Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magam alatt vagyok fórum

Magam alatt vagyok (beszélgetős fórum)


28. Petra44 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 18. 09:52

Pár napja találkoztam ezzel az oldallal a neten, talán segítségedre lehet a kezdéshez:

[link]

márc. 17. 00:28
sokszor egyek keveset es igyal sok folyadekot!es termeszetesen mozogjal is napi szinten!
26. jooeva (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 20:29

Egészséges életmód a táplálkozásban is.

Sok fehérje, sok zöldség, főleg párolva vagy kevés zsiradékon, sütőben elkészítve.

Cukros üdítők helyett víz vagy gyógyteák.

Csökkenteni a szénhidrátok bevitelét, főleg a finomítottat, azaz egyél teljes kiőrlésű pékárut, a bolti felfújt péksütiket hanyagold.

Rizs helyet bulgur. Fehér cukor helyett édesítőszer.

Ha édességre vágysz, egyél 1-2 kocka magas kakaótartalmú étcsokit.

Nálunk a családban most lett egy cukorbeteg, neki hasonló az étrendje.

Én is próbálkozom pl. a teljes kiőrlésű kenyérrel, nagyon finom lett!

Talán az adagokat is csökkentheted. Sokszor nem is gondolja az ember, hogy mennyi mindent megeszik egyszerre, nem beszélve a "csak bekapok pár kekszet" jelenségről.

De mindenképp menj orvoshoz.

márc. 16. 19:58

Oke hogy elmegyek endokrinologus és nőgyógyászhoz de valamilyen

Jó orvos aki tudja a dolgat olyanban is segiteni, hogy milyen eteleket kéne kiiktatni és mik a jotekonyhatasuak? Mert így ossze vissza eszek mindent ,..szeretném tényleg azokat a dolgokat megvonni amiket nem szabad milyen lisztet szabadna ennem ? Amibol fozhetek is suthetek is

24. xochipilly (válaszként erre: 18. - Jooeva)
márc. 16. 12:13
Ami szőrszál a hormonprobléma miatt van ott ahol (nem kéne) az szerintem magától is kihullik ha az alap problémát kezelik.
23. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 11:28
Életmódváltás. Nincs vesztenivalód.
22. jooeva (válaszként erre: 17. - Troppauer Hümér)
márc. 16. 11:28
Szerintem csak fotó linkjét lehet beilleszteni. Naplóba és profilhoz lehet közvetlenül képet feltölteni,
21. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Troppauer Hümér)
márc. 16. 11:19
fogalmam nincs.a lányom csinálta-én ha valamit,a véletlen műve lehetett.
20. jooeva (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
márc. 16. 11:19
Sajnálom.
19. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Jooeva)
márc. 16. 11:16
a bajuszom akartam,de nem sikerült.
18. jooeva
márc. 16. 11:16

Alexandrit lézeres szőrtelenítés – Hogyan működik?

A hatékony szőrtelenítéshez az Alexandrit lézer fényenergiájának a szőrszál pigmentanyagában kell elnyelődnie, mely közvetlenül a szőrtüszőbe vezeti a a hőt. Ennek a hőmennyiségnek a következtében a szőrtüsző elpusztul.


A világon egyedülálló módon az Alexandrit lézer az egyetlen, mely 755 nanométer hullámhosszúságú energiasugárral rendelkezik. Ettől lett vezető csúcstechnológia világszerte az esztétikai kezelések területén. Képes arra, hogy a szelektív foto-termolizis elvének hatásmechanizmusát követi, vagyis a bőrre kerülő fény és hő kizárólag a szőrszál pigment-tartalmában nyelődik el, így a környező ép bőrfelületet semmilyen szinten nem károsítja. Röviden: csak ott hat, ahol szükséges, miközben a hőenergia révén denaturálja a szőrtüszőt.


Az Alxendrit lézer kezelőfeje, vagyis a szkenner néhány másodperc alatt halad végig a kezelendő felületen, olyan precízen, hogy egyetlen szőrszálat sem hagy ki a kezelés során. Ennek eredményeként kb. 12-14 nap múlva a kezelt területről kihullanak a szőrszálak és nem marad más csak a selymesen puha bőr.

márc. 16. 11:13

Szevasztok mindenki!

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik hozzám hasonlóan asztali PC gépről fórumoznak:

Hogyan kell egy hozzászólásba, vagy magán üzenetbe képet beilleszteni??

Köszönöm előre is!

Üdv: Hümér, a Troppauer családból.

16. jooeva (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
márc. 16. 11:13

A szőrtelenítéssel?

Nekem már okés a hónalj és bikini, most a lábaim vannak soron. Nagyon bevált, pár pihe van még itt-ott, de a bőröm puha, nincs benőtt szőr, nincs gyulladás és nincs szőr!

15. kalmanka511 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 11:10
Vannak végletes szőrtelenítési módszerek. Lézer és IPL, talán más módszer is. A lézer világos bőr/sötét szőr esetén a leg hatásosabb. Nem 100%-osan tűnteti el a szőröket, de kb. 95%-ban kb. Valami végleges módszert vess be szerintem, mert tényleg unalmas az állandó borotválkozás.
14. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Jooeva)
márc. 16. 11:04
jót átvágták a fejem,sok pénzért
13. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 10:54

Az anyukam mar nem szep, mint volt 4 gyerekkel ezelott, es lassan 60.

De az en apamnak o gyonyoru.

Ez ad nemi remenyt, hogy en sem vagyok elveszett.

márc. 16. 07:57

Hormon-vizsgálatok, tartós szőrtelenítés és van 1 olyan fog.-gátló, ami a túlzott szőrnöv.-t csökkenti, a neve: DIANE.

Mindenképpen KOMPLEX-en kell kezelni, nem elég egyik vagy másik magában.

11. xochipilly (válaszként erre: 9. - Birebora)
márc. 16. 07:46
Inkább nőgyógyász-endokrinológus. A "férfias" jellegű szőrnövekedés, hízás, libidó hiánya hormonproblémára utalhat, az a nem normális orvos, aki erre azt mondja, hogy nincs semmi gond. Egy alapos nőgyógyászati kivizsgálás és laborvizsgálat (több féle pajzsmirigy hormoné, nem csak a TSH-é) lenne az alap az orvos részéről.
márc. 16. 07:39
A többiek mind jókat írtak. Szerencsére engem ez nem érint, de a családban nálunk is előfordul ez a szőrösödés. Tesómnál kiderült, h IR, de a pajzsmirigy alulműködés is csinál csúnya dolgokat. A hormonok pedig a hangulatra is erősen kihatnak. Keress fel másik endokrinológust, és ne hagyd magad lerázni azzal a szöveggel, h minden rendben van. Sokaknál a kicsi eltérések is erős tünetekkel járnak, mások meg a durva értékek mellett sem érzékelnek semmit. Nehéz igazán jó endokrinológust találni, de ne add fel!
márc. 16. 05:47
A Cushing kór is eszembe jutott. Mindenképpen endokrinológus kell.
márc. 16. 05:38
Endokrinológus.
márc. 16. 05:26
Egy alapos kivizsgálás, lézeres szőrtelenítés szakembernél, kis életmód váltás, nagy séták a szép tavaszban és fel a fejjel!
márc. 16. 03:44

En tok nem tudom mitol, de egyik naprol a masikra tele lettem pattanadokkanasokkal, es voros az arcom. Elbujdokolni nem lehet.

Ilyenkor is ki kell lepni.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 23:25

Igen, gyantázni, ha zavar, vagy a tartós szőrtelenítés, azért ez nem a világ vége. 17 kiló még nem annyira extrém, de azon, hogy ne egyél extrém mennyiséget, de semmi csodálkoznivaló nincs rajta, ha édességgekkel okozol magadnak örömet.

Szerintem ne kívülről keresd a megoldást, magadban van ...

4. timycat (válaszként erre: 2. - Xochipilly)
márc. 15. 23:15
Vagy IR
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 23:13

Én is szőrös típus vagyok, ez van. Amiben én nem hittem, de aztán tényleg bevált és ajánlani tudom az a tartós szőrtelenítés.


Az édességsóvárgás + szőr viszont mégis hormongondra utalhat, én felkeresnék egy másik orvost.

2. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 22:55
Szia! Szerintem keress egy másik, jó endokrinológust, akár magánban, olyat aki nőgyógyász is egy személyben. Aki csináltat egy normális, részletes kivizsgálást. A leírt tüneteid leginkább a PCOS-ra hasonlítanak ami egy gonosz, alattomos betegség de ha kezelik, kontrollálható. De a diabétesz vagy pajzsmirigy alulműködés is okozhat ilyen bajokat.
márc. 15. 22:34
Úgy érzem oda a nőiességem nem érzem magam nőnek.Van egy csodálatos gyerekünk egy csodálatos ferjem de én nem tudom magam elfogadni nem vagyok olyan mint a többi nő...tulzott szőrnövekedésem van és nem tudok mit csinálni vele gyantazni mindig és mindig ?! Belefaradtam ..nem mindig copfolhatom fel a hajam mer szégyenlem nem tudok szépen megjellenni sehol, nem tudom szépnek érezni magam nagyon elszomorit. Van ilyen nálunk családba egy a nénikémnek is ilyen ..arcom állam erős szorszalak, pajesznel, a hasam a mellém a combjaim a fenekemnel..ha strandra is megyünk brutal lekell borotvalkoznom h ne maradjanak pottyok se megkell novesztenem undorodom magamtól..voltam 1x endokrinologusnal azóta jár a nenikem js és nálam és ő nála js minden rendben van nem értem hova kéne mennem h megtudjam miis az igaz probléma gondoltam az étkezésre de én se tudom azt hogy pontosan mit ehetek! Olyan jó lenne valaki segíteni..ez által már kicsit sokszor depressziós vagyok ..elvagyok hizva állandóan az évekhez nyúlok főleg az edesseghez és az edesseg meg az éves nyugtat meg de nem hogy 1 nap 3-4 x mind nagy adagok utanna utálatos érzek h hogy bírok ennyit enni , kb 17 kg felesleg van rajtam alacsony is vagyok ..az együttlétet mostanság nem kivanom eszembe se jut még jó hogy a ferjem megerti ..de ezzel kezdeni szeretnék valamit mer nagyon nem jól érzem magam a bőrömben..munkában is gátol mer szégyenlem magam ,, segítsetek 🙏

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook