Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Budapest - magánbölcsőde, családi napközi fórum

Budapest - magánbölcsőde, családi napközi (beszélgetős fórum)


18. agis (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2020. ápr. 7. 10:43
Talan azert, mert az anyanak is lehet elete, elinteznivaloja, kicsi igenye a szabadsagra es jo kezek kozott szeretne tudni a gyereket, amig o massal van elfoglalva.
17. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2020. ápr. 6. 11:44
Félnyolcra vittem.
2020. ápr. 6. 11:36

Én is olyan bölcsit szeretnék ahol fejlődik és nem sima gyermekmegőrző. :)

Magánban is van ezer féle, ahogyan államiból is. Előbbi ugye fizetős és lehet nem éri meg a legdrágább..vagy nem tudom.

15. matyera (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2020. ápr. 6. 10:52
Én általában fél 8-ra vittem.
14. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
2020. ápr. 6. 10:37
Reggel hányra viszitek a gyereket a bölcsődékbe?
13. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Matyera)
2020. ápr. 5. 23:34
Nekem is csak jó tapasztalataim vannak, kicsi nagyon szeretett járni és a bölcsis nénik még évek múlva is megismertek minket.
12. matyera (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2020. ápr. 5. 21:25
Nem gondolom a bölcsit semmiféle ördögtől való dolognak. Az én fiam mondjuk kimaxolta, kereken 2,5 évet volt bölcsődés. Nekem aztán van tapasztalat. És abból is nagyon jó. Nem holmi gyerekmegörző volt, megtanították egy csomó mindenre. Nekem dolgoznom kellett, már 8 hónapos korától,így nem volt más választás. De nem bántam meg.
11. levarosbukta (válaszként erre: 10. - MolnárnéLili)
2020. ápr. 5. 21:02
Aha, az úgy más. Én is beadtam anno a lányomat mikor betöltötte a kettőt mert nagyon kellett neki a gyerektársaság ebédig. Csak akkor más volt az élet, visszatudtam menni dolgozni négyórásba. Reggel bevittem a bölcsibe a kicsit, szerencsére a házunk mögött volt messzire nem kellett vinni. Nyolcra beértem dolgozni, háromnegyed tizenkettőkor elindultam érte mire odaértem megebédelt és hozhattam haza. Letettem aludni, míg aludt addig én gyorsan elvégeztem a házimunkát, mire felkelt mehettünk a játszótérre ha jó idő volt, ott vártuk meg míg apa hazaért. Ez mindenkinek jó volt. Jó volt a kicsinek mert gyerekek közt lehetett, jó volt nekem mert emberek közt lehettem, jó volt apának is mert mire hazajött minden rendben volt, és nem utolsó sorban jó volt a pénztárcánknak is mert a 4 óra munka mellett járt akkor még a teljes gyes.
10. MolnárnéLili (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2020. ápr. 5. 17:51

Közösség miatt szeretném.

Nem egész napra, max.ebédig.

9. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Matyera)
2020. ápr. 5. 17:48
Ha meg nincs, vagy nem lesz munkahely miért kell bölcsibe adni a gyereket?
8. matyera (válaszként erre: 5. - MolnárnéLili)
2020. ápr. 5. 13:23
Értem. Ebben az esetben tényleg marad a magán. Sok sikert. Én másik kerületben lakom, nem tudok érdemben segíteni.
7. matyera (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. ápr. 5. 13:22

Nem is mondtam semmi rosszat. Épphogy írtam, hogy természetesen az ő álláspontjuk a lényeg.


És meg is kaptam a választ. Munkaviszony nélkül esélytelen az állami. Így már érthető hogy felmerült a magánbölcsi gondolata.

6. MolnárnéLili (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2020. ápr. 5. 12:51
Huu mi kb.a kerület közepén élünk, A Szabadság sugárútnál :))
5. MolnárnéLili (válaszként erre: 2. - Matyera)
2020. ápr. 5. 12:47

Azt vettem észre főleg itt a kerületben hogy egy csoportban sok a gyermek és nagyon kevés a kisgyermeknevelő.

Mondjuk itt még jobb a helyzet, mert nincsenek körzetek így bármelyikbe be lehet iratni.

Magánban kevesebb gyerek jut egy gondozóra, családiasabb környezet, felszereltebb (udvari) játékok (nekem valamiért fontos).

Illetve ha nem sikerülne esetleg addig kiváltani a vállalkozóit, kb.lehetetlen hogy munka nélkül felvegyék államiba.


Mi kb.20 hónapos korában tervezzük.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - MolnárnéLili)
2020. ápr. 5. 12:40

Hatalmas a kerület.

Nem a Maglód felőli részen éltek esetleg?

3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Matyera)
2020. ápr. 5. 12:39
Engedd meg neki, hogy olyan intézménybe vigye a gyerekét, amilyenbe akarja.
2. matyera (válaszként erre: 1. - MolnárnéLili)
2020. ápr. 5. 12:32

Miért gondolod, hogy a magánbölcsi jobb, mint állami? Természetesen a ti dolgotok megítélni, de én tuti nem fizetnék azért, amit ingyen is el lehet érni.

Mondom ezt úgy, hogy szuper bölcsibe és oviba járt a fiam, mindkettő állami volt. És nem a felszerelésnek kell a "szupernek" lenni, hanem a gondozóknak. Ráadásul az én gyerekem alig múlt 1 éves, mikor már bölcsődébe került. Te hány évesen adnád bölcsibe a gyerkőcöt?

2020. ápr. 5. 09:57

Igaz még soká megy a kislányunk bölcsibe (2021.szeptember), de már elkezdtem nézelődni, mi merre hogyan stb.

17.kerületben élünk így itt, vagy a környéken keresünk magánbölcsit/családi napközit.


Ki melyiket ajánlja? Vagy éppen Nem ajánlja? Miért?


Lehet másnál is felmerült ez a kérdés így gondoltam nyitok egy fórumot hozzá :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook