 19:25
Félreértettelek,4szobában persze hogy elfér a 20 gyerek,és egy csoportra gondoltam,bocsi...
2010. febr. 19. 19:22
Azért valljuk be, a nagy átlag nem tudná kifizetni a magánbölcsit.
24. Manilu (válaszként erre: 23. - Napfenyreka)
2010. febr. 19. 17:48
Mi 80e fizetünk amiben az égvilágon minden benne van:pelenka,tisztálkodási szerek,étkezés,angol,szertorna,buszos kirándulások...minden.
2010. febr. 18. 22:53

Tamianyu:

Totál igazad van! Nem minimálbér, 100-150 000Ft per hó per főért vennék fel 2 alkalmazottak, plusz én, és a nagymamám, aki különben Dadus volt, már nyugdíjas.

Pontosan tudom, mennyibe kerül, az indítási költségeket nem is kérném el, ami több millió. Csak a havi fenntartási költséget. (lakás, fogyóeszközök, kaja)

Manilu, és mennyit fizetsz érte?

Mikor megy bölcsibe a második picike...? :DDD

Szerintem is van egy réteg, akik így csinálnák, és teljesen igaz, ha csak 100-120at veszünk mondjuk fizunak egy hónapra, akkor is 40-50ért sztem megéri a bölcsi, hiszen több marad a zsebben, mint a segély esetében.

És "bébiszitterként" is működne a bölcsi, gondoljatok bele, olcsóbb mint egy bébiszitter, és megbízhatóbb. Én pl. nem bíznám bébiszitterre a gyerekemet. Intézményre már inkább.

Működne akár családi napköziként, bölcsiként, alkalmankénti "megőrzőként", pl heti adott napokon vigyázni a gyerekre.


Az a baj, minél kevesebb a gyerek, annál drágább a dolog. Egy 4 szobás lakásban lehet megoldható lenne már a 20 kicsi is.


És gyönyörű lenne, belépsz, és mint a mesékben... :) Anyuka is maradni akar! :DDD


Minden minőségi, luxus. És tényleg minden van.

22. Tamianyu (válaszként erre: 21. - Manilu)
2010. febr. 18. 21:38

Akkor számoljátok ki mennyit kell gyerekenként ezért kérni,hogy ebből haszon is legyen,megéljen belőle aki csinálja.Két gondozó ha minibálbért kap,akkor is benne vannak min 150 000/fő/hó

De ennyiért nem hiszem,hogy dolgozik bárki egy magán bölcsibe.....

Mondom,hogy nagyon húzós anyagilag sajnos...

21. Manilu (válaszként erre: 13. - Napfenyreka)
2010. febr. 18. 21:17
Szerintem a 20gyerek rengeteg egy csoportba,nállunk max 8an vannak két gondozóval.
20. Manilu (válaszként erre: 1. - Napfenyreka)
2010. febr. 18. 21:14
A kisfiam pont ilyen bölcsibe jár mint amit leírtál,és imádja.Mondjuk én nem adnám be egész pici korától,de így 20hónapos körül mint a drágám volt valószínű a másodikat is vinni fogom.
19. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 18. - Tündér74)
2010. febr. 18. 20:37
Ugyan!Csak nézz szét itt,többen doolgoznak sokkal többért is...
18. tündér74 (válaszként erre: 17. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 18. 16:13
De nem mindenki dolgozik a vendéglátóiparban.
17. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. febr. 18. 13:33
Nem kell ahhoz gazdagnak lenni.Én pl vendéglátós vagyok jattos állással, minimálbérre bejelentve, de ennél jóval többet keresek.Számold már ki hogy mennyi a gyede egy minimálbérnek?Talán 40 ezer,míg a munkahelyen akár a gyed 3-4 szeresét is megkeresem, és nem egy túlfizetett munka.Akkor nem megérné az a 40 ezer?
16. Tamianyu (válaszként erre: 5. - C95c921ae7)
2010. febr. 18. 13:26

30-ból éhen halna ha ez mind lenne amit felsorolt.

Szomszédomnak is magán napközije van iskolás gyerekeknek,oda mennek 1-2között,kapnak uzsit,felszereltek a tanulószobák,számítógéppark..stb...fogad 10 gyereket,többet nem tud anélkül,hogy ne vegyen fel valakit,de az megint költség,meg kellene fizetni. Így is be kell segíteni a családnak.Mindenki pedagógus,de dolgoznak máshol.A piciknél sokkal nagyobbak a kiadások.

Ezzel csak a gazdagokat tudnád megcélozni,nem a hétköznapi embert,aki átlag fizetésért dolgozna.

Számolj utána...sajnos nagyon gááááz.

2010. febr. 18. 11:39

anna, igen, egyetértek :)

néztem máshol árakat, és 70 körül kezdődik...

És hát igen, ha teszem azt 50et fizet, még akkor is megéri dolgozni...és a gyereknek is jót tesz, nem kell minden nap beadni, sok opció lenne, tul.képp gyermekmegőrző lenne, amit aki gondolja használhat rendszeresen bölcsiként is :)

14. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 13. - Napfenyreka)
2010. febr. 18. 11:24
Értem.Viszont láttam a szavazásod, és ott 40 ezer volt a legkisebb.Amúgy még az is megtérül, ha elmegy az ember dolgozni.Munkával többet keres, mint segéllyel.És ha meg olyan rétegbe tartozik hogy megengedheti magának, akkor néha jót is tesz a gyereknek anya nélkül, és anyának is hogy ki tudjon kapcsolódni.
13. napfenyreka (válaszként erre: 8. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 18. 11:12

Szerintem a szülőknek fontos, hogy ne legyen túl sok gyerek, mert akkor a figyelem eléggé megoszlik, így 20 főre gondoltam.

15 000 még a fenntartásra sem elég sajnos.

Nemhogy fizetésekre, stb...

12. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 10. - Monstro)
2010. febr. 18. 11:01
Lehet.Nem tudom az érakat.Mikor nekem bölcsisek voltak az kb 8-9 éve volt :)
11. Heni86
2010. febr. 18. 10:46
Amúgy szerintem nem rossz ötlet! Ha belevágsz akkor nagyon sok sikert hozzá! :)
10. monstro (válaszként erre: 8. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 18. 10:44
csak ennyiért senki nem fogja vállalni:)
2010. febr. 18. 10:44
Én Bp. XVIII. kerületben lakok és egymás hegyén-hátán vannak magán bölcsik és ovik és szinte mindegyik "megél" pedig horror árakat kérnek... Talán úgy tudnám ezt elképzelni inkább mint egy jó játszóház vagy megőrző ha a mamának valami dolga van beadja 1-2-3 órára. De szerintem a legtöbb anyuka 1-2 éves korig mindenképp megpróbál otthon maradni...
8. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 5. - C95c921ae7)
2010. febr. 18. 10:40
Havi 15 reális.és még meg is térül, mert mégsem gyedet kap hanem rendes fizetés.
2010. febr. 18. 10:39
Valószínű, hogy 1 év alatt nem igen vinnék.
2010. febr. 18. 10:39
Szerintem is jó ötlet, ha nincs a közelben már bölcsöde, illetve megfizethető ára lenne a szolgáltatásnak. vagy pedig tudsz egy olyan réteget megcélozni, akik megengedhetik maguknak. Sok sikert!
5. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Napfenyreka)
2010. febr. 18. 10:38
Szerintem jó ötlet. Csak ne legyen nagyon drága. Egyébként sok nyílt mostanában, de van is rá igény. Szerintem kb. havi 15 körül áldoznának rá. Itt van egy 30-ért havonta, de nem igazán akar beindulni.
2010. febr. 18. 10:38
Mondjuk nekem már sulisok,de tuti hogy sok embert érdekelne
2010. febr. 18. 10:37
nálunk pl nincs bölcsi de magánba caak 2 éves kortól lehet adni:) már én is gondoltam rá, de sztem magyarországon nem nagpyn lenne rá igény, tekintettel arra hogy a gyerekek nagyrésze szopizik és az első évben szinte mindenki otthon marad vele.
2. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 1. - Napfenyreka)
2010. febr. 18. 10:37
Jó ötlet,szerintem lenn.Azért dolgozni is kell, és nem mindenknek van segítség, és még mindig gond a bölcsi elhelyezés.
2010. febr. 18. 10:33

Magánbölcsi nyitásán gondolkozom.

Egészen pici kortól, akár újszülöttkortól szeretném vállalni a Kicsiket, például azért, mert egészen pici babákat szinte sehol nem fogadnak, és azért, mert ha magamból indulok ki, én biztosan szívesebben bíznám akár 1-1 órára is a babámat bébiszitter helyett egy ilyen intézmény szakképzett dolgozóira.

A felszerelés mindenből professzionális lenne, legjobb minőségű, gyönyörű, sok játékkal (fajátékok, kreatív, készségfejlesztő játékok), sok mesekönyv, dvd mesék (persze korlátozott tv előtt üléssel :), zene, tánc, mozgás, torna, sporteszközök stb.

Étkeztetés reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, gyümölcsök, korlátozott édesség, aki igényli, vitaminok. (Mindenből egészséges termékek.)

Az egészet egy nagy lakásban képzelem el, gyönyörű dekorációval, mintha a mesékbe csöppennénk. :)

A felszerelések között minden lenne, tényleg minden, pl. cumisüvegek, cumik, sterilizáló gépek, légzésfigyelő a kicsi babáknak, etetőszék, babakád, babahinta, babahordozó, komp, járóka, stb., stb.

Még kis tartalék ruhácskák is, ha valakit "baleset" érne. :)


Mit gondoltok? Lenne rá igény, kedves szülők? :)


És még egy fontos kérdés, ti mennyit áldoznátok egy ilyen szolgáltatásra havonta?


Írjatok! :)

Előre is köszi :)


Ja...és helyszín valószínűleg Budapest.

De javasolhattok mást is, olyan helyekre gondolok, ahol nem tudják biztosítani a bölcsiben való elhelyezést, sok a gyermek, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook