Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lugosító por gyógyszertárból fórum

Lugosító por gyógyszertárból (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. vénboszi (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2009. ápr. 11. 13:19

Igen ez így igaz.

Talán próbáld meg,ártani biztos nem fog :)

Mármint ha kevertetsz magadnak.Mióta a párommal ez van,most én is böngészgetek az interneten mint állat!:DD Ezekkel a dolgokkal kapcsolatban,meg az étrendje miatt vagyok gondba,sajnos nehéz eset,mert ha ő húst kíván hiába mondom neki hogy egyen helyette spenótot :(

Már nem vagyunk annyira fiatalok,és ugye neki vannak megszokott dolgai,s nehéz rávenni hogy változtassunk.Meg ugye a betegségekkel kapcsolatban is úgy vagyunk,hogy amíg nem érzünk valami komolyabbat,addig nem is létezik. =[

49. emagdi (válaszként erre: 47. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 13:04
persze, napközben változik. azért szokták mondani, hogy a reggeli első vizelet ph-ját kell nézni, mert az egy hosszabb időszak (éjjel) állapotát mutatja, szóval nem zavarja meg az, hogy épp előtte mit evett és ivott az ember.
48. emagdi (válaszként erre: 46. - Zena01)
2009. ápr. 11. 13:03

azt hiszem én is bemerészkedek itt a patikába, hátha nekem is kevernek ilyen port:))

az nem zavar, ha nem oldódik, van időm kevergetni:)

47. vénboszi (válaszként erre: 44. - Emagdi)
2009. ápr. 11. 12:25

Szia!Hát igen,ezt én sem nagyon értem,mert eleve az érték az szinte óráról-órára vátozik,állítólag a legjobb az ha reggel 6.2-6.8 között van,este meg 6.5,max7 :))

Meg attól is függ hogy éppen mit ettél.

Tegnap este leellenőríztem magam,majdnem elájúltam :DDDD

Szilvakék lett a lakmusz a lehető legsötétebb a színskálán, 8.0 értékkel,reggelre már normális 6.2 volt az eredmény,szóval ez annyira változó.

De úgy döntöttem nem fog ártani még egy 40 napos barnarizs kúra a Prof Dr Török szilveszter féle,na meg a páromat is megpróbálom rávenni,bár ő az ilyen dolgokban eléggé reménytelen eset. :DD

46. zena01 (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2009. ápr. 10. 21:41
Köszi az infót. Én 1018 forintért vettem a fél kilót. Sokáig kell keverni, mert nehezen oldódik fel a vízben.
45. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 43. - Emagdi)
2009. ápr. 10. 21:16

:))

na, akkor te még jobb üzletet csináltál :)

azt hiszem, én maradok a jól bevált zöldségevésnél. illetve mostanában éppen nem eszem semmi, turmixozom :)

44. emagdi (válaszként erre: 39. - Vénboszi)
2009. ápr. 10. 21:07

megtaláltam a neten a tájékoztatóját, jónak néz ki:))


de azért elgondolkodtató, hogy az a tájékozató is azt írja, hogy már 6-os ph érték alatti vizeletnél kellene szedni, mert akkor már nagyon megnő a különböző kő- és kristályképződés esélye (többek között).

ehhez képest a laborvizsgálatoknál az 5-ös értéket is még elfogadják normálisnak mindenféle komment nélkül:(((

43. emagdi (válaszként erre: 42. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 10. 21:01

én valami német cuccot vettem, na kimegyek a konyhába megnézem ki gyártja:))


...

klopfer-nahrmittel gmbh gyártja, forgalmazza a beaco bt. basica vital a neve, kék-fehér a doboza, ez is kb egy hétig elég, és kétezer valamennyiv volt (2000-2500 között valahol)

42. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2009. ápr. 10. 20:58

Amit én vettem az egy Natur Produkt termék, még fogmosás után, órákkal később is éreztem valami szóbabikarbóna szerű utóízt, nem olvadt fel teljesen, az állaga kissé olyan volt, mintha gipszet ittam volna.

S ha jól emlékszem, egy hétre volt elég 1.600 ft-ért.

2009. ápr. 10. 20:58
Ja! Az összetétele:Potassium sodium hydrogen citrate.
40. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - Jayjay)
2009. ápr. 10. 20:56

Köszi hogy szóltál, még éppen időben. Amilyen együgyű vagyok, már indultam is a hypo-ért.

:)

2009. ápr. 10. 20:56

Sziasztok!A párom is savtalanít,néhány napja derült ki nála hogy baj van.

Amit neki kell most használni,ez is egy fajta por

URALYT-U granulátum néven fut,német gyártmányú és itt nálunk kb 12 euro.Ebből 3x kell naponta egy mérőkanálnyit=2.4g egy pohár testmeleg vízben elkeverve fogyasztania,és mellé még napi 1x 1szem NO-URIC nevü tablettát.Ez állítólag a kövek ellen is nagyon jó.Most egyenlőre 50 napig kell szednie és persze a kajában is vannak megszorítások.Otthon is biztos kapható,mert megnéztem a neten,de árat nem láttam sehol.Párom szerint nagyon jó,és használ.Ezt onnan is tudja,mert van egy tömb lakmusz papír is ami jár a por mellé,és azzal naponta 2x ellenőrízni tudja a savszintet.Meghát érzi is :)

38. emagdi (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 10. 20:45

hát vizelet vizsgálatnál mértek legutóbb, és elég gázos volt (5-ös). ami persze alsó határértékként még pont elfogadható a dokiknak, de azért ez már borzasztóan savas :(


a ph könyv receptjeiből pedig még csak egyet készítettem, de majd még tanulmányozom, biztos készítek majd mást is. de egyelőre teljesen jól elvagyok a nyers zöldségekkel is, nem is igazán kívánom, hogy valami főttebb ételre hasonlítót egyek:)


én is vettem basica port, ebből is van egyébként többféle, és nem ízesítettet vettem. szerintem nem szörnyű, nincs semmi különös íze. vagy szerinted miért szörnyű?:))) (szerintem a legszörnyűbb az ára, tekintve hogy mennyit kellene belőle inni...)

37. emagdi (válaszként erre: 33. - Jayjay)
2009. ápr. 10. 20:41

még annyit, hogy valóban, a citromlé (citromos víz) is jó:)

a bázikus por viszont az ásványi anyag pótlás miatt szükséges, mert a mai zöldségek már nem tartalmaznak elegendő ásványi anyagot, illetve a korábban elraktározott savak feloldásához és semlegesítéséhez extra adagra van szükség (amíg az ember ki nem tisztul).

36. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2009. ápr. 10. 20:40

Te mértél ph értéket, mielőtt elkezdted a lúgosítást? Olvastam a naplódban, hogy használod a PH könyv receptjeit. Én is kaptam egy könyvet ajiba, de még csak szoktatom magam a gondolathoz.


Nekem nem keverték ki a patikában a port, valami alkatrészről nem tudta megállapítani, hogy mi, ellenben kétezerért eladott valami Basica port nevű rémséget.

35. emagdi (válaszként erre: 33. - Jayjay)
2009. ápr. 10. 20:36

egyébként Azúr bolt már egy ideje nincs:))


és talán csak jobb patikában kevertetni ezeket a porokat, mint otthon házilag... szerintem:)


abban egyetértünk, hogy a patikában kevertetett por nagyságrendekkel olcsóbb, mint a boltban dobozolva megvehető porok, neadjisten az mlm hálózatokban terjesztett csodaszerek.

34. emagdi (válaszként erre: 33. - Jayjay)
2009. ápr. 10. 20:33
szia! szerintem olvass utána, márcsak az érdekesség vagy a jól tájékozottság kedvéért is:)) (csak mert írod, hogy nem tudod miről van szó)
33. jayjay
2009. ápr. 10. 20:28

Sziasztok!

Csak kíváncsiságból olvasgatom a lúgosítós dolgokat, nem tudom miért, most ez az új őrület. Alapvetően nem tudom értelme van, de ha már valaki erre adja a fejét, legalább ne hagyja magát átverni!

El tudom képzelni mennyiért árulják ezeket a porokat. A tepperwein féle receptet olvasva, azt tanácsolom mindenkinek, hogy menjen be egy vegyszerboltba (pl. Azúr) és ott vegye meg őket bagóért, kivétel nélkül értéktelen nagyon olcsó porok (de pl a MgCo3 vízben oldhatatlan...).


Remélem a hipóivás azért nem kerül napirendre, a szent lúgosítás okán. Inkább a citromlé!

32. emagdi (válaszként erre: 30. - Zsuzso100)
2009. ápr. 10. 20:17

basica port a herbaházban vettem, és 2000-2500 közötti áron volt valahol (nem emlékszem pontosan már). 200g-os, szóval nem olcsó buli.

ezért lenne szimpatikusabb a gyógyszertárban kikeverhető, az tuti olcsóbb, és ugyanaz. :)

31. emagdi
2009. ápr. 10. 20:16

gondoltam idézek még egy kicsit a savtalanítás c. könyvből, hátha hasznos lesz valakinek. (csak a füredi vizes kérdés kapcsán merült fel, márminthogy önmagában az mennyit segíthet)


A hatékony salaktalanítás 3 lépésben megy végbe:

1. a testben levő salakok FELOLDÁSA salaktalanító teával. Ezáltal feloldódnak az ásványi anyagokhoz kötött savak és alkalmassá válnak a kiválasztásra.


2. Az aktivált savak megbízható SEMLEGESÍTÉSE bőséges bázisbevitel útján, amit gazdag ásványianyag- és nyomelemkínálattal biztosíthatunk. Ez pusztán bázikus táplálkozással nem megoldható - ehhez ésszerű étrendkiegészítés is szükséges.


3. Az így semlegesített savak következetes KIVÁLASZTÁSA. Ennek érdekében sokat kell innunk, elsősorban teát és zöldséglevet, de fogyaszthatunk jó minőségű vizet is. Ehhez társul a savak 2-3 órás időtartamú, hetente 2-3 alkalommal megismételt, bázikus hatású fürdőkkel és hajtó hatású levekkel (pl articsókával, gyermekláncfűvel és máriatövissel) való kivezetése. Hasznosak a bázikus hatású bedörzsölések, kéz- és lábfürdők, borogatások, bázikus beöntések, colon-hidroterápia, tehát minden, ami erősíti a kiválsztószerveket, a májat, a beleket és a veséket, mert most különösen intenzív munkát kell végezniük.


A három lépés egyike sem elég önmagában, csak együttesen garantálják a sikert. De sok esetben ésszerűbb, ha a már oldott állapotban lévő, valamint folyamatosan felgyülemlő savak kivezetésének utolsóként ismertetett lépésével kezdjük a kúrát. Így biztosíthatjuk azt, hogy a testünk a lehető legnagyobb tárolókapacitással rendelkezzen a salakok FELOLDÁSÁHOZ, és soha ne terhelje túl a keletkező savmennyiség. Azután jön a második lépés, a test bázisokkal való elárasztása, hogy az elegendőnél is több ásványi anyag és nyomelem álljon rendelkezésre a savak semlegesítéséhez.

Csak ezután következik az eddig kötött állapotban levő savak feloldása, amelyek salakanyagokként a test számtalan "különleges hulladéktárolójában" raktározódtak el.

Így bizonyosan elkerülhetjük a gyógyulási kríziseket, a kezdeti rosszabbodást, de a böjtölési kríziseket is. (A test így reagál a savak feloldásának túl intenzív első lépésére és a nem megfelelő második és harmadik lépésre)


Természetesen nem elég néhány hétig tartani magunkat a bázikus táplálkozáshoz, hogy azután ugyanúgy folytassuk, ahogy előtte, mert a bázikus táplálkozást csak akkor fogjuk betartani hosszú távon, és csak akkor segíthet igazán, ha a szokásunkká vált. Ezért haladjunk lépésről lépésre, és kezdjük azokkal a változtatásokkal, amelyek a legkevésbé esnek nehezünkre.


(tepperwein: savtalanítás)

30. zsuzso100 (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2009. ápr. 10. 20:14
Basica mennyibe kerül? Gyógyszertárban vetted?
29. emagdi (válaszként erre: 27. - Klarika5)
2009. ápr. 10. 20:03

én április 2-án kezdtem ebbe a lúgosító projektbe, azóta füredi lúgos vizet iszom, de emellett az étkezésben, ásványi anyag pótlásban is követem az előírtakat.

szóval nem tudok külön a vízről nyilatkozni.

de szerintem ez is olyan, hogy segít a lúgosításban, de önmagában csak ez nem tud csodát tenni.

28. emagdi (válaszként erre: 26. - Zena01)
2009. ápr. 10. 20:01

köszi! és mennyibe került fél kiló?


az alkalmazásáról ezeket írja a könyv:


- NEM ajánlott az alábbi időszakokban szedni: 10-14 óra között valamint 22 óra után.

egy másik könyv azt írja, hogy a test savas dagályai az alábbi időpontokban vannak, ekkor a legjobb a báziskeverék ivása: 01 órakor mérsékelt (ezt nyilván kihagyjuk mert alszunk), 07 órakor erős !!, 13 órakor mérsékelt, 19 órakor erős !!.

tehát 7 és 19 órakor a legjobb báziskeveréket inni. de persze nem muszáj pont ilyenkor, csak ekkor támogatjuk vele a leginkább a szervezetet.


- akut sürgősségi esetben habozás nélkül bevetünk 8-10 gramm báziskeveréket, lehetőleg testmeleg vízben, mert úgy a leghatásosabb.


- tovább fokozhatjuk a hatást, ha a fogyasztás előtt alaposan összerázzuk a báziskeveréket, lehetőleg turmixban.


- úgy is fokozhatjuk a hatását, hogy a báziskeveréket forró vízbe tesszük, amelyet előtte 10 percig forraltunk. az ajurvéda felismerése szerint a víz így a test legfinomabb szegleteibe is be tud hatolni, megtisztítja azt.


kb ennyit találtam most amit a szedéséről ír, de még majd utánanézek.

szerintem reggel-este 1-1 evőkanálnyi kb jó lehet.

vettem "gyári" bázikus port (basica), az 16g-ot ír reggel és este.

2009. ápr. 10. 19:54
A Füredi lúgos vízről is ódákat zengenek, akik fogyasztják. Legalábbis honlapjukon közölnek leveleket. Én is iszogatom, de olyan szembetűnő változást nem érzek.Van valakinek tapasztalata erről?
26. zena01 (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2009. ápr. 10. 19:32
A héten keverték ki nekem a gyógyszertárban. Fél kilót vettem. Csak azt nem tudom, hogy kell adagolni. Ugyanis azt nem írták rá. Nyugodtan elkészítedheted a gyógyszertárban.
25. emagdi
2009. ápr. 10. 18:38

sziasztok!


a tepperwein féle salaktalanítás könyv az alábbi bázikus keveréket javasolja, hogy kevertessük ki a patikában:


natrium phosphoricum 10g

kalium bicarbonicum 10g

calcium carbonicum 100g

natrium bicarbonicum 80g

magnesium carbonicum 50g


ez összesen egy negyed kilós kiszerelés.

azt írja, hogy nagyon fontosak ezek az arányok, mert így optimális a hatás.


nem tudom, esetleg próbált már valaki ilyesmit gyógyszertárban kikevertetni? csinálnak egyáltalán ilyet, vagy csak kész dolgokat lehet kapni? (bevallom, még nem mertem bemenni a patikába ezzel a kéréssel)



esetleg amit írtok, hogy lehet a patikában kapni mint bázikus keverék, arra nincs ráírva az összetétele?

24. zena01 (válaszként erre: 23. - Eszter_good)
2009. ápr. 3. 00:07
Nekem is, mert a zöld por iszonyú drága. 3 havi adag majd fél havi fizetésem!
2009. márc. 21. 20:04
Hello! Ha vannak friss tapasztalatok, írjatok! Nekem lesz gyógyszertári :)
2008. dec. 28. 20:29

Sziasztok!!

Mi újság a lúgosítással kapcsolatban?

Hol vagytok? Szeretném olvasni a tapasztalatokat!

:):)

21. Gabriellaxp (válaszként erre: 20. - 9df60c3431)
2008. nov. 21. 10:58
Oké! Bocsi, félreértettem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook